• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Hamilton: Një fitore, për të festuar ditëlindjen e nënës!

Smirnoff

Anëtar i Nderuar
Mosha
33
Vendndodhja
Deutschland
Menjëherë pasi ka kaluar vijën e finishit, britaniku ka uruar nënën e tij duke i kushtuar këtë fitore në اmimin e Madh në Abu Dhabi

Ljuis Hamilton e konsideron fitoren e tij në Abu Dhabi si një ndër më të bukurat e karrierës së tij. Tashmë ai mund të kthehet i kënaqur në shtëpinë e tij. Në javët e shkuara shpesh herë Ljuis Hamilton është shfaqur jo mirë, kjo edhe për arsye të problemeve të tij në jetën private, por një gjë e tillë nuk u vu re në këtë fundjavë, ku arriti këtë sukses vërtet të merituar. Gara e tij e fundit e fituar ishte اmimi i Madh i Gjermanisë në muajin korrik.

Gjithsesi, ai deklaroi se fitorja në Abu Dhabi ishte diçka e mrekullueshme, aq më tepër për faktin që la pas për rreth 55 xhiro Fernando Alonson me Ferrari. “Ndihem shumë mirë,” – deklaron ai. – “Kjo është padyshim një nga garat më të mira të karrierës sime. Nuk duhet të harrojë askush që lashë pas meje një ndër pilotët më të mirë në botë siç është Fernando Alonso dhe të bësh një gjë të tillë është vërtetë shumë e vështirë t’ia dalësh.

Në të njëjtën kohë më duhej të menaxhoja konsumin e gomave dhe distancën nga Alonso. Gjithashtu nuk mund të lë pa përmendur punën fantastike të skuadrës, sidomos në momentet e pit stopeve…. Jam shumë i ekzaltuar dhe shumë i kënaqur që arrita ta fitoj këtë garë. Eshtë perfekte.

Menjëherë do të marr një nga avionët e parë që nisen për në vendin tim e do të shkoj në shtëpi ku këtë herë do të kthehem i qeshur.” Menjëherë sapo ka kaluar finishin, Ljuis Hamilton ia dedikoi fitoren nënës së tij, e cila kishte udhëtuar edhe ajo në Abu Dhabi për të festuar ditëlindjen e saj.

“Eshtë ditëlindja e nënës sime në këtë fundjavë dhe më vjen shumë mirë që e fitova kur ajo ishte këtu duke më parë,” – ka përfunduar deklaratën Ljuis Hamilton, i cili në Abu Dhabi regjistroi fitoren e tij të tretë sezonale.
 
Top