• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore TURP?

Kila

VIP
Mosha
25
Vendndodhja
Sa ktu atje ..
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Ste kan vrare femijet ne djep ,as vllezerit as ste kan perdhunuar motrat ty se pastaj do me flisje permarredhenje te mira me shtetet kurva si puna e ketyre qe i ceke me larte.
Duke mbajtur meri do i ndryshosh ???. pastaj lufta qe esht bere ne shqiperi nuk esht bere ne kosove ,se ketej thoni vellezerit shqiptar ktej na perjashtoni !
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Vendndodhja
Peja
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Duke mbajtur meri do i ndryshosh ???. pastaj lufta qe esht bere ne shqiperi nuk esht bere ne kosove ,se ketej thoni vellezerit shqiptar ktej na perjashtoni !
JU na perjashtoni e dashur se jo neve se ju thuani se qfare jane keto duhet te puthemi me serbet e me greket tani pas gjithe atyre nje kombiqe i mungon nacionalizmi eshte i destinum te deshtoje teshuhet e kjo po ndodh me neve shqiptareve.E sa per ilustrim ta ceki se nuk epaske marre vesh xherdan shaqiri o shqiptar i kosoves une kam mendu qe eshte dashte te vendos krahas atij flamuri te zvicres flamurin kombetar jo ate me kaltersi qe e eshte flamur i imponuar nga shtetet tjera qe me gjase shume shpejt do ndryshoj ...


E di Kuptimin e flamurit te kosoves ti qe flet ?
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Vendndodhja
Peja
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dorekush t'tha armand duka nje mafioz kriminel a ? a lexon naj gje tjeter ti pos ato qka thot armand duka ? pse te duket me i besushem ato qka thot duka e jo qka thot shaqiri qe ka tregu qe i kan lyp lek ? paramendo tash ktij qe e din qe ka miliona sa i kan kerku ! sepse kam rast konkret vllaut te nje shokut tim i cili luan ne prishtine per te rinjet ka pas me lu per kombtaren per te rinjet por i kan kerku 5 mije euro per me mujt me lu ! e lere me ktij sa kan mujt me i kerku !!?

zvicrra e ka rrit e ka bo qetu ku eshte me talentin e tije ! vet nje nga drejtuesit e federates qe mirret me talentat pat deklaru qe kemb gabu qe sju kemi dhan passaporta lojtareve shqiptare qe jetojne jasht trojeve shqiptare ! pra edhe per shaqirin e xhaken e disa tjere von ju ka ra nmend !! une krenohem me ate qka ka arrit shaqiri por nje gje e di sigurte po te ishte ne kosove apo shqiperi nuk do arrinte nje gje te tille por talenti i tije dhe ndihma qe i ka dhan zvicrra e ka sjell ketu ku eshte qe fiton tituj tash :D tash disa po xhelozojn e po kan inati sepse spo jan ne vendin e tije ku eshte tani :D tani e keqja tjeter eshte qe askush spo e permend sotir ninin qe e ka refuzu ashiqare kombtaren apo nje lojtar tjeter qe eshte te , te rinjet e juventusit mduket ! pastaj nje tjeter qe e ndrroj emrin e beri grek ai luan ne itali nuk po me kujtohet ne cillin ekip ! por shkoni kapni per Shaqirin vetem pse ka arrit shum :D
Armand duka i murr pare lorik canes
Armand duka i murr pare debati currit
Armand Duka i murr p[are Migjen bashes
Armand Duka imurr pare etrit berishes
Armand Duka i murr pare Besart Berishes
Armand Duka i murr pare mergim Mavraj
Armand Duka i murr pare Valdet rames


Xhaka e ka keqperdore ftesene shqiperise me i bo presion zvicren me ja marr taulantin ne kombetare te zvicres kurre ska qen i interesum me lujt per kombetare se ju ka dok vetja star qe po e run trajnerin ne ekipen evet sti kalujt tre ndeshje gjithe sezonin.
Shaqiri - eshte ftuar mbi 5 here nga redi jupi e lorik cana nuk ka thene as po as jo e ne fund ka vesh fanellen e zvicres.
Valon Behrami as ke i degjuar se qfare kan per te thene kreu i federates ka refuzu.
Blerim Xhemajli po e njejta situat.....

Tradhtart e mdhej qe injef historia jan keta qe ska me jau fal kurre .... bashke me keta pordhecat e shqiperise si puna e sotir ninit ,panjat kones etj
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Unë mendoj që kur të vijë në Tiranë duhet ti bëjmë një pritje miqësore edhe këtij edhe atyre të tjerëve.
Ado,kush të tha ty që i ka kërkuar lekë Duka, Shaqirit?Jeni në vete ju apo kot, dëgjo dhe llomotit?Sa për djeninë tënde Duka është një biznesmen ndër më të fuqishmit në Shqipëri,dhe nuk do i bënin punë ato 10-mijë euro të Shaqirit.Në fakt këtë punën e lekëve e pat nxjerrë dikush tjetër dhe jo Shaqiri,më saktë e ka përfolur babai i Granit Xhakës dhe vëllait të tij.Më pas doli dokumentacioni ku Granitit i ishte bërë ftesa dhe nuk kishte pranuar.Thjesht shfajsime ndërkohë që deklarojnë se do luajnë me Shqipërinë për të shpejtuar grumbullimin me skuadrat e tyre,në këtë rast Zvicra.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Vendndodhja
Peja
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Unë mendoj që kur të vijë në Tiranë duhet ti bëjmë një pritje miqësore edhe këtij edhe atyre të tjerëve.
Ado,kush të tha ty që i ka kërkuar lekë Duka, Shaqirit?Jeni në vete ju apo kot, dëgjo dhe llomotit?Sa për djeninë tënde Duka është një biznesmen ndër më të fuqishmit në Shqipëri,dhe nuk do i bënin punë ato 10-mijë euro të Shaqirit.Në fakt këtë punën e lekëve e pat nxjerrë dikush tjetër dhe jo Shaqiri,më saktë e ka përfolur babai i Granit Xhakës dhe vëllait të tij.Më pas doli dokumentacioni ku Granitit i ishte bërë ftesa dhe nuk kishte pranuar.Thjesht shfajsime ndërkohë që deklarojnë se do luajnë me Shqipërinë për të shpejtuar grumbullimin me skuadrat e tyre,në këtë rast Zvicra.

Do kujdesem personalisht per kete pune do degjohen fjalet tradhtar deri ne kine per keta djem ...
Te them diqka para disa ditesh ne tweeter Xherdan Shaqiri kish vendos nje si lloj statusi me fjalet "Shqiptarine zvicerr rren jom doktor profesor kirurg etj po atehere qfare pune bejkan zvicerant " ofendojke ashiqare e keta opet ne bythe te ti si ne bythe te ti....Ani kur me flet angel devil e vetmja pune qe di te beje te vendos foto e ma bene te zgjuarin .
 
Last edited by a moderator:

Kila

VIP
Mosha
25
Vendndodhja
Sa ktu atje ..
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

JU na perjashtoni e dashur se jo neve se ju thuani se qfare jane keto duhet te puthemi me serbet e me greket tani pas gjithe atyre nje kombiqe i mungon nacionalizmi eshte i destinum te deshtoje teshuhet e kjo po ndodh me neve shqiptareve.E sa per ilustrim ta ceki se nuk epaske marre vesh xherdan shaqiri o shqiptar i kosoves une kam mendu qe eshte dashte te vendos krahas atij flamuri te zvicres flamurin kombetar jo ate me kaltersi qe e eshte flamur i imponuar nga shtetet tjera qe me gjase shume shpejt do ndryshoj ...


E di Kuptimin e flamurit te kosoves ti qe flet ?
Nuk thot kush te puthesh me te por duhen para interesat e vendit ata jane vende me te zhvillluara se ne , plaget duhen lere ne te kaluaren tani duhet pare per te ardhen dhe te vetem pa perkrahje nuk ja dalim dot ! E kuptova shum mire per cfar ishte fjala se kam degjuar qe dhe me pare keni pas ankesa me kto sportistet , ai do mendoje per veten e tij pse Rita Ora pervec se ne kosov e ngriti ne vend tjeter flamurin e kosove mund dhe ta kete bere e se kam degjuar un gjithsesi per te tregoheni krenar se ne fund te fundit ajo esht private e din vete ca ben ndersa ata i perkasin nje kobetarje . Ngjyra blu se di ca perfaqeson por esht harta e kosoves dhe 6 yjet trevat e mbetura jashte !
 
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Ste kan vrare femijet ne djep ,as vllezerit as ste kan perdhunuar motrat ty se pastaj do me flisje permarredhenje te mira me shtetet kurva si puna e ketyre qe i ceke me larte.
Xhebro ngadale e MOS u ngut ..... 50 vjet kominizem qe vrame e preme , perdhunuam nj tj ne cdo bejme sipas teje ?! Te plasi prap lufte civile?! Apo Ska gje se jemi te poshter mes vetes mjafton qe jemi shqiptare ?!!!!!
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Nuk thot kush te puthesh me te por duhen para interesat e vendit ata jane vende me te zhvillluara se ne , plaget duhen lere ne te kaluaren tani duhet pare per te ardhen dhe te vetem pa perkrahje nuk ja dalim dot ! E kuptova shum mire per cfar ishte fjala se kam degjuar qe dhe me pare keni pas ankesa me kto sportistet , ai do mendoje per veten e tij pse Rita Ora pervec se ne kosov e ngriti ne vend tjeter flamurin e kosove mund dhe ta kete bere e se kam degjuar un gjithsesi per te tregoheni krenar se ne fund te fundit ajo esht private e din vete ca ben ndersa ata i perkasin nje kobetarje . Ngjyra blu se di ca perfaqeson por esht harta e kosoves dhe 6 yjet trevat e mbetura jashte !
Nuk ka lidhje sporti me artistët.Nëse ne nuk reagojmë është njësoj si t'ju themi gjithë sportistëve tanë: tradhëtoni ju se ne ju duam prapë.Kjo nuk ndodh dhe nuk e lejon asnjë shtet.Ka pasur lojtarë yje botrorë që kanë luajtur për kombëtaret e tyre në vende që as ujë nuk ka.Kombi nuk shitet dhe nuk ndërohet.Karriera futbollistike e një lojtari varet nga klubi ku luan jo nga ekipi kombëtar.Gjithsesi ata kanë bërë zgjedhjen e tyre,por nuk mund të shiten për patriotë pasi nuk janë të tillë dhe nuk kanë lidhje me patriotizmin.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Vendndodhja
Peja
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Ngjyra Blu eshte simboli i evropes...
Harta e kosoves po dihet ,Yjet jan per secilin etnitet nga nje yll krahasohen 95% e shqiptareve me 5% minoritete e ti thua eshte flamur.....Rita Ora i nevojitet pak publicitet asaj per ate e ka bere kengetaret si puna e saj shkojne e vine ka pas plot qe jan kon me origjina te ndryshme po qfare bene per vendin e vet thuaj ...

Ore ti do me thuash se shitet kombesia kete e di edhe une po smund ta nderrosh kurre se ke gjak shqiptari per ate hyne te ranglista e tradhetareve ,gjithmon jan kon ankesat kunder tyre po ti si duket spaske pare kurre nje loje kombetarje ne futbolll
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Vendndodhja
Peja
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Nuk ka lidhje sporti me artistët.Nëse ne nuk reagojmë është njësoj si t'ju themi gjithë sportistëve tanë: tradhëtoni ju se ne ju duam prapë.Kjo nuk ndodh dhe nuk e lejon asnjë shtet.Ka pasur lojtarë yje botrorë që kanë luajtur për kombëtaret e tyre në vende që as ujë nuk ka.Kombi nuk shitet dhe nuk ndërohet.Karriera futbollistike e një lojtari varet nga klubi ku luan jo nga ekipi kombëtar.Gjithsesi ata kanë bërë zgjedhjen e tyre,por nuk mund të shiten për patriotë pasi nuk janë të tillë dhe nuk kanë lidhje me patriotizmin.

Le te s hiten patriot e pranoj ne kosove mungon mosdija edhe kompleksiviteti se ne jemi dikushat ne shqiperi sju behet vone fare per ate qeshtje,leon e mban mend kombetaren e 97 eshikon kombetaren e sotme e shikon se qfare bejme ne stadium ne emer te nje ideali te qenit shqiptar njerezit udhetiojne me 500 km vetem per te ndenjur pran djemve tan qe mundohen me gjithe forcen te arrijne te bejne nje hap perpara.Tradhetari ngelet tradhetar.Karim benzema eshte algjerian me duket mua edhe deklaron publikisht une nuk kendoj himnin e juaj edhe pike po deshet mos me merrniu ne kombetare.
 

Kila

VIP
Mosha
25
Vendndodhja
Sa ktu atje ..
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Ngjyra Blu eshte simboli i evropes...
Harta e kosoves po dihet ,Yjet jan per secilin etnitet nga nje yll krahasohen 95% e shqiptareve me 5% minoritete e ti thua eshte flamur.....Rita Ora i nevojitet pak publicitet asaj per ate e ka bere kengetaret si puna e saj shkojne e vine ka pas plot qe jan kon me origjina te ndryshme po qfare bene per vendin e vet thuaj ...

Ore ti do me thuash se shitet kombesia kete e di edhe une po smund ta nderrosh kurre se ke gjak shqiptari per ate hyne te ranglista e tradhetareve ,gjithmon jan kon ankesat kunder tyre po ti si duket spaske pare kurre nje loje kombetarje ne futbolll
nuk po thot kush te shitet komesia thjesht nuk kane bere ndonje gje per turp !
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Vendndodhja
Peja
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

nuk po thot kush te shitet komesia thjesht nuk kane bere ndonje gje per turp !
Nuk eshte turp teteftoj vendi yt te mbrosh ngjyrat e kombetares e ta refuzosh qfare qenka kjo solidaritet kila yllo sja paske haberin sportit fama mberrihet me ekipet e ligave me ekipet kombetare ekur nuk luan per shtetin tend je i shitur se mendon se ata do bejne namin ne kampionatin boteror e neve do ngelemi mbrapa edhe nese vdesin te gjithe edhe pas 1000 vjetesh ka me pas prap shqipni
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Vendndodhja
Peja
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Xhebro ngadale e MOS u ngut ..... 50 vjet kominizem qe vrame e preme , perdhunuam nj tj ne cdo bejme sipas teje ?! Te plasi prap lufte civile?! Apo Ska gje se jemi te poshter mes vetes mjafton qe jemi shqiptare ?!!!!!
Enderra po devijon temen skemi te bejme me problemet mes vete po me problemet qe shqiptaret mohojne veteveten si te vij une ne shqiperi e te shitem francez do ishte genjeshter ndaj vetevetes....

Serbet kan duart me gjakun e shqiptareve akoma 1200 nena se din ku i kan djemte ,11 000 viktima mbi 10000 femra te dhunuara ne vend se te marrin leksion bashkevendesit emij e mohojne kombesin etyre,,.,
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Ste kan vrare femijet ne djep ,as vllezerit as ste kan perdhunuar motrat ty se pastaj do me flisje permarredhenje te mira me shtetet kurva si puna e ketyre qe i ceke me larte.
Mos i ekzagjero aqe shum gjerat , se tek e fundit kosova eshte shtet dhe si e till ka flumurin e vete, eshte gje tjeter ajo se cfar duam neve te jemi ni shtet i vetem me nje flamur.Eshte dhe tjetra, edhe mos ta marri fare Shaqiri ate flumur prap ai te identifikon si shtet ,ase mu nuk me pelqeu aspak se dule me ate flumur mi vrajti shum syt,por nuk na jep te drejt ti drejtohemi si maxhup kur Ai eshte shqiptar qe luan per nje ekpi shum te fort , gje qe neve duhet te na bej te ndihemi krenar.Mos te behemi egoist tani,se si Ai i shqiperis si ai i macedonis shqiptar se ka ndi dhembje per luften ne kosova jan ,,,, madje ka nga ata se kan luftu per kosoven dhe kan ren deshmor.
 
Last edited:

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Xhebrail, mfal qe nderhyj. Perse Xherdani merr flamurin e Kosoves e shoh plotesisht ne rregull, sepse ai shume e don vendin e vet, pastaj qe thua: ate flamur qe na kan qit magjupt. Eh pra ata magjupt janë njerez sikur ne veq komb tjeter, cka ka te keqe aty? Edhe flamuri ynë i Kosovës njeher mir eshte. Nese eshte e mundur, do te ndryshohet prap.

Kerko ne internet cka dmth flamuri i Shqipërisë, shqiponja me dy koka?

Nuk du te diskutoj me gjerë. Te pershendes
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Vendndodhja
Peja
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Xhebrail, mfal qe nderhyj. Perse Xherdani merr flamurin e Kosoves e shoh plotesisht ne rregull, sepse ai shume e don vendin e vet, pastaj qe thua: ate flamur qe na kan qit magjupt. Eh pra ata magjupt janë njerez sikur ne veq komb tjeter, cka ka te keqe aty? Edhe flamuri ynë i Kosovës njeher mir eshte. Nese eshte e mundur, do te ndryshohet prap.

Kerko ne internet cka dmth flamuri i Shqipërisë, shqiponja me dy koka?

Nuk du te diskutoj me gjerë. Te pershendes

Ti qe pajtohesh me ate qe 6 yllat ne flamur te jen te barabarte edhe e gjuan flamur te dashur per ty oshte ok per mu joo flamuri kuq e zi oshte simbol i shqiptareve gjysh e stergjys mkan luftu per ate flamur jo per kete me ylla e kaltersi sa me duket vetja si me kon jahudi,, Ty nese te pelqen qe shqiptaret ti krahasosh netenjejten menyre me serbet magjupet boshnjaket e pakicat tjera mbaje kerkush spo ta ndal ...
Shqiptaret identifikohen me flamurin kuq e zi edhe i tille ka me mbet gjithmon ,flamuri tjeter eshte te fshish prapanicen me te e te ja fusesh ne tavolin evropes .....
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Vendndodhja
Peja
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

E kan perzan as naper darsma se kan lan bajraktar
Se bubrrecat e sotit t'urdhnave t'huj jon rroktar
S't'vet kush a je Shqiptar? Dojn me t'ndrru fis e far
M'imponojn simbole po Kastriotin e kom thesar

Se kur se don se don edhe ti past 6 yje n'ball
Jom shqipe krenar me 2 krena sa t'jom gjall
Kom identitet se ndrroj qiftelin me violin
Jom Shqiptar s'jom i perzim si Bosne e Hercegovin
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Kujdes shprehje....
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Vendndodhja
Peja
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Mu m'therrasin shqiptar - se mu syni nuk sum tremet
shqiptar burre i kulles - i ni kulles qe s'shemet
ni toke qe s'nemet - prej turkut as shkaut
ni toke ku qajne motrat - mbi varrin e vllaut

Ni toke ku flamuri - me vjet me mloj fytyren
e tash jane qu kurvat - po dojne me ndrru ngjyren
kam gjak kuq e zi - s'po du kaltersi
s'du ylla n'falmur - se nuk jam jahudi

Fjalet u'm kane lodhe - du me pa rezultatet
go home mathefacher - po presin Karpatet
po vdesin pakicat - po m'besin sy hapun
po presin sakicat - po thesi s'po matet

S'jam dakort me ty - me i thane ksaj liri
me rrnu bashke me njerz - qe m'kane pre e m'kane gri
po lypin marreveshje - kompromis me shki
kur t'nij kshtu t'u fol - m'hidhet robt me ti qi

Pasha krejt din e iman - pasha kete yll e hane
njemije jeta me i pas - krejt per ty i kisha dhane
se ku mburren shqiponjat - sokoli qet gjyksin
per ty vdes krenar - pasha pushken e plisin

Pasha Besen e gjakun - qe me ta u la toka
ni nane ka shqiptari - le ta din krejt bota
perkulem puth token - ku linda jam rrit
neneloke te dua - urime kjo dite


Ndoshta keto vargje ju hapin pak syte e ju tregojne ,,,,realitetin
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Ne pajtohemi, eshte vendi ynë dhe e duam.

Ti qe pajtohesh me ate qe 6 yllat ne flamur te jen te barabarte edhe e gjuan flamur te dashur per ty oshte ok per mu joo flamuri kuq e zi oshte simbol i shqiptareve gjysh e stergjys mkan luftu per ate flamur jo per kete me ylla e kaltersi sa me duket vetja si me kon jahudi,, Ty nese te pelqen qe shqiptaret ti krahasosh netenjejten menyre me serbet magjupet boshnjaket e pakicat tjera mbaje kerkush spo ta ndal ...
Shqiptaret identifikohen me flamurin kuq e zi edhe i tille ka me mbet gjithmon ,flamuri tjeter eshte te fshish prapanicen me te e te ja fusesh ne tavolin evropes .....
 
Top