Grekët akuzojnë kampionin shqiptar: Shite patriotizmin për përfitime personale

infinito

Anëtar Aktiv
piro.jpg
Kampioni nga Himara që i dha 3 medalje të arta Greqisë po akuzohet publikisht se patriotizmin e shiti në emër të famës dhe përfitimeve personale.
Gazeta greke “Avgi (Avji)” shkruan se në emër të suksesit që shënoi peshëngritja dhe disa peshëngritës të ardhur nga Shqipëria, u shpenzuan shumë para për të ngritur një infrastrukurë sportive, që pas brezit të Pirro Dhimës nuk prodhoi asgjë, asnjë medalje dhe asnjë kampion në

peshëngritje.

Pyetja që bëhet është, a duhet të përgjigjet Pirro Dhima për këtë dështim, jo vetëm për garancitë që ofroi, por edhe për përfshirjen e tij më pas në politikë me socialistët e PASOK-ut, shkruan Tema.

Ish-peshëngritësi ka reaguar duke lajmëruar padi për shpifje dhe fyerje personale ndaj gazetës në fjalë.

Së fundmi Pirro Dhima nënshkroi një kontratë me Federatën Amerikane të Peshëngritjes për të ngritur më nivele olimpike këtë sport në Shtetet e Bashkuara.

JETA OSH QEF
 
Titulli: Grekët akuzojnë kampionin shqiptar: Shite patriotizmin për përfitime persona

O Pirro shqiptari,
(Per mua himara dhe himarjotet Jane Shqiperi)
Po ku i kihet bese grekut more!
Nejse, te uroj sukses ne Shba.Miliona marrsh edhe atje lol
 

legjenda

Tetova
Titulli: Grekët akuzojnë kampionin shqiptar: Shite patriotizmin për përfitime persona

O Pirro shqiptari,
(Per mua himara dhe himarjotet Jane Shqiperi)
Po ku i kihet bese grekut more!
Nejse, te uroj sukses ne Shba.Miliona marrsh edhe atje lol

edhe cameria janina konica jan trojet etnike ne shqiptare ne greqi
 

legjenda

Tetova
Titulli: Grekët akuzojnë kampionin shqiptar: Shite patriotizmin për përfitime persona

O Pirro shqiptari,
(Per mua himara dhe himarjotet Jane Shqiperi)
Po ku i kihet bese grekut more!
Nejse, te uroj sukses ne Shba.Miliona marrsh edhe atje lol

edhe cameria janina konica jan trojet etnike ne shqiptare ne greqi
 

infinito

Anëtar Aktiv
Titulli: Grekët akuzojnë kampionin shqiptar: Shite patriotizmin për përfitime persona

po ce do qe pirro zgjodhi te fitonte medalje me greqin se nuk i jepnin lek keta te federates shqipetare te peshngritjes
 

VIP

V.I.P
Titulli: Grekët akuzojnë kampionin shqiptar: Shite patriotizmin për përfitime persona

Perfundimisht meshkujt si puna ktij mjan dukur me keq se bushtrat qe shesin trupin per lek :D
 
Top