• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gjyshrit-Vetem pak dashuri kerkojne...

Benniii

Anëtar i ri
Mosha
25
Vendndodhja
Ferizaj
jam i sigurt 100% qe jap me se shumti dashuri ne ter Kosoven per gjysherit e mi e sidomos per gjyshinnn.

Po te mos shkkojj ne mengjes per te ngren buk tekk ai,, me hidherohett

as bukk nuk mundet me ngren pa mua dhe un ja plotesoj kete deshir

shtepite i kemi afer shume afer

ishalla kan te gjith gjysherit kete fat :D:D
 

Benniii

Anëtar i ri
Mosha
25
Vendndodhja
Ferizaj
jam i sigurt 100% qe jap me se shumti dashuri ne ter Kosoven per gjysherit e mi e sidomos per gjyshinnn.

Po te mos shkkojj ne mengjes per te ngren buk tekk ai,, me hidherohett

as bukk nuk mundet me ngren pa mua dhe un ja plotesoj kete deshir

shtepite i kemi afer shume afer

ishalla kan te gjith gjysherit kete fat :D:D :d good luck for all
 

mirela

DODONA hajmali
Jam fajtore une qe s'kam kohe ti takoj , apo puna qe me mban mua te mberthyer gjthe diten e dites !!!???????
 

klean

Antar Aktiv
Vendndodhja
york-uk
Dashurija e gjyshes

Esht hap nje tem per gjyshen.

Kur antaret shprehin ke duan me shum disa prinderit dhe disa te tier gjyshen,dhe plot e plot mendime te ndryshme.

Un zdo flisja dhe zdo thoja ke doni me shum se esht e veshtir ti ndash
dhe te percaktosh dhe te dallosh dashurin ne familje.

Por thiesht nese u ka ndoth te humbisni gjyshen tuai dhe mos ta takoni dot as per te fundit her:(:(:(:(
Nj shprehej thot ske ci ben dites si ruhesh dot dhe esht shum e vertet,por per njeriun qe humbet dike nga familja esht shum e veshtir ta pranosh.
Kam 7 viet pa par gjyshen:( vetem zerin i degjoja :( ne tele kur flisja,i degjoi zerin e embel fertet si ato gjyshet Mallakastriote,ne Mallakastriotet si themi gjyshe por NEN,dhe i degjoja zerin e dridhur nga dashurija dhe nga malli qe kishte duke me then, Kleant kur do vish te perqafoi NENA se me ka mar malli shum:( para 3 dite fola dhe i thash o NENE do vi kte behar dhe mos ti kem mar letrat prap dovi se spo qendroi dot me.
Por me kto qe i thash se 4 ore me par vellai me mori tele dhe me tha
gjyshia te ka len uratat :( dhe tha mbrem qe Kleantin edua shum.

Lash shkollen dhe erdha ndeza oxhakun ne shtepi pa dashur te qai lotet binin vet dhe duart me dridheshin,kurbeti na ndau nga cdo gje nga familja shoqeria nga fisi dhe nga komplet njerzit qe duam.

Uroi qe te mos u ndoth juve dicka e till dhe ti kini te gjith te afermit tuai mir.

NEN UN EDI QE TI JE ATY LART NE ATE PARAJSEN TENDE TE EMBEL
KU TE GJITH TE SHTRENGOIN NE GJI
KU TE GJITH TE OFROIN DASHURIN
KU T E GJITH SNJOHIN FIALEN HIDHERIM
KU TE GJITH TREGOIN LUMTURIN.
O NEN TE DUA DHE DO TE DUA PERGJITHMON:(:(:(:(:(
 

kolena

once upon a time...
Vendndodhja
ne enderr..!
Titulli: Dashurija e gjyshes

me vjen shume keq per ty...eshte e vertet qe emigrimi i ndau per se gjalli shqiptaret.. :(


p.s: e di qe po dal nga tema, por desha te te pyesja per dicka qe vura re te shkrimi jot dhe u bera kurioze: thua qe ''dhe mos ti kem mar letrat '' dhe pastaj:''Lash shkollen ''..je ne shkolle edhe pse nuk i ke marre letrat ende???..eshte e mundur kjo gje???....thjesht se ngaqe nuk e kuptova..
 
M

Morfina

Eshte bukur te lexosh se sa dashuri keni shprehur neper germa, por eshte e trisht te shikosh realitetin qe perjetojne mosha e trete ne shqiperi. Cdokush nga ne do donte te zgjaste doren per te vepruar dhe ndihmuar sadopak, ama jane te pakte ato qe marrin inisiativen per te ndryshuar gjerat. Ne ditet e sotme vlerat qe dikur ishin te arta jan bere tunxh.
 
Top