• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gjirokastraaa...linjaaaa .

Ketrush

Anëtar i ri
Njè "Grande teatèr", 30 milionè euro,tani njè luks i panevojshèm!

S’rroj me politikë,
dhe s’e kam dëshirë,
por e them pa frikë,
që e njoh shumë mirë!

Jam historikisht,
kundër qeverive,
por jo tash në kohën,
e epidemive!

Them qëndrimet “anti”,
nuk kanë të sosur,
se asnjë qeveri,
nuk është e përsosur!

Dhe në ato vende,
ku paret janë lumë,
njerzit vazhdimisht,
kërkojnë më shumë!

Jo më ne që jemi,
vend i kativasur,
dhe ku varfëria,
si bombë ka plasur!

Sepse u shënjua,
shumë keq Shqipëria,
pa sosur tërmeti,
plasi pandemia!

Qeveri e Ramës,
picirin po vuan,
se nuk merr asgjë,
dhe vetëm paguan!

Edhe po të qe,
një vend i zhvilluar,
nuk do qe çudi,
të kish falimentuar!

Kur nuk di not mirë,
s’e kalon dot lumin,
dhe mbetesh në dallgë,
kur s’jep maksimumin!

Po s’thashë ç’mendoj,
dhe mund të pëlcas,
ja-sot për teatrin,
ndryshe do të flas!

Them-ai konflikt,
qe fare i kotë,
tani me “hangarin”,
po merret një botë!

Prishja e teatrit,
s’qe një emergjencë,
as ngritja-tani,
nuk është një urgjencè!

Kemi 30 vjet,
teatër s’shikojmë,
dhe tre-katër vjet,
mundet “të durojmë”!

Ne sot mund të jemi,
një vënd i pabuks,
ndaj sot ai teatër,
quhet super luks!

Për të parë teatër,
mëndja kujt s’i shkon,
dhe për këtë pikë,
askush s’proteston!

Pa mbyllur më parë,
plagët e tërmetit,
tjetër kund vëmëndja,
s’mund t’i shkojë shtetit!

Tani me të tjerët,
dhe dyshja Budina,
ca vite t’i shkojnë,
bashkë tek “Turbina”!

A.DUKA
 

Ketrush

Anëtar i ri
Njè "Grande teatèr", 30 milionè euro,tani njè luks i panevojshèm!

S’rroj me politikë,
dhe s’e kam dëshirë,
por e them pa frikë,
që e njoh shumë mirë!

Jam historikisht,
kundër qeverive,
por jo tash në kohën,
e epidemive!

Them qëndrimet “anti”,
nuk kanë të sosur,
se asnjë qeveri,
nuk është e përsosur!

Dhe në ato vende,
ku paret janë lumë,
njerzit vazhdimisht,
kërkojnë më shumë!

Jo më ne që jemi,
vend i kativasur,
dhe ku varfëria,
si bombë ka plasur!

Sepse u shënjua,
shumë keq Shqipëria,
pa sosur tërmeti,
plasi pandemia!

Qeveri e Ramës,
picirin po vuan,
se nuk merr asgjë,
dhe vetëm paguan!

Edhe po të qe,
një vend i zhvilluar,
nuk do qe çudi,
të kish falimentuar!

Kur nuk di not mirë,
s’e kalon dot lumin,
dhe mbetesh në dallgë,
kur s’jep maksimumin!

Po s’thashë ç’mendoj,
dhe mund të pëlcas,
ja-sot për teatrin,
ndryshe do të flas!

Them-ai konflikt,
qe fare i kotë,
tani me “hangarin”,
po merret një botë!

Prishja e teatrit,
s’qe një emergjencë,
as ngritja-tani,
nuk është një urgjencè!

Kemi 30 vjet,
teatër s’shikojmë,
dhe tre-katër vjet,
mundet “të durojmë”!

Ne sot mund të jemi,
një vënd i pabuks,
ndaj sot ai teatër,
quhet super luks!

Për të parë teatër,
mëndja kujt s’i shkon,
dhe për këtë pikë,
askush s’proteston!

Pa mbyllur më parë,
plagët e tërmetit,
tjetër kund vëmëndja,
s’mund t’i shkojë shtetit!

Tani me të tjerët,
dhe dyshja Budina,
ca vite t’i shkojnë,
bashkë tek “Turbina”!

A.DUKA
A.Duka Gjirokastrit
 

Ketrush

Anëtar i ri
E c'do tè presin shqiotarèt nesèr, pasnesèr..

Prit e prit ndryshime,
njerèzit e shkretë vdesin,
po ata që mbeten,
nga jeta çfarë presin?!

Tridhjet vjet me radhë,
mbetëm duke pritur,
sot e shohim veten,
komplet të grabitur!

Këtu-më të shumtit,
u bënë kripë deti,
njëlloj të grabitur,
nga çdo lloj pushteti!

Ka ndodhur përpara,
po ndodh dhe tani,
gjënë e njëmijë vetëve,
e vjedh një njeri!

Nëse babëzisë,
i jep firmë e vulë,
vjedh kaun me brirë,
jo një vezë-a pulë!

Po heqin picirin,
këtu fukarenjtë,
mbretërojnë kusarët,
edhe maskarenjtë!

S’është vështirë të gjesh,
pisen-apo pisin,
se të njëjtët njerëz,
këtu qeverisin!

Ata tre a katër,
që kurrë s’kanë ndryshuar,
gjithë levat e shtetit,
i kanë korruptuar!

Si gladiatorët,
mprehur mbajnë shpatat,
janë në betejë,
për të marrë gjykatat!

Po u bënë gjykatat,
ashtu si kanë qenë,
gjithë atë Reformë,
krejt më kot e bënë!

Jo se drejtësia,
tani ka ndryshuar,
po për një ndryshim,
ne kemi shpresuar!

Gjersa peshkaqenët,
janë në majë të shtetit,
më duken pa shpresë,
shpresat e miletit!

Pyes OFL-ja,
që vepron tani,
pse s’u çon këtyre,
letër porosi?!

Ilir Presidentit,
Salës-kryetarëve,
që nikoqirisën,
lekët e shqiptarëve!

Them:”Nikoqirisën”,
për delikatesë,
se ata për vete,
i hodhën në thes!

Sot na ka pllakosur,
varfëri e shkretë,
po nesër-pasnesër,
vallë si do jetë?!

Po është pandemia,
thotë zotëria juaj,
ne s’u bëmë të varfër,
nga këta tre muaj!

Po problemi është,
se kasta e vjetër,
nuk lejon të dali,
asnjë forcë tjetër!

Ndaj e njëjta racë,
do jetë përsëri,
ndaj më mirë në Ferr,
se në Shqipëri!

Po s’i hapëm rrugën,
frymës së të resë,
për nesër-pasnesër,
hiç mos kini shpresë!

A.DUKA
 

Bebw

🌞 Hilarious
Staf në FV.AL
Po ciribibet per Abilin ku i le me ? lool
Vallaj i shqieva gavot kur e pash se nuk e kisha digjuar kete fjalen "ciribibe" 🤣🤣...mbase nuk eshte fjale e keqe mi .Ciribibet po i çepelis Qanua qe e hengert nji kaqino🤣🤣🤣.
Ps: jam ne levizje lash nam 🤣🤣🤣
 

Delirium

Route 66 🚜
/me Zbulon fjalë që i përkasin epokës së leshit 🤔🤔
Ci ri bi be
Af if ër a
 
Top