• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore TURP?

xhebrail

Mangup me Licenc
Vendndodhja
Peja
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

5000 euro me lujte kombetare mentor zhdrella i merr 20 000 euro ne vit ne livadhe te kosoves mos ja fut kot jaran nuk ka edukat familjare me i mesu femise se vet se nuk shitet kombesia aty o problemi meketa pordhecat e zvicres kerkoj falje per llafet
 

ReNdEx

Interist Forever
Mosha
32
Vendndodhja
Rrugve
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

rendex une kam hallin e talentave ton e jo qfare behetme te huajt kur mohon fanellen mohon vendin e vet edhe kush thote kunder ja ben qefin vetes kush han me dy luge qkyhet goja thote populli ...Ne qdo vend keta lojtar qe i ceke trajtohen si tradhetare kurre si heronje sikur per ne ne kete rast ky gjygymi i gilanit

Mos harro qe Klosen e do gjith gjermania nuk po them ktu qe trajtohen si heronj ..Por duhet hedh syt dhe nga federata jon e futbollit per te par se sa te gacem jan kta per ti respektuar kta talente per tju siguruar nje te ardhme te kenaqshme qe ate ta bejen te ndihet mir dhe i mirpritur ne ambjentin e futbollit ton ...Kjo gje thuajse esht e pa mundur per futbollin ton pasi vet presidenti federates ka larguar shum talente qe kan dash te veshin fanellen kuq e zi te kombtares ton, po te shikojem mir nuk esht vetem fai i ktyre lojtarve por dhe i federates ton duke par se cfar pritje ju bejen dhe cfar siguron kjo federat per nuje talent te till ...Mos harro kte tjetren se futbollui sot esht ber biznes dhe shkon aty ku esht leku jo aty ku ka vendin...
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Vendndodhja
Peja
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Mos harro qe Klosen e do gjith gjermania nuk po them ktu qe trajtohen si heronj ..Por duhet hedh syt dhe nga federata jon e futbollit per te par se sa te gacem jan kta per ti respektuar kta talente per tju siguruar nje te ardhme te kenaqshme qe ate ta bejen te ndihet mir dhe i mirpritur ne ambjentin e futbollit ton ...Kjo gje thuajse esht e pa mundur per futbollin ton pasi vet presidenti federates ka larguar shum talente qe kan dash te veshin fanellen kuq e zi te kombtares ton, po te shikojem mir nuk esht vetem fai i ktyre lojtarve por dhe i federates ton duke par se cfar pritje ju bejen dhe cfar siguron kjo federat per nuje talent te till ...Mos harro kte tjetren se futbollui sot esht ber biznes dhe shkon aty ku esht leku jo aty ku ka vendin...

Sa e don klosen ne poloni se mercenart normal qe duhen se e ka marre me i kry pune shiko sa e dojne ne poloni.
Rendex suksesi i lojtarit nuk varet nga skuadra kombetare po nga ekipa qe luan edhe liga qe luan ne kombetare luhet per nder nese eshte ashtu atehere edhe historia biznes ,feja biznes,kultura biznes te gjitha jan biznes...
Te gjithe ata qe luajne kunder skuadrave te veta trajtohen si mercenare edhe si tradhetare ne vendet e tyre.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Rendex nuk eshte mire te prishet imazhi per lek dhe interes, ky fakt duhet ti perkasi c'do individi por eshte peshe shume e madhe dhe e rende kur e ben 1 imazh publik, pasi behet vemendje nderkombetare dhe prish imazhin Kombetar,


Te jene njerez taman duhet te ofrojne te luajne falas per vendin e tyre, ti perfaqesojne ato me koken lart, dhe jam e sigurte qe shume firma jane te gatshme ti sponsorizojne ne raste te tilla, edhe sikur mos tju japi gje Shteti......
 

ReNdEx

Interist Forever
Mosha
32
Vendndodhja
Rrugve
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Sa e don klosen ne poloni se mercenart normal qe duhen se e ka marre me i kry pune shiko sa e dojne ne poloni.
Rendex suksesi i lojtarit nuk varet nga skuadra kombetare po nga ekipa qe luan edhe liga qe luan ne kombetare luhet per nder nese eshte ashtu atehere edhe historia biznes ,feja biznes,kultura biznes te gjitha jan biznes...
Te gjithe ata qe luajne kunder skuadrave te veta trajtohen si mercenare edhe si tradhetare ne vendet e tyre.
Ore mos i ngatrro te gjith me skenderbeu qe e rrembyen dhe e rriten turqit e sterviten dhe ne fund erdhi aty ku i takonte ne vendlindjen e vet, por dhe kte turqit sot e ksaj dite e quajen tradhtar lool apo se di kte ? Se po devijojem dhe nga tema :D


Por kur federata shqiptare ate nder ta kthen ne fytyr ca do besh ti do vazhdosh akoma ti lutesh federates ?? Sepse ti si lojtar mund te japesh cte mundesh per te luajt mirpo po sdeshi federata hidhu perpjet ti sa te duash po prap aty mbetesh , ndaj them vertet te gjykojem me patriotizem por dhe te shikojem pak anet negative qe jan bernda federates ton, jo te turremi me sharje e ofendime pa dit se ku qendron problemi i vertet , Jo per gje por kaq gje duhet ta dish qe federata nuk del e te jap deklarat ty e mua qe refuzojem ate e kte se sna japin aq sa kerkojem ne loool :D

 

ReNdEx

Interist Forever
Mosha
32
Vendndodhja
Rrugve
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Rendex nuk eshte mire te prishet imazhi per lek dhe interes, ky fakt duhet ti perkasi c'do individi por eshte peshe shume e madhe dhe e rende kur e ben 1 imazh publik, pasi behet vemendje nderkombetare dhe prish imazhin Kombetar,


Te jene njerez taman duhet te ofrojne te luajne falas per vendin e tyre, ti perfaqesojne ato me koken lart, dhe jam e sigurte qe shume firma jane te gatshme ti sponsorizojne ne raste te tilla, edhe sikur mos tju japi gje Shteti......
O zana o patrjote madhe te des une per patriotizmin tend :D

Problemi qendron kur ti vjen per te luajt dhe federata te thot do te luash me kombtaren hidh 20mij euro ...Ca do beje ti ?
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Vendndodhja
Peja
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

O zana o patrjote madhe te des une per patriotizmin tend :D

Problemi qendron kur ti vjen per te luajt dhe federata te thot do te luash me kombtaren hidh 20mij euro ...Ca do beje ti ?
cilit i ka thene bre keshtu se ketu rrena behet e vertet e verteta rrene
 

ReNdEx

Interist Forever
Mosha
32
Vendndodhja
Rrugve
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

cilit i ka thene bre keshtu se ketu rrena behet e vertet e verteta rrene
Jo ore jo se nuk esht rren apo themi rren se duam ne ...E di qe esht veshtir te pranohet por ja qe ndodhin dhe kto raste sic e tha dhe ado me siper qe i kan kerkuar 5mij euro... Pse do ja kerkonin atij te riu qe kish pasion te luante me kombtaren pse duhet te paguante e tja kerkonin ato euro ?? Ma thuaj kte ??
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

O zana o patrjote madhe te des une per patriotizmin tend :D

Problemi qendron kur ti vjen per te luajt dhe federata te thot do te luash me kombtaren hidh 20mij euro ...Ca do beje ti ?
une do e beja publike, dhe do pastroja imazhin tim , do jua beja te qarte fansave te futbollit qe nuk eshte faji i im :)

Gjithsesi ky eshte prb tjeter, po diskutojme tjeter problem ......
 

ReNdEx

Interist Forever
Mosha
32
Vendndodhja
Rrugve
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

une do e beja publike, dhe do pastroja imazhin tim , do jua beja te qarte fansave te futbollit qe nuk eshte faji i im :)

Gjithsesi ky eshte prb tjeter, po diskutojme tjeter problem ......
Aaaa Problem tjeter ky se sna pelqeka ne se si esht realisht e???? Naten Zana naten e fli pak gjum se do te kthjellonte me mir :)
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Vendndodhja
Peja
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

une do e beja publike, dhe do pastroja imazhin tim , do jua beja te qarte fansave te futbollit qe nuk eshte faji i im :)

Gjithsesi ky eshte prb tjeter, po diskutojme tjeter problem ......
Llefe kafenesh jan ato se armando duka ndoshta nuk eshte me imiri per federaten po ka bizneset eveta nuk eshte i varur nga disa pseudo lojtar cili talent merr 200 000 euro ne moshe te re qe ti kerkohen asnjeri po njerezit vetem akuzojne
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Vendndodhja
Peja
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Jo ore jo se nuk esht rren apo themi rren se duam ne ...E di qe esht veshtir te pranohet por ja qe ndodhin dhe kto raste sic e tha dhe ado me siper qe i kan kerkuar 5mij euro... Pse do ja kerkonin atij te riu qe kish pasion te luante me kombtaren pse duhet te paguante e tja kerkonin ato euro ?? Ma thuaj kte ??
e di sa futbollista dio paguanin 5000 euro veq per nje ndeshje me kombetaren ne kosove me teper se shumica e superliges po keto jan fjale DUKA mund te akuzohet per trukime ndoshta se per tjera gjera jan fajet e prinderve te tyre qe si kan eduku femijet me frymen e dashnis per vend te vet
 

ReNdEx

Interist Forever
Mosha
32
Vendndodhja
Rrugve
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Llefe kafenesh jan ato se armando duka ndoshta nuk eshte me imiri per federaten po ka bizneset eveta nuk eshte i varur nga disa pseudo lojtar cili talent merr 200 000 euro ne moshe te re qe ti kerkohen asnjeri po njerezit vetem akuzojne
Po ore vlla po pikrisht dhe ne tani bashk po akuzojem , une ferderaten ti futbollistin apo jo ?? :D
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Llefe kafenesh jan ato se armando duka ndoshta nuk eshte me imiri per federaten po ka bizneset eveta nuk eshte i varur nga disa pseudo lojtar cili talent merr 200 000 euro ne moshe te re qe ti kerkohen asnjeri po njerezit vetem akuzojne
Sigurisht......

mua me cudit fakti qe ju duket normal ky gjest, dhe justifikohen me pallavra.........
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Vendndodhja
Peja
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Po ore vlla po pikrisht dhe ne tani bashk po akuzojem , une ferderaten ti futbollistin apo jo ?? :D


Une akuzoj futbollistin edhe prinderit e tij qe shiten lehte,rendex ta them si mik jan keta gyrbetqar qe vin flasin me fmij te vet gjermanisht spres me shume prej tyre po me neveriten gjithe ajodashuri per ta....
Nuk eshte biznes nderresa e kombetares eshte si diamant qe nuk paguhet me paret e botes vjen prej kine Hamdi Salihu luan futboll per kombetaren do gjente edhe ai po te donte ndonje kombetare tjeter po karakteri oshte ne pyetje
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Mosha
31
Vendndodhja
Prishtinë/Republic Of Kosova...
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

e di sa futbollista dio paguanin 5000 euro veq per nje ndeshje me kombetaren ne kosove me teper se shumica e superliges po keto jan fjale DUKA mund te akuzohet per trukime ndoshta se per tjera gjera jan fajet e prinderve te tyre qe si kan eduku femijet me frymen e dashnis per vend te vet
sinqerisht pa ndonje te keqe ? mos paguhesh nga duka per ndonje gje qe e mbron kaq shum ? apo thjesht a po i paguan 5 mije euro ti per ate personin qe i kan kerkuar ti te luaj per kombtaren sepse sinqerisht do i ndihmonte shum kombetares ne te ardhmen ! sepse ne kosove pelqehet shum nga gjith traineret !! ti flet ato qa ta merr mendja kurse une po flas qa e di vertet ? pra qe per te luajtur ne kombetare i kan kerkuar 5 mije euro ? paguaja ti le te luan djali sepse ja vlene.
 

ReNdEx

Interist Forever
Mosha
32
Vendndodhja
Rrugve
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Sigurisht......

mua me cudit fakti qe ju duket normal ky gjest, dhe justifikohen me pallavra.........Te bej nje pyetje te thjesht te esht dhen rasti te marresh nenshtetsi amerikane dhe a e ke marr apo jo?? :D
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Vendndodhja
Peja
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Te bej nje pyetje te thjesht te esht dhen rasti te marresh nenshtetsi amerikane dhe a e ke marr apo jo?? :D
Rendex vlla e kupton dyshtetsin ti apo ke harruar kete fakt .
 

ReNdEx

Interist Forever
Mosha
32
Vendndodhja
Rrugve
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Rendex vlla e kupton dyshtetsin ti apo ke harruar kete fakt .
Ore thjesht ta di se meqe jeni patrjot te flakt sic paraqiteni ju as pashaport tjeter sdo pranoje por do vazhdoje me ate shqiptare kudo qe te jesh :D Dhe sdo pranoje dyshtetsi por do mbaje vetem ate shtesi shqiptare :D

P.s...Se po dalim e nga tema...
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Vendndodhja
Peja
Titulli: Gjesti i Xherdan Shaqirit me flamurin e kosoves e te zvicres ne dore

Rendex kur je me emer nguten te te fusin s a me shpejt ne nenshtetsin e tyre te te quajn futbollist ekstrakomunitar perpune te kufizimit te nr te lojtareve te huaj mos i thuaj ngjyres se zeze e bardhe se sipas kesaj qe thua ti sikur dikush te paguante per shqiperin komplet do te duhet ta shesim se eshte qeshtje biznesi....

Biznesi edhe fanella e kombetares jan ndaras....
 
Top