• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Horoskopi javor..

Hera

Βιβλίο φάγος
Horoskopi javor nga 29. prill deri 5. maj 2019
DASHI21. mars – 20. prill

Me Mërkurin në krah do arrini t’i kaloni pa problem të gjitha vështirësitë që ju kanë dale ne çift dhe do u shprehni me tepër ndjenjat. Beqaret nuk do i ndalin ngacmimet, por për fat te keq nuk do mund te realizojnë takime vërtet mbresëlënëse. Me mire le te bëjnë edhe pak durim. Sektori i financave do ndjeke një rrugëtim te qete. Do dini t’i menaxhoni me kujdes paratë qe do keni neper duar dhe nuk do shpenzoni për gjera qejfi. Gjendja shëndetësore do jete paksa delikate për shkak te nervozitetit te herëpashershëm. Pushoni më tepër dhe praktikoni sport. Sektori profesional do jete i privilegjuar. Do përjetoni kënaqësi të mëdha nga arritjet që do keni. Jeta familjare do ju sjelle përherë me shume gëzim.
DEMI21. prill – 21. maj

Këtë jave do jeni me pozitive dhe me optimiste ju te dashuruarit. Edhe kur t’iu dalin vështirësi ju do dini si t’i kaloni shpejt dhe me buzëqeshje. Beqaret me shume gjase do afrohen pranë disa personave interesante dhe mund te fillojnë shpejt një lidhje jetëgjatë. E rëndësishme është qe emocionet do shtohen gjithnjë e me shume. Buxheti mund te jete delikat ditët e para, por pas te mërkurës gjendja do filloje te stabilizohet. Do i kryeni pa frike edhe shpenzimet qe keni planifikuar. Për shëndet me te mire duhet te ushqeheni si duhet dhe duhet te mos bëni jete sedentare. Ne pune do jeni ambicioze dhe nuk do ndaleni përballë sfidave qe do ju dalin. Jeta familjare do jete tejet delikate.
BINJAKET22. maj – 21. qershor

Të dashuruarit nuk do jene një javë të mirë. Konfliktet do jene të vazhdueshme dhe nuk do mungojnë skenat e forta të xhelozisë. Kujdes sepse po vazhduat kështu keni për të humbur gjithçka. Beqareve do ju rendoje pafundësisht vetmia, por nuk do mundin dot te bëjnë përpjekjet e duhura për ta ndryshuar situatën. Epo mos prisni qe t’ua sjellin dike të tjerët. Në planin financiar duhet te zbatoni një program strikt. Dëgjojini këshillat e Neptunit dhe keni për ta pare qe e ardhmja do jete shume me e qëndrueshme. Për shëndet me te mire duhet te bëni me shume sport, te ulni konsumimin e produkteve te thata dhe atyre te gazuarave. Ne pune rrethanat do jene shume te favorshme. Shfrytezojeni kohen për te marre edhe përgjegjësi sepse do dilni te fituar. Jeta familjare do jete si zakonisht.
GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Jave rutine do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Here pas here mund te mërziteni tej mase me atë qe keni ne krah dhe mund t’i thoni gjera te pamenduara. Kujdes sepse mund ta shkatërroni gjithë atë qe kishit ndërtuar deri me sot. Beqaret do jene gati edhe për aventura kalimtare, mjafton qe te ndihen mire dhe jo vetëm. Financat nuk do jene aspak te qëndrueshme dhe here pas here do ju duhet te bëni vërtet kursime. Gjendja shëndetësore do filloje te përmirësohet ndjeshëm. Nuk do i keni me as shqetësimet nga stomaku. Ne pune do jeni modeste edhe pse ne fakt arritjet do jene goxha te mëdha. Jeta familjare do jete e kënaqshme ne çdo moment.
LUANI23. korrik – 22. gusht

Pranë partnerit do kaloni momente te paharruara sot ju te dashuruarit. Përveçse do dashuroheni pa dorashka do jeni edhe këshillues dhe mbështetës te mire te njeri-tjetrit. Te gjithë do ju kenë zili. Beqaret do jene shume kërkues dhe nuk do pranojnë te dalin me dike pa u siguruar mire qe ai mund te jete person interesant. Saturni do pozicionohet keq tek financat dhe gjendja do përkeqësohet. Nuk do mendoheni aspak para se te kryeni shpenzimet dhe ky do jete një gabim i rende. Shëndeti here pas here do lere për te dëshiruar. Mund te keni dhimbje muskujsh dhe shqetësime nga stomaku. Ne pune do keni vështirësi, por me durim dhe këmbëngulje do ja dilni. Jeta familjare do jete e mire.
VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Kjo do jete një jave goxha e vështirë për ata qe janë ne një lidhje. Për shume gjera nuk do merreni vesh me partnerin dhe ne asnjë moment nuk do doni te hapni rruge. Beqaret ndryshe nga sa e kishin menduar do përjetojnë ndjesi te forta këtë periudhe. Çdo çast ka për te qene i veçante dhe mbresëlënës. Financat sado t’i mbani nen kontroll situata mund t’i dale jashtë kontrollit ne një moment. Dëgjojini me kujdes këshillat e miqve specialiste te fushës. Shëndeti fizik do jete goxha i mire, por ai mendor jo dhe aq. Mund te ndiheni shpesh pesimiste dhe ne ankth për gjerat qe do ndodhin nesër. Ne pune do jete Merkuri ai qe do ju drejtoje ne rrugën e duhur. Do arrini atje ku doni. Marrëdhënia me familjaret do jene mbresëlënëse.
PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Nëse nuk doni te keni debate dhe probleme me partnerin tuaj, duhet te tregoheni me tolerante dhe me te kuptueshëm këtë jave. Nëse i kaloni edhe këto sfida qe do ju dalin këtë periudhe gjendja do filloje te përmirësohet ndjeshëm. Beqaret do kenë dite te paqëndrueshme dhe nuk do arrijnë dot ta gjejnë shpirtin e tyre binjak. Do ju duhet ende kohe te presin për ndryshime. Buxheti ka për te qene i paqëndrueshëm kështu qe mundohuni te shpenzoni me kursim dhe duke menduar për te ardhmen. Gjendja shëndetësore do lere shpesh për te dëshiruar. Mos e teproni me ushqimin dhe mbrohuni nga mjedisit shumë të ftohta apo shumë të nxehta. Ne pune do ecni me plane dhe kjo do ju çoje shpejt ne rrugën e duhur. Jeta familjare do jete e mbrojtur.
AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Këtë jave nuk duhet te bëni gabimin ta ngrini partnerin ne piedestal sepse zhgënjimi ka për te qene edhe me i madh. Te gjithë bëjnë gabime dhe kane te meta kështu qe as ai nuk mund te beje përjashtim. Me mire tregohuni realiste dhe te përmbajtur. Beqaret, nen ndikimin e madh te Marsit, do jene shume me sensuale dhe joshës. Do marrin propozime interesante nga te cilat mund te fillojnë lidhje serioze. Buxheti do mbetet i mire edhe pse për te thënë te vërtetën shpenzimet do i kryeni pa u menduar. Shëndeti here pas here do ketë disa shqetësime. Mund te keni probleme me frymëmarrjen, por mundet edhe te prekeni nga virozat. Ne pune do ju duhet me shume maturi dhe kujdes për te arritur majat. Familja e qete.
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Periudhe e begate do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Qe ditën e pare do përjetojnë emocione pranë atij qe dashurojnë dhe do sigurohen akoma me shume qe ai është i duhuri për te kaluar jetën. Beqaret do i kenë mendimet shume te qarta dhe do dine çfarë hapash te hedhin. Jeta e tyre do ndryshoje njëherë e përgjithmonë. Venusi do iu ndihmoje t’i mbani gjithë kohës nen kujdes te ardhurat. Gjendja do vazhdoje te mbetet e kënaqshme. Gjendja shëndetësore do jete aq e mire saqë nuk do keni me për çfarë te qaheni. Do ushqeheni si duhet dhe nuk do neglizhoni as aktivitetin fizik. Puna ne përgjithësi do ece mire pavarësisht disa pengesave te vogla qe mund t’iu dalin here pas here. Familja harmonike.
BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Këtë jave duhet te jeni me te disponueshem ndaj partnerit tuaj dhe nga ana tjetër duhet te bëni te pamundurën për ta larguar rutinën. Ne këtë mënyrë atmosfera ne jetën tuaj ka për te qene e jashtëzakonshme dhe emocione te njëpasnjëshme. Beqaret do afrohen mjaft me disa persona me te cilët me shpejt nga sa mendonin edhe mund te martohen. Ne planin financiar perspektivat duken goxha te mira. Përveçse do fitoni para nga projektet e përfunduara, ju do jeni edhe te kujdesshëm me shpenzimet. Për shëndetin nuk duhet te shqetësoheni aspak. Ne pune do keni mbështetjen e gjithë yjeve dhe gjendja ka për t’u përmirësuar tej mase. Mund te merrni edhe disa propozime për ndryshim pozicioni. Jeta familjare pa ndryshime.
UJORI21. janar – 19. shkurt

Këtë jave nuk duhet te shqetësoheni aspak për jetën tuaj ne çift sepse planetët do mendojnë për gjithçka. Marrëdhënia me partnerin ka për te qene e mrekullueshme. Beqaret do afrohen akoma me shume me disa persona qe kane pëlqyer prej kohesh dhe do sigurohen se ata janë te duhurit. Për financat do jete një jave e trazuar. Shpesh do gjendeni edhe ne vështirësi për te kryer shpenzimet. Për shëndet akoma me te mire duhet te lini sa me pare duhanin, te ushqeheni mire dhe te mos neglizhoni aktivitetin fizik. Ne pune nuk do ju dale asnjë lloj problemi, kështu qe çdo gjë ka për t’iu ecur sipas planeve. Jeta familjare mund te ketë disa probleme te vogla, por pa pasoja.
PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Jeta ne çift ka nuk ka për te qene aspak e vështirë këtë jave. Partneri do tregohet i përkujdesur ndaj jush dhe nuk do ju lere asnjë moment te mërziteni. Lidhja mes jush ka për te qene si kurrë me pare. Beqaret me mire te persin edhe pak kohe para se te fillojnë një lidhje sepse ne te kundërt jeta mund t’iu ndërlikohet akoma me tepër. Merkuri do jete planeti qe do ju ndihmoje ta stabilizoni buxhetin. Do merrni masat e duhura dhe gjendja do ndryshoje shpejt. Gjendja shëndetësore here pas here do lere për te dëshiruar. Mund te jeni te lodhur dhe pa fuqi. Ne pune duhet te luftoni shume fort për te arritur atje ku ëndërroni. Jo çdo gjë do jete e lehte. Me familjen do keni një marrëdhënie te ngrohte.
 

Hera

Βιβλίο φάγος
[h=1]javor, 6 maj deri në 12 maj 2019[/h]

Dashi

Gjatë kësaj jave prania e Venusit në shenjën tuaj do ta komplikojë situatën e dashurisë, deri në pikën e krijimit të dallimeve me partnerin/en që mund të dëmtojë marrëdhënien tuaj. Xhelozitë e papritura ndaj njëri-tjetrit do të krijojnë tensione, por gjërat do të qetësohen gjatë fundjavës. Beqarët do të udhëhiqen nga impulset pasionante që do të jetë e vështirë për ti kontrolluar. Mërkuri do të jetë në shenjën tuaj dhe për këtë arsye ju do të duhet të përfitoni prej tij për të ecur përpara në punë. Lajme të mira vijnë për ata që presin përgjigje ose kanë ndërmarrë projekte të reja. Ditët më fatlume do të jenë të enjten dhe të premten, për investime të guximshme.

Demi

Java më në fund do t’ju shpërblejë për të gjitha përpjekjet tuaja, por ju rrezikoni ta bëni veten indiferent ndaj partnerit/es tuaj. Për të shmangur diskutimet, përpiquni të jepni gjysmën e vëmendjes së duhur dhe të kujdeseni për marrëdhënien tuaj. Do të ketë takime të rëndësishme për beqarët, por kini kujdes nga disa incidente të vogla ndërmjet të hënës dhe të martës. Do të jetë një javë plot kënaqësi në punë, sidomos të hënën dhe të mërkurën. Në sajë të vendosmërisë suaj, në fakt, do të fitoni shumë, të cilat do t’ju shpërblejnë për përpjekjet me të cilat jeni ballafaquar në periudhën e fundit. Mund të thuash që ke arritur qëllimet e tua!

Binjakët

Në dashuri, mund të ketë disa nervozizëm për shkak të problemeve të jashtme që do të krijojnë mosmarrëveshje me partnerin/en. Marrja e ngazëllyer dhe e shqetësuar do të jetë e padobishme, në fakt ajo mund t’i bëjë gjërat edhe më keq. Kush në periudhën e fundit ka filluar një njohje të re, më në fund mund të ketë takuar personin e duhur, dhe papritur mund t’i japë fund jetës së vetmuar! Do të jetë një javë shumë e frytshme në punë për Binjakët, në punë mund të shfaqen me të vërtetë lajme të rëndësishme, veçanërisht midis të enjtes dhe të premten. Në fundjavë do të jetë më mirë t’i kushtoni vetes relaksim dhe interesave të tjera, duke lënë mënjanë mendimet dhe shqetësimet profesionale.

Gaforrja

Fillimi i javës do të sjellë disa surpriza të këndshme në sferën e dashurisë. Ata që kanë dyshuar tradhtinë do të sqarojnë gjithçka dhe marrëveshja do të rivendoset duke sjellë harmoni dhe qetësi në çifte. Është gjithashtu një kohë e mirë për ata që janë vetëm dhe po kërkojnë dikë që të ndajë të ardhmen dhe gjërat e mira në jetë. Në një nivel profesional këtë javë disa situata që ju kanë lënë të shqetësuar mund të zhbllokohen. Megjithëse puna nuk do të jetë në anën tuaj, ju do të jeni plot energji dhe angazhimet tuaja nuk do të mungojnë. Edhe nëse nuk gjeni menjëherë zgjidhjen e duhur, insistoni, por mos provokoni diskutime me kolegët.

Luani

Nëse jeni një çift marrëdhëniet tuaja këtë javë nuk do të kalojnë nëpër momente të këndshme dhe fajësimi i të tjerëve nuk është sigurisht zgjidhja ideale për të zgjidhur çështjen. Përpiquni të jeni më të qetë me gjysmën tuaj më të mirë dhe situata me siguri do të përmirësohet. Java do të jetë plot me takime për ata që kërkojnë një shpirt binjak. Java do të fillojë të sjellë një farë humori të keq edhe në sferën e punës. Tashmë nga e hëna, Hëna do të jetë kundër jush, por diçka do të ndryshojë me kalimin e ditëve dhe do të keni mundësi të shihni zgjidhje alternative për të korrigjuar çdo pyetje, madje edhe më të mprehtat.

Virgjëresha

Në këtë periudhë dashuria nuk është në krye dhe do të çoni në pikëpyetje marrëdhëniet tuaja. Disa nuk mund të binden më shumë për ndjenjat e tyre për partnerin e tyre, por do të duhet të reflektojmë përpara se të shkojnë drejt vendimeve drastike. Fundjavë e nxehtë për beqarët, vera po afrohet dhe takimet po bëhen gjithnjë e më shumë emocionuese. Ju do të gëzoni një javë plot fitime në punë, falë një avancimi të shpejtë të projekteve tuaja të punës. Në veçanti, duke filluar nga e enjtja një periudhë shumë interesante do të hapet nga pikëpamja profesionale, e cila do të kulmojë me përfundimin e negociatave interesante. Ju gjithashtu do të keni respektin e kolegëve tuaj.

Peshorja

Një javë shumë pozitive për dashurinë, do të ketë impulse të pasionit midis çifteve, të cilat do t’i japin një shtysë më të madhe marrëdhënies. Fundjavë e madhe për të përjetuar emocione të forta, disa nga të lindurit e kësaj shenje do të zgjedhin ta kalojnë atë në një vend relaksues. Do të vijnë të reja për beqarët, shumë do të jenë autentik. Këtë javë Mërkuri nuk do të jetë më e kundërta dhe kështu një fazë e jetës suaj që nuk është shumë pozitive do të përfundojë. Hakmarrja po vjen në punë, e cila do t’ju kënaq shumë. Më në fund do të gjeni energjinë e humbur dhe do të ndiheni shumë më të relaksuar.

Akrepi

Këtë javë ju do të duhet të përpiqeni të zgjidhni disa çështje të pazgjidhura. Sfera sentimentale është pak konfuze dhe ju nuk keni të qartë se si të veproni. Një reflektim i mirë dhe një dorë në zemër mund t’ju ndihmojnë, por emocionet do t’ju drejtojnë në zgjidhjen e duhur. Të mërkurën dhe të enjten do të jenë ditë me fat për ata që duan të takohen përsëri. Humori i keq do të kthehet për diçka që shkon keq në punë, dhe ju do të jeni shumë të prekshëm ndaj atyre që janë përreth jush. Mundohuni të shmangni diskutime të panevojshme që mund t’ju bëjnë më të shqetësuar. Vetëm me qetësi ju mund të përballeni me çdo gjë me pozitivitet.

Shigjetari

Gjatë kësaj jave ju do të jeni më aktivë me partnerin tuaj dhe madje edhe më romantik, kështu që ju do të organizoni mbrëmje intime. Disa çifte mund të marrin vendime shumë serioze dhe duke kërkuar, si për shembull të martohen. Beqarët, kanë nevojë për të qartësuar dhe për të kuptuar se cilat janë prioritetet. Nëse keni nevojë për të kryer një projekt të rëndësishëm, mos prisni, java është e përshtatshme për të realizuar ambiciet tuaja. Ju mund të synoni më lartë, në fakt ju do të keni mundësi të drejta për të rritur profesionalisht dhe për t’u vënë re nga ata në krye.

Bricjapi

Mundohuni të përqendroheni te partneri juaj gjatë kësaj jave, mungesa e vëmendjes ndaj atyre që doni, mund të krijojë nervozizëm dhe të shkaktojë grindje të panevojshme. Shumë pak do të jenë të mjaftueshme për të qetësuar çdo tension, një përqafim, një fjalë të dashur dhe do të zhdukni të gjitha pakënaqësitë! Lajm i madh për beqarët, ju do të jeni intrigues dhe gati për të bërë pushtime. Prania e Marsit në shenjë do t’ju japë forcë të madhe dhe do t’ju lejojë të merreni me çdo problem me qartësi. Megjithatë, përgatituni për më të keqen dhe mos u shqetësoni kur gjërat nuk shkojnë siç dëshironi.

Ujori

Nëse jeni në një çift ju mund të merrni frymë me një psherëtimë lehtësie sepse kjo javë do të jetë e favorshme për dashurinë. Marrëveshja midis çifteve prandaj është e destinuar të përmirësohet dhe me tranzitin e Venusit në marrëdhënie gjithçka do të forcohet. E diela mund të jetë një mundësi e mirë për t’u kapur për ata që kërkojnë gjysmën më të mirë.

Mundësi të mrekullueshme që vijnë nga e hëna, java lajmëron shumë lajme pozitive për sferën e punës. Ju do të jeni plot ide dhe do të sillni shumë iniciativa për sukses, të gjithë do t’ju kërkojnë dhe do t’ju përshëndesin në aftësitë tuaja. Bëni maksimumin e pozitivitetit të kësaj jave.

Peshqit

Ju po kaloni një periudhë të ndërlikuar në jetën tuaj të dashurisë. Për fat të keq do të ketë pak mundësi për të hedhur dritë mbi raportin tuaj, por disa raporte do të zgjidhen dhe mund të vazhdojnë, të tjerët do të thyhen. Dikush mund të ketë ndarje emocionale në dashuri, kështu që do të ishte më mirë të mos mendoni për të kaluarën. Beqarët do të ketë njohje të reja, mendoni me kujdes për atë që do bëni.

Jobs. Kini kujdes të mos merrni shumë mërzitje në punë, këtë javë nuk do të jetë e lehtë për të mbajtur të gjitha angazhimet. Për fat të mirë nga e enjtja gjërat do të shkojnë mirë dhe ju mund të bëni një hap të madh përpara me projektet tuaja të punës.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Horoskopi javor 24-30 qershor 2019Dashi
Gjate kësaj jave yjet do i keni në anën tuaj dhe ata d ju ndihmojnë të ecni në rrugën e duhur. Ju të dashuruarit do e çmoni më shumë atë që keni në krah dhe do i përkushtoheni më tepër. Nëse ai iu bën një propozim për të ardhmen mendohuni mirë para së të jepni çfarëdo lloj përgjigjeje. Me shpenzimet do tregoheni goxha të matur dhe kjo do iu ndihmojë ta stabilizoni buxhetin. Që shëndeti të jetë i mirë duhet të bëni pak më shumë aktivitet fizik dhe të ecni më tepër më këmbë. Kujdes më shumë duhet të bëni nga dielli i nxehtë. Në punë më në fund do i arrini të gjitha ambiciet që i kishit vëne vetes. Do keni sukses të garantuar dhe falë kësaj do ndiheni të plotësuar.

Demi
Yjet do ju favorizojnë gjithë kohës këtë javë. Ambienti në jetën tuaj në çift do jetë shumë i këndshëm. Në çdo moment do përjetoni emocione dhe kënaqësi të pafundme. Ju beqarët do jeni të arsyeshëm dhe nuk do rendni me sy mbyllur drejt çdo personi. Në këtë mënyrë do shmangni edhe zhgënjimet. Tek financat yjet do ndikojnë negativisht dhe gjendja mund të ketë goxha tronditje. Nuk do jeni të zotet ta kontrolloni veten dhe të ulni shpenzimet. Shëndeti për fat të mirë nuk do jetë problematik. Do keni mbrojtje të mire imunitare dhe nuk do prekeni aspak nga virozat e stinës. Në punë duhet të bëni më shumë durim dhe nuk duhet të dorëzoheni lehtësisht.

Binjakët
Javë e paqëndrueshme pritet të vijë dhe do gjendeni përballë shumë vështirësive. Jeta në çift nuk do jetë ashtu si ju e keni ëndërruar megjithatë nuk do mungojnë tërësisht çastet e këndshme. Ditët me diell do jenë e mërkura dhe e shtuna ose e diela. Ju beqarët do keni disa takime mjaft interesante, por nuk do jeni gati për të filluar lidhje serioze. Buxheti nuk do jetë në gjendjen më të mirë të mundshme, por ju do dini si t’i menaxhoni dhe do e mbani gjendjen të stabilizuar. Shëndeti do jetë edhe më i mirë nga sa e kishit menduar. Nuk do ju mungojë energjia dhe alegria në çdo çast. Në punë do provoni eksperienca të reja dhe do ja dilni me sukses.

Gaforrja
Nën influencën e madhe të Venusit këtë javë do kaloni momente intensive. Nëse keni një lidhje do jetoni gjithë kohës në një ambienti përherë pasionant. Mes jush dhe atij që keni në krah do ketë vetëm dashuri, respekt dhe ngrohtësi. Nëse jeni beqarë duhet të dilni e të njiheni me sa më shumë persona që të mundni sepse ashtu do mund të bëni më pas përzgjedhjen më të mirë. Yjet do e ndikojnë pozitivisht edhe sektorin financiar, por nëse ju shpenzoni pa kursim do vijë një moment kur situata do fillojë të bëhet problematike. Gjendja shëndetësore nuk do jetë e përkryer. Herë pas here do ndiheni të lodhur e të këputur. Në punë do jeni gjithë kohës ambicioze dhe nuk do dorëzoheni përpara çdo lloj sfide.

Luani
Përgatituni për një javë të mbushur me emocione të forta. Pasioni do rikthehet fuqishëm në jetën tuaj sentimentale dhe emocionet kanë për të qenë më të forta se kurrë ndonjëherë me parë. Çdo ditë do jetë plot ngjyra të veçanta. Ju beqarët do abuzoni me joshjen, por nuk është e sigurt që do e gjejnë personin e duhur. Sakrifica ekstreme nuk duhet të bëhen për asnjë arsye. Buxheti nuk do jetë i keq, kështu që nëse shpenzoni me kursim dhe maturi gjendja mundet edhe të përmirësohet pak nga pak. Shëndetin duhet ta keni më tepër nën kujdes. Shmangni alkoolin, acidet, të kripurat dhe pikantet. Në punë do jeni profesioniste dhe do arrini akoma me lart nga sa e kishit programuar.

Virgjëresha
Falënderojini gjithë kohës yjet këtë javë sepse ato do ju përkëdhelin. Do jetë Marsi ai që do e mbrojë në çdo moment jetën tuaj në çift këtë jave. Priten vetëm momente të bukura dhe tejet emocionuese, kështu që mos u shqetësoni. Ju beqarët do jeni shumë të izoluar dhe kjo nuk do iu lejojë të keni njohje të reja. Nuk do jetë periudhe me fat për ju. Buxheti nuk do jetë aspak i keq. Do jeni të kujdesshëm me shpenzimet që do kryeni dhe do i menaxhoni me maturi paratë që do ju mbeten. Shëndeti do jetë disi më i mirë se më parë. Kujdesi që keni treguar kohët e fundit do japë rezultatet e veta. Në punë duhet t’i hidhni hapat me qetësi dhe maturi, pasi po nxituat situata mund të dalë jashtë kontrollit.

Peshorja
Kjo javë do jetë shumë emocionuese. Gjithçka do fillojë me qetësi për ju që jeni në një lidhje, por pas të mërkurës pasioni do rikthehet në mënyrë të vrullshëm. Do ndiheni aq mirë saqë me zor do e besoni se jeni në realitet. Ju beqarët nuk duhet të bëjnë sakrifica ekstreme vetëm për të ndryshuar statusin. Me thjeshtësi dhe një komunikim të mirë ata mund të arrijnë çdo gjë që dëshirojnë. Buxheti do jetë aq i mirë saqë mund t’i kryeni pa frikë edhe investimet e mëdha që keni menduar. Sipas Dritare.net, shëndeti do jetë goxha i mirë. Do jeni ne forme të shkëlqyer fizike dhe morale. Në punë do bashkëpunoni me disa kolegë dhe do arrini majat.

Akrepi
Kjo do jetë një javë e mbushur me çaste të lumtura dhe me gëzim të pafund. Për ju që jeni në një lidhje qetësia, harmonia dhe besimi tek njeri-tjetri do jenë pikat më të forta. Nuk do keni aspak mosmarrëveshje. Ju beqarët do realizoni një takim mbresëlënës dhe deri në fund të javës do mund të filloni një lidhje të qëndrueshme. Buxhetin do e keni gjithë kohës nën kujdes kështu që për asnjë çast nuk do ju dalin probleme. Gjendja shëndetësore ka për të qenë disa herë më e mirë se më parë. Nuk do i keni as shqetësimet nga stomaku dhe nga shtylla kurrizore. Në punë do arrini shumë lart për shkak të durimit, këmbënguljes dhe vendosmërisë tuaj.

Shigjetari
Këtë javë duhet të filloni t’i mendoni gjërat ndryshe dhe të konkretizoni disa projekte. Për të dashuruarit do jetë javë e mbushur me peripeci. Do ju dalin probleme të njëpasnjëshme dhe të dy palët do e ngrini zërin më shumë nga sa duhet. Ju beqarët do jeni të gatshëm të joshni gjithë kohës dhe do tërhiqni pas vetes goxha persona. Të enjte ose të premte mund të filloni edhe një lidhje. Buxheti nuk do jetë i shkëlqyer, por as shumë i keq. Me një menaxhim të mirë do e mbani gjithë kohës situatën nën kontroll. Gjendja shëndetësore nuk do jetë ashtu si do kishit dashur. Mund të vuani nga ndonjë sëmundje kronike, do ndiheni të lodhur dhe pa fuqi. Në pune do hasni vështirësi dhe shpesh do ndiheni konfuzë.

Bricjapi
Dëgjojeni më shumë zemrën tuaj këtë javë dhe ndiqni intuitën pasi ato nuk do ju çojnë në drejtim të gabuar. Ju të dashuruarit do jeni akoma më shumë pasionantë dhe do e mbani në pëllëmbë të dorës atë që keni në krah. Nuk do mungojnë as surprizat nga ju dhe gjithashtu nga ai që keni në krah. Ju beqarët duhet të njihen më mirë me disa persona para se të japin fjalën. Në planin financiar do keni fat me shumicë dhe do arrini t’i shlyeni një e nga një të gjitha borxhet. Jupiteri do ju mbrojë nga çdo lloj problemi shëndetësor dhe do ndiheni plotësisht të qetë. Në pune do përfundojë periudha e vështirë dhe çdo gjë për ju do jetë më e lehtë për t’u arritur.

Ujori
Qetësia do mbizotërojë gjate kësaj jave ne jetën tuaj. Ambienti në çift do jetë i ngrohtë dhe nuk do keni për çfarë të qaheni. Do e mbështesni njëri-tjetrin për gjithçka. Ju beqarët do mbështeteni nga Venusi dhe do kenë surpriza mjaft të këndshme. Ka shumë gjasa që jeta juaj sentimentale të ndryshoje njëherë e përgjithmonë. Nga ana tjetër me financat do keni probleme të vogla. Mos shpenzoni pa menduar më parë sa e kenë buxhetin sepse pamaturia mund t’iu sjelle probleme të mëdha. Shëndeti do jetë i mirë vetëm nëse ju nuk e teproni me ushqimin kalorik. Në jetën profesionale do i arrini objektivat dhe do merrni vendime të rëndësishme.

Peshqit
Një etapë shumë më e bukur do fillojë gjatë kësaj jave për të gjithë ju. Nëse jeni në një lidhje do keni vetëm dite të lumtura. Venusi dhe Marsi do ju ndihmojnë ta intensifikoni edhe më shumë lidhjen dhe kënaqësitë do jenë akoma më të forta. Ju beqarët duhet të njiheni mirë me disa persona e më pas të vendosni cilin do zgjidhni për te filluar një lidhje. Mos u nxitoni. Në planin financiar duhet maturi e sa më shume maturi. Reflektoni disa herë para se të hidhni çdo lloj hapi. Shëndeti në disa momente do jetë disi delikat, për shkak të lodhjes në punë. Jeta profesionale nuk do jetë as e shkëlqyer, as e keqe. Disa pengesa që ju kishin dalë do dini si t’i kaloni. /dritare.net
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Horoskopi javor
Horoskopi javor nga 8. korrik deri 15. korrik 2019
DASHI21. mars – 20. prill
Këtë javë do ëndërroni vetëm harmoninë dhe do bëni te pamundurën për te qene ne te njëjtën linje me partnerin tuaj. Venusi do ju mbështesë dhe gjerat do jene me te lehta. Beqaret do realizojnë njohje te reja, por do jene shume përzgjedhës e te pavendosur për te marre ndonjë vendim. Ne planin financiar mundohuni te mos i tejkaloni limitet sepse situata mund t’iu dale jashtë kontrollit. Gjendja shëndetësore do jete goxha me e mire se me pare. Do bëni te pamundurën për ta larguar stresin dhe nervozizmin. Fundjava do jete edhe me e kënaqshme. Ne pune do keni përshtypjen sikur mundeni te arrini gjithçka dhe nuk do i trembeni asgjëje. Do ndërmerrni edhe iniciativa te reja. Dielli do ua mbroje jetën familjare.
DEMI21. prill – 21. maj
Këtë jave çdo gjë do shkoje për mrekulli për juve qe jeni ne një lidhje. Komunikimi gjithë kohës do jete i ngrohte dhe nuk do keni asgjë për çfarë te qaheni. Beqaret do ndihen mire edhe ashtu si janë dhe nuk do kërkojnë me ngulm te bëjnë ndryshime te statusit. Hëna do ju mbështesë ne planin financiar dhe do ju beje me te logjikshëm me shpenzimet. Mire do jete qe po patet mundësi t’i shlyeni disa borxhe. Shëndeti duhet pasur me tepër kujdes nga me pare. Mund te keni shqetësime nga pjese te ndryshme te trupit. Ne pune do jeni me më shume fat se asnjëherë me pare dhe do arrini atje ku keni planifikuar. Me familjaret do keni një marrëdhënie te shkëlqyer.
BINJAKET22. maj – 21. qershor
Këtë jave do i rregulloni problemet qe keni pasur me partnerin tuaj dhe pas te mërkurës do jeni me te qete. Do i shihni gjerat me një sy tjetër tashme. Beqaret do jene me fat ne dashuri dhe pa u lodhur aspak do e gjejnë princin e tyre te kaltër. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire. Do shpenzoni pa ju dridhur dora dhe ky do jete një gabim i madh me shume pasoja. Me shëndetin duhet te jeni me te kujdesshëm. Nëse ju del ndonjë shqetësim duhet patjetër te merrni masa pa u përkeqësuar situata. Ne pune do keni shume vështirësi, por serish nuk do e humbni optimizmin. Te gjithë do ju kenë zili për këmbënguljen dhe durimin. Jeta familjare do mbetet ashtu si ka qene.
GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Jeta juaj ne çift do jete e mbushur me emocione te forta këtë jave, por ato do jene si pozitive ashtu edhe negative. Përgatituni shpirtërisht. Beqaret do kenë me shume fat se asnjëherë me pare dhe çdo gjë do ju ndryshoje brenda pak orësh. Edhe ne planin financiar do jeni me fat. Do arrini t’i kryeni një e nga një te gjitha shpenzimet e domosdoshme dhe mund te hiqni edhe disa para mënjanë. Shëndeti nuk do jete problematik, megjithatë mire do jete te bëni kujdes nga temperaturat e larta. Ne pune do i keni te gjithë planetët ne krah kështu qe keni për te arritur me shume nga sa mendonit. Po mundet ndihmojini pak edhe koleget. Ne familje do jete e vështirë te ruani një komunikim te ngrohte.
LUANI23. korrik – 22. gusht
Këtë jave do mundoheni te vendosni ekuilibrin dhe qetësinë ne jetën tuaj ne çift, por nëse partneri është autoritar do e keni paksa me te vështirë. Beqaret do kenë gjithë kohës njohje te reja, por takimi vendimtar do ndihe ditën e enjte. Duhet t’i bëjnë sytë katër sepse ai do vije prej nga nuk e presin. Buxheti nuk do jete i shkëlqyer, por i mjaftueshëm për gjerat qe do ju nevojiten me tepër. Gjendja fizike dhe ajo morale nuk do jete aspak e keqe. Edhe ata qe kane pasur shqetësime se fundmi do ndihen me mire. Ne pune nuk do jeni te motivuar dhe mezi do i shtyni orët. Vetëm pas te enjtes gjerat do fillojnë te ndryshojnë disi. Ne familje do i rregulloni te gjitha problemet.
VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Do jeni shume te përkushtuar ndaj partnerit tuaj gjate kësaj jave dhe do mundoheni ta bëni atë te ndihet sa me mire te jete e mundur. Ne disa dite mund te mendoni se bashku edhe te kaloni ndonjë aventure te çmendur. Beqaret do jene joshës dhe do tërheqin pas vetes persona te ndryshëm. Me shpejt nga sa ata mendonin, jeta do ju ndryshoje rrënjësisht. Saturni do ndikoje negativisht tek financat dhe situata do behet goxha delikate. Shëndeti nuk do jete i keq, vetëm se here pas here mund te ndiheni disi nervoze. Ne pune do ju duhen sakrifica dhe mund për te arritur atje ku keni dëshiruar. Do lodheni pak, por ato qe do arrini do ju bëjnë krenare për veten. Ne familje çdo gjë do ece mire.
PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Jave e mbushur me sensualitet dhe emocione te forta do jete kjo për ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni gjithë kohës mire dhe nuk do mbeteni vetëm asnjë çast. Beqaret do ëndërrojnë me shume nga sa duhet dhe realiteti do ju duket shume i trishte. Ata duhet te kthehen sa me pare me këmbë ne toke. Ne planin financiar do keni fat me shumice dhe për këtë duhet te falënderoni yjet. Marsi do ju beje te jeni ne forme te shkëlqyer fizike. Nuk do ndiheni as të lodhur si me pare. Ne pune do jeni energjike dhe luftarake. Me pak mundim, por do arrini atje ku doni dhe do i habisni te gjithë. Vazhdoni kështu dhe shume shpejt keni për t’u bere ju shefa. Jeta familjare do kërkojë me shume përkushtim.
AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Do jeni shume joshës këtë jave ju te dashuruarit dhe marrëdhënia me partnerin ka për te qene e jashtëzakonshme. Ai do ndihet krenar qe ju ka ne krah dhe mund t’iu beje edhe një premtime qe as nuk e kishit pritur. Beqaret gjithashtu do realizojnë disa takime premtuese dhe shume shpejt do mund ta ndryshojnë statusin e tyre. Ne planin financiar do jete Plutoni ai qe do ju ndihmoje dhe do ju beje me te arsyeshëm. Shëndeti mund te ketë shqetësime te vogla, por asgjë për t’u alarmuar. Ushqehuni si duhet dhe merruni me pak sport, pasi ato do ju mbajnë ne forme. Ne pune mos kërkoni te dominoni gjate gjithë kohës, por kënaquni me arritjen e disa objektivave. Për familjen duhet te përkujdeseni me tepër.
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Këtë jave do bëni te pamundur qe ta largoni rutinën nga jeta juaj ne çift dhe do mendoni vetëm si ta bëni te ardhmen sa me te bukur. Do bashkëpunoni fort me partnerin dhe nuk do i dilni kundër njeri-tjetrit për asgjë. Beqaret nuk duhet te bëjnë gabim te hidhen ne krahët e te parit qe do i joshe sepse do lëndohen tej mase. Ne planin financiar mund te bëni gabime te njëpasnjëshme dhe situata nuk do jete e qëndrueshme. Shëndeti do jete delikat ditët e para, por do përmirësohet pas te enjtes. Mos e neglizhoni ushqimin dhe gjumin. Ne pune do i keni shume te qarta hapat qe duhet te hidhni dhe nuk do nxitoheni për asgjë. Jeta familjare nuk do jete ne gjendjen me te mire.
BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Këtë jave ambienti ne çift pritet te jete shume me i qete se me pare. Do e keni me te lehte komunikimin dhe nuk do lindin debate me partnerin. Beqaret do bëjnë mire te tregohen te sinqerte me personat qe do takojnë, pasi me gënjeshtra nuk mund te shkohet askund. Te ardhurat do përmirësohen tej mase edhe fale menaxhimit te mire qe keni bere se fundmi, por edhe për shkak te ndihmës se te afërmve. Shëndeti nuk do jete i shkëlqyer, por as problematik. Mund te keni vetëm shqetësime te vogla. Për punën do jete një jave plot shkëlqim. Do arrini gjithçka qe keni programuar. Familjes duhet t’i përkushtoheni pak me tepër sepse do ketë vërtet nevoje.
UJORI21. janar – 19. shkurt
Komunikimi ne çift do jete i shkëlqyer gjate kësaj jave. Kjo do ju ndihmoje t’i zgjidhni shpejt problemet qe keni pasur dhe do e shihni me optimizëm te ardhmen. Beqaret duhet te jene me te duruar sepse personi ideal nuk do shfaqet qe ne mëngjes. Financat me ne fund do i stabilizoni, kështu qe mund ta bëni ndonjë investim te vogël. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire. Mekanizmat mbrojtëse do jene delikate. Mundohuni te konsumoni sa me shume proteina dhe vitamina si dhe te praktikoni not ose te ecni me tepër. Ne pune me ne fund do i vini ne praktike te gjitha planet qe keni bere. Keni për te pasur sukses te madh. Ne familje duhet te jeni me te përgjegjshëm.
PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Fale mbështetjes se Uranit dhe Neptunit kjo jave do jete me e bukur dhe me harmonike. Do i shtoni dozat e imagjinatës dhe mund te bëni edhe ndonjë çmenduri te vogël vetëm qe te ndiheni mire. Beqaret do joshin gjithë kohës dhe do kenë fat. Deri ne fund te javës ata kane për ta ndryshuar statusin. Ne planin financiar duhet ta dyfishoni maturinë sepse ne te kundërt mund te keni shume probleme. Mendoni pak me tepër edhe për te nesërmen. Gjendja shëndetësore do jete e shkëlqyer, prandaj nuk do keni për çfarë te qaheni. Ne pune do jete periudhe konfuze dhe shpesh do gjendeni neper udhëkryqe. Me familjaret do keni një marrëdhënie harmonike dhe thuajse do mungojnë debatet.
 
  • Like
Reactions: Ivy

Artin

Anëtar i Respektuar
Duket premtuese kjo javë për Akrepin dhe më duken mjaft logjike ato që shkruhen aty. Pjesa më e madhe e tyre, përputhet me parashikimet e mia për këtë janë...
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Horoskopi javor nga 15. korrik deri 21. korrik 2019

DASHI21. mars – 20. prill
Ne jetën tuaj ne çift ka mundësi te merrni vendime shume te rëndësishme. Gjerat do ndryshoje njëherë e përgjithmonë dhe nuk do ketë me kthim mbrapa ne kohe. Beqaret nuk do e gjejnë dot shpirtin e tyre binjak edhe pse nuk do lënë gur pa lëvizur. Ne planin financiar do mbizotërojë gjithë kohës ekuilibri. Shpenzimet e domosdoshme mund t’i kryeni pa u druajtur fare. Shëndeti do jete i shkëlqyer. Do keni energji dhe shqetësimet e mëparshme nuk do ndihen aspak. Edhe ata qe kane pasur probleme me stomakun do jene me te qete. Ne pune do filloni disa projekte mjaft interesante, por qe do duan me tepër përkushtim dhe kohe te harxhuar. Jeta familjare do jete përgjithësisht pozitive.

DEMI21. prill – 21. maj
Nëse kohet e fundit lidhja juaj ka pasur ulje dhe ngritje, këtë jave do bëni te pamundurën te vendosni pikat mbi “i”. Nuk do debatoni me për gjera te kota dhe do i pranoni disa gabime te bëra se fundmi. Beqaret nuk do e vrasin shume mendjen për te gjetur princin e kaltër, pasi edhe ashtu si janë ja kalojnë me se miri. Nuk do e kenë me dëshirë te madhe te kenë një person te cilit here pas here t’i japin llogari. Me shpenzimet tregohuni sa me te matur qe te mundeni sepse po filluan vështirësitë nuk do zgjidhen lehtësisht. Shëndeti ne përgjithësi do jete i kënaqshëm. Do keni goxha rezistence fizike dhe morale. Ne pune do lodheni shume, por serish nuk do i arrini ato qe keni dashur. Familja pa probleme.

BINJAKET22. maj – 21. qershor
Për shume prej jush, jeta ne çift do jete mjaft e trazuar. Gjate gjithë javës do debatoni me partnerin edhe për gjera elementare. Po vazhduat me këtë sjellje, shpejt do vije edhe ndarja. Beqaret do tundohen tej mase nga disa persona dhe do bëjnë te pamundurën për t’i pasur ne krah. Buxheti do ekuilibrohet tej mase dhe do arrini t’i kryeni te gjitha shpenzimet e menduara. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire. Do ndiheni shpesh te lodhur dhe pa fuqi për te ecur përpara. Kujdes edhe me dietat. Ne pune ka mundësi qe me pak përpjekje te arrini atë qe keni dëshiruar. Mos u ndalni qe me vështirësinë e pare qe do ju dale. Ne familje do mbizotërojë gjithë kohës paqja.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Gjate gjithë kësaj jave do jeni ne humor shume te mire ju te dashuruarit dhe do kaloni çaste fantastike me partnerin. Mund te mendoni here pas here edhe për gjera ekstravagante apo për ndonjë çmenduri. Beqaret do kalojnë një periudhe shume te këndshme e plot surpriza. Atyre do ju ndodhin gjera qe as i kishin menduar ndonjëherë. Financat do jene te qëndrueshme, kështu qe mund te përfitoni nga rasti për te kryer edhe disa investime. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Here pas here do keni shqetësime nga melica dhe tensioni. Ne pune do i bëni te gjitha përpjekjet për ta për t’i kaluar pengesat dhe do ja dilni. Për familjen do jete dite normale.

LUANI23. korrik – 22. gusht
Këtë jave do jeni shume impulsive ju te dashuruarit dhe mund te bëni gabime te njëpasnjëshme. Reflektoni dhe mendojini gjerat sa me shpejt sepse ne te kundërt do vije ndarja. Beqaret do preferojnë te qëndrojnë vetëm dhe nuk do bëjnë asnjë lëvizje për ndryshime, por ditën e enjte do takojnë një person sharmant qe nuk do i rezistojnë dot. Sektori i financave nuk do jete aspak i trazuar. Mund ta kryeni pa frike ndonjë shpenzim te vogël për qejfin tuaj. Shëndeti do lere për te dëshiruar. Mund te keni goxha shqetësime nga stomaku kështu qe shmangni pikantet dhe pijet alkoolike. Ne pune do jeni shume te organizuar dhe gjithçka do ju ece sipas planeve. Me familjaret do keni disa debate te vogla.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Për jetën tuaj ne çift mos u shqetësoni aspak gjate kësaj jave sepse ajo do jete fantastike. Nuk do kaloni asnjë çast pa përjetuar emocione dhe kënaqësi. Edhe për beqaret do jete një periudhe e begate. Ata do e gjejnë princin e kaltër dhe do fillojnë menjëherë një lidhje me te. Ne planin financiar do jeni te detyruar te bëni kufizime pasi ne te kundërt situata mund t’iu dale jashtë kontrollit. Gjendja shëndetësore do vije dita ditës duke u përmirësuar. Me delikatet do jene ata qe kane probleme kronike nga veshkat ose qe vuajnë nga diabeti. Ne pune do mund te bëni zgjedhjet e duhura. Durimi, këmbëngulja dhe toleranca do jene pikat kyçe. Jeta familjare do mbetet e kënaqshme.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Ketë jave do jeni me te logjikshëm ju te dashuruarit dhe do i kuptoni te gjitha gabimet qe keni bere. Duke filluar nga e marta, te dy palët do mundoheni te gjeni mënyrat e duhura qe ta përmirësoni situatën. Beqaret nuk do jene ne humor shume te mire dhe nuk do preferojnë te dalin te njihen me persona te rinj. Buxheti do përmirësohet ne mënyrë te menjëhershme fale shpërblimit qe do merrni nga një pune e mbaruar me sukses. Shëndeti do jete delikat ditët e para te javës, por dalëngadalë do filloje te stabilizohet. Për punën perspektivat do jene te shkëlqyera. Do i mbaroni projektet me shpejt nga sa kishit menduar. Jeta familjare do jete tërësisht e qete.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Jave e begate do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do kenë asgjë për çfarë te shqetësohen sepse partneri do mendojë t’ua beje çdo çast fantastik. Beqaret nuk duhet t’i humbasin shpresat deri ne ditën e fundit te javës. Ka shume gjase te përjetojnë emocione te forta. Ne planin financiar keni për t’u përballur me sfida te vështira, por me pak durim dhe maturi do ja dilni mbanë. Gjendja juaj fizike dhe ajo morale do jete dinamike. Nuk do keni aspak shqetësime dhe ne përgjithësi do jeni energjike. Ne pune do hasni edhe vështirësi, por nuk do dorëzoheni për asnjë moment. Shume do ju kenë zili për ato qe do arrini. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Rutina ka mundësi t’iu pushtoje këtë jave ju qe jeni ne një lidhje dhe shpesh mezi do i kaloni ditët. Do mërziteni jashtëzakonisht. Beqaret as nuk do e vrasin mendjen te krijojnë një lidhje, por do ja lënë çdo gjë kohës. Ne fakt deri ditën e premte mund te ndodhe diçka e jashtëzakonshme për ta. Financat me shume përpjekje nga ana juaj do fillojnë te stabilizohen disi. Vazhdoni ne rrugën qe keni nisur. Shëndeti ka për te qene i qëndrueshëm. Nuk do keni probleme për te cilat te merakoseni. Ne planin profesional do privilegjoheni gjithë kohës. Do keni edhe arritje dhe mund t’iu behet edhe një propozim për rritje ne detyre. Jeta familjare do ketë vështirësi te vogla.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Jeta juaj ne çift do jete shume e trazuar gjate gjithë kësaj jave. Do debatoni edhe për gjerat me elementare me atë qe keni ne krah dhe nuk do ndiheni te qete asnjë moment. Po vazhduat kështu me mire ndahuni qe te jeni me te qete. Beqaret do tërhiqen mjaft nga sharmi i një kolegu dhe nuk do mundin dot ta fshehin pëlqimin. Me gjase edhe ai do ua ktheje me te njëjtën monedhe. Ne planin financiar duhet ta dyfishoni maturinë sepse përndryshe situata mund te përkeqësohet. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Kujdesuni pak me tepër për veten. Ne pune do i konkretizoni te gjitha planet dhe do jeni te qete. Familja shume e qete.

UJORI21. janar – 19. shkurt
Fale ndikimit te madh te Neptunit, jeta juaj ne çift do jete goxha e trazuar. Për disa mund te ketë probleme me komunikimin dhe kjo do sjelle mosmarrëveshjet me te mëdha. Gjithsesi nëse i kuptoni gabimet dhe toleroni nga pak, gjithçka do zgjidhet shpejt. Beqaret do jene te vendosur ta shfrytëzojnë sa me shume lirinë e tyre dhe mund te bëjnë edhe ndonjë çmenduri te vogël. Te ardhurat do fillojnë te përmirësohen tej mase pas ditës se marte. Çdo gjë do e keni nen kontroll tashme. Shëndeti do ketë shqetësime te vogla, por asgjë serioze dhe shqetësuese. Mund te rini te qete. Ne pune nuk duhet te ndërmerrni shume rreziqe sepse mund te humbisni edhe ato qe keni arritur. Me familjaret do merreni vesh me se miri.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Nëse doni te keni me shume momente te lumtura ne jetën tuaj ne çift këtë jave, duhet te bëni me tepër lëshime ndaj partnerit. Po u treguat strikte mund te keni goxha mosmarrëveshje dhe do mërziteni. Beqaret do kenë një periudhe me fat. ata do realizojnë takime te njëpasnjëshme dhe do e fillojnë edhe lidhjen me një person tepër te përshtatshëm. Ne planin financiar do i kaloni te gjitha vështirësitë dhe do ndiheni me te qete. Falënderojini edhe miqtë. Gjendja shëndetësore nuk do jete e qëndrueshme, megjithatë mos u alarmoni për gjene me te vogël. Ne pune do ia dilni mbanë dhe do i përfundoni me sukses projektet e nisura me herët. Me familjaret mund te keni disa mosmarrëveshje te vogla.
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Horoskopi javor nga 22. korrik deri 28. korrik 2019
DASHI21. mars – 20. prill
Do jepni maksimumin gjate kësaj dite ju te dashuruarit dhe do e ndryshoni për mire atmosferën e jetës ne çift. Edhe ata qe kane pasur probleme serioze do ndihen shume me te qete. Beqaret nuk do jene ne humorin duhur për te filluar menjëherë një lidhje. Financat do kenë aq shume përmirësime saqë edhe vete do habiteni. Do keni mundësi te kryeni shpenzime dhe te shlyeni edhe te gjitha borxhet. Shëndeti do lere për te dëshiruar. Shmangni dietat drastike sepse do keni probleme serioze. Kujdes duhet te bëjnë edhe ata qe vuajnë nga diabeti. Ne pune nuk do i keni gjerat aq te thjeshta, por ne fund do ja arrini qëllimit tuaj përfundimtar. Jeta familjare do ketë tronditje.
DEMI21. prill – 21. maj
Kjo jave nuk do jete ashtu si ju e keni pritur. Do ketë çaste te këndshme, por nuk do mungojnë as debatet dhe mosmarrëveshjet, shpesh te ashpra. e mira është te mos merrni vendime te nxituara ne gjaknxehtësi e sipër. Beqareve do ju pëlqejnë çmendurie dhe do fillojnë aventura emocionuese. Financat do kërkojnë me tepër vëmendje se me pare. Po i late gjerat te rrjedhin vete mund te keni me tepër vështirësi. Shëndeti nuk do jete shume i mire. Kujdes me alkoolin dhe me yndyrën e tepruar. Ne pune do bëni çfarëdo lloj lëvizjeje qe te arrini atje ku dëshironi. Do i mahnitni te gjithë me arritjet tuaja. Ambienti ne familje do jete konfliktuar.
BINJAKET22. maj – 21. qershor
Jave shume e bukur kjo për ata qe janë ne një lidhje. Do flisni hapur për gjithçka me partnerin dhe do argëtoheni mjaft me njeri tjetrin. Ditën e enjte mund te merrni edhe një propozim qe do ju habite. Beqaret do tërhiqen nga persona te papërshtatshëm prandaj mire është te mos hedhin hapa te nxituara. me financat do keni goxha vështirësi. Nëse vazhdoni te shpenzoni me te njëjtin ritëm do keni edhe probleme serioze. Shëndeti këtë jave do lere për te dëshiruar, prandaj tregoheni te kujdesshëm si me ushqimin ashtu edhe me lodhjen. Ne pune, pas shume peripecive do arrini atje ku dëshironi. Me familjaret duhet te tregoheni te matur dhe te mos tregoheni posesive.
GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Këtë jave do kaloni momente te paharruara pranë atij qe dashuroni dhe ndjenjat do i shprehni akoma me tepër. Emocionet kane për te qene te forta dhe te veçanta. Beqaret do jene plot gjallëri dhe dëshirë për te provuar kënaqësi te reja. Ata do jene gati edhe për aventura kalimtare vetëm qe te mos qëndrojnë vetëm. Ne planin financiar do keni shume fat. Gjendja do stabilizohet aq shume saqë do ju duket çudi qe para disa kohesh keni pasur vështirësi. Shëndeti mund te jete paksa i trazuar dy ditët e para, megjithatë gjendja do ndryshoje shpejt. Ne pune duhet t’i dyfishoni përpjekjet qe te arrini majat. Jeta familjare do jete si zakonisht. Nuk pritet asnjë problem.
LUANI23. korrik – 22. gusht
Këtë jave marrëdhënia juaj me partnerin nuk ka për te qene aspak e mire. Shpesh do debatoni me atë qe keni ne krah dhe nuk do e pranoni kurrsesi se mund ta keni gabim për diçka. Beqaret do preferojnë t’i shmangin njohjet e reja, pasi nuk do ndihen gati për ta ndare jetën me dike. Tani për tani ju pëlqen vetmia dhe pavarësia. Me financat nuk keni për te pasur probleme, kështu qe mund t’i kryeni pa frike shpenzimet e menduara. Për te pasur një shëndet te mire duhet te kujdeseni me tepër për veten. Mos neglizhoni gjumin, te ngrënin apo edhe ushtrimet fizike. Ne pune do merrni një tjetër drejtim edhe me te suksesshëm se ai qe kishit pasur me herët. Marrëdhënia me familjaret do jete akoma me e ngrohte se me pare.
VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Mos kërkoni te bëni çmenduri ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave sepse partneri nuk do jete ne humorin me te mire te mundshëm. Mire do ishte t’i merrnit gjerat shtruar dhe me realizëm. Beqaret ka gjase te realizojnë një takim te veçante i cili edhe mund t’i çoje drejt një lidhjeje serioze. Gjithsesi shkallet duhen ngjitur me ngadalë. Financat do jene disi me te qëndrueshme, megjithatë ende nuk është koha për te kryer shpenzime te mëdha. Shëndeti do vije duke u përmirësuar nga dita ne dite. Ne pune nuk do dorëzoheni derisa te arrini atje ku e kishit planifikuar. Disa miq te ngushte do iu mbështesin fort. Ne familje do keni një gëzim te madh.
PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Mos u tregoni posesive gjate kësaj jave ju te dashuruarit sepse mund te keni probleme dhe vështirësi te mëdha ne jetën sentimentale. Te gjithë kane kontradikta, por duhet te mësoni ta menaxhoni edhe ne ato raste situatën. Beqaret do marrin propozime te ndryshme, por as vete nuk do e dini se çfarë te bëjnë. Nëse doni qe financat te jene pozitive, duhet patjetër te ulni sa me shume shpenzimet. Nuk është ende koha e duhur. Shëndeti do ketë probleme të vogla. Do ndiheni te lodhur dhe pa fuqi. Ne pune do i zgjidhni edhe problemet delikate dhe do ndiheni shume me te qete. Mund t’iu bëhen edhe propozime te reja mjaft interesante. Jeta familjare do jete e trazuar.
AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Jave edhe me pozitive sesa mendohej kjo e sotmja për te dashuruarit. Do merreni vesh me partnerin dhe se bashku do hidhni hapat e duhura. Beqaret do kenë një takim shume te papritur ne momentin qe do jene edhe te zënë me pune. Gjithsesi ajo qe është e shkruar do ndodhe dhe shume gjera do ndryshojnë për ta. Yjet gjithashtu do iu mbështesin ne planin financiar dhe do iu shtyjnë te tregoheni me kursimtare. Shëndeti nuk do ketë probleme serioze, përveç lodhjes qe here pas here mund te shkaktoje dhimbje muskujsh apo dhimbje koke. Ne pune do jeni ambicioze dhe nuk do kënaqeni me pak. Jeta familjare pritet te jete me e ngrohte.
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Jave mjaft harmonike kjo edhe për ju te kësaj shenje dhe qe jeni ne një lidhje. Do bini dakord për gjithçka me atë qe keni ne krah dhe do e forconi bashkëpunimin. Beqaret do kenë tërheqje fizike për disa persona me te mëdhenj se ata. Kujdes mos hidhni hapa për te cilat te pendoheni shpejt. Ne planin financiar do keni mbështetjen e yjeve dhe do arrini ta përmirësoni situatën. Shëndeti do jete edhe me i mire nëse merreni me ndonjë aktivitet fizik dhe tregoheni te kujdesshëm me ushqimin. Ne te kundërt mund te lindin disa probleme. Ne pune do jeni mjaft profesioniste dhe do merrni te gjitha meritat qe iu takojnë. Me familjaret marrëdhënia do ftohet paksa.
BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Kjo jave do ketë edhe dite shume te trazuara, por edhe nga ato pasionantet dhe te mbushura me gëzim. Shfrytëzojeni gjithsecilën dhe tregohuni gjithmonë te matur. Beqaret me ne fund nuk do ndihen te vetmuar pasi persona inteligjente do kërkojnë t’i kenë pranë. financat do vazhdojnë te mbeten delikate e ndërkohë do ju duhet te kryeni shpenzime te domosdoshme. Kujdes! Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme kështu qe merrni masa për çdo lloj shqetësime qe te keni. Puna do ece me se miri, madje pritet edhe ndonjë rritje page. Shefat do kenë me tepër besim tek ju. Jeta familjare nuk do jete shume e qëndrueshme.
UJORI21. janar – 19. shkurt
Nëse nuk doni qe entuziazmi dhe pasioni te shuhet ne jetën tuaj ne çift duhet sa me tepër te përkujdeseni për atë qe keni ne krah këtë jave dhe t’i bëni edhe komplimente here pas here. Beqaret do jene kampione te vërtete joshjeje. Çdo person qe do pëlqejnë do e bëjnë për vete dhe deri ne fund te javës do e nisin një lidhje te bukur. Edhe për financat ka për te qene një periudhe e shkëlqyer. Gjendja do përmirësohet ndjeshëm dhe do mund te bëni edhe investime te mëdha. Shëndeti nuk ka për te pasur probleme serioze, megjithatë kujdesi tek ushqimi do jete thelbësor për te qene ne forme edhe me te mire. Ne pune do filloni projekte me te mëdha dhe do ja dilni me sukses. jeta familjare do jete e shkëlqyer.
PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Jave e mbushur me çaste te lumtura do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do bëni edhe gjera jashtë asaj qe mund te imagjinohet dhe partneri do ndihet si mbi re. Për beqaret mund te ketë edhe dashuri me shikim te pare, por nuk duhet kurrsesi te tregohen te turpshëm dhe te mbyllur. Ne planin financiar tregohuni sa me te matur dhe mendoni pak me tepër për te ardhmen. Po filluan problemet keni për te pasur probleme serioze. Shëndeti do përmirësohet pas te martës dhe do ju rikthehet gjithë energjia e dikurshme. Ne pune do keni kurajën dhe guximin te filloni disa projekte gjigande te cilat do ua ndryshojnë jetën. Jeta familjare do jete pozitive.
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Horoskopi javor nga 29. korrik deri 4. gusht 2019
DASHI21. mars – 20. prill
Këtë jave duhet te jeni me krenare për partnerin tuaj dhe duhet t’ia shprehni atij me tepër ndjenjat. Vetëm kështu marrëdhënia ne çift ka për t’u përmirësuar. Beqaret do kenë plot mundësi te realizojnë njohje interesante dhe ditën e enjte ose te premte mund te hedhin edhe hapa. Buxheti nuk do jete i keq, por nëse shpenzoni shume marramendëse gjendja do dobësohet menjëherë. Mendoni pak edhe për ditët ne vijim. Shëndeti do jete delikat. Shpesh do ndiheni pa fuqi dhe mund te keni shqetësime te ndryshme. Ne pune do i realizoni te gjitha objektivat, por serish nuk do jeni te kënaqur. Filloni te kërkoni diçka me te përshtatshme për veten. Me familjaret do ketë zënka.
DEMI21. prill – 21. maj
Jeta juaj ne çift nuk do jete shume e mire gjate kësaj jave. Do keni shume gjera te paqarta për ato qe ju kane ndodhur se fundmi dhe debatet do jene te vazhdueshme. Beqaret do ndihmohen nga disa miq te ngushte dhe do takohen me disa persona te veçante. Para se te mendojnë te hedhin hapa, mire është te njihen me thellësisht me ta. Financat ka rrezik te mos i mbani dot gjithë kohës nen kontroll kështu qe sa me pare kërkoni ndihme nga specialistet ose familjaret. Shëndeti, për fat te mire, nuk ka për te pasur shqetësime serioze. Vetëm disa mund te kenë probleme me shpinën ose stomakun, por çdo gjë do kaloje shpejt. Ne pune do veproni gjithmonë me takt dhe do bëni zgjedhjet e duhura. Edhe me familjaret do i zgjidhni mosmarrëveshjet.
BINJAKET22. maj – 21. qershor
Jeta juaj ne çift do jete e qëndrueshme, e qete, pa pasion te madh, por edhe pa probleme këtë jave. Beni gjate gjithë kohës atë qe do ndieni. Beqaret do jene tej mase magnetike dhe te shumte do jene personat qe do duan t’i kenë ne krah. Me e mira do jete te presin pak kohe, te njihen mire se secilin e me pas te bëjnë zgjedhjen e duhur. Gjendja ne sektorin e financave do ndryshoje si me magji. Do keni para edhe për te blere gjera qejfi. Shëndeti do jete goxha me i mire se me pare. Nuk do keni as shqetësimin me te vogël. Ne pune do iu jepen mundësi te mira për te treguar aftësitë tuaja. Pa ndihmën e askujt do arrini te përfundoni ne kohe një detyre te rëndësishme. Jeta familjare do jete si zakonisht.
GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Jave mjaft harmonike kjo edhe për ju te kësaj shenje dhe qe jeni ne një lidhje. Do bini dakord për gjithçka me atë qe keni ne krah dhe do e forconi bashkëpunimin. Beqaret do kenë tërheqje fizike për disa persona me te mëdhenj se ata. Kujdes mos hidhni hapa për te cilat te pendoheni shpejt. Ne planin financiar do keni mbështetjen e yjeve dhe do arrini ta përmirësoni situatën. Shëndeti do jete edhe me i mire nëse merreni me ndonjë aktivitet fizik dhe tregoheni te kujdesshëm me ushqimin. Ne te kundërt mund te lindin disa probleme. Ne pune do jeni mjaft profesioniste dhe do merrni te gjitha meritat qe iu takojnë. Me familjaret marrëdhënia do ftohet paksa.
LUANI23. korrik – 22. gusht
Gjate kësaj jave, te nxitur nga Merkuri, do keni kurajën te flisni edhe për tema delikate me ate qe keni ne krah. Do ndiheni shume me te qete pasi te keni sqaruar gjithçka. Lidhja do konsolidohet edhe me tepër. Beqaret duhet te presin edhe pak kohe për te pasur ndryshimet e mëdha qe kane ëndërruar. Ne planin financiar nuk pritet te keni as problemin me te vogël pasi se fundmi keni ditur t’i menaxhoni me përpikëri te ardhurat tuaja. Shëndeti duhet pasur me tepër nen kujdes. Shmangni duhanin, kafen dhe alkoolin. Ne pune do i kaloni një e nga një te gjitha pengesat dhe do i arrini me ne fund objektivat qe i kishit vene vetes. Me familjaret mund te keni mosmarrëveshje te vogla.
VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Mos u tregoni posesive gjate kësaj jave ju te dashuruarit sepse mund te keni probleme dhe vështirësi te mëdha ne jetën sentimentale. Te gjithë kane kontradikta, por duhet te mësoni ta menaxhoni edhe ne ato raste situatën. Beqaret do marrin propozime te ndryshme, por as vete nuk do e dini se çfarë te bëjnë. Nëse doni qe financat te jene pozitive, duhet patjetër te ulni sa me shume shpenzimet. Nuk është ende koha e duhur. Shëndeti do ketë probleme te vogle. Do ndiheni te lodhur dhe pa fuqi. Ne pune do i zgjidhni edhe problemet delikate dhe do ndiheni shume me te qete. Mund t’iu bëhen edhe propozime te reja mjaft interesante. Jeta familjare do jete e trazuar.
PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Jave shume e qete ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do jeni me tolerante se kurrë ndaj atij qe keni ne krah. Beqaret duhet t’i bëjnë sytë katër kudo qe te shkojnë ne çdo moment sepse personat ideale mund te shfaqen atëherë kur nuk e presin. Me shpenzimet duhet te jeni sa me strikte qe te mundeni pasi vetëm kështu do e mbani gjendjen te stabilizuar. Gjendja shëndetësore nuk do jete e shkëlqyer, por gjithsesi probleme serioze nuk ka për te pasur. Ne pune nuk duhet te hidhni hapa te gabuara sepse një gabim i vogël mund te prishe gjithë planet dhe arritjet e deri me tanishme. Jeta familjare do jete e kënaqshme dhe do ju sjelle emocionuese.
AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Nëse keni pasur ndonjë problem me partnerin tuaj kohet e fundit, këtë jave duhet te bëni çdo gjë qe te sqaroni gjithçka. Po i late gjerat pas dore situata do ndërlikohet edhe me tepër. Beqaret do jene te bekuar nga yjet [asi ne një nga ditët e kësaj jave do realizojnë takimin qe kane ëndërruar gjithë jetën. Financat nuk do jene te këqija, por duhet te bëni kujdes nga Plutoni i cili do ju shtyje te kryeni shpenzime pa bere me pare llogari. Shëndeti nuk do jete aspak i keq. Nuk do keni me as probleme me tretjen, as dhimbje barku e as dhimbje shpine. Ne pune pa u lodhur shume do arrini atje ku keni planifikuar. Ne fakt përpjekjet e mëparshme kane bere qe gjerat t’iu ecin kaq mire. Jeta familjare do jete e mire.
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Kjo jave nuk do jete ashtu si ju e keni pritur. Do ketë çaste te këndshme, por nuk do mungojnë as debatet dhe mosmarrëveshjet, shpesh te ashpra. e mira është te mos merrni vendime te nxituara ne gjaknxehtësi e sipër. Beqareve do ju pëlqejnë çmendurie dhe do fillojnë aventura emocionuese. Financat do kërkojnë me tepër vëmendje se me pare. Po i late gjerat te rrjedhin vete mund te keni me tepër vështirësi. Shëndeti nuk do jete shume i mire. Kujdes me alkoolin dhe kripën e tepruar. Ne pune do bëni çfarëdo lloj lëvizjeje qe te arrini atje ku dëshironi. Do i mahnitni te gjithë me arritjet tuaja. Ambienti ne familje do jete konfliktuar.
BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Këtë jave duhet te mendoheni mire para se te hidhni çdo hap ju te dashuruarit ne mënyrë qe te mos e lëndoni atë qe keni ne krah. Për me shume ngjyra dhe alegri, përgatisni edhe ndonjë surprize te këndshme. Partneri do ju mahnite ne momentin qe nuk do e prisni. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare qe ditët e para te javës kështu qe gjerat për ta do ndryshojnë rrënjësisht. Ne planin financiar duhet te ndërmerrni iniciativa qe ta përmirësoni situatën ose te paktën ta mbani atë te qëndrueshme. Shëndeti do ketë edhe ndonjë shqetësim te vogël, por asgjë për t’u shqetësuar apo për t’u alarmuar. Ne pune do bëheni bashke me disa kolege dhe do keni rezultate te shkëlqyera. Jeta familjare do jete e turbullt.
UJORI21. janar – 19. shkurt
Këtë jave duhet te tregoheni shume te kujdesshëm ju te dashuruarit pasi Jupiteri do ju shtyje te kërkoni liri me shume nga sa duhet. Një sjellje e tille mund te ndeze shpesh debate te forta. Me mire është te tregoheni te matur dhe gjithmonë realiste. Beqaret do kenë një periudhe te mbushur me risi dhe emocione. Ata duhet te përfitojnë nga çdo rast qe do iu jepet për njohje te reja. Financat nuk do jene shume te mira kështu qe do jeni te detyruar te shpenzoni me pak për te mos mbetur me xhepat bosh. Shëndeti here pas here mund te ketë shqetësime qe do lidhen me stresin dhe nervozizmin e tepërt. Ne pune duhet te nxitoni pak sepse konkurrencën do e keni te forte. Jeta familjare do jete e mire.
PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Jave shume e tensionuar do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje Do grindeni edhe për gjera te kota me atë qe keni dhe krah dhe nuk do arrini dot ta gjeni qetësinë. Asgjë nuk do ju ece si e kishit programuar. Beqaret ndryshe nga çiftet do realizojnë disa takime dhe deri ne fundjave edhe mund te vendosin se me cilin person do vazhdojnë te shoqërohen. Ne planin financiar do keni energji mjaft pozitive dhe do arrini t’i mbani te ardhurat te qëndrueshme. Shëndeti do jete disi delikat ditët e para, por situata do filloje shpejt te përmirësohet. Ne pune do jeni me profesioniste se me pare dhe do i arrini më me lehtësi objektivat qe i kishit vene vetes. Familja pa asnjë lloj problemi.
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Horoskopi per javen 5gusht deri me 11 gusht 2019


Dashi

Dashuria: Këtë javë njerëzit e lindur nga shenja do të kenë yjet në favor dhe do të kalojnë ditët me radhë në emër të gëzimit dhe argëtimit. Fundjava do të jetë fantastike për ata që janë në çifte dhe mund të përjetojnë momente me shumë pasion. Beqarët nuk do mund të ankohen, do të bëjnë shumë pushtime dhe shumë prej tyre do të jenë me fat

Puna: Ka ndryshuar shumë jeta juaj, e cila ka sjellë kaq shumë lajme mbi punën dhe sferën profesionale. Financat nuk do ju sjellin probleme, aq sa do të jeni në gjendje ta trajtoni veten ndaj disa tekave. Sidoqoftë, gjithnjë mbajeni përqendrimin të lartë në vendin e punës, për të shmangur bezditë.

Demi

Dashuria: Gjatë kësaj jave sfera e dashurisë do të rimarrë një stabilitet të caktuar dhe ju do të rimerrni atë dritë zemër që kishit humbur. Do të jeni më të qetë dhe më pak të prirur për grindje, dhe merita do të jetë gjithashtu e juaja, që keni ditur si të përshtateni me rrjedhën e ngjarjeve. Edhe beqarët do përpiqen të jenë më të disponueshëm dhe të shmangin çdo polemikë.

Puna: Në këtë javë do të jeni më të hapur për bashkëpunime dhe do të ndiheni rehat në vendin e punës. Qëndrimi juaj i hapjes do të ketë pasoja pozitive në performancën e projekteve tuaja dhe përfitimet do të përfitohen. Fundjava premton të jetë e qetë dhe më në fund mund të pushoni pa u ngacmuar nga problemet.

Binjakët

Dashuria: Humori do të jetë protagonisti i ditëve tuaja dhe kjo javë padyshim që do të jetë më e durueshme se ato të kaluara. Në veçanti, nga e marta e tutje do të keni mundësi të lini plotësisht mënjanë të gjitha pasiguritë dhe të lini hapësirë për dashuri. Kush ka pasur një krizë dhe nuk është ndarë akoma nuk ka pasur guxim të ndalet. Surprizat e reja për beqarët, ndjenjat do të mbizotërojnë.

Puna: Ju nuk do të keni shumë dëshirë të angazhoheni këtë javë dhe do ta keni të vështirë të krijoni marrëdhënie paqësore me kolegët. Ndoshta ju keni kokën diku tjetër dhe kjo do të jetë arsyeja kryesore që do t’ju bëjë të merrni gjithçka lehtë. Sidoqoftë, biznesi i rëndësishëm mund të kalojë nën hundën tuaj dhe të marrë udhëzime të tjera!

Gaforrja

Dashuria: Horoskopi siguron situata të favorshme për dashurinë këtë javë. Sidomos nga e mërkura ambienti dashuror do ju dhurojë shumë kënaqësi dhe marrëveshja në çifte do të forcohet më shumë se kurrë. Erosi do të përfitojë gjithashtu nga kjo, e cila do të fluturojë me zemër të lartë. Edhe beqarët nuk mund të ankohen, do të vijnë aventura të reja!

Puna: Këtë javë mund të ketë tensione në vendin e punës që nuk do keni mundësi t’i qetësoni me lehtësi. Situata të paqarta dhe të papritura mund të shqetësojnë qetësinë që ju nuk keni pushtuar mezi me kolegët tuaj dhe keni frikë se gjithçka mund të prishet. Mos u shqetëso, është vetëm një moment kalimtar.

Luani

Dashuria: Ju po kaloni një kohë të mirë në sferën sentimentale dhe madje edhe në nivelin familjar keni arritur një qëllim të mirë. Për momentin gjithçka shkon sipas planeve tuaja, kështu që shmangni marrjen e marrëzive pa kuptim. Përkundrazi shijoni momentet më të mira me partnerin tuaj nëse jeni çift, ndërsa nëse jeni beqar lini veten të shkoni në gëzimet e pasionit.

Puna: Yjet janë në favorin tuajmdhe mbrojnë projektet tuaja. Edhe pse mund të ketë momente të pashmangshme të konfuzionit, megjithatë do të jeni në gjendje të mbani angazhimet e bëra. E enjtja do të jetë dita më e mirë për të bërë biznes dhe investime të mëdha, ndërsa gjatë fundjavave mund të keni një dritë gjeniale që do t’ju ndihmojë shumë për të zgjidhur një çështje urgjente.

Virgjëresha

Dashuria: Sfera dashurore do të jetë mjaft e rastësishme këtë javë, një surprizë jo shumë e këndshme mund të sjellë humor të keq në jetën private. Ndërhyrja nga një person intruziv do t’ju bëjë edhe më nervoz, kështu që përpiquni të merrni vendimet tuaja për të ardhmen tuaj. Nervozizëm gjatë fundjavës edhe për beqarët, të cilët do të duhet të mbrohen nga disa thashetheme të bezdisshme.

Puna: Puna gjatë kësaj jave do të jetë plot ngjarje të papritura, do të duhet të merreni me njerëz të paqartë dhe të padëshiruar për t’ju trajtuar sinqerisht. Do të jetë më mirë të enjten dhe të premten, kur të bëni hapësirë dhe të përpiqeni në çdo mënyrë të merrni përsëri frenat e së ardhmes suaj profesionale.

Peshorja

Dashuria: Këtë javë nuk do të jeni indiferentë ndaj kritikave, aq sa do të ndiheni të papërshtatshëm dhe shpesh të pakëndshëm. Nga e marta, sentimentalizmi do të jetë ende në rritje dhe atmosfera do të zbutet që partneri do të jetë më i disponueshëm për ju. Në shtëpi do të ketë më shumë ndërlikime dhe do të përjetoni momente të paharrueshme të ëmbëlsisë dhe butësisë. Fundjava interesante për beqarët, do të ketë takime speciale.

Puna: Do të hasni disa pengesa gjatë punës, por të premten dhe të shtunën gjërat do t’ju shfaqen në një dritë më të mirë. Ndikimi negativisht në disponimin tuaj do të jetë kundërshtimi i një planeti të gabuar, megjithatë gjatë fundjavës rimëkëmbja do të jetë totale në të gjitha frontet.

Akrepi

Dashuria: Në këto shtatë ditë yjet paralajmërojnë një javë vitaliteti të madh për dashurinë. Do të jeni energjik dhe të lumtur dhe do të jeni në gjendje t’i përkushtoheni projekteve të rëndësishme si martesa ose bashkëjetesa, por duke mbajtur këmbët tuaja në tokë. Edhe për beqarët do ketë takime të reja, të cilat do të sjellin shumë gjëra të bukura dhe shumë do të gjejnë edhe dashuri të vërtetë.

Puna: Koha e mirë për punë, do të tejkaloni çdo vështirësi dhe të jeni në gjendje të jeni perfekt dhe i përsosur në çdo rast. Kjo javë do të jetë e duhura për të thelluar njohje tuaja me kolegët dhe eprorët. Një marrëdhënie e mirë favorizon marrëveshjen, mbajeni mend!

Shigjetari

Dashuria: Fillimi i kësaj jave do të jetë i shkëlqyeshëm për anën sentimentale. Nga e marta e tutje do të vazhdojë edhe më mirë dhe partneri do ju mbushë me kujdes dhe vëmendje, gjë që natyrisht do t’ju bëjë shumë të lumtur. Në funksion të një feste, mbase diçka romantike për çifte por edhe për beqarët që duan të thellojnë njohjet e tyre.

Puna: Disa ngjarje të paparashikuara në ditët qendrore të javës do të jenë thelbësore për të arritur qëllimet tuaja. Do të keni kaq shumë gjëra për të bërë dhe do të duhet të lëvizni për të përfunduar projektet që keni ndjekur për ca kohë. Kënaqësitë ekonomike nuk do të vonojnë.

Bricjapi

Dashuria: Fillimi i javës në përgjithësi, do të keni gjithë kohën që dëshironi t’i përkushtoheni dashurive dhe do të keni mundësi të përjetoni momente të lumturisë absolute me personin e zemrës. Gjithashtu fundjava premton të jetë e papritur. Lajmi i mirë vjen për zemrat e vetmuara, dashuria do të marrë një kthesë të favorshme.

Puna: Do të jeni të vendosur dhe kokëfortë në ndjekjen e qëllimeve tuaja të punës, veçanërisht në momentet e mundësive më të mëdha. Do të keni akoma mundësinë për të rritur financat tuaja, veçanërisht në mes të javës, kur mundësitë nuk do të mungojnë.

Ujori

Dashuria: Këtë javë mund të ketë dallime mes çifteve për shkak të ndërhyrjes së një zjarri të ri që mund të rrezikojë stabilitetin. Do të zhyteni plotësisht nga erosi, nga dëshira për të guxuar dhe për t’ju shtyrë më tej, por do të duhet të merrni parasysh të gjitha pasojat që do të hasni përpara se të veproni. Beqarët do duhet të jenë më të vëmendshëm ndaj njohjeve të reja.

Puna: Puna është e qëndrueshme këtë javë, megjithëse do të ketë disa suksese. Disa ngjarje të papritura mund të ndodhin të enjten dhe të premten, por gjithçka do të zgjidhet dhe ju do të vazhdoni me qetësi.

Peshqit

Dashuria: Gjatë javës mund të ketë shqetësime pozitive në punët e dashurisë. Tensionet familjare gjithashtu do të zbuten dhe ju do t’i pushtoni të gjithë me mënyrat tuaja të sjellshme. Organizoni disa festa në mbrëmje nëse ndjeheni romantik. Gjatë fundjavës mund të ketë pasion dhe pavarësisht nëse jeni beqarë ose si çift do e lini veten të lirë.

Puna: Java do të dallohet nga këmbëngulja që do të keni në mjedisin e punës. Rezultatet e arritura do ta bëjnë ambientin më paqësor dhe kjo do të favorizojë lindjen e bashkëpunimeve të reja. Financat do të qëndrojnë të qëndrueshme, por në të ardhmen padyshim që do të ketë përmirësime që do të rrisin shumë fitimet./b.l/noa.al/
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Horoskopi javor nga 19. gusht deri 25. gusht 2019
DASHI21. mars – 20. prill
Jave e mbushur me vështirësi te njëpasnjëshme do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Nuk do merreni vesh me njeri-tjetrin dhe secili do mendoje se ka te drejte për atë qe do thotë. Beqaret nuk duhet ta ndalin veten dhe duhet te bëjnë çdo gjë qe do ju thotë zemra. Për ta ka për te pasur surpriza fantastike. Gjendja financiare do jete e vështirë ditët e para, por pas disa parave qe do iu vijnë papritur nga disa te afërm, situata do filloje te ndryshoje. Gjendja shëndetësore do lere disi për te dëshiruar. Shpesh do ndiheni pa fuqi. Ne pune do jeni mjaft profesioniste dhe këmbëngulës. Çdo detyre qe do i vini vetes do e arrini menjëherë. Me familjaret do bashkëpunoni dhe do flisni hapur.
DEMI21. prill – 21. maj
Periudhe shume e mire do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Jo vetëm qe nuk do keni debate me partnerin tuaj, por do qeshni dhe do bini dakord për gjithçka me te. Nuk do mungojnë as çastet romantike. Beqaret do bëjnë atë qe do ndiejnë, por disa mund te bëjnë gabime e do lëndohen. Për te përmirësuar financat nuk duhet kurrsesi te besoni tek lojërat e fatit sepse do gaboni rende. Jupiteri dhe Marsi do jene dy planetët qe do favorizojnë shëndetin. Dhimbjet e stomakut dhe te kokës qe do ndieni ditët e para do qetësohen menjëherë. Ne pune nuk do sforcoheni aspak dhe ne fakt arritjet do jene te mëdha. Jeta familjare do mbetet gjithë kohës e mire.
BINJAKET22. maj – 21. qershor
Këtë jave do e ribeni për vete partnerin tuaj dhe marrëdhënia mes jush ka për te qene e jashtëzakonshme. Asgjë dhe askush nuk do mund t’ua prishe harmoninë. Beqaret do bëjnë mire te tregohen realiste nëse nuk duan te zhgënjehen dhe te lëndohen. Financat do jene goxha me te mira, kështu qe lejojini vetes edhe ndonjë shpenzim me tepër vetëm për gjerat e nevojshme. Shëndeti mund te jete delikat. Lodhja dhe stresi do sjellin disa probleme. Çlodhuni sa me shume dhe mundohuni te praktikoni yoga. Ne pune nuk do ndaleni për asnjë moment derisa ta arrini qëllimin qe i keni vene vetes. Do ja dilni mbanë. Për familjen do jete periudhe e qete.
GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Do jeni mjaft tolerante ndaj partnerit tuaj gjate gjithë kësaj jave dhe kjo do ju afroje akoma me shume me njeri-tjetrin. Ne fakt duke kërkuar te dale vetëm e juaja nuk mund te arrini askund. Beqaret do kenë dite normale, por edhe dite te gëzuara dhe te mbushura me surpriza. Mire është t’i shfrytëzojnë sa me shume. Buxhetin do dini si ta menaxhoni me kujdes dhe maturi kështu qe ne këtë sektor nuk do ju dalin te papritura te pakëndshme. Shëndetin duhet ta keni me tepër nen kujdes sidomos nëse vuani nga ndonjë sëmundje kronike. Beni kontrolle dhe nëse keni probleme mjekohuni. Ne pune nuk do lodheni shume, por do arrini majat. Bravo. Jeta familjare do jete paksa e vështirë.
LUANI23. korrik – 22. gusht
Perspektivat për jetën tuaj ne çift duken goxha te mira këtë jave. Nuk do keni aspak probleme me njeri-tjetrin, përkundrazi te dy do doni ta jetoni jetën me qetësi. Beqaret do realizojnë takime te rëndësishme te cilat mund t’ua ndryshojnë jetën njëherë e përgjithmonë. Personat mund te jene te shenjave te Demit ose Ujorit. Buxheti ka për te qene shume here me i mire dhe do arrini te kryeni edhe disa transaksione. Shëndeti do jete delikat ditët e para, por pas te enjtes situata do filloje te normalizohet. Ne pune do jeni ambicioze dhe nuk do ndaleni para vështirësive qe do iu dalin. Ata qe punojnë ne finance ose ne fushën juridike do jene me te privilegjuarit. Jeta familjare do jete e ngrohte.
VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Jave e mbushur me çaste te lumtura dhe shkëlqim do jete kjo e sotmja. As vete nuk e kishit menduar ndonjëherë se jeta mund t’iu vinte ne këtë mënyrë. Beqaret do jene mjaft sensuale dhe do arrijnë ta bëjnë për vete atë qe pëlqejnë. Gjithsesi mire është qe te mos nxitohen për te hedhur hapa te mëdha. Financat do varen nga mënyra sesi ju do silleni. Po u treguat te matur me shpenzimet dhe po nuk bëtë investime te mëdha gjendja do mbetet e kënaqshme. Shëndeti here pas here do ketë edhe shqetësime. Mund te vuani nga pagjumësia dhe lodhja do sjelle dhimbje muskujsh. Ne pune Marsi do ju beje edhe me dinamike kështu qe nuk do i trembeni sfidave. Familja do ketë jete normale.
PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Nëse tregoheni te arsyeshëm dhe nuk debatoni për çdo gjë me atë qe keni ne krah, ambienti mes jush nuk ka për te qene i keq. Harmonia do mbizotërojë ne çdo moment. Beqaret do realizojnë një takim te bukur ne momentin qe me pak e presin. Personi mund te jete dikush qe e keni njohur ne fëmijëri, por qe i keni harruar edhe emrin. Ne planin financiar do keni vështirësi ditët e para, por shume shpejt do zgjidhni ato do jeni me te qete. Shëndeti nuk do jete i keq, por as ne formën me te mire nuk do ndiheni. Mos i neglizhoni as shqetësimet e vogla. Ne pune do merreni çdo dite me gjera te reja dhe kjo nuk do ju beje te mërziteni. Gjerat do ecin mire. familja pa probleme.
AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Këtë jave do ketë ndryshime rrënjësore ne jetën tuaj ne çift. Asgjë nuk ka për te qene me si me pare, por për fat te mire priten gjera edhe me te mira. Nuk do mungojnë për asnjë moment çastet e lumtura dhe te begata. Beqaret do kenë disa njohje te reja dhe pikërisht me personat qe nuk do ju duken fillimisht tërheqës, mund ta vazhdojnë edhe me tej atë njohje. Ne planin financiar fati do ju buzëqeshë me ne fund dhe situata do përmirësohet tej mase. Shëndet me te mire do kenë ata qe do merren me sport dhe qe nuk do bëjnë jete sendentare. Ne pune do jete Merkuri ai qe do iu beje te jeni me te logjikshëm dhe me këmbëngulës. Me familjaret do shkoni për mrekulli.
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Këtë jave, ata qe janë ne një lidhje do bëjnë te pamundurën qe ta ndryshojnë rutinën dhe te përjetojnë emocione me te forta. Nuk do mundojnë surprizat nga te dy palët. Beqaret nuk do ndihen ende gati për ta ndryshuar statusin e tyre dhe nuk do bëjnë asnjë përpjekje për te rene ne sy. Financat do mbeten ende te mira kështu qe mund t’i kryeni pa iu dridhur dora shpenzimet me te domosdoshme. Huat duhet patjetër t’i shmangni. Shëndeti here pas here mund te ketë disa tronditje te vogla, por për fat te mire asgjë për t’u alarmuar. Çdo shqetësim do kaloje shpejt. Ne pune do merrni aprovime për disa kërkesa qe keni bere dhe do ecni përpara. Jeta familjare do jete e ngrohte.
BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Do keni nevoje për me shume intensitet ne lidhjet tuaj ju te dashuruarit dhe për këtë duhet te flisni me partnerin. Ai është i vetmi qe mund t’iu ndihmoje. Pas te martës gjerat do vijnë duke u përmirësuar. Beqaret do realizojnë takime te bukura ne vende qe nuk ua kishte marre ndonjëherë mendja. Financat nuk do jene te këqija, por nuk duhet kurrsesi te kryeni shpenzime te pamenduara te cilat mund t’iu rrënojnë. Për pjesën me te madhe shëndeti do jete i shkëlqyer. Vetëm disa mund te ketë probleme me frymëmarrjen për shkak te vapës. Ne pune do jeni mjaft dinamike dhe te vendosur. Do i përmbushni te gjitha synimet. Ne familje duhet te jeni me te përgjegjshëm.
UJORI21. janar – 19. shkurt
Do keni një marrëdhënie te shkëlqyer me partnerin tuaj sot dhe nuk do qaheni për asgjë. Ai mund t’iu përgatisë edhe disa surpriza për te cilat nuk ju ka shkuar ndonjëherë ne mendje. Beqaret duhet te tregohen te arsyeshëm dhe nuk duhet te nxitohen për asgjë sepse nga veprimet e tyre do varet e ardhmja. Financat për fat te mire nuk do jene te këqija, kështu qe mund t’ia lejoni vetes edhe ndonjë shpenzim me shume. Shëndeti nuk duhet neglizhuar për asnjë moment sepse pasojat do jene te renda. Ne pune do jeni kreative dhe te gatshëm për te bere edhe sakrifica vetëm për te arritur atje ku doni. Disa kolege do ju ndihmojnë. Ne familje duhet te toleroni me tepër qe t’ia kaloni mire.
PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Jave e mbushur me peripeci do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Ata qe kane pasur prej kohesh probleme edhe mund te ndahen përfundimisht. Te tjerët duhet te luftojnë fort qe ta mbajnë gjendjen te qëndrueshme. Beqaret nuk duhet te krijojnë shume iluzione sepse realiteti do ju duket i trishte. Financat do jene mjaft te kënaqshme. Po vazhduat t’i menaxhoni ne këtë mënyrë ato gjendja do përmirësohet shume shpejt. Për shëndetin përkujdesuni me tepër. Kujdes nga temperaturat e larta dhe virozat qe qarkullojnë. Ne pune do ja dilni mbanë me sukses dhe me ne fund do ndiheni te plotësuar. Mund te merrni edhe shpërblime. Jeta familjare do jete e qete.
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Horoskopi javor nga 26. gusht deri 1. shtator 2019

DASHI21. mars – 20. prill
Jave shume e bukur do jete kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Marrëdhënia me partnerin do përmirësohet akoma edhe me shume dhe nuk do keni për çfarë te ankoheni për asnjë çast. Edhe për beqaret do shfaqen mundësi te jashtëzakonshme qe jeta te ndryshoje për mire. Do ju duhet thjesht te jene disi me te vëmendshëm. Sektori i financave do privilegjohet nga Plutoni dhe situata do jete akoma me e qëndrueshme se një jave me pare. Mund te bëni edhe ndonjë investim me tepër. Shëndeti nuk do jete i keq ne tërësi, por duhet te bëni kujdes kur te përdorni thikat ne kuzhine si dhe gjate ecjes me makine. Ne pune do dini me saktësi çfarë te bëni ne mënyrë qe te arrini atje ku dëshironi. Jeta familjare do jete mjaft normale.

DEMI21. prill – 21. maj
Këtë jave do i gjykoni me kujdes gjerat para se te hidhni hapa dhe te bëni deklarata ju te dashuruarit. Për këtë arsye marrëdhënia me partnerin ka për te qene edhe me e kënaqshme nga sa e kishit imagjinuar. Beqaret do e gjejnë me shpejt nga sa mendonin shpirtin e tyre binjak dhe do fillojnë një lidhje te cilën do e kenë zili qe te gjithë. Financat duhet t’i keni me tepër kujdes ne mënyrë qe situata te mbetet e qëndrueshme. Shmangni investimet e njëpasnjëshme dhe për gjera jo shume te domosdoshme. Shëndeti do jete delikat dhe gjithçka do shkaktohet nga stresi. Ne pune do jeni kompetente dhe do i arrini te gjitha objektivat. Ndaj familjareve do tregoheni me bujare.

BINJAKET22. maj – 21. qershor
Këtë jave do jeni me shume xheloze për partnerin tuaj dhe kjo mund te krijoje here pas here momente debati. Mos u mundoni atij t’i vini limite dhe ta kontrolloni sepse keni për ta pasur punën keq. Beqaret nuk duhet te bëjnë asgjë te nxituar e cila mund t’i çojë ne rruge te gabuar. Ditët me te favorshme për takime do jene e enjtja dhe e shtuna. Ne planin financiar nuk do keni aspak probleme sepse keni kohe qe keni marre masa dhe veproni vetëm duke bere llogari. Shëndeti here pas here mund te ketë edhe disa shqetësime te vogla. Mundohuni te çlodheni here pas here. Puna do jete mjaft e qete dhe nuk do ju sjelle stres. Jeta familjare do jete e ngrohte.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Klima yjore do jete shume here me e ngrohte gjate kësaj jave për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do ndani çdo mendim dhe ide me atë qe keni ne krah. Beqaret do takojnë persona serioze dhe me një te ardhme te ndritur. Për ta gjithçka ka për te qene e jashtëzakonshme. Perspektivat ne planin financiar do jene te jashtëzakonshme. Gjendja do përmirësohet me shume nga sa e kishit imagjinuar ndonjëherë. Shëndeti nuk do jete i keq megjithatë nëse konsumoni me shume proteina dhe vitamina do ndiheni akoma me mire. Ne pune do ndodhin ndryshime te mëdha, por qe shumica do jene ne favorin tuaj. Ne familje do flisni hapur dhe do bëni disa deklarata.

LUANI23. korrik – 22. gusht
Jeta juaj ne çift nuk do jete aspak e mire këtë jave. Do konfliktoheni edhe për gjera elementare dhe asnjeri nuk do hape rruge. Ditën e mërkurë ose te enjte mund te fryje ndonjë stuhi e fuqishme. Beqaret do kenë një periudhe te ndërlikuar dhe do jete me mire te mos hedhin hapa te nxituara. Ne planin financiar duhet te jeni te matur dhe mos kryeni shpenzime te panevojshme. Shëndeti do jete goxha i qëndrueshëm sepse ju do dini si te kujdeseni ne çdo moment për veten. Jeta profesionale do ketë shume ulje dhe ngritje. Mundohuni te mos shpërqendroheni dhe te mos ju besoni verbërisht kolegeve. Jeta profesionale do jete e ndërlikuar tej mase.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Do keni disa mosmarrëveshje te vogla me partnerin tuaj gjate kësaj jave, por asgjë për t’u alarmuar. Mundohuni te jeni disi me tolerante dhe te kuptueshëm sepse po vazhduat me kokëfortësi do e shkatërroni lidhjen. Beqaret nuk do ndihen aspak gati për te ndryshuar statusin dhe do i refuzojnë ftesat qe do ju bëhen. Buxheti do ketë vështirësi te mëdha. Po nuk e pranuat ndihmën e te afërmve nuk do ja dilni dot mbanë vete. Shëndeti duhet pasur me nen kujdes. Mos shpenzoni energji kot dhe mos e teproni me aktivitetin fizik. Ne pune me pak me shume besim tek vetja dhe me pak përpjekje do arrini atje ku keni dashur. Jeta familjare do jete e kënaqshme dhe pa probleme.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Kjo jave ka për te qene e veçante dhe e mbushur me surpriza për ata qe janë ne një lidhje. Ne çdo moment keni për t’u ndier mire. Edhe ata qe kane pasur mosmarrëveshje do ndihen me te qete. Beqaret do kenë disa takime dhe mund te dashurohen si adoleshente me dike. Mund te fillohen edhe lidhje interesante. Ne planin financiar ka rrezik te jeni te pakujdesshëm dhe kjo gjë do sjelle pasoja jo te mira. Shëndeti dy ose tre dite do jete me probleme, por pas te mërkurës situata ka për te qene me e qete. Ne pune do jeni me te hapur ndaj risive dhe mund te filloni edhe disa projekte interesante. Jeta familjare do jete me e mire dhe gjithë kohës do i keni mbështetje te afërmit.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Këtë jave do ketë ndryshime rrënjësore ne jetën tuaj ne çift. Asgjë nuk ka për te qene me si me pare, por për fat te mire priten gjera edhe me te mira. Nuk do mungojnë për asnjë moment çastet e lumtura dhe te begata. Beqaret do kenë disa njohje te reja dhe pikërisht me personat qe nuk do ju duken fillimisht tërheqës, mund ta vazhdojnë edhe me tej atë njohje. Ne planin financiar fati do ju buzëqeshë me ne fund dhe situata do përmirësohet tej mase. Shëndet me te mire do kenë ata qe do merren me sport dhe qe nuk do bëjnë jete sendentare. Ne pune do jete Merkuri ai qe do iu beje te jeni me te logjikshëm dhe me këmbëngulës. Me familjaret do shkoni për mrekulli.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Jeta juaj ne çift ka për te qene mjaft harmonike këtë jave. Partnerin do e keni mbështetje për gjithçka dhe ai do ua beje gjerat me te lehta ne çdo sektor. Marrëdhënia ne çift dhe jeta intime do jete gjithashtu e jashtëzakonshme. Beqaret nuk do arrijnë dot te kenë asgjë konkrete edhe pse do bëjnë te pamundurën. Financat nuk do jene aspak te mira. Paratë qe do keni nuk do ju mjaftojnë as për shpenzimet me te domosdoshme. As gjendja shëndetësore nuk do jete ashtu si e keni pritur. Lodhja do beje te veten dhe ne disa momente do ndiheni pa fuqi. Ne pune tregohuni te matur dhe mos hidhni hapa te pamenduara sepse po gabuat mund te rrënoni te ardhmen. Jeta familjare nuk do ketë probleme.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Këtë jave do e keni te vështirë te merreni vesh me partnerin tuaj ju te dashuruarit dhe mosmarrëveshjet do jene te vazhdueshme. Partneri do tregohet shume i largët dhe nuk do i përjetoni emocionet qe keni menduar. Beqaret do jene shume te ngarkuar me pune dhe angazhime dhe nuk do kenë kohe te mendojnë për një lidhje te qëndrueshme. Financat do jene paksa me delikate se kohet e fundit megjithatë jo aq keq sa për te vene alarmin. Gjendja shëndetësore do lere për te dashuruar. Shpesh do keni shqetësime nga barku, por edhe probleme me lëkurën. Ne pune do arrini atje ku keni dashuri edhe fale mbështetjes se disa kolegeve tuaj. Familja pa asnjë problem.

UJORI21. janar – 19. shkurt
Këtë jave do i merrni gjerat shume me seriozisht ju te dashuruarit dhe mes jush dhe partnerit nuk do ketë asnjë lloj mosmarrëveshjeje. Pas te mërkurës mund te mendoni edhe për ndonjë surprize ndaj njeri-tjetrit. Beqaret gjithashtu do jene me fat ne dashuri dhe kane për ta gjetur shpirtin e tyre binjak. Jeta do ju ndryshoje me pare dhe me mire nga sa e kishin menduar. Financat do jene te mira. Shfrytëzojeni këtë mundësi për te kryer edhe ndonjë shpenzim me shume ose për te hequr disa para mënjanë. Shëndeti do jete i qëndrueshëm për ata qe kane ditur te përkujdesen dhe nuk kane abuzuar me ushqimet e ndaluara. Ne pune do i kaloni një nga një te gjitha pengesat.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Merkuri do ketë ndikim te madh tek jeta juaj ne çift këtë jave. Ai do ua ndriçoje pafund mendimet dhe do ju beje t’i hidhni hapat te mire menduara. Beqaret do jene gati te bëjnë çdo lloj gjeje vetëm e vetëm qe ta ndryshojnë statusin e tyre. Mundësitë do jene te shkëlqyera. Te ardhurat do fillojnë gjithashtu te përmirësohen. Do jeni te matur dhe te logjikshëm me çdo hap qe do hidhni. Për shëndetin nuk do keni për se te qaheni. Gjendja do jete e shkëlqyer. Edhe ata qe mund te kenë pasur shqetësime apo qe mund te kenë bere ndonjë operacion do ndihen me ne forme. Ne pune yjet do jene bujare me ju dhe do ju çojnë ne drejtimin e duhur. Jeta familjare do jete e kënaqshme.
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Horoskopi javor nga 2. shator. gusht deri 8. shtator 2019

DASHI21. mars – 20. prill
Ka rrezik qe Plutoni t’iu nxite te mos tregoheni tolerante gjate kësaj jave. Here pas here mund te keni edhe debate te forta me atë qe keni ne krah dhe nuk do gjeni zgjidhje për asgjë. Disa madje mund te vendosin edhe te ndahen. Beqaret duhet te jene shume te matur. Mire është te mos ju besojnë te gjithë personave qe do i joshin nëse nuk duan te lëndohen. Te ardhurat do kenë përmirësime te njëpasnjëshme edhe fale ndihmës qe do iu japin disa te afërm. Megjithatë mund te merrni edhe një shpërblim nga puna. Shëndeti do jete goxha i mire. Nuk pritet te kini asnjë lloj shqetësimi. Ne pune do jeni mjaft te organizuar dhe nuk do bëni asnjë gabim. Jeta familjare do jete e shkëlqyer.

DEMI21. prill – 21. maj
Këtë jave do i Beni te gjitha përpjekjet e mundshme ju te dashuruarit ne mënyrë qe ta përmirësoni sa te mundeni jetën ne çift.. Me pak mundim dhe sakrifica do ja dilni mbanë. Beqaret nuk do e kërkojnë me ngulm fillimin e një lidhjeje, përkundrazi do ja lënë gjithçka kohës. Financat do përmirësohen tej mase, por kjo nuk do te thotë qe brenda javës ju t’i boshatisni serish xhepat duke shpenzuar kuturu. Gjendja shëndetësore do lere disi për te dëshiruar. Me shume kujdes duhet te bëjnë ata qe vuajnë nga problemet me barkun. Ne pune do jeni te guximshëm, këmbëngulës dhe largpamës. Do arrini çdo gjë qe do dëshironi. Jeta familjare do vazhdoje te mbetet e mire.

BINJAKET22. maj – 21. qershor
Perspektivat janë goxha te mira këtë jave për gjithë te dashuruarit. Do ja kaloni mire me partnerin dhe do i lini pa krahëve te gjitha pengesat qe keni hasur ne te shkuarën. Beqaret do kenë një periudhe te mbushur me takime impresionuese dhe do jete ne anën e tyre përzgjedhja e personin te duhur. Financat do jene prioritare ne çdo moment. Do e frenoni veten kur te kryeni shpenzime dhe buxheti nuk do jete i keq. Shëndeti do jete me i qëndrueshëm se një jave me pare. Do kujdeseni për veten dhe do ushqeheni si duhet. Edhe gjendja psikologjike do jete e shkëlqyer. Ne pune do ketë ndryshime te mëdha sidomos për ata qe kane qene te papune deri me sot. Shfrytëzojini te gjitha mundësitë qe do iu jepen. Me familjaret do keni konflikte te njëpasnjëshme dhe nuk do i pranoni gabimet.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Asnjë planet nuk do ketë ndikim këtë jave ne jetën tuaj ne çift kështu qe çdo gjë do jete ne dorën tuaj. Mundohuni te ruani ekuilibrin dhe ta surprizoni ne disa momente partnerin. Beqaret nuk duhet te kërkojnë menjëherë te martohen me një person qe do njohin sepse ne këtë mënyrë do e trembin atë. Ne planin financiar nuk do jeni aspak me fat dhe gjendja do vazhdoje te mbetet goxha delikate. Shëndeti do kërkojë me tepër përkujdes dhe maturi. Nëse do ndiheni te lodhur, shtrihuni dhe mos qëndroni gjate zgjuar ne mbrëmje. Ne pune do jeni me te përgjegjshëm se disa kohe me pare dhe do dini si te dilni nga situatat e vështira. Jeta familjare nuk do ketë probleme.

LUANI23. korrik – 22. gusht
Do keni dëshira te çmendura sot ju qe jeni ne një lidhje do bekoni qe partneri t’ua plotësojë te gjitha. Gjithçka do varet nga humori i partnerit. Beqaret do flirtojnë me shume persona dhe ka rrezik te krijojnë një përshtypje te keqe për veten. Financat do i menaxhoni me shume përkujdes dhe zgjuarsi dhe do ju dalin para edhe për te hequr mënjane. Shëndetin nuk do mund ta mbani dot te qëndrueshëm. Do keni shqetësime nga koka, nga barku dhe madje edhe nga dhembet. Merrni masa pa qene shume vone. Ne pune mos prisni gjithmonë nga te tjerët, por mundohuni qe t’ia dilni mbanë vete. Edhe nëse pengoheni do mësoni nga gabimet. Jeta familjare do mbetet e kënaqshme.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Jeta juaj ne çift do jete shume me e qete gjate kësaj jave. Do i kuptoni edhe gabimet qe keni bere dhe do kërkoni falje për gjithçka. Partneri mund te mendoje t’iu surprizoje ditën e mërkurë. Beqaret nuk do jene ne humorin e duhur për te kërkuar dashurinë, por nga ana tjetër dikush do ju shfaqet papritur dhe nuk do i rezistojnë dot. Ne planin financiar do jeni me te kujdesshëm dhe do e frenoni veten për shpenzime. Shëndeti do jete akoma me i mire nga sa e kishit menduar. Ne fundjave madje do jeni plot energji. Jeta profesionale do ketë disa përmirësime. Do i zgjidhni mosmarrëveshjet dhe do vazhdoni me qetësi atë qe keni nisur. Me familjaret tregohuni sa me te matur dhe me te kujdesshëm.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Jeta juaj ne çift ka rrezik te jete mjaft e trazuar këtë jave. Do jeni me tepër xheloze nga sa duhet dhe do debatoni për gjene me te vogël me partnerin. Beqaret do preferojnë aventurat me shume sesa një lidhje serioze. Mundësitë për to do jene te mëdha dhe ne çdo moment te ditës. Me shpenzimet do jeni impulsive dhe gjendja financiare nuk do jete ne gjendjen me te mire. Ndryshoni sa me pare strategji. Shëndeti nuk do ketë probleme për pjesën me te madhe. Shmangni edhe kafene, çajin, alkoolin, duhanin dhe salcat pikante për t’u ndier me ne forme. Ne pune vështirësitë do jene goxha te mëdha. Vetëm duke bashkëpunuar me koleget do arrini atje ku doni, ne te kundërt do vazhdoni gjate te qëndroni atje ku jeni. Jeta familjare do lere për te dëshiruar.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Këtë jave çdo gjë do jete e bukur dhe e veçante për ju qe keni një lidhje. Ndjenjat qe keni për partnerin do i shprehni gjithë kohës ashtu si do i keni ne zemër. Disa mund te mendojnë edhe për një turne te shkurtër ne fundjave. Beqaret do fillojnë te ndiejnë për një person qe kane pak kohe qe e kane njohur, por qe sa here e kane pasur pranë i ka bere te buzëqeshin. Buxheti do jete i mire, kështu qe ka ardhur koha e përshtatshme për te kryer investimet e programuara. Shëndeti nuk ka për te qene i keq, përveç ndonjë irritimi qe do keni tek sytë. Ne pune do iu jepen mundësi te reja qe te tregoni te gjitha aftësitë qe zotëroni. Nuk do keni aspak periudha te vështira. Marrëdhënia me familjaret do jete e mire.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Do jeni me te përkujdesur për partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe marrëdhënia me te ka për t’u përmirësuar akoma me tepër. Ndjenjat do i shprehni te dy me mënyra nga me te ndryshmet. Beqaret me mire te presin edhe pak kohës sepse yjet nuk parashikojnë ndonjë gjë interesante. Për fat te mire financat do jene gjithë kohës te stabilizuara. Do e dini mire sa te shpenzoni dhe sa para te hiqni mënjanë. Gjendja shëndetësore mund te luhatet ne disa momente, megjithatë shume shpejt do arrini ta rimerrni veten. Ne pune do përqendroheni tek objektivat kryesore dhe ne asnjë moment nuk do keni probleme. Gjithçka do ece sipas planeve. Jeta familjare do jete e shkëlqyer.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Nëse doni qe partneri te mos ndihet i lënë pas dore dhe te mos shohë dike tjetër, mundohuni qe këtë jave ta bëni atë te lumtur duke i përgatitur surpriza dhe duke ja shprehur ndjenjat. Beqaret nuk duhet te abuzojnë me joshjes pasi do krijojnë një imazh shume te keq për veten e tyre përveçse nuk do e gjejnë dashurinë. Financat do fillojnë te ekuilibrohen ndjeshëm pas një periudhe goxha delikate qe keni krijuar se fundmi. Ndihma e miqve do jete gjithashtu e nevojshme. Shëndeti nuk do jete i keq. Pak kujdes duhet te bëjnë ata qe kane imunitet disi te dobët. Ne pune mos bëni gjera pa llogaritur me pare gjithçka sepse keni për t’u zhgënjyer pamase. Familja e qete.

UJORI21. janar – 19. shkurt
Jave e bekuar do jete kjo për ata qe janë ne një lidhje. Gjerat kane për t’iu ecur për mrekulli me partnerin dhe nga ana tjetër diçka e madhe do ju beje te drithëroheni ne ditët e fundit te javës. Beqaret duhet ta lënë veten sa me te lire dhe kane për ta pare qe gjithçka do ju ece me se miri. Ditët me e me fat do jene e mërkura dhe e shtuna. Financat do jene te shkëlqyera kështu qe mund t’i kryeni pa asnjë problem te gjitha investimet qe keni menduar. Shëndeti do jete me i qete pas te martës. Nuk do keni me as shqetësimet nga stomaku. Ne pune do keni personalitet, vendosmëri dhe kurajo ne çdo moment. Priten goxha arritje. Ne familje duhet te bëni edhe lëshime qe gjerat te ecin normalisht.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Këtë jave do bëni te pamundurën ju te dashuruarit për ta përmirësuar edhe me tepër marrëdhënien me partnerin tuaj. Do dini te ruani qetësinë dhe do toleroni here pas here. Ai qe keni ne krah mund t’iu beje edhe një premtim ose një surprize te madhe. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te bere ndryshime ne jetën e tyre dhe personat qe do iu bëjnë ftesa do i mbajnë vetëm miq. Ne te ardhmen nuk i dihet. Financat do jene te shkëlqyera, por kjo nuk do te thotë qe për këtë arsye ju te shpenzoni pa mbarim. Shëndeti do jete i qëndrueshëm dhe nuk do keni asnjë lloj shqetësimi. Ne pune përfitoni sa te mundeni nga propozimet qe do ju bëhen nëse doni te hidhni hapa para ne karriere. Familja si zakonisht.
 
  • Like
Reactions: Ivy

Hera

Βιβλίο φάγος
Horoskopi javor nga 9. shtator deri 15. shtator 2019

DASHI21. mars – 20. prill
Nuk do dashuroheni dot ashtu si keni menduar ju te dashuruarit dhe marrëdhënia juaj ne çift nuk do jete ashtu si e keni pritur. Për te qene te qete me mire flisni hapur me atë qe keni ne krah. Beqaret duet te largojnë turpin dhe komplekset nëse duan te fillojnë sa me pare një lidhje. Nga ana tjetër mire do bëjnë te mos besojnë verbërisht tek te gjithë ata qe do i propozojnë. Financat nuk do jene te këqija ditët e para, por duke bere çmenduri situata ka për t’iu dale shpejt jashtë kontrollit. Stresi dhe ankthi do krijoje probleme te mëdha me shëndetin. Praktikoni yoga dhe here pas here çlodhuni. As puna nuk do ece mire. Shpesh do gjendeni ne udhëkryqe. Me familjaret duhet te jeni me te duruar.

DEMI21. prill – 21. maj
Jeta ne çift do jete mjaft e privilegjuar këtë jave. Do kujdeseni mjaft për atë qe keni ne krah dhe marrëdhënia mes jush ka për te qene e begate. Beqaret do jene shume me te kujdesshëm dhe me te ekuilibruar kur te bëjnë përzgjedhje. Ka mundësi qe një pjese te gjejnë personin ideal me te cilin do fillojnë edhe lidhje afatgjata. Financat ka mundësi te përmirësohen goxha. Do i keni shume me te qarta hapat qe duhet te hidhni. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Stresi dhe lodhja mund te sjellin edhe ndonjë shqetësim. Ne pune fati do ju buzëqeshë ne çdo moment dhe keni për te pasur arritje te padiskutueshme. Me familjaret marrëdhënia do jete e shkëlqyer.

BINJAKET22. maj – 21. qershor
Këtë jave do jete ndryshime te mëdha ne jetën tuaj ne çift, por për fat te mire te gjitha pozitive. Bëhuni gati te përjetoni emocionet qe keni ëndërruar gjithmonë. Venusin do e keni pranë gjate gjithë kohës. Beqaret do vazhdojnë te jene ëndërrimtare, por ndryshe nga herët e tjera sot disa ëndrra do mund te realizohen. Hëna do ju nxite te kryeni shpenzime te njëpasnjëshme dhe nuk do arrini dot ta kontrolloni veten. Situata do jete delikate. As shëndeti nuk do jete ashtu si e prisnit. Nuk do jeni ne formën e duhur dhe mund te keni shqetësime nga shpina, këmbët apo edhe nga koka. Ne pune perspektivat duken te mira. Do merrni vendime te rëndësishme dhe do hidhni hapa para ne karriere. Familja pa asnjë problem.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Ndryshime te mëdha do ketë këtë jave ne jetën tuaj ne çift. Nuk do jeni me kritike ndaj partnerit tuaj dhe do kërkoni falje për disa gabime qe keni bere. Beqaret do kenë një jete me aktive dhe do mund ta gjejnë personin e përshtatshëm. Mire do jete t’i bëjnë sytë katër ne çdo moment. Buxheti nuk do jete i keq, por nëse ju kërkohen borxhe ose mos jepni ose merrni garanci me shkrim. Shëndeti do jete i shkëlqyer. Edhe ata qe vuanin nga pagjumësia do jene me te qete. Ne pune klima do jete e qete dhe harmonike. Do filloni projekte serioze dhe fale ideve te mira do i realizoni te gjitha ne kohen e duhur. Ne familje do i zgjidhni disa mosmarrëveshje qe keni pasur dhe do jeni me te qete.

LUANI23. korrik – 22. gusht
Ka rrezik qe gjate kësaj jave te keni shume debate dhe mosmarrëveshje me partnerin tuaj. Secili prej jush do kërkojë te dale e veta dhe nuk do bëni tolerime. Ata qe janë ende vetëm ka mundësi te njihen me disa persona interesante gjate ndonjë mbledhjeje apo gjate ndonjë udhëtimi ne fundjave. Buxheti nuk do jete i keq, por disa persona te cilëve iu keni marre hua do kërkojnë me ngulm qe t’ua ktheni. Kjo ka për ta dobësuar gjendjen goxha. Shëndeti do jete me i mire pas te martës. Do jeni ne forme dhe do keni energjinë e duhur. Ne pune do jeni me te organizuar dhe se bashku me disa kolege te vjetër do arrini atje ku iu kane kërkuar shefat. Jeta familjare di ju sjelle vetëm gëzim.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Pritet qe dielli te linde ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave. Do i lini pas krahëve problemet qe keni pasur me partnerin dhe do mundoheni qe tani e tuje te krijoni një klime sa me te ngrohte. Te dy do bëni përpjekje dhe do ja dilni mbanë. Beqaret do marrin një propozim fantastik ne momentin qe me pak do e presin. para se te japin përgjigjen duhet te reflektojnë pak ne mënyrë qe nesër te mos pendohen. Financat do kenë përmirësime dite pas dite dhe deri ne fundjave gjendja do normalizohet goxha. Shëndeti nuk ka për te qene i keq, megjithatë disa kontrolle rutine do jete mire qe t’i bëni. Ne pune do jeni kurajoze dhe te vendosur prandaj do e arrini çdo qellim qe do i vini vetes. Edhe me familjen gjerat do ecin mire.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Kjo jave nuk do jete me shume pasion për juve qe jeni ne një lidhje, por gjithsesi probleme te mëdha nuk do keni. Kënaquni me qetësinë qe do mbizotërojë. Beqaret do e kenë thelbësor mendimin e miqve dhe familjareve para se te bëjnë një zgjidhje. Ka mundësi qe nga mesi i javës te ndodhe diçka e bukur. Financat do jene shume here me te mira se me pare kështu qe do e keni te lehte te kryeni edhe disa shpenzime me tepër. Nëse keni borxhe shlyejini sa me pare. Shëndeti do jete i mire për pjesën me te madhe. Ata qe vuajnë nga probleme kronike duhet te bëjnë një vizite sa me pare. Ne pune duhet t’i zgjidhni problemet me koleget pasi ato nuk do ju lënë te ecni para. Me familjaret do jeni diplomate.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Këtë jave do filloje një periudhe shume e bukur për juve qe jeni ne një lidhje. Planetët dhe Venusi ne veçanti do jene gjithë kohës ne favorin tuaj. Edhe për beqaret do ketë ndryshime mjaft pozitive te cilat do ua mbushin zemrën me gëzim. Ne planin financiar mund te keni edhe ndonjë surprize te mrekullueshme e cila do ju lejoje te bëni edhe investime. Shëndeti mund te ketë ndonjë shqetësim te vogël dy ditët e para, por me pas gjendja ka për te qene e shkëlqyer. Ne pune nuk do ndodhe ndonjë gjë e jashtëzakonshme, por për fat te mire gjerat do ju ecin sipas planeve qe keni bere. Mundohuni te jeni sa me te qete ne çdo moment. Jeta familjare do jete goxha e mire.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Këtë jave ambienti ne çift pritet te jete shume me i qete se me pare. Do e keni me te lehte komunikimin dhe nuk do lindin debate me partnerin. Beqaret do bëjnë mire te tregohen te sinqerte me personat qe do takojnë, pasi me gënjeshtra nuk mund te shkohet askund. Te ardhurat do përmirësohen tej mase edhe fale menaxhimit te mire qe keni bere se fundmi, por edhe për shkak te ndihmës se te afërmve. Shëndeti nuk do jete i shkëlqyer, por as problematik. Mund te keni vetëm shqetësime te vogla. Për punën do jete një jave plot shkëlqim. Do arrini gjithçka qe keni programuar. Familjes duhet t’i përkushtoheni pak me tepër sepse do ketë vërtet nevoje.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Fale mbështetjes qe do iu japin yjet gjate kësaj jave, jo vetëm qe do i sqaroni mosmarrëveshjet ne çift, por do kaloni edhe momente pasionante me partnerin. Beqaret do vrapojnë pas personit te [are qe do iu pëlqejë dhe do zhgënjehen mjaft. Financat do jene kryesisht te qëndrueshme. Do Benit mire te mbroheshit nga vjedhjet e portofolave apo te shtëpisë te cilat do ndikonin mjaft tek situata financiare. Pas një periudhe jo te mire dhe pa shume fuqi, këtë jave do ndiheni me te qeta dhe plot energji. Çlodhuni sa te mundni dhe merruni me ndonjë sport. Ne pune do jeni me shume sesa duhet ambicioze. Kujdes sepse po u penguar nuk do arrini dot atje ku dëshironi. Ndikimi i yjeve do e beje me te bukur ambientin familjar.

UJORI21. janar – 19. shkurt
Bëhuni gati për te kaluar një jave te jashtëzakonshme dhe te mbushur me emocione. Partneri do përgatisë surpriza te mëdha ne mënyrë qe ju te ndiheni sa me mire qe te mundeni. Beqaret nuk do e kenë mendjen tek krijimi i një lidhjeje, por një takim i zakonshëm mund te shndërrohet papritur ne diçka te madhe. Ne planin financiar do jeni te lire te bëni edhe disa shpenzime me tepër pasi gjendja do jete vërtet e mire. Shëndeti do këtë edhe dite te mira edhe dite delikate. për çdo shqetësim mire është te këshilloheni me mjeket specialiste. Ne pune duhet t’i shprehni te gjitha ato qe mendoni edhe sikur te jeni ne rruge te gabuar. Jeta familjare ka për te qene gjithë kohës e mbushur me te papritura.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Neptuni do ndikoje negativisht ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave dhe debatet me partnerin do jene me te shpeshta. Do jeni me te drejtpërdrejtë nga sa duhet dhe kjo mund te sjelle konflikte. Beqaret nuk duhet te ngurrojnë t’i shprehin ndjenjat e tyre sepse po ngurruan për shume kohe kane pe t’i humbur mundësitë e mira. Ne planin financiar do ju dalin vështirësi here pas here, por ne përgjithësi gjendja do mbetet e mire. Shëndetin duhet ta keni gjithë kohës ne vëmendje pasi nuk do jete aspak i mire. Ne pune do jeni me te motivuar dhe keni për te pasur goxha arritje. Shume do ju kenë zili, por nuk do ja dalin dot t’iu pengojnë. Familja do jete gjithë kohës e qete.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Ndryshime te mëdha do ketë këtë jave ne jetën tuaj ne çift. Nuk do jeni me kritike ndaj partnerit tuaj dhe do kërkoni falje për disa gabime qe keni bere. Beqaret do kenë një jete me aktive dhe do mund ta gjejnë personin e përshtatshëm. Mire do jete t’i bëjnë sytë katër ne çdo moment. Buxheti nuk do jete i keq, por nëse ju kërkohen borxhe ose mos jepni ose merrni garanci me shkrim. Shëndeti do jete i shkëlqyer. Edhe ata qe vuanin nga pagjumësia do jene me te qete. Ne pune klima do jete e qete dhe harmonike. Do filloni projekte serioze dhe fale ideve te mira do i realizoni te gjitha ne kohen e duhur. Ne familje do i zgjidhni disa mosmarrëveshje qe keni pasur dhe do jeni me te qete.
:D:D:D.
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Horoskopi javor
Horoskopi javor nga 16. shtator deri 22. shtator 2019
DASHI21. mars – 20. prill
Çastet e lumtura do mbizotërojnë gjate gjithë kohës këtë jave ne jetën tuaj sentimentale. Do merreni vesh për çdo gjë me atë qe keni ne krah dhe nuk do debatoni për asgjë. Perspektivat janë te mira edhe për beqaret. Qe nga mesi i javës edhe ata do fillojnë ta shijojnë dashurinë. Ne planin financiar do jene planetët ata qe do sjellin qëndrueshmërinë dhe kthjelltësinë. Nuk do keni vështirësi për te kryer shpenzimet e duhura. Shëndeti nuk do përbëje problem sepse do kujdeseni për te ne çdo çast. Punës do i jepni me shume prioritet se kurrë. Do jeni diplomate dhe te ndërgjegjshëm për çdo hap qe do hidhni. Edhe jeta familjare do jete e qete.
DEMI21. prill – 21. maj
Kjo jave do jete e mbushur me te papritura për juve qe jeni ne një lidhje. Do përjetoni emocione pozitive, por nuk do mungojnë as emocionet negative. Mire është qe te respektoni ane maksimum lirinë e tjetrit. Beqaret nuk do i kërkojnë me ngulm ndryshimet, por papritur do ju ndodhe një takim vendimtar. Ne planin financiar duhet te jeni me te kujdesshëm dhe duhet te shmangni me patjetër shpenzimet e ekzagjeruara. Shëndeti duhet pasur nen kujdes. Kujdes me higjienën dhe pastërtinë vetjake. Ne pune do filloni disa projekte te reja, shume te rëndësishme e me fitime, por qe do kërkojnë angazhim te madh. Duhet ta organizoni me kujdes kohen. Jeta familjare nuk ka për te qene e keqe.
BINJAKET22. maj – 21. qershor
Këtë jave do ndodhin ngjarje vërtet te rëndësishme për jetën tuaj ne çift te cilat do ua mbushin zemrën me gëzim. Partneri do ju gjendet pranë gjithë kohës dhe do ju beje te ndieni aq mire saqë gjithë kohës do buzëqeshni. Beqaret me mire te mos nxitohen për asgjë sepse jeta mund t’iu ndërlikohet tej mase. Nëse nuk do jene te sigurte për diçka me mire te mos hedhin hapa. Me financat do jeni te kujdesshëm ne maksimum dhe ne këtë sektor nuk do keni aspak probleme. Shëndeti? Për fat te keq gjendja nuk do jete ashtu si ju do dëshironit. Mos respektimi i rregullave te higjienës do sjelle pasoja. Ne pune merrini gjerat shtruar dhe çdo gjë do ece si duhet. Jeta familjare do jete e kënaqshme.
GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Jeta juaj ne çift ka kohe qe nuk është ne gjendjen me te mire te mundshme, por gjate kësaj jave situata do filloje te ndryshoje. Si ju dhe partneri do mendoni se si ta bëni tjetrin te lumtur. Për beqaret do jete një jave monotone dhe pa asgjë te veçante. Nuk kane për ta ndryshuar statusin. Ne planin financiar nuk priten vështirësi te mëdha, megjithatë mire është te shpenzoni me kujdes. Shëndeti here do jete i mire dhe here me shqetësime te vogla. Për çdo gjë flisni me mjeket. Ne pune duhet durim dhe këmbëngulje për t’ia dale mbanë. Po i morët gjerat me përtesë nuk keni për te shkuar askund. Jeta familjare do vazhdoje te jete e mire.
LUANI23. korrik – 22. gusht
Jeta ne çift do jete shume e qete gjate kësaj jave. Do flisni për gjithçka me partnerin dhe nuk do i harroni mosmarrëveshjet qe keni pasur para disa kohesh. Klima do jete me e ngrohte se një jave me pare. Beqaret do mundohen te bëjnë për vete shume persona qe me pas te përzgjedhin te duhurin. Mundësitë do jene te mira. Ne pune do jeni me te organizuar dhe do e dini mira sa te shpenzoni. As shëndeti nuk do jete i keq. Përkundrazi do jeni plot energji dhe dinamizëm për te ecur përpara. Edhe ata qe kane pasur shqetësime do ndihen me mire. Ne pune do jeni shume te bindur se mund ta arrini atë qe doni dhe do keni sukses. Jeta familjare do jete e mire.
VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Konfigurimi i yjeve nuk do e favorizoje aspak harmoninë ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave. Here pas here do keni divergjenca dhe nuk do ndiheni te qete. Beqaret ka mundësi te bien ne dashuri me persona qe nuk kane asnjë lloj konsiderate për ta. Kjo do i lëndojë pamase. Edhe ne planin financiar duhet te bëni kujdes. Një gabim i vogël mund te sjelle dëme te parikuperueshme dhe nga ana tjetër askush nuk do ju gjendet pranë për t’iu ndihmuar te ri-ngriheni. Sektori i shëndetit për fat te mire nuk do ketë probleme. Ne pune here pas here do ndiheni te bllokuar për te ecur para, por pas te enjtes çdo gjë do normalizohet. Ne familje do mbizotërojë një klime e ngrohte.
PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Kujdes mos e teproni me xhelozinë gjate kësaj jave ne jetën tuaj ne çift sepse do keni probleme te shumta me partnerin. Nëse dyshoni për diçka flisni hapur me te. Beqaret do i japin me tepër prioritet jetës sentimentale dhe nuk do ndalen derisa ta gjejnë personin e duhur. Financat do jene goxha te dobëta dhe nuk do mund te kryeni dot asnjë lloj shpenzimi. Tregohuni te kujdesshëm. Shëndeti do ketë here pas here probleme. Mikrobet dhe viruset do e dobësojnë se tepërmi organizmin tuaj. Ne pune do jete dite e vështirë. Nëse nuk doni te vuani dhe te stresoheni mendoni ta lini punën dhe te kërkoni diçka me te mire. Familja do iu japë kënaqësi te mëdha.
AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Do kërkoni me shume liri ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave dhe kjo nuk do i pëlqejë aspak atij qe keni ne krah. Nëse ai nuk ua plotëson dëshirat mos u tregoni posesive dhe mos thoni gjera për te cilat do pendoheni. Beqaret jo vetëm qe do kenë takime, por mund te hedhin edhe hapat e para drejt një lidhje serioze. Ekuilibri financiar do jete goxha i dobët. Mos kryeni shpenzime te pamenduara sepse problemet do jene serioze. Shëndeti do jete i mire ditët e para, por me pas mund te dalin probleme te vogla. Ne planin profesional do keni goxha probleme. Nëse dëgjoni këshillat e kolegeve situata mund te rendohet me tepër. Jeta familjare do jete si zakonisht.
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Këtë jave duhet ta mbroni jetën tuaj ne çift nga çdokush dhe nga çdo gjë. Te shumte do jene ata qe janë xheloze për atmosferën e ngrohte qe është krijuar mes jush dhe do kërkojnë t’iu prishin pune. Beqaret do duan vetëm te argëtohen pa fund dhe nuk do e kenë mendjen te nisin një lidhje serioze. Financat fatmirësisht do jene me te qëndrueshme se kohet e fundit. vazhdoni t’i menaxhoni si duhet ato qe kjo situate te vazhdoje gjate. Shëndeti do ketë probleme. Merrni masat qe me shqetësimin me te vogël, mos ia lini gjerat kohës. Situata profesionale do jete e paqëndrueshme dhe shpeshherë kaotike. Ne familje do merrni dhurata dhe kënaqësi pa fund nga familjaret.
BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Nëse jeni ne një lidhje nuk do arrini dot ta gjeni harmoninë ne çift gjate kësaj jave. Parteri do tregohet shume strikt për gjithçka dhe nuk do arrini dot t’i shprehni lirshëm ndjenjat. Beqaret nuk duhet te fillojnë një lidhje me këdo qe do iu dale përpara, por te tregohen te duruar deri ne ditët e fundit. Financat do jene goxha shqetësuese, megjithatë nuk duhet ta humbni për asnjë moment besimin. Shëndeti nuk do ketë probleme te mëdha. Ata qe vuajnë nga sëmundje kronike do kenë përmirësime te vogla. Ne pune do iu duhet te merrni vendime te rëndësishme te cilat di ua ndryshojnë tërësisht te ardhmen. Jeta familjare do jete shume e qete.
UJORI21. janar – 19. shkurt
Fale një klime shume te mire yjore, jeta ne çift nuk do ketë as problemin me te vogël. Do flisni hapur për gjithçka me atë qe dashuroni dhe nuk do keni me asnjë brenge. Venusi nga ana tjetër do e beje me te bukur jetën e beqareve. Edhe pse nuk do arrini te krijoni një lidhje serioze, miqtë nuk do iu lënë te mërziteni për asnjë çast. Me financat duhet te merreni pak me shume. Shpenzoni me kujdes dhe merrni këshilla nga specialiste. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire. Do vuani nga pagjumësia. Ne pune do bëni projekte afatgjata te cilat do iu sjellin shume përfitime financiare. Disa do bashkëpunojnë edhe me koleget. Me familjaret do e përmirësoni situatën.
PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Te gjithë ata qe janë ne një lidhje do kalojnë një jave te bukur. Partneri do iu mbaje ne pëllëmbe te dorës dhe do mundohet t’ua plotësojë çdo dëshirë. Beqaret do kenë mundësi te shumta për takime, por duhet te bëjnë me pare disa seleksionime. Qe financat mos jene shume problematike duhet te shpenzoni me shume kujdes. Nuk është koha as për te shlyer borxhet. Shëndeti do jete delikat. Mund te vuani nga ndonjë infeksion ose mund te vijnë shqetësime për shkak te konsumimit te tepruar te ilaçeve. Ne pune do ketë ndryshime rrënjësore. Shefat do iu japin te drejtën për te filluar projektin e madh qe kishit menduar. Edhe jeta familjare do jete e mire.
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Horoskopi javor nga 23. shtator deri 29. shtator 2019
DASHI21. mars – 20. prill
Kjo jave nuk ka për te qene shume e mire për ata qe kane një lidhje, madje në shumë raste debatet mundet te jenë edhe të zjarrta. Bëjini ju hapat e para sepse përndryshe nuk do dilni dot nga hendeku ku keni rënë. Beqaret do kenë shumë dëshirë ta ndryshojnë jetën e tyre, por po nuk bene vete përpjekje nuk ka për t’ia dale dot. Ne planin financiar duhet te ndiqni një disipline strikte sepse po ju filluan problemet, zor se do i ndalni dot lehtësisht. Shëndeti për fat te mire ka për te qene i kënaqshëm. Do ndiheni me mire dhe do merrni fryme me lirisht. Mundohuni te shmangni paksa alkoolin. Ne pune do ju duhet te bëni pak me shume përpjekje për t’i përfunduar ne kohe detyrat e nisura. Jeta familjare do jete goxha e këndshme.
DEMI21. prill – 21. maj
Kjo ka për te qene një jave mjaft e favorshme për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Venusi do mundohet t’ua beje çdo çast sa me te bukur dhe emocionet do jene te jashtëzakonshme. Beqaret do jene ne kërkim te një lidhjeje te qëndrueshme dhe do refuzojnë çdo ftese për aventura kalimtare. Financat do jene te konsoliduara, por kjo nuk do te thotë qe ju te shpenzoni kuturu për çdo gjë qe dëshironi. Po e bëtë këtë gjë keni për te mbetur keq ne një moment. Shëndeti do kërkojë akoma me tepër kujdes se me pare. Mos neglizhoni as dhimbjet e kokës apo te kraharorit. Ne pune do ja dilni mbanë pavarësisht vështirësive dhe pengesave qe do ju dalin. Edhe me familjaret do keni një marrëdhënie te shkëlqyer.
BINJAKET22. maj – 21. qershor
Gjate kësaj jave nuk do keni për çfarë te qaheni ju te dashuruarit sepse gjerat do ju shkojnë fiks ashtu si i kishit menduar. Partneri do tregohet i gatshëm për t’iu shoqëruar ne çdo aventure qe do mendoni. Beqaret do jene aventuriere gjithashtu dhe do kalojnë një periudhe plot emocione. Ata mundet te takojnë edhe princin e kaltër. Ne planin financiar fati do jete gjithë kohës ne anën tuaj dhe gjendja ka për te qene e shkëlqyer. Ne pune do keni rezistence te mire fizike dhe morale, por mundohuni te mbani ndonjë regjim ushqimor. Jeta profesionale do jete goxha e qëndrueshme. Do jeni shume te matur me çdo hap dhe do i arrini objektivat. Jeta familjare do jete harmonike.
GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Këtë jave mund te kaloni edhe disa vështirësi te vogla juve qe jeni ne një lidhje, por me pak durim dhe tolerance gjithçka do kaloje shpejt. Pranojini edhe gabimet dhe nga ana tjetër mundohuni te bashkëpunoni për te zgjidhur çdo problem. Beqaret do mendojnë vetëm për te tashmen dhe do shfrytëzojnë çdo mundësi qe do iu jepet për te kaluar disa momente te këndshme. Plutoni do sjelle sukses tek financat kështu qe gjendja ka për t’u përmirësuar. Shëndeti ka për te qene i paqëndrueshëm, kështu qe here pas here mund te përballeni edhe me vështirësi dhe do keni shqetësime. Mos e teproni me medikamentet. Ne pune duhet te jeni sa me diskrete qe te mundeni ne mënyrë qe askush mos ju pengoje. Familja pa vështirësi.
LUANI23. korrik – 22. gusht
Kjo jave ka për te qene shume e këndshme për ju te dashuruarit. Do kaloni edhe momente pasiononte e te mbushura me emocione fantastike. Beqaret ka mundësi te mos i takojnë tani personat e ëndrrave, megjithatë nuk do kalojnë një dite te keqe. Miqtë do i bëjnë shpesh te qeshin. Financat do jene te shkëlqyera dhe do ndiheni përherë te qete sa here qe te shpenzoni. Shëndeti do jete i favorizuar, madje edhe ata qe kane vuajtur nga probleme serioze do ndihen me te qete. Beni vetëm pak kujdes me ushqimin. Ne pune mund te keni disa vonesa ne përfundimin e projekteve, megjithatë ambicia dhe vendosmëria nuk do ju mungojnë. Përfundimet do jene te mira. Jeta familjare do jete e mire dhe do pajtoheni me ata qe jeni zënë.
VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Mos bëni gabim te flirtoni me persona te tjerë gjate kësaj dite sepse situata mund t’iu dale jashtë kontrollit dhe do shkatërroni gjithçka qe keni ndërtuar deri me sot. Beqaret do ndikohen pozitivisht nga Hëna dhe mund te fillojnë lidhje romantike. Gjithçka do ndodhe ne mënyrë te papritur dhe emocionet do jene me te forta. Financat do jene goxha delikate ditët e para. Me zor do arrini t’i vini fre vetes dhe vetëm ne fundjave situata do përmirësohet. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire. Beni një kontroll tërësor për te pare me mire gjendjen. Ne pune duhet te mobilizoheni dhe t’i çoni ne rrugën e duhur projektet e nisura. Ne familje do mbizotërojë harmonia ne çdo moment.
PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Këtë jave duhet te bëheni gati për ngjarje te rëndësishme te cilat do ua ndryshojnë tërësisht rrjedhën e jetës. Partneri do ju surprizoje ne momenti qe me pak do e prisni dhe kjo do ju emocionoje pafund. Nuk e kishit menduar asnjëherë se ai mund t’iu bënte diçka te tille. Beqaret do ndihmohen nga Dielli dhe do e gjejnë dashurinë e madhe me shpejt nga sa e kishin menduar ndonjëherë. Me shpenzimet nuk duhet te jeni impulsive sepse kjo gjë mund t’iu sjelle goxha probleme. Shëndeti ka për te qene i mire pasi do keni mbrojtje te shkëlqyer imunitare. Ne pune duhet te ecni gjithmonë me program ne mënyrë qe t’i arrini me pare objektivat. Jetën familjare do e rrethoje gjithë kohës energjia pozitive dhe gëzimi.
AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Beni gjithmonë atë qe do ndieni këtë jave dhe mos mendoni asnjëherë vetëm për veten tuaj. Partneri nga ana e tij do mendoje çdo çast si t’iu beje sa me te lumtur. Beqaret do fillojnë si pa kuptuar një lidhje e cila do ua ndryshoje jetën për mire. Buxheti deri ditën e mërkurë do jete goxha delikat, por me pas do i kuptoni gabimet dhe do merrni masa për ta ndryshuar gjendjen. Ne çdo moment do keni edhe mbështetjen e miqve. Për shëndetin nuk duhet te shqetësoheni aspak sepse ai do jete edhe me i mire nga sa ju e kishit ëndërruar. Ne pune duhet te jeni realiste dhe çdo hap duhet ta hidhni me maturi. Ne këtë mënyrë nuk do ju dalin as probleme. Jeta familjare do jete gjithë kohës e mbrojtur.
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Këtë jave do mendoni me shume për te ardhmen tuaj dhe do filloni te bëni disa projekte. Dëgjojeni edhe mendimin e partnerit, mos kërkoni ta vendosni vete gjithçka. Beqaret do kenë takime pa fund, por mund te nisin vetëm aventura kalimtare. Ende nuk ka ardhur koha për dashurinë e madhe. Edhe pse problemet financiare do jete te shumta nuk duhet absolutisht te dekurajoheni. Me pak mund do arrini te dilni nga telashet. Për sa i përket shëndetit duhet thënë se do jeni mjaft dinamike dhe do keni rezistence te mire fizike. Ne pune do e konsolidoni pozicionin qe keni dhe do arrinin suksesin e shumëpritur. Familja do kaloje një jave te gëzuar.
BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Këtë jave yjet nuk do ndikoje aspak negativisht tej lidhja juaj dhe ka mundësi qe ajo te thellohet edhe me shume. Do qëndroni edhe me tepër kohe pranë atij qe dashuroni dhe do argëtoheni pafund. Beqaret nga ana tjetër do kenë mundësi reale për te realizuar disa takime mbresëlënëse. Buxhetin do e menaxhoni me aq përkujdes dhe përpikmëri saqë te gjithë do ju adhurojnë. Nuk do keni as problemin me te vogël ne këtë sektor. Shëndeti mund te ketë probleme te vogla si për shembull: dhimbje stomaku, koliti apo dhimbje shpine, por gjendja do normalizohet ditën e enjte. Ne pune do merrni vendime te menjëhershme e te pamenduara mire, por qe për fat te mire do ju çojnë ne rrugën e duhur. Familja e qete.
UJORI21. janar – 19. shkurt
Duke u nxitur nga Merkuri këtë jave do i njihni edhe me mire cilësitë qe keni. Partneri do doje t’iu ketë përherë pranë dhe do ju dashuroje me pasion te madh. Ne fundjave madje kënaqësia do arrije kulmin. Beqaret do jene sharmante dhe do marrin pafundësisht ftesa. Tashme ata do e kenë te drejtën te bëjnë zgjedhjen qe do duan. Buxhetin do dini si ta menaxhoni me kujdes ne mënyrë qe gjerat t’iu ecin mire. Nuk do gjendeni ne situata te sikletshe. Shëndeti mund te ketë edhe ndonjë moment delikat kur mund te ndiheni pa fuqi. Gjithsesi probleme te renda nuk keni për te pasur. Ne pune do jeni mjaft praktike dhe do e bëni çdo gjë me qejf te madh. Jeta familjare do jete e animuar.
PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Mos e bëni xheloz partnerin tuaj gjate kësaj jave sepse situata mund t’iu dale jashtë kontrollit ne momentin qe me pak e prisni. Mundohuni nga ana tjetër te ruani një komunikim te mire me te sepse ajo mund ta forcoje edhe me tepër lidhjen. Beqaret me shume gjase do realizojnë një nga takimet me mbresëlënëse dhe jeta do ju ndryshoje përgjithmonë. Financat do jene tejet delikate, kështu qe shmangni çdo shpenzim te panevojshëm. Gjendja shëndetësore do lere për te dëshiruar ditët e para, por mund te përmirësohet shpejt fale perkujdesit qe do tregoni. Ne pune Dielli do ju nxite te jeni akoma me ambicioze. Do bëni gjera te cilat do i lënë me goje hapur te gjithë. Familja do jete e kënaqshme.
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Horoskopi javor
Horoskopi javor nga 30. shtator deri 6. tetor 2019
DASHI21. mars – 20. prill
Këtë jave duhet ta kaloni gjithë kohen e lire me partnerin tuaj sepse ai me te vërtetë do ketë nevoje për ju. Mos lini pas dore as jetën intime e cila është tejet e rëndësishme. Beqaret do përfitojnë pafund nga mundësitë për aventura dhe nuk do kërkojnë me ngulm te krijojnë një lidhje serioze. Ne planin financiar duhet te jeni gjithë kohës vigjilente dhe nuk duhet te kryeni shpenzime te pamenduara. Po bëtë te kundërtën do futeni ne probleme afatgjata. Gjendja shëndetësore do jete me e mire se kohet e fundit, megjithatë duhet te vazhdoni te përkujdeseni ende për ushqimin dhe gjumin. Ne pune do ju behet një propozim interesant nga i cili duhet te përfitoni sa me shume. Jeta familjare do jete me më shume alegri.
DEMI21. prill – 21. maj
Ka mundësi te jeni shume posesive këtë jave ju te dashuruarit dhe mund te bëni disa gabime te pafalshme. Po nuk ndryshuar sjellje dhe po nuk bëtë lëshime do keni goxha mosmarrëveshje. Beqaret do e kenë te vështirë ta bëjnë për vete atë qe pëlqejnë, por nuk duhet ta neglizhojnë një person tjetër qe do i ftoje për te dale. Financat do mbeten te kënaqshme nëse dini si t’i menaxhoni me përkujdes. Shëndeti here pas here nuk do jete i mire. Stresi dhe ankthi do krijojnë probleme serioze sidomos me kokën dhe zemrën. Ne pune duhet te jeni dyfish te matur këtë jave sepse po filluan problemet nuk keni për ta mbaruar ne kohe një projekt te dhënë. Jetës familjare duhet t’i kushtoni me tepër kohe.
BINJAKET22. maj – 21. qershor
Këtë jave do lini çdo gjë tjetër pas dore ju te dashuruarit dhe do i përkushtoheni me shpirt personit qe keni ne krah. Lidhja me te do forcohet akoma me tepër. Beqaret duhet te mbështeten tek Jupiteri dhe Saturni për te gjetur dashurinë. Mundësitë për takime do jene te mëdha sidomos ne fundjave. Buxheti nuk do jete aspak i keq nëse dini si t’i menaxhoni te ardhurat. Shmangni dhëniet e huave. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Nuk do prekeni nga infeksionet, por nga sëmundjet kronike. Ne pune do merrni frytet e një pune te gjate dhe te lodhshme dhe do e kuptoni se gjithçka ja ka vlejtur. Me familjaret nuk do keni aspak probleme.
GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Kjo do jete një jave shume e qete dhe e bukur për ju te dashuruarit. Nuk do keni as debatin me te vogël me partnerin tuaj dhe mund te mendoni edhe te hidhni hapa te rëndësishme. Beqaret nuk do i takojnë dot personat qe kane ëndërruar, por gjithsesi nuk do mbeten vetëm. Ndonjëherë edhe gjerat qe nuk i ke menduar dalin mjaft mire. Neptuni do ju nxite te kryeni shpenzime te pamenduara dhe ka rrezik qe ekuilibri te ketë tronditje. Beni kujdes! Shëndeti here pas here mund te ketë probleme te vogla. Shqetësimet gastrike dhe ato urinare do jene me te përhapurat. Ne pune do ju konkretizohen te gjitha planet dhe do merrni edhe disa shpërblime. Jeta familjare do jete e kënaqshme.
LUANI23. korrik – 22. gusht
Kjo do jete një jave shume e begate për te gjithë ju qe jeni ne një lidhje. Do keni besim te verbër tek partneri dhe do jeni gati te bëni çdo gjë qe ai dëshiron. Ne fakt nuk do ju dale aspak keq. Beqaret do kenë dite te mbushura me emocione te forta sepse do takojnë persona interesante. Deri ne fundjave do e kenë vendosur se me cilin te vazhdojnë me tej. Për financat do përkujdeseni shume me tepër nga me pare dhe do arrini shpejt ta stabilizoni situatën. Rezistenca fizike dhe ajo morale ka për te qene e jashtëzakonshme. Ne pune do jeni ambicioze ne maksimum dhe do ndërmerrni edhe rreziqe për te arritur atje ku doni. Keni për t’ia dale mbanë edhe pse do lodheni pak. Familja do ketë një jave normale.
VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Jave e zakonshme ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Beni atë qe do ndieni çdo moment dhe mos mendoni me për problemet e se shkuarës. Beqaret do kenë plot takime, por asnjë prej personave nuk do ju duket aq interesant sa për te filluar një lidhje. Le te presin edhe pak kohe nëse nuk janë te bindur. Për financat do pakujdeset Merkuri. Ai do ju nxite te jeni shume here me te matur dhe ta organizoni si duhet buxhetin. Shëndeti do jete delikat dy ditët e para, por do e rimerrni menjëherë veten dhe do i rifitoni energjitë e humbura. Ne pune do ecni para me hapa me te shpejta. Te gjithë do mahniten me ato qe do arrini. Me familjaret do keni një marrëdhënie për t’u pasur zili.
PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Këtë jave nuk do jeni shume te qëndrueshëm ne mendime ju te dashuruarit dhe here pas here do keni dyshime për dashurinë e partnerit. Mos e kontrolloni atë ne çdo moment, por me mire flisni dhe përballuni hapur. Fundi i javës ka për te qene shume here me i mire. Beqaret do kenë dite te ndërlikuara ne pune dhe nuk do mendojnë shume për dashurinë pavarësisht se ftesat nuk do mungojnë. Ne planin financiar kane për t’iu dale probleme goxha te mëdha te cilat nuk mund te zgjidhen aq lehtësisht nga sa ju mendonit. Shëndeti do jete i kënaqshëm. Ne pune duhet te keni me tepër besim tek vetja dhe duhet te tentoni te provoni fusha te reja. Ne familje duhet te bëni lëshime qe te mos keni probleme.
AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Këtë jave do kërkoni gjera ndryshe ju te dashuruarit dhe nuk do ju pëlqejë aspak rutina. Po nuk folët me delikatese me partnerin dhe po i bëtë kërkesat me ngulm nuk do fitoni asgjë. Beqaret nuk do jene aspak ne humor te mire për te filluar aventura apo lidhje serioze, kështu qe do i lënë pa i shfrytëzuar mundësitë qe do iu jepen. Yjet do kenë ndikim pozitiv tek financat dhe gjendja do vazhdoje te mbetet e mire. Shëndeti nuk do jete i keq, përveç disa shqetësimeve te vogla nga koka. Gjithsesi këto do ndodhin rralle. Ne pune duhet te tregoheni shume te duruar qe te arrini atje ku keni dëshiruar gjithmonë. Mos u dorëzoni qe me sfidën e pare qe do ju dale. Ne familje do mbizotërojë harmonia.
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Nuk do keni asgjë për çfarë te qaheni këtë jave ju te dashuruarit. Partneri do ua shprehe ndjenjat me mënyra nga me te ndryshmet dhe do ju beje te ndiheni personi më me fat. Beqaret do flirtojnë ne çdo moment me disa persona dhe deri ne fund te javës mund te fillojnë një lidhje me njërin prej tyre. Buxhetin duhet ta mbani nen kontroll ne çdo moment pasi po filluan problemet askush nuk do ju nxjerre dot prej tyre lehtësisht. Shëndeti nuk do jete i mire. Do keni shqetësime te mëdha për te cilat vetëm mjeket mund t’iu japin këshillat dhe trajtimin e duhur. Jeta profesionale do jete e paqëndrueshme dhe nuk do dini çfarë te bëni me pare. Kujdes! Familja nuk do ketë aspak ndryshime.
BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Jave përgjithësisht pozitive do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Nuk do mungojnë tërësisht debatet, por ato do jene pa pasoja. Beqaret duhet te përfitojnë nga ftesat qe do ju bëhen edhe pse ato do jene thjesht për lidhje afatshkurtra. Për dashurinë e madhe do ju duhet te presin ende edhe pak. Ne planin financiar do keni goxha tronditje te cilat do ju shqetësojnë pa mase. Po nuk ja dolët dot vete kërkoni ndihme tek te afërmit. Për shëndet me te mire duhet te flini mjaftueshëm, te mos neglizhoni ushqimin dhe te merreni me pak aktivitet fizik. Ne pune nuk duhet te ndërmerrni rreziqe shume te mëdha vetëm qe te arrini atje ku doni. Bëjeni çdo gjë ne kohen e duhur. Jeta familjare do jete goxha e trazuar.
UJORI21. janar – 19. shkurt
Me ne fund do mund t’i zgjidhni te gjitha problemet qe keni pasur ne jetën tuaj ne çift dhe gjate gjithë javës do mundoheni ta surprizoni njeri-tjetrin. Emocionet kane për te qene gjithë kohës te jashtëzakonshme. Beqaret do ndihmohen mjaft nga Merkuri dhe ka mundësi te fillojnë lidhjen e ëndërruar. Për financat është koha e duhur qe te stabilizoni buxhetin. Po e late ende gjithçka pas dore mund te keni probleme serioze. Për shëndet me te mire duhet te ushqeheni ne mënyrë te ekuilibruar dhe here pas here te bëni disa ushtrie fizike. Do jeni me te forme. Ne pune do jete Marsi ai qe do iu mbushe plot e përplot me energji. Çdo sfide qe do ndërmerrni do e përmbyllni me sukses. Jeta familjare do jete e kënaqshme.
PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Nëse bëni përpjekjet e duhura këtë jave do arrini te riktheni ngjyrat ne jetën tuaj ne çift. Nëse ja lini gjerat kohës, ambienti do vazhdoje te jete i zymte. Beqaret do tërhiqen nga persona shume me te vegjël se vetja dhe me karakter te ndryshëm. Ka mundësi qe te hedhin edhe hapa me tej me ta. Ne planin financiar fati do jete gjithë kohës ne anën tuaj dhe gjendja do mbetet e kënaqshme. Lejojini vetes edhe ndonjë investim. Shëndeti ka për te qene edhe me i mire nga disa kohe me pare. Nuk do keni me as dhimbje koke apo mesi. Ne pune do jeni gati te bëni gjithçka vetëm për te arritur majat. Do merrni edhe shpërblime te majme nga shefat. Me familjaret do keni një marrëdhënie te shkëlqyer.
 
Top