• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

“Greqia do furnizojë Shqipërinë me vaksinën e COVID-19”

“Greqia do furnizojë Shqipërinë me vaksinën e COVID-19”
1600425591550.png


Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka shprehur gatishmërinë për të siguruar vaksinën kundër Covid-19 për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zave.


Duke qenë se Greqia është vend anëtar i Bashkimit Evropian, vaksinën do ta marrë më shpejt, ndaj kreu i qeverisë është shprehur i gatshëm që t’i furnizojë të dyja shtetet, pra Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, për të përshpejtuar procesin.“Mitsotakis shprehu gatishmërinë e Greqisë, si një vend anëtar i BE, për të kërkuar furnizimin me vaksina të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë. Kjo pasi vendet anëtarë janë të parat në radhe, dhe pastaj vijojnë vendet kandidate. Nëse kjo arrihet për ne, 15-20 ditë në avancë, atëherë është e mirëpritur”, tha Zoran Zaev.

g.shqip
 
Titulli i artikullit nuk perputhet teresisht me permbajtjen. Mitsotakis thjesht ka thene se do kerkoj nga BE qe t'i japin vaksinen ketyre dy vendeve. Burimi mbetet BE, jo Athina. A do kete efekt kerkesa e Athines per pershpejtimin e dergeses? A do i bindi dot vendet antare qe te anashkalojn procedurat dhe te n'a e japin me shpejt vaksinen? Mbetet per t'u pare...

Mua me duket si perpjekje e KM grek per t'u dukur sa me shume miqesor ndaj dy fqinjeve te cilet i ka sulmuar kur ishte ne opozite. Ka qene kunder marreveshjeve te Tsipras-it me te dyja vendet. Mos te ishte per kundershtimet e Mitsotakis, Shqiperia do kishte zgjidhur disa probleme me qeverine Tsipras, por ky plehra e akuzonte rivalin per tradheti kombetare.

Mitsotakis eshte dhelper.
 
@Barnaba qendron qe Tsipras ishte shume me adekuat dhe i duhur ne te gjithe perimetrin e politikave Ballkanase.
Por Kisha dhe keta ndaj ja hengren koken shpejt.
 
Nuk i ha as Rama dhe as Zaev lojrat e Mitsotakis. Te dy e njohin mire.

Shqiperia eshte ende duke pritur per rifillimin e negociatave qe ndaluan me ardhjen e tij ne pushtet.
 
Ore po ky ligji luftes kur do hiqet?
Si ka mundesi qe pala jone nuk e vendos si kusht para fillimit te cdo negociate me greqine?

Eshte apsurde te hysh ne negociata me nje vend qe ka ligj lufte aktiv me ne?

Neser ti ngrefet grekut te hyje ne lufte me Shqiperine per vorio epirin ska nevoje fare te kaloje nga parlamenti grek, por ti sjell ushtaret per gjys ore ne sarande.

Jemi shume t'paafte ne politiken e jashtme, ose te kapur dhe te shantazhuar, ndryshe ska si t'shpjegohet gjithe kjo heshtje per ligjin e luftes.
 
Ore po ky ligji luftes kur do hiqet?
Si ka mundesi qe pala jone nuk e vendos si kusht para fillimit te cdo negociate me greqine?

Eshte apsurde te hysh ne negociata me nje vend qe ka ligj lufte aktiv me ne?

Neser ti ngrefet grekut te hyje ne lufte me Shqiperine per vorio epirin ska nevoje fare te kaloje nga parlamenti grek, por ti sjell ushtaret per gjys ore ne sarande.

Jemi shume t'paafte ne politiken e jashtme, ose te kapur dhe te shantazhuar, ndryshe ska si t'shpjegohet gjithe kjo heshtje per ligjin e luftes.
Ne nuk dim me ba politike te brendshme e jo me te jashtme ahuu..Prandaj na kan shkel neve cdo here🙁
 
Kjo puna e vaksines me duket 5 me hic mua.
Fillimisht per ato shtete qe ose kane mundesine ta prodhojne ose ta blejne vete, keshtu qe edhe po s'na e dha greku nuk eshte se na prishet gjiza.
Por.....kam frike se do inatoset Derrdogani dhe do merzitet me Edoganin nese marrim vaksina nga greku.
Jua jep daja juve do thote ky.
Me nje fjale do na e jape si daja nipit, jo dajak jo(edhe ate na e jep me keta pusht-tetare qe kemi ne)
 
Merrini me shtruar gjerat...

@Tomka, nese pala shqiptare thote "ne nuk do bsedojm/negociojm per asgje nese ju nuk hiqni ligjin e luftes", atehere Greqia do ishte mese e lumtur per te dhene nje pergjigje sa per sy e faqe, sic ka bere per 70 vjet qe neve i'a kerkuar ate gje, dhe te mos veproj. Moszhvilimi i negociatave per te zgjidhur mosmarreveshjet eshte kryekeput ne favor te Greqise sepse eshte ne epersi ndaj nesh (Camerine e mori; presion me ane te integrimit ne BE mund te bej; sulmet agjenturore vazhdojn; etj.).

Gjate luftes se ftoht e mbanin ne fuqi ate ligj per presion te mirefillte ndaj nesh, dhe me endrra per Epirin e Veriut (Shqiperine e Jugut). Pas hyrjes ne NATO ligji eshte mbajtur vetem per nje gje: veshtireson ose pamundeson cdo lloj gjyqi qe mund te pretendojn shqiptaret per pronat e konfiskuara ne Greqi (ne Cameri dhe tjeterkund) sepse konsiderohen se i perkasin nje populli armik. Ndaj, zgjidhja e shpejt eshte ne favorin tone dhe zvarritja ne favor te Greqise. Qasja "nese nuk heq ligjin neve nuk bisedojm/negociojm per asgje" ka tone ultimatumi ose kokefortesie, dhe kjo do ishte ideale per greket sepse jane mese te gatshem t'a luajn lojen ne ate menyre.

Ndersa ju qe ankoheni se politika jone e jashtme nuk mbron interesat kombetare jeni ende te ndikuar nga tradhetia e Lulzim Bashes dhe nga llumi mediatik qe pretendon tradheti kombetare cdo 6 muaj. Detin nuk e fali as Bushati dhe as Cakaj, por Basha. Naften Jugosllavise nuk i'a shiti as Rama dhe as Nano, por Berisha.
 
Dmth dhe per situaten e tanishme ne vend .. qeverisjen e korruptuar deri tek Zoti .. akoma Saliu qenka fajtor ?
Une them qe edhe gjermant.. per cdo keqqeverisje te Merkel , duhet te bejne fajtor Hitlerin.. ja keshtu
 
Dmth dhe per situaten e tanishme ne vend .. qeverisjen e korruptuar deri tek Zoti .. akoma Saliu qenka fajtor ?
Une them qe edhe gjermant.. per cdo keqqeverisje te Merkel , duhet te bejne fajtor Hitlerin.. ja keshtu

Devijimin i per te larguar vemendjen po e ben ti, jo une! Po bisedonim per problemet shqiptaro-greke, dhe ne ate kontekst u hodhen edhe akuzat per paaftesi ose tradheti. Ndaj drejtimi i gishtit nga Saliu dhe Luli jane teresisht te justifikuara sepse ishin ata qe ben tradheti! Ja keshtu...
 
Devijimin i per te larguar vemendjen po e ben ti, jo une! Po bisedonim per problemet shqiptaro-greke, dhe ne ate kontekst u hodhen edhe akuzat per paaftesi ose tradheti. Ndaj drejtimi i gishtit nga Saliu dhe Luli jane teresisht te justifikuara sepse ishin ata qe ben tradheti! Ja keshtu...
Po po . Une them problemi eshte sot ti thua para eres sone
. Ku ka devijim ktu ? ..lere se e ka ndrit fare RAM aliu se shef ti .
 
@Tomka hapi temen e ligjit te luftes, dhe une i'u pergjigja. Brenda kontekstit te problemeve shqiptaro-greke s'kishte si te mbetej pa u permendur edhe ceshtja e detit. Ty nuk te pelqen fakti qe une permend Bashen dhe Berishen kur dalim te keto tema, dhe thua "aaaaa, mos fol per ata se nuk jemi me ne kohen e tyre"! Fol per problemet e Rames... Si mos te flas per ata kur po bisedojm problemet shqiptaro-greke ku ben pjese marreveshja e firmosur nga ata?!
 
@Tomka hapi temen e ligjit te luftes, dhe une i'u pergjigja. Brenda kontekstit te problemeve shqiptaro-greke s'kishte si te mbetej pa u permendur edhe ceshtja e detit. Ty nuk te pelqen fakti qe une permend Bashen dhe Berishen kur dalim te keto tema, dhe thua "aaaaa, mos fol per ata se nuk jemi me ne kohen e tyre"! Fol per problemet e Rames... Si mos te flas per ata kur po bisedojm problemet shqiptaro-greke ku ben pjese marreveshja e firmosur nga ata?!
Ore ti ben ose je .. Rama po be budall nje komb per ujrat tani per tani ..kapet problemi aktual .. dhe zgjidhet ose jo ..ata qe shkuan as jane ne pushtet e as nuk marrin pergjesi ..si shume politikan te tjere para tyre edhe para 1944 ..kupton ?
 
Si po e ben per budalla nje komb te tere, me thuaj meqenese une qenkam budalla dhe ti inteligjente...
 
Tani dreqi e marrte, edhe me quan budalla edhe refuzon te shpjegosh se ku qendron problemi... Cfare problemi ka shkaktuar Rama?! Cfare doni ju, qe ai t'i vendosi pistoleten ne koke kryeministrit grek dhe t'i thote "ulu ketu me mua te rregulojm marreveshjen ose te vrava"?! Apo doni qe te pushkatoj keta palacot ne media qe hedhin akuza per tradheti pa asnje fakt?!

Edhe akuzon Ramen pse nuk zgjidh problemin e ceshtjes se detit, edhe nuk duron dot kur une them 'mos harroni shktaktarin e problemi'.
 
Tani dreqi e marrte, edhe me quan budalla edhe refuzon te shpjegosh se ku qendron problemi... Cfare problemi ka shkaktuar Rama?! Cfare doni ju, qe ai t'i vendosi pistoleten ne koke KM grek dhe t'i thote "ulu ketu me mua te rregulojm marreveshjen ose te vrava"?!

Edhe akuzon Ramen pse nuk zgjidh problemin e ceshtjes se detit, edhe nuk duron dot kur une them 'mos harroni shktaktarin e problemi'.
Po si ka mundesi qe ti i paske zgjidhjet e Rama jo ?
Dhe asgjekundi ste quajta ashtu si e citove ti veten ..se nuk diskutoj me te tille .
Ndaj djale i mire ..mbro qellimin jo lidere partish qe ndrrojn interesat sa her u shterret xhepi .
 
Merrini me shtruar gjerat...

@Tomka, nese pala shqiptare thote "ne nuk do bsedojm/negociojm per asgje nese ju nuk hiqni ligjin e luftes", atehere Greqia do ishte mese e lumtur per te dhene nje pergjigje sa per sy e faqe, sic ka bere per 70 vjet qe neve i'a kerkuar ate gje, dhe te mos veproj. Moszhvilimi i negociatave per te zgjidhur mosmarreveshjet eshte kryekeput ne favor te Greqise sepse eshte ne epersi ndaj nesh (Camerine e mori; presion me ane te integrimit ne BE mund te bej; sulmet agjenturore vazhdojn; etj.).

Gjate luftes se ftoht e mbanin ne fuqi ate ligj per presion te mirefillte ndaj nesh, dhe me endrra per Epirin e Veriut (Shqiperine e Jugut). Pas hyrjes ne NATO ligji eshte mbajtur vetem per nje gje: veshtireson ose pamundeson cdo lloj gjyqi qe mund te pretendojn shqiptaret per pronat e konfiskuara ne Greqi (ne Cameri dhe tjeterkund) sepse konsiderohen se i perkasin nje populli armik. Ndaj, zgjidhja e shpejt eshte ne favorin tone dhe zvarritja ne favor te Greqise. Qasja "nese nuk heq ligjin neve nuk bisedojm/negociojm per asgje" ka tone ultimatumi ose kokefortesie, dhe kjo do ishte ideale per greket sepse jane mese te gatshem t'a luajn lojen ne ate menyre.

Ndersa ju qe ankoheni se politika jone e jashtme nuk mbron interesat kombetare jeni ende te ndikuar nga tradhetia e Lulzim Bashes dhe nga llumi mediatik qe pretendon tradheti kombetare cdo 6 muaj. Detin nuk e fali as Bushati dhe as Cakaj, por Basha. Naften Jugosllavise nuk i'a shiti as Rama dhe as Nano, por Berisha.


Barnaba, kerkesa per heqjen e ligjit te luftes nuk eshte kokefortesi por nje e drejte legjitime qe Shqiperise i takon ta ngreje si shqetesim sa here te kete mundesi. Cfare jane kto fqinj qe flasin per marrdhenie te shkelqyera dhe nderkohe kane nje ligj lufte me ne?
Sa here e kane ngritur perfaqesuesit tane ne komisionin e parlamentit evropian kte shqetesim? Asnjehere.
Shqiptaret e Camerise kush ka pas dokumenta te pronave i kane marre demshperblimet e tyre nepermjet gjykates nderkombetare.

Shqiperia ska asnje arsye te nxitoje sepse gjasat jane si me detyra shpie te kryera si pa to integrimi jone do zvarritet perjetsisht. Shembujt i ke te fresket, dhe sa here ka drite ne fund te tunelit del nje Hollande, del nje France, del nje Greqi, Danimarke, Gjermani e kshu me rradhe, dhe dyert i perplasen nftyre rregullisht Shqiperise. Integrimi eshte kthyer ne nje farse te peshtire ku vende te ndryshme qe kane ndikim politik ne zyrat e BE kerkojne te perfitojne sa me shume nga vende qe e kerkojne me ngulm integrimin, sic eshte Shqiperia.

Shqiperia ska cfare humb me shume. Imazhi jone eshte i shkaterruar tashme, propagandat dhe agjenturat qe thu ti e kane bere te tyren, dhe per ne ka ardh koha qe te ringrihemi me politika te zgjuara, por kurrsesi duke heshtur sepse Greku dhe BE do na bllokojne integrimin, ne djall. Shiko Turqine se ne cfare trysnie nderkombetare eshte me te gjitha superfuqite kunder dhe nuk zbrapset dhe eshte gati te luftoje deri ne ushtarin e fundit.
Ndersa ne trembemi ti vejme nje kusht pales greke sic eshte ligji luftes, cfare presim? Te vije Luli prap ne pushtet dhe te vije kufiri greqise ne shkumbin? Se di plako por per mu ka dy gjera nga pala jone, paaftesi në te berit politike te jashtme, ose te kapur nga pale te treta ku direktivat ja jep tjeter kush, nuk e shpjegoj dot ndryshe.
 
Barnaba, kerkesa per heqjen e ligjit te luftes nuk eshte kokefortesi por nje e drejte legjitime qe Shqiperise i takon ta ngreje si shqetesim sa here te kete mundesi. Cfare jane kto fqinj qe flasin per marrdhenie te shkelqyera dhe nderkohe kane nje ligj lufte me ne?
Sa here e kane ngritur perfaqesuesit tane ne komisionin e parlamentit evropian kte shqetesim? Asnjehere.
Shqiptaret e Camerise kush ka pas dokumenta te pronave i kane marre demshperblimet e tyre nepermjet gjykates nderkombetare.

Shqiperia ska asnje arsye te nxitoje sepse gjasat jane si me detyra shpie te kryera si pa to integrimi jone do zvarritet perjetsisht. Shembujt i ke te fresket, dhe sa here ka drite ne fund te tunelit del nje Hollande, del nje France, del nje Greqi, Danimarke, Gjermani e kshu me rradhe, dhe dyert i perplasen nftyre rregullisht Shqiperise. Integrimi eshte kthyer ne nje farse te peshtire ku vende te ndryshme qe kane ndikim politik ne zyrat e BE kerkojne te perfitojne sa me shume nga vende qe e kerkojne me ngulm integrimin, sic eshte Shqiperia.

Shqiperia ska cfare humb me shume. Imazhi jone eshte i shkaterruar tashme, propagandat dhe agjenturat qe thu ti e kane bere te tyren, dhe per ne ka ardh koha qe te ringrihemi me politika te zgjuara, por kurrsesi duke heshtur sepse Greku dhe BE do na bllokojne integrimin, ne djall. Shiko Turqine se ne cfare trysnie nderkombetare eshte me te gjitha superfuqite kunder dhe nuk zbrapset dhe eshte gati te luftoje deri ne ushtarin e fundit.
Ndersa ne trembemi ti vejme nje kusht pales greke sic eshte ligji luftes, cfare presim? Te vije Luli prap ne pushtet dhe te vije kufiri greqise ne shkumbin? Se di plako por per mu ka dy gjera nga pala jone, paaftesi në te berit politike te jashtme, ose te kapur nga pale te treta ku direktivat ja jep tjeter kush, nuk e shpjegoj dot ndryshe.

Tomka, me duket se nuk me ke kuptuar sakte. Sigurisht qe kerkesa per heqjen e ligjit eshte e drejt. Kur une u shpreva per kokefortesi, e kisha fjalen per nje kembengulje te llojit 'ose hiq ligjin e luftes, ose nuk bisedojm per asgje tjeter'.

Poashtu, nuk eshte se nuk ka pasur kerkesa te meparshme per heqjen e atij ligji. Jane bere qysh ne kohen e komunizmit. Ndersa sa u takon ankesave ne BE, NATO, etj., s'di cfare te them sepse nuk e di nese e kane bere apo jo. Ne diplomaci rralle here behen publike levizjet. Dhe nese nuk jane ngritur shqetesimet, nuk di cili mund te kete qene arsyetimi. Ketu do hynim ne spekulime dhe do harxhonim kohen kote.

As nuk thash se i trembemi Greqise per kete ceshtje. Fakti qe ceshtja eshte ngritur si ceshtje kyce per t'u zgjidhur tregon te kunderten.

Thelbi i mendimit tim ishte ky: status quo favorizon Greqine ndaj s'ka kuptim qasja "ose hiq ligjin ose per ndryshe neve nuk bisedojm per asgje". Nje tregim muskujsh i tille favorizon Greqine.
 
Po si ka mundesi qe ti i paske zgjidhjet e Rama jo ?

Cfare zgjidhje kam une qe nuk i paska Rama?!


Dhe asgjekundi ste quajta ashtu si e citove ti veten ..se nuk diskutoj me te tille .

Shkrove "Ore ti ben ose je .. Rama po be budall nje komb". E le per gjysem por idea eshte mese e kuptueshme.


Ndaj djale i mire ..mbro qellimin jo lidere partish qe ndrrojn interesat sa her u shterret xhepi .

Une i mbroj interesat e vendit (jo 'qellimin' se s'ka kuptim ai term ne ate fjali) pa asnje perfitimin personal dhe deri ne konflikte personale me palet antishqiptare. Nese Rama ben ate qe beri Basha do e konsideroj po aq armik sa konsideroj Bashen. Por s'mund t'a konsideroj te atille me aludime tradhetish nga disa palaco mashtruesa te medias... do pres fakte, firma, vula!

Pyetja ime se cfare nuk po kuptoja mbeti pa pergjigje.

Ty te djeg kur une permend tradhetine e Bashes. Kaq e thjesht. Kur postova nje status te profili im per tradhetine e Bashes para disa muajsh, ti u versule menjehere me qasjen "mos fol per Bashen se ai nuk eshte me ne pushtet". A thua se une nuk kam te drejt te bej status per nje politikan qe nuk eshte me ne pushtet. Qasje te ngjashme ke edhe sot. "Lere Bashen... shkruaj per Ramen... ti ben si budalla(?), ose je, qe nuk kupton, ose nuk deshiron te kuptosh, gabimin e Rames... gabimin e Rames ik gjeje vet... mos mbro Ramen edhe pse une refuzoj te te shpjegoj se ku gabon ai". etj etj.
 
Cfare zgjidhje kam une qe nuk i paska Rama?!
Shkrove "Ore ti ben ose je .. Rama po be budall nje komb". E le per gjysem por idea eshte mese e kuptueshme.
Une i mbroj interesat e vendit (jo 'qellimin' se s'ka kuptim ai term ne ate fjali) pa asnje perfitimin personal dhe deri ne konflikte personale me palet antishqiptare. Nese Rama ben ate qe beri Basha do e konsideroj po aq armik sa konsideroj Bashen. Por s'mund t'a konsideroj te atille me aludime tradhetish nga disa palaco mashtruesa te medias... do pres fakte, firma, vula!

Pyetja ime se cfare nuk po kuptoja mbeti pa pergjigje.

Ty te djeg kur une permend tradhetine e Bashes. Kaq e thjesht. Kur postova nje status te profili im per tradhetine e Bashes para disa muajsh, ti u versule menjehere me qasjen "mos fol per Bashen se ai nuk eshte me ne pushtet". A thua se une nuk kam te drejt te bej status per nje politikan qe nuk eshte me ne pushtet. Qasje te ngjashme ke edhe sot. "Lere Bashen... shkruaj per Ramen... ti ben si budalla(?), ose je, qe nuk kupton, ose nuk deshiron te kuptosh, gabimin e Rames... gabimin e Rames ik gjeje vet... mos mbro Ramen edhe pse une refuzoj te te shpjegoj se ku gabon ai". etj etj.
Jo ore jo une nuk versulem aspak se sjam as me ata kush ishte nga ylli bufi.. sala apo Fatos.. por qe nuk kuptoj se si nuk sheh qarte qellimet asimiluese .. denigruese ... dhe cpopullimin e ketij Kombi..
Mjafton si tallet ne tv .. mjafton si e sheh veten si i gjithpushtetshem .. si i gjith dijshem e te mos vazhdoj me tej .
Ska nevoj per firme e vul .. ky ja u ofron vete edhe po nuk kerkuan gje .. deri sa te dalin vulat ne shesh .
SHQIPERIA eshte shit 3 here nga ky palaço qe nuk ngopet jo vetem te pasurohet mbi shpinen e ketij Kombi.
Por perversiteti i tij nuk ndalet dhe para opinjoneve publik te ul kombin shqiptar ne nivelet e njerzve me bisht .
 
Jo ore jo une nuk versulem aspak

Qe u versule gjith inat kur une shkrova status per tradhetine e Bashes kjo eshte FAKT! E mbaj mend shume mire ate gje.

Por le t'a harrojm ate episod, se bashku me qasjen tende te sotme. E vendosim pak ne nje prove te lehte sinqeritetin tend:
1. E konsideron tradheti kombetare marreveshjen e detit qe nenshktroi Basha?
2. E konsideron tradheti te interesave kombetare (meqenese Kosova asokohe ishte nen terrorin serb nderkohe qe Perendimi kishte vendosur embargo) shitjen e naftes nga Saliu ne kohen e Miloshevicit?
 
Qe u versule gjith inat kur une shkrova status per tradhetine e Bashes kjo eshte FAKT! E mbaj mend shume mire ate gje.

Por le t'a harrojm ate episod, se bashku me qasjen tende te sotme. E vendosim pak ne nje prove te lehte sinqeritetin tend:
1. E konsideron tradheti kombetare marreveshjen e detit qe nenshktroi Basha?
2. E konsideron tradheti te interesave kombetar shitjen e naftesnga Saliu ne kohen e Miloshevicit?
Nuk kam asnje fakt per kete cke thene me siper.
Dhe jo ste jam versulur thjesht po njejt kam shtru problemin si tani .. per cdo disfate ekonomike apo politike, behen te tjere fajtore e kurre ky ... kur tashme e dime qe eshte i pazoti qe dy Mandate me pare....dhe po prap ti po e mbron Ramen ne te kundert une asnje emer te pervetçem skam permendur 😊
 
Nuk kam asnje fakt per kete cke thene me siper.
Dhe jo ste ham versulur thjesht po njejt kam shtru problemin si tani .. per cdo disfate ekonimike apo politike, behen te there fajtore e kurre ky ..dhe po prap ti po e mbron Ramen ne te kundert une asnje emer te pervetçem skam permendur 😊

S'ke fakte...?!?! Hahahahaha.

Nuk qenka fakt vendimi i Gjykates Kushtetuese, votuar 9-0 ne disfavor te marreveshjes. Vendim ku thuhet qarte se jane cenuar interesat e Shqiperise?!

S'ke fakte per tregetine e naftes ne vitet '90, te cilen e ka pranuar publikisht edhe vete Saliu?!

Paske fytyr te me akuzosh mua per anshmeri politike nderkohe qe ben te verbren per tradhetite e PD-se...
 
Se sdua te nderhy por si nuk ke fakte mi endrra?
Per piken e pare ke vendimin e gjykates kushtuese ku e nxorri tradheti kombetare , e di i madh e i vogel
Hapi vendimet e shikoji...e vetmja gje eshte se su denua askush
Per piken e dyte ja nje moment te gjej nje video ne utube ku saliu e pohoi me ze e figure embargon!
 
S'ke fakte...?!?! Hahahahaha.

Nuk qenka fakt vendimi i Gjykates Kushtetuese, votuar 9-0 ne disfavor te marreveshjes. Vendim ku thuhet qarte se jane cenuar interesat e Shqiperise?!

S'ke fakte per tregetine e naftes ne vitet '90, te cilen e ka pranuar publikisht edhe vete Saliu?!

Paske fytyr te me akuzosh mua per anshmeri politike nderkohe qe ben te verbren per tradhetite e PD-se...
Une kam fytyre te akuzoj ktyeministrin e sotshem qe po luan me popullin e tij cic mic..nuk kam pse te kapem pas se kaluares kur ky po e mbyt popullin e vet pa u ndal dhe pa i ber syri Terrt.. nese Salia e ka pranuar tradhtin e tij ndaj kombit uroj qe si ai dhe ky te marrin kusurin per ate cka bejn..si dhe tradhtaret e kosoves qe po e shesin Kosoven ne emer te gjakut te atyre qe rane .
Ti qe i kalon ne personale ske ftyre te jesh koherent...te mos kalosh ne cinizem dhe te jesh gjakftohte.. per mua diskutimi mbyllet ketu se nuk do ulem nen nivelin e detit kupton
 
Private conversations
Help Users
    Top