Hand of Fatima

sensuu

sweet
V.I.P
Pershendetje,

Dua te di nese une mbaj nje varse qe ka si simbol doren e Fatimes ose Hamsa a eshte kjo e ndaluar. Duke qene se une i perkas besimit te krishtere, dhe nje shoqja ime me tha se hand of Fatima eshte simbol i fese muslimane, a mund te mbaj une nje simbol musliman? Kur e bleva nuk isha ne dijeni te kesaj por e mesova me vone.
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Mbaj cte do qejfi dhe mos u ndiko nga budallaliqet qe thone te tjeret. ;)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Mendoj....se nese problemi yt qendron tem besimi seshte problem.
Per te vetmen arsye se ti mund te respektosh fete e tjera sa nuk i adhuron.
 

sensuu

sweet
V.I.P
Jo une sdo mbaja as edhe nje simbol te krishter pasi besimi nuk eshte ne objektet qe mbajme por ne ate qe mendojme dhe ndjejme. Prandaj jam kunder objekteve qe jan simbole te nje besimi te caktuar....gjithsesi e mendova me teper si mode kete gje haha
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Vete emri tregon musliman...por un hera pare qe ndegjoj se paska varse tilla ...edhe pse kam par disa varse thjesht si dor dhe kaq..
 

Didi

C'est la vie.
Shiko simboli dorës, nuk është vetëm për ata që i përkasin fes islame. Tashmë është një simbol që përdoret për fat të mirë.
Normal që ska asnjë lloj problemi që ti ta blesh e ta mbash, nqs do të dish më shumë lexoje historisë e saj se është me vlerë.

Ndaj lëri budalliqet, e ke blerë, mbaje tani.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Shiko simboli dorës, nuk është vetëm për ata që i përkasin fes islame. Tashmë është një simbol që përdoret për fat të mirë.
Normal që ska asnjë lloj problemi që ti ta blesh e ta mbash, nqs do të dish më shumë lexoje historisë e saj se është me vlerë.

Ndaj lëri budalliqet, e ke blerë, mbaje tani.
Po na sill ti ate shkrim ta mesojm dhe ne..!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Shiko fotografinë 31134
Shiko fotografinë 31135


keto i mora ne Google. Ne Islam sipas Kuranit dhe Sunnetit -kjo nuk ekziston fare, as ska tek ne baze fare.


ndoshta te shiijat ne Iran ekziston ajo, apo te ndonje sekt tjeter, qe i thon vetit "musliman" keshtu sipas mendimeve/ sekteve tyre. Ku ta dijm?


hera e pare qe ndegjova ket*
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Pershendetje,

Dua te di nese une mbaj nje varse qe ka si simbol doren e Fatimes ose Hamsa a eshte kjo e ndaluar. Duke qene se une i perkas besimit te krishtere, dhe nje shoqja ime me tha se hand of Fatima eshte simbol i fese muslimane, a mund te mbaj une nje simbol musliman? Kur e bleva nuk isha ne dijeni te kesaj por e mesova me vone.

Eshte simbol i shiave, thene ndryshe popullit Iranian qe i perkasin me shumice shiizmit, sekt i devijuar i Islamit, kete une e di.

T'pershendes
 
Top