• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gratë e forta nuk meritojnë burra të dobët

Marla

VIP
Por, deri ku duhet të shkojë kjo mbështetje dhe partneritet? Me çdo çmim? Aspak! Partneriteti dhe mbështetja në një marrëdhënie duhet të jenë reciproke, të shëndetshme, tërësore.
Kur e kuptoni që kjo mbështetje, ky bashkëpunim po ju shtyp, ju konsumon, po rëndon, ikni! Kjo është një shenjë që ju jeni një grua e fortë në krahasim me një burrë të dobët.
Një grua e fortë mund të menaxhojë shtëpinë, punën, fëmijët, universitetin, palestrën, jogën, birrën me miqtë e saj, por ajo nuk ka pse të “kujdeset” për burrin e saj.
Ajo duhet të jetë mbështetëse, të jetë mike, të ketë të njëjtat synime, të shkëmbejë ide, të ecë dhe të mos jetë një kopje e saktë e nënës së saj. Nëse mendoni se burri / partneri juaj ju vlerëson vetëm kur imitoni vjehrrën, na vjen keq, por keni një fëmijë tjetër në shtëpi.
Dhe ai lloj burri është puna më e vështirë. Ju duhet të kujdeseni për gjithçka, dhe vetëm, edhe kur të vijë të premten, në ora 20:00, i rraskapitur, i mërzitur, duke kërkuar një dush të mirë, Netflix dhe krevat, dhe prapë ankohet. Të dalësh me të nuk është më njësoj si të dalësh të premteve mbrëma.

Bota.al
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Qe te kesh ne brume keto koncepte kaq elementare e te thejshta,pike se pari duhet te kesh nje qelize te ushyqer mire ne rrenje ,qe nga familja ku rritesh e forma si rritesh dhe mundesite qe te afrohen gjate rritjes.
Fatkeqesisht keto sintoma i vuajne pikerisht ato femra qe as s`kane shancin shume ti lexojne as ti kuptojne keto mesiper,dhe fatkeqesisht prape mundesia e tyre per shkollim,pavaresi dhe indvidualizem te shendetshem mbi jeten e tyre eshte shume i ulte.
Dhe kur ti si femer nga njemije mundesi 999 te tyre i ke te zhytura ne diskriminim e varferi,atehere merr fryme dhe duro `gomarin` ne krah.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Ah dhe dicka se ma kujtoj titulli qe eshte pak thike me dy presa. :))
Nje grua e forte e fute ne rruge nje burre te dobte.
Ndersa nje burre i forte gjithashtu fute ne rruge ne grua te dobte.
Sepse bota po u nda tersisht me nivel pershtates,te dobtit me dobtit e te fortit me te fortit, pastaj kemi rendet skllavo-pronare.
 

Marla

VIP
Sa shume ju rref mendja. Ju femra jeni gjinia e bute smund te krahasoheni me superioritetin dhe fortesine e mashkullit si ne aspektin fizik ashtu dhe kapacitetin mendor.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Sa shume ju rref mendja. Ju femra jeni gjinia e bute smund te krahasoheni me superioritetin dhe fortesine e mashkullit si ne aspektin fizik ashtu dhe kapacitetin mendor.
Nje mashkull i forte rritet gjithnje nga nje femer e forte.
PA kete te fundit,vemje do percipitoheshi . ahahahhahahahahahahaha
 

Marla

VIP
Nje mashkull i forte rritet gjithnje nga nje femer e forte.
PA kete te fundit,vemje do percipitoheshi . ahahahhahahahahahahaha
Vertet ju besoni ketyre shprehjeve klishe qe qarkullojne copy paste ne internet?!

Ajo cka jemi ja detyrojme vetem vetes. Ne jemi ata qe zgjedhim cka duam per veten tone.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vertet ju besoni ketyre shprehjeve klishe qe qarkullojne copy paste ne internet?!

Ajo cka jemi ja detyrojme vetem vetes. Ne jemi ata qe zgjedhim cka duam per veten tone.
Ne fakt une si marr kurre shprehjet as mendimet e mia Copy. :))
por gezohem qe qarkullojne, e tjere i paskan thene para meje,e une pas tyre,e tjere pas meje do i thone. :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Ne boks mund mos te jemi me te forta se meshkujt dhe as nuk e pretendojme ama ne sfidat e jetes, Jo vetem qe jemi te forta por mbajme dhe burrat mbi shpatulla.
Zoti nuk pyeti askend cfare natyre te na jepte, ndaj gjithsecili prej nesh eshte i forte ne natyren e tij. Ama jeta ka provu qe edhe gruaja e ben rolin e burrit kur duhet qe cke me te,edhe burri ate te gruas.
Ndaj keto krahasimet jane komplet pa vend.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Burre i dobet :unsure: ta neperkembin grate e mahalles :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
sme pelqejne burokracirat

me mire te jemi praktik.. ti une dhe te tjeret qe masturbohen duke na pare ne te dyve :p lol
E kishe lene tek ti dhe une me mire, se s'jemi per show falas per te tjeret :p
 

Tomka

Anëtar i ri
Ne boks mund mos te jemi me te forta se meshkujt dhe as nuk e pretendojme ama ne sfidat e jetes, Jo vetem qe jemi te forta por mbajme dhe burrat mbi shpatulla.
Zoti nuk pyeti askend cfare natyre te na jepte, ndaj gjithsecili prej nesh eshte i forte ne natyren e tij. Ama jeta ka provu qe edhe gruaja e ben rolin e burrit kur duhet qe cke me te,edhe burri ate te gruas.
Ndaj keto krahasimet jane komplet pa vend.
Shpirt mace keni, e dime. lol
Por rolin e burrit nuk e beni dot, dhe as ne te gruas. Tjeter gje eshte kur te ze halli, gruas mund t'i japesh dhe pushken dhe do luftoje, por a lufton dot si mashkull, pergjigja eshte JO. E njejta gje dhe per ne meshkujt me rolin e femres.
 
Top