• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Grate e forta!

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
IMG_20201129_133314.jpg


Gratë më të forta nuk janë as ato me një personalitet të guximshëm ose agresiv. Përkundrazi. Gratë e forta janë ato që kanë më shumë plagë në zemrat e tyre. Të forta sepse ato kurrë nuk e kanë humbur dëshirën dhe aftësinë për të dashur pavarësisht zhgënjimeve dhe plagëve. Ato kurrë nuk pushuan së shpresuari, duke besuar, duke kërkuar. Gratë që ngriheshin me çdo vjeshtë dhe shpesh vetëm. Me askënd përreth, duke tharë lotët, duke shëruar plagët e tyre me ilaçet më të fuqishme: dinjitetin e tyre.

Këto gra janë të fuqishme. Ju kurrë nuk do t’i dëgjoni ato të ankohen për marrëzira. Ju nuk do t’i dëgjoni ato duke mallkuar fatin. Do t’i shihni se si vazhdojnë me kokën lart dhe me shpinën drejt. Të ndritshme pas asaj buzëqeshje që ato e mbrojtën me thonj dhe dhëmbë. Sepse ato e dinë që kjo është veshja e tyre më e bukur. Gratë më të forta janë të ndjeshme dhe vetëmohuese. Mosmirënjohja dhe egoizmi i të tjerëve nuk ua ka mbyllur zemrat dhe duart. Ato vazhdojnë të mbështesin dhe të ngushëllojnë për të inkurajuar, kudo që nevojitet ndihma e tyre.
Gratë më të forta kanë mësuar diçka unike, pothuajse të veçantë. Ato gjithmonë arrijnë të përcjellin gëzim, shpresë, pozitivitet. Madje dhe në momentet më kritike dhe në situatat më të komplikuara nuk i dorëzohen pesimizmit dhe dorëheqjes. Gratë më të forta janë ato që kanë kaluar stuhi dhe kanë ecur në shtigje të thata, por megjithatë kanë mësuar të kultivojnë bukurinë në të gjitha rrethanat.

Ato e dinë se vetëm përmes këtyre veçorive, ato mund të gjejnë një strehë ose një oaz në të cilin të marrin frymë lirisht. Gratë më të forta kanë mësuar se asgjë nuk merret si e mirëqenë dhe për këtë arsye ato janë në gjendje të jetojnë jetën e përditshme me shkëputjen e nevojshme.

Gratë më të forta janë ato që kanë më shumë plagë në zemrat e tyre, por ndonjëherë ato shfaqen si gra prej hekuri, edhe nëse e dinë frikën dhe brishtësinë e emocioneve të tyre
 

Desa

Temet Nosce
Dhe për çudi, është pak ironike që mashkulli i dobët (përveç sfidave të jetës), e bën këtë grua të fortë. Si çdo herë edhe e keqja ka një të mirë. 😊
 
Private conversations
Help Users
    Top