• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Horoskopi javor..

Chupachups

Vajza 🍭
Staf në FV.AL
AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Këtë jave do kërkoni gjera ndryshe ju te dashuruarit dhe nuk do ju pëlqejë aspak rutina. Po nuk folët me delikatese me partnerin dhe po i bëtë kërkesat me ngulm nuk do fitoni asgjë. Beqaret nuk do jene aspak ne humor te mire për te filluar aventura apo lidhje serioze, kështu qe do i lënë pa i shfrytëzuar mundësitë qe do iu jepen. Yjet do kenë ndikim pozitiv tek financat dhe gjendja do vazhdoje te mbetet e mire. Shëndeti nuk do jete i keq, përveç disa shqetësimeve te vogla nga koka. Gjithsesi këto do ndodhin rralle. Ne pune duhet te tregoheni shume te duruar qe te arrini atje ku keni dëshiruar gjithmonë. Mos u dorëzoni qe me sfidën e pare qe do ju dale. Ne familje do mbizotërojë harmonia.


Jo sme plq kjo @Hera gjithmon un tkem problem me dashurin , kurse tjeret u knaqen. Jo jo jo .
Njs horoskopi i dajoshit @Frank mi ngjalli icik shpresat ti mi fike fare.. 🤪
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Nuk do keni asgjë për çfarë te qaheni këtë jave ju te dashuruarit. Partneri do ua shprehe ndjenjat me mënyra nga me te ndryshmet dhe do ju beje te ndiheni personi më me fat. Beqaret do flirtojnë ne çdo moment me disa persona dhe deri ne fund te javës mund te fillojnë një lidhje me njërin prej tyre. Buxhetin duhet ta mbani nen kontroll ne çdo moment pasi po filluan problemet askush nuk do ju nxjerre dot prej tyre lehtësisht. Shëndeti nuk do jete i mire. Do keni shqetësime te mëdha për te cilat vetëm mjeket mund t’iu japin këshillat dhe trajtimin e duhur. Jeta profesionale do jete e paqëndrueshme dhe nuk do dini çfarë te bëni me pare. Kujdes! Familja nuk do ketë aspak ndryshime.

Grip kam ....c'drejtim do i japi mjeku :p
 

ZHIGO

wish me well...
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Nuk do keni asgjë për çfarë te qaheni këtë jave ju te dashuruarit. Partneri do ua shprehe ndjenjat me mënyra nga me te ndryshmet dhe do ju beje te ndiheni personi më me fat. Beqaret do flirtojnë ne çdo moment me disa persona dhe deri ne fund te javës mund te fillojnë një lidhje me njërin prej tyre. Buxhetin duhet ta mbani nen kontroll ne çdo moment pasi po filluan problemet askush nuk do ju nxjerre dot prej tyre lehtësisht. Shëndeti nuk do jete i mire. Do keni shqetësime te mëdha për te cilat vetëm mjeket mund t’iu japin këshillat dhe trajtimin e duhur. Jeta profesionale do jete e paqëndrueshme dhe nuk do dini çfarë te bëni me pare. Kujdes! Familja nuk do ketë aspak ndryshime.

Grip kam ....c'drejtim do i japi mjeku :p
Te pakten sdo u qake :lol:
 

Drejtori

Ju hengert Karanovirusi te tenave....🤪🤪
VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Jave e zakonshme ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Beni atë qe do ndieni çdo moment dhe mos mendoni me për problemet e se shkuarës. Beqaret do kenë plot takime, por asnjë prej personave nuk do ju duket aq interesant sa për te filluar një lidhje. Le te presin edhe pak kohe nëse nuk janë te bindur. Për financat do pakujdeset Merkuri. Ai do ju nxite te jeni shume here me te matur dhe ta organizoni si duhet buxhetin. Shëndeti do jete delikat dy ditët e para, por do e rimerrni menjëherë veten dhe do i rifitoni energjitë e humbura. Ne pune do ecni para me hapa me te shpejta. Te gjithë do mahniten me ato qe do arrini. Me familjaret do keni një marrëdhënie për t’u pasur zili ..


Ca roskopi mer rapt... :D :D
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Horoskopi javor nga 7. tetor deri 13. tetor 2019

DASHI21. mars – 20. prill
Këtë jave do merrni bekimin e yjeve ju te dashuruarit dhe marrëdhënia me partnerin do vije duke u përmirësuar. Do i kuptoni gabimet qe keni bere dhe do kërkoni falje me çdo lloj mënyre. Nuk do mungojnë surprizat nga te dy palët. Beqaret do kenë një jave plot ngjyra dhe emocione. Ata do takojnë persona vërtet interesante dhe mund te fillojnë lidhjet e shume ëndërruara. Financat do përmirësohen ne mënyrë te papritur fale një shpërblimi te majme qe do merrni nga një pune e mbaruar shume kohe me pare. Për shëndetin nuk do keni perse te qaheni. Ne pune do jeni tejet elokuente dhe te kujdesshëm prandaj do i arrini te gjitha objektivat. Ne familje do mbizotërojë harmonia.

DEMI21. prill – 21. maj
Këtë jave ata qe janë ne një lidhje do fillojnë te bëjnë projekte afatgjata dhe mund te marrin edhe vendime te rëndësishme për jetën e tyre. Shume gjera do ju ecin me mire nga sa mendonin. Beqaret gjithashtu duhet te përgatiten për ndryshime rrënjësore. Dikush qe kane pëlqyer prej kohesh mund t’iu sjelle lumturinë e ëndërruar. Ne planin financiar i keni idetë shume te qarta dhe do arrini ta mbani situatën gjithë kohës nen kontroll. Shëndeti do jete me i mire se disa kohe me pare. Edhe ata qe vuajnë nga sëmundje kronike dhe te dhimbshme do ndihen me te qete. Ne pune do keni energji dhe ide te shkëlqyera. Do arrini me lart nga sa kishin menduar. Jeta familjare ka për te qene fantastike.

BINJAKET22. maj – 21. qershor
Duhet te bëni te pamundurën gjate kësaj jave qe ta largoni rutinën nga jeta juaj ne çift sepse nëse i lini gjerat ashtu si janë gjithçka e bukur qe keni ndërtuar do filloje dalëngadalë te shkatërrohet. Beqaret do fillojnë aventura ne dukje afatshkurtra, por qe do zgjasim pafund. Ne planin financiar nuk do keni aspak probleme sepse kohet e fundit keni ditur t’i hidhni me kujdes hapat. Gjendja shëndetësore nuk do jete e mire ditët e para. Do ndiheni goxha te lodhur dhe pa fuqi. Pas te mërkurës situata do filloje te normalizohet. Ne pune këshillohuni edhe me koleget e besueshëm para se te hidhni hapa. Ne këtë mënyrë do shmangni edhe gabimet. Jeta familjare do jete paksa e tensionuar.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Venusi do e favorizoje tej mase jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave. Me partnerin do kaloni momente te jashtëzakonshme dhe nuk do doni te ndaheni për asnjë çast. Edhe për beqaret ambienti do jete i favorshëm për takime emocionuese. Ka mundësi qe pas te enjtes disa gjera te ndryshojnë edhe për ata. Ne planin financiar duhet te bëni te pamundurën qe te ruani ekuilibrin sepse po filluan problemet zor se do i zgjidhni dot vete. Yjet do kenë ndikim pozitiv edhe tek shëndeti. Do keni mbrojtje te mire imunitare dhe mjaft rezistence. Ne pune do filloni te bëni projekte afatgjata dhe gjerat do ju rrjedhin ashti si i kishit menduar. Jeta familjare do jete e mire.

LUANI23. korrik – 22. gusht
Marsi do kujdeset posaçërisht për jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave. Ai do ju nxite te jeni me sensuale dhe me te përkushtuar ndaj personit qe keni ne krah. Mbrëmjet do jene edhe me te zjarrta. Beqaret nuk duhet kurrsesi te izolohen sepse kane për te humbur mundësi te shkëlqyera. Buxheti do jete me delikat se javën e kaluar kështu qe duhen marre masa sa me shpejt qe te mundeni. Shëndeti do ketë disa shqetësime te vogla dy ose tre ditët e para, por situata me pas do përmirësohet mjaft. Do ndiheni shkëlqyer ne fundjave. Ne pune nuk duhet te jeni mendjemëdhenj dhe nga ana tjetër duhet t’ua vini veshin mire kërkesave te shefave. Jeta familjare do jete delikate.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Mos ju nënshtroni partnerit tuaj për asnjë lloj arsyeje gjate kësaj jave sepse keni për te pasur probleme me te mëdha me vone. Me e mira është te flisni me te dhe për çdo gjë te sqaroheni mire. Beqaret do kenë një periudhe te mbushur me takime interesante. Po i shfrytëzuan sa duhet mundet te fillojnë edhe lidhje te qëndrueshme. Ne planin financiar do vijnë edhe përmirësimet e shumëpritura. Gjendja do jete aq e mire saqë mund te hiqni edhe disa para mënjanë. Shëndetin duhet ta përkujdesni pak me tepër. Mos neglizhoni asnjë shqetësim sado i vogël qe te jete. Ne pune do ndodhin ndryshime te mëdha. Përgatituni! Jeta familjare do jete e paqëndrueshme.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Jete juaj ne çift nuk do jete shume e qete gjate kësaj jave. Ne disa momente do keni mjaft dyshime për partnerin dhe nuk do mundësi dot ta dashuroni atë si me pare. Po nuk u sqaruar sa me shpejt do keni probleme serioze me vone dhe do vuani. Beqaret do preferojnë me shume ta kalojnë kohen me miqtë e ngushte sesa te kërkojnë pafund princin e kaltër. Këtë gjë ata do ja lënë kohës. Buxheti do ketë me tepër përmirësime nga sa mendonit. Mendohuni mire para se te bëni investime. Shëndeti nuk do jete i keq, përveç disa momenteve kur do ndiheni paksa te lodhur dhe pa fuqi. Ne pune çdo gjë do ju ece sipas planeve kështu qe mos u shqetësoni. Jeta familjare do jete normale.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Përfitoni nga kjo jave e qete për te zgjidhur te gjitha problemet qe ju kishin dale ne jetën tuaj ne çift. Nëse i lini ende pas dore situata mundet edhe te përkeqësohet me shume. Beqaret do jene sharmante dhe gati për te ndërmarrë edhe hapa me rëndësi. Dita më me fat do jete e shtuna. Sektori i financave nuk do preket aspak nga planetët kështu qe çdo gjë do varet nga menaxhimi qe ju do bëni. Shëndeti here pas here mund te ketë edhe shqetësime. Mund te ndieni dhimbje shpine dhe dhimbje reumatizma, por situata do përmirësohet ne fundjave. Ne pune do jeni ambicioze dhe te pandalshëm. Shume nga planet do i konkretizoni me shpejt nga sa mendonit. Jeta familjare do jete e mrekullueshme.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Këtë jave do jeni shume te qete ju te dashuruarit dhe do bëni çdo gjë ashtu si do e ndieni. Do dini gjithë kohës si ta mbani partnerin pas vetes dhe kënaqësitë do jene te forta. Për beqaret do ndryshoje tërësisht jeta pas disa takimeve te veçanta qe ne fillim te javës. Për financat ka ardhur koha e duhur për te marre masa. Nëse nuk e bëni tani situata mund te marre tatëpjetën. Shëndeti nuk do jete shume i mire, por kjo nuk do te thotë qe ju te alarmoheni dhe ta lëshoni veten menjëherë. Ne pune do ju duhet thjesht te ndërmerrni disa iniciativa dhe çdo gjë ka për t’iu ecur për mrekulli. Kush guxon, fiton. Marrëdhënia me familjaret do lere shume për te dëshiruar. Kujdes!

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Jave shume e trazuar do jete kjo për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do merreni vesh për asgjë me partnerin dhe ne disa momente debatet kane për te qene te zjarrta. Beqaret çfarëdo qe te bëjnë nuk do arrijnë dot ta gjejnë princin e tyre te kaltër. Me mire le ta kalojnë kohen e lire pranë miqve. Për sa iu përket financave ato do fillojnë te përmirësohen dite pas dite ndërkohë qe ne fundjave do jene te shkëlqyera. Shëndeti do jete përgjithësisht i mire, nuk do keni për çfarë te qaheni. Ne pune duhet te veproni me shume maturi sepse po bëtë ndonjë gabim do ju prishen te gjitha planet. Me mire ta përfundoni pak me vone diçka qe keni nisur. Me familjaret tregohuni me dashamires.

UJORI21. janar – 19. shkurt
Këtë jave do ëndërroni pasionin e zjarrte dhe gjerat e ekzagjeruara. Do e kritikoni partnerin qe nuk ua plotëson dëshirat dhe qe nuk bëni here pas here çmenduri. Ne fakt, ka rrezik te tregoheni te padrejte me te dhe do e mërzitni pa mase. Beqaret do jene me shume fat ne dashuri dhe do arrijnë ta bëjnë për vete princin e kaltër. Ne planin financiar do e keni te vështirë te hiqni para mënjanë sepse do tundoheni te shpenzoni edhe monedhën e fundit. Ky do jete një gabim me pasoja te renda. Shëndeti do jete mjaft delikat. Mundohuni te konsumoni çaj, supa dhe te mbroheni nga virozat. Ne pune do përballeni me pasojat e disa zgjedhjeve qe keni bere ne te shkuarën. Jeta familjare do jete e konsoliduar.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Jave shume e ngrohte do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do dini si te silleni dhe si ta bëni gjithmonë për vete partnerin. Emocionet dhe kënaqësitë do jene te mëdha. Beqaret do jene me te shoqërueshëm dhe gati për te bere çdo gjë ne mënyrë qe ta ndryshojnë statusin e tyre. Gjendja e financave do vazhdoje te mbetet e mire sepse nuk do shpenzoni kuturu. Shëndetin nuk duhet ta lini asnjë moment pas dore. Për çdo shqetësim qe do keni merrni masa dhe këshillohuni me specialiste. Ne pune do ketë ndryshime rrënjësore. Do iu jepet një projekt i ri, goxha me i vështirë, por me më shume fitime. Me pak përpjekje do ja dilni mbanë. Jeta familjare do vazhdoje te jete e qete.

Shqiperi.com
 

Hilarious

Bebw☀️
Staf në FV.AL
Mos ju nënshtroni partnerit tuaj për asnjë lloj arsyeje gjate kësaj jave sepse keni për te pasur probleme me te mëdha me vone. Me e mira është te flisni me te dhe për çdo gjë te sqaroheni mire. Beqaret do kenë një periudhe te mbushur me takime interesante. Po i shfrytëzuan sa duhet mundet te fillojnë edhe lidhje te qëndrueshme. Ne planin financiar do vijnë edhe përmirësimet e shumëpritura. Gjendja do jete aq e mire saqë mund te hiqni edhe disa para mënjanë. Shëndetin duhet ta përkujdesni pak me tepër. Mos neglizhoni asnjë shqetësim sado i vogël qe te jete. Ne pune do ndodhin ndryshime te mëdha. Përgatituni! Jeta familjare do jete e paqëndrueshme.

🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Këtë jave do jeni shume te qete ju te dashuruarit dhe do bëni çdo gjë ashtu si do e ndieni. Do dini gjithë kohës si ta mbani partnerin pas vetes dhe kënaqësitë do jene te forta. Për beqaret do ndryshoje tërësisht jeta pas disa takimeve te veçanta qe ne fillim te javës. Për financat ka ardhur koha e duhur për te marre masa. Nëse nuk e bëni tani situata mund te marre tatëpjetën. Shëndeti nuk do jete shume i mire, por kjo nuk do te thotë qe ju te alarmoheni dhe ta lëshoni veten menjëherë. Ne pune do ju duhet thjesht te ndërmerrni disa iniciativa dhe çdo gjë ka për t’iu ecur për mrekulli. Kush guxon, fiton. Marrëdhënia me familjaret do lere shume për te dëshiruar. Kujdes!Kete jave po zhdukem :p
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Horoskopi javor nga 14. tetor deri 20. tetor 2019

DASHI21. mars – 20. prill
Rutina do jete armiku me i madh i jetës tuaj ne çift gjate kësaj jave. Mundohuni qe ta kaloni atë qe ditët e para ne mënyrë qe me pas te merrni fryme lirisht dhe te ndiheni te lumtur pranë partnerit. Beqaret ka mundësi te realizojnë nga mesi i javës një takim misterioz ne një vend te çuditshëm. Për ta ka për te filluar një periudhe romaneske. Buxhetin me pak përkujdes mundet edhe ta përmirësoni. Shmangni vetëm shpenzimet për gjera qejfi. Shëndeti do mbetet i mire gjate gjithë kohës, pasi ne çdo moment do përkujdeseni për gjithçka. Ne pune duhet te tregoheni me diplomate dhe te kujdesshëm. Kolegeve mos ju besoni shume. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

DEMI21. prill – 21. maj
Venusi do ketë ndikim shume pozitiv tek jeta juaj ne çift gjate kësaj jave. Do dashuroheni me pasion me partnerin dhe emocionet kane për te qene te forta. Beqaret do takojnë një person për te cilin menjëherë do ju rrahe zemra fort. Për ta kane për te ndryshuar shume gjera. Ne planin financiar do ju mungoje tërësisht realizmi dhe ka rrezik te hidhni hapa te gabuara. Ne rastin me te keq kërkoni ndihme nga specialistet. Shëndeti do jete goxha delikat ditët e para, por me shume përkujdes dhe vëmendje nga ana juaj gjendja do përmirësohet. Ne planin financiar do keni sukses te garantuar edhe pa u sforcuar shume. Familjes duhet t’i përkushtoheni akoma me tepër.

BINJAKET22. maj – 21. qershor
Këtë jave duhet ta lini veten sa me te lire ju te dashuruarit pasi çdo gjë ka për t’iu ecur ashtu si keni ëndërruar. Planetët do jene ata qe do përkujdesen edhe për detajet me te vogla. Beqaret nuk duhet te nxitohen dhe te fillojnë lidhje me te parin qe do i joshe, por duhet te marrin kohen e duhur për t’u njohur me mire. Gjendja financiare do jete e renduar për shkak te borxheve te shumta qe keni marre kohet e fundit. Kërkoni ndihme nga te afërmit derisa te stabilizohet disi situata. Për shëndetin mos u shqetësoni aspak sepse nuk do ketë asnjë lloj shqetësimi. Ne pune do ecni me llogari dhe nuk do ju dalin aspak te papritura. Ne familje duhet te jeni me prezente.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Këtë jave nuk do bazoheni tek fati, por do bëni te pamundurën qe te kaloni dite sa me pozitive ju te dashuruarit. Do përgatisni here pas here surpriza dhe deri ne fundjave lidhja do jete bere edhe me e forte. Për beqaret gjithashtu do jete një periudhe me e bukur dhe e mbushur me takime interesante. Vazhdimësia do varet nga dëshira e tyre. Ne planin financiar duhet ta dyfishoni vigjilencën dhe nuk duhet te shpenzoni pa u menduar. Shëndeti do jete i shkëlqyer. Madje edhe ata qe vuajnë nga sëmundje kronike do ndihen me ne forme këtë jave. Ne pune ka ardhur koha te hidhni disa hapa me rëndësi te madhe. Pritet te vije një periudhe e begate. Ne familje mos u tregoni autoritare.

LUANI23. korrik – 22. gusht
Kjo jave do jete e mbushur me ndryshime te papritura te humorit dhe situatave. Ne disa momente do debatoni ashpër dhe pas disa minutash gjithçka do ndryshoje. Beqaret do kenë një periudhe te begate. Shume nga ëndrrat e tyre me te bukura do mund te realizohen. Me financat tregohuni sa me te matur qe te mundeni sepse po filluan problemet nuk do arrini dot t’i stabilizoni shpejt. Shëndeti nuk do jete i shkëlqyer, por mund te themi se do jete kryesisht i qëndrueshëm. Shqetësime serioze nuk do ketë dhe kjo është me e rëndësishmja. Ne pune do jeni mjaft dinamike dhe do i arrini te gjitha qëllimet qe do i vendosni vetes. Ambienti ne familje do jete i ngrohte.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Këtë jave ka mundësi qe t’iu dalin disa probleme te vogla ju te dashuruarve. Do jeni kokëfortë ne disa gjera dhe nuk do pranoni te bëni atë qe është me e mira. Beqaret me ne fund do realizojnë ëndrrat e tyre me te bukura dhe do fillojnë një lidhje ashtu si e kane dëshiruar. Jeta për ta do ndryshoje rrënjësisht. Buxhetin duhet ta mbani gjithë kohës nen kontroll dhe duhet te filloni te kurseni nga pak ditët e para, pasi ne fundjave do ju duhet te bëni patjetër disa shpenzime për gjera te domosdoshme. Gjendja shëndetësore do vije dalëngadalë duke u përmirësuar. Ne pune do jeni te matur dhe te vendosur për t’ia dale. Jeta familjare do mbetet e njëjtë.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Jeta juaj ne çift do kaloje një periudhe disi te vështirë gjate kësaj jave. Do keni mendime te ndryshme lidhur mbi një teme te caktuar dhe kjo mund te sjelle debate. Beqaret duhet te jene me te duruar dhe kane për ta pare qe ne ditët e fundit te javës do gjejnë një person qe do ju përshtatet ne çdo pike. Ne planin financiar do arrini te ruani qëndrueshmërinë dhe nuk do kryeni asnjë lloj shpenzimi te pamenduar me kujdes. Shëndeti here pas here mund te ketë edhe disa tronditje te vogla, por ne përgjithësi do jete i mire. Ne pune duhet te veproni me kujdes. Po bëtë zgjedhjet e duhura keni për te pasur shume sukses, ne te kundërt do humbisni. Ne familje do keni disa debate te vogla.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Jeta juaj ne çift do jete me e privilegjuar se kurrë ndonjëherë me pare këtë jave. Ne çdo moment do përjetoni kënaqësi dhe emocione te forta. Beqaret nuk duhet te nxitohen për asgjë dhe duhet t’ia lënë gjerat kohës. Shume shpejt do ketë ndryshime edhe ne jetën e tyre. Financat do jene si zakonisht ditët e para, ndërkohë qe ne fundjave do ketë disa përmirësime për shkak te marrjes se një shpërblimi. Shëndeti ka për te qene i shkëlqyer. Madje edhe ata qe kane pasur disa shqetësime te vogla do ndihen me te qete. Ne pune do filloni disa projekte gjigande kështu qe duhet te përkushtoheni akoma me tepër. Po arritët t’i përfundoni me sukses mund te keni edhe ngritje ne detyre. Ne familje nuk do ketë probleme.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Këtë jave do keni shume dyshime për partnerin ju te dashuruarit dhe nuk do arrini dot te dashuroheni ashtu siç do kishit dashur. Sqarojini sa me pare ato ne mënyrë qe te qetësoheni edhe vete. Sido qe te jete puna me mire te mësoni te vërtetën. Beqaret duhet t’i pranojnë te gjitha ftesat qe do ju bëhen dhe me pas le te bëjnë disa përzgjedhje. Buxheti nuk do jete i shkëlqyer, por do jete përgjithësisht i qëndrueshëm. Për shëndet edhe me te mire duhet te merrni me shume vitamina e proteina. Mos harroni as te pini çaj ne ditët me te freskëta. Ne pune jo çdo gjë do ju ece sipas planeve. Mund te dalin pengesa dhe vonesa. Gjithsesi ju nuk duhet te dorëzoheni. Me familjaret do ja kaloni mire.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Ju qe jeni ne një lidhje do ju duket sikur nuk e keni shfrytëzuar sa duhet kohen se bashku dhe këtë jave do mundoheni te bëni gjera te jashtëzakonshme. Beqaret do jene me shume fat dhe mund te fillojnë një lidhje interesante. Asgjë nuk ka për te qene me si me pare dhe keni për t’u ndier te plotësuar. Me financat tregohuni sa me realiste dhe shpenzoni me maturi. Po bëtë gabime gjendja mund t’iu dale jashtë kontrollit. Për shëndetin duhet te kujdeseni pak me tepër. Kujdes edhe me ushqimet qe do konsumoni. Ne pune vërtet do lodheni pak, por keni për t’i arritur me shpejt qëllimet qe i kishit vene vetes. Do ndiheni krenare dhe gati për te ndërmarrë edhe sfida te reja. Jeta familjare do jete harmonike.

UJORI21. janar – 19. shkurt
Rutina e përditshme do ju rendoje pafund gjate kësaj jave dhe kjo gjë mund te preke disi edhe ecurinë e lidhjes tuaj. Mund te acaroheni për gjithçka dhe do debatoni me partnerin tuaj. Beqaret do takojnë dike gjate fundjavës. Ditët e tjera do vazhdojnë rutinën. Ne planin financiar nuk do keni për çfarë te qaheni. Gjithë përkudjesi i kohëve te fundit do shpërblehet këtë periudhe. Gjendja fizike dhe ajo morale ka për te qene e kënaqshme. Po praktikuat not ose yoga do ndiheni edhe me ne forme. Ne pune do keni performanca te shkëlqyera dhe nuk do gaboni aspak. Besimi ne vetvete do ju shoqërojë gjithë kohës. Me familjaret do kaloni vetëm çaste pozitive.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Mundohuni qe te mos qëndroni asnjë moment ne heshtje këtë jave ju qe jeni ne një lidhje. Nëse ju dalin problemet diskutojini hapur ato me atë qe keni ne krah sepse vetëm kështu do i zgjidhni shpejt. Beqaret do jene te drejtpërdrejte dhe ka mundësi te fillojnë menjëherë një lidhje. Ne planin financiar nuk duhet te bëni asnjë çmenduri sepse po filluan problemet keni për te pasur probleme serioze. Shëndeti nuk do jete ashtu si duhet dhe kjo për fajin tuaj. Po nuk hoqët dore nga duhani, alkooli apo qetësuesit keni për te vuajtur edhe me tepër. Ne pune nuk do i druheni asgjëje dhe do tentoni gjithçka. Vështirësitë nuk do mungojnë, por ne fund do ja dilni. Jeta familjare do jete e qete.
 

Hilarious

Bebw☀️
Staf në FV.AL

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Këtë jave ka mundësi qe t’iu dalin disa probleme te vogla ju te dashuruarve. Do jeni kokëfortë ne disa gjera dhe nuk do pranoni te bëni atë qe është me e mira. Beqaret me ne fund do realizojnë ëndrrat e tyre me te bukura dhe do fillojnë një lidhje ashtu si e kane dëshiruar. Jeta për ta do ndryshoje rrënjësisht. Buxhetin duhet ta mbani gjithë kohës nen kontroll dhe duhet te filloni te kurseni nga pak ditët e para, pasi ne fundjave do ju duhet te bëni patjetër disa shpenzime për gjera te domosdoshme. Gjendja shëndetësore do vije dalëngadalë duke u përmirësuar. Ne pune do jeni te matur dhe te vendosur për t’ia dale. Jeta familjare do mbetet e njëjtë.

Pse na permendni buxhetin 😂😂😂 ne dore shtrenguar jemi 🤪😂😂
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Këtë jave do keni shume dyshime për partnerin ju te dashuruarit dhe nuk do arrini dot te dashuroheni ashtu siç do kishit dashur. Sqarojini sa me pare ato ne mënyrë qe te qetësoheni edhe vete. Sido qe te jete puna me mire te mësoni te vërtetën. Beqaret duhet t’i pranojnë te gjitha ftesat qe do ju bëhen dhe me pas le te bëjnë disa përzgjedhje. Buxheti nuk do jete i shkëlqyer, por do jete përgjithësisht i qëndrueshëm. Për shëndet edhe me te mire duhet te merrni me shume vitamina e proteina. Mos harroni as te pini çaj ne ditët me te freskëta. Ne pune jo çdo gjë do ju ece sipas planeve. Mund te dalin pengesa dhe vonesa. Gjithsesi ju nuk duhet te dorëzoheni. Me familjaret do ja kaloni mire.
Une me dyshime kam lindur....jalla sna the
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë 21 Tetor deri me 27 Tetor që sillet për lexuesit ekskluzivisht nga Noa.al. Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje.


Dashi


Dashuria: Këtë javë do të jeni më të vëmendshëm në punët e dashurisë dhe do të përpiqeni të silleni mirë. Do të ketë më pak grindje dhe më shumë reflektim, dhe kjo do t’ju lejojë të përjetoni lehtëisht ditët. Edhe beqarët do jenë më të shkujdesur dhe do ta lënë veten të shkojnë drejt emocioneve. Fundjava kushtuar ambienteve të jashtme dhe sportit, por edhe blerjeve dhe argëtimit.

Puna: Edhe nëse mund të ketë disa befasi në punë, nuk do të jetë serioze. Por kini kujdes nga disa probleme të vogla me kolegët, përpiquni të jeni diplomatik dhe të mos ndërprisni marrëdhëniet me disa prej tyre vetëm për krenari.

Demi

Dashuria: Do të ketë tensione gjatë javës, veçanërisht mes të hënës dhe të mërkurës. Ata që kanë qenë së bashku për një kohë të gjatë do të kenë mundësinë të zyrtarizojnë historinë e tyre të dashurisë. Disa do të drejtohen për të marrë një vendim shumë të rëndësishëm për të ardhmen e tyre, dhe që beqarët të zgjedhin do të jetë t vështirë. Në fundjavë mund të ketë disa surpriza të këndshme.

Puna: Disa pengesa të vogla në pjesën e përparme të punës do të përkeqësohen nga prirja juaj për t’ju shpërqendruar me mendime që shkojnë në rrugën tjetër. Do të duhet të jeni më të përqëndruar dhe të vendosur në mënyrë që të shihni rezultatet e punës tuaj deri në fund të javës. Kaq shumë kënaqësi vijnë për ata që merren me sektorin e komunikimit.

Binjakët

Dashuria: Në këtë javë do të lindë dashuria e re për të lindurit e shenjës, dhe beqarët gjithashtu do të jenë në gjendje të gjejnë shpirtin binjak. Yjet do të sjellin fat për ata që do të jenë të gatshëm të përfshihen dhe të sfidojnë fatin. Nëse jeni të dashuruar do të keni mundësi të jetoni marrëdhëniet me një intensitet të caktuar. Fundjava mund të jetë shumë e ngarkuar dhe do të ketë mbrëmje me miqtë ose partnerin.

Puna: Fillimi i javës do të jetë plot punë por nga ana tjetër do të ketë ditë pushimesh dhe relaksi drejt fundit. Ata që duan të sjellin ndryshime në jetën e tyre, mund ta bëjnë këtë lehtësisht falë shumë mundësive që do të ndodhin.

Gaforrja

Dashuria: Joshëse dhe pasionante, këtë javë do të keni shkëndija me partnerin tuaj, por edhe në frontet e tjera do të ketë përfitime. Kush ka pasur probleme në çift, dhe ka arritur t’i tejkalojë ato, më në fund mund të jetë më paqësor. Edhe beqarët do të jenë në gjendje të hedhin dritë në zemrat e tyre dhe të zbulojnë se për kë janë me të vërtetë të interesuar.

Puna: Një javë pozitive edhe për punën, marrëdhëniet me kolegët dhe me ata që ju zemëruan kohët e fundit po përmirësohen qartë. Në fushën ekonomike do të keni disa pyetje për të sqaruar, por do të keni mundësinë ta krahasoni veten me njerëz të rinj, të cilët mund t’ju japin këshilla të shkëlqyera.

Luani

Dashuria: Në sferën sentimentale mund të ketë ndonjë kontrast në fillim të javës. Ka nga ata që nuk kanë kapërcyer ende një zhgënjim, por prapë kanë dashur të fillojnë një lidhje të re. Ju nuk do të humbisni lëkundjet e humorit dhe partneri do t’i vërë re. Beqarët mund të kryejnë takime, por pa shumë interes.

Puna: Në këtë javë do të keni kryesisht probleme ekonomike, dhe megjithëse jeni duke punuar si zakonisht, do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje kostove. Një rritje e stresit do t’ju bëjë më nervozë. Përpiquni të përqendroni përparësitë në mënyrë që të mos gjeni veten me punë të papërfunduara.

Virgjëresha

Dashuria: Javë e dobishme për takime, beqarët do kenë shumë mundësi për të njohur atë idealin. Nëse jeni çift, megjithatë, duhet të bëni një vetë-ekzaminim, sepse yjet ju ftojnë të jeni më të sinqertë me të dashurin tuaj. Fundjava për të gjithë do të jetë shumë e këndshme, do të ketë mbrëmje të këndshme për të kaluar me miqtë dhe me partnerët.

Puna: Këtë javë do të jetë shumë e vështirë të merresh me projekte të caktuara pune, por do të kesh gjithçka që duhet për të bërë më të mirën. Angazhohuni dhe do të shihni që do të arrini qëllimet e përcaktuara. Ndoshta disa pengesa do të jenë më të vështira për t’u kapërcyer.

Peshorja

Dashuria: Gjatë gjithë javës, falë Venusit, do të keni mundësi të zgjidhni disa nga çështjet që ju pllakosën në çështje sentimentale. Pjesa e parë e javës do të karakterizohet nga një ekuilibër i fortë, ndërsa në të dytën do të përjetoni momente stresi dhe nervozizmi.

Puna: Në punë situata do jetë shumë pozitive, do të hapen rrugë të reja që nuk e prisnit. Në disa sektorë situata mund të jetë edhe më e mirë, kështu që ndoshta për disa do të ketë shumë angazhime dhe takime që do të respektohen. Si rezultat, do të këshillohet që të pushoni gjatë fundjavës. Prisni momente kur mund të mendoni edhe për veten tuaj.

Akrepi

Dashuria: Aspekti erotik do të jetë pika qendrore e kësaj jave, me aq shumë pasion për partnerin. Marrëveshja dhe bashkëpunimi do të jenë në krye për ata që janë në çifte, dhe mund të ketë programe të rëndësishme për të ardhmen. Beqarët do kenë takime interesante dhe dikush mund të jetë vendimtar për të jetuar një marrëdhënie serioze dhe të qëndrueshme.

Puna: Në këtë javë do të duhet të tregoheni të kujdesshëm në menaxhimin e situatave të punës. Do të keni ende energjinë e duhur për të qenë në gjendje të zgjidhni të gjitha problemet që ju rrethojnë. Mos e lini pas dore mirëqenien tuaj fizike, nervozizmi juaj do të vihet në një provë të rëndë në këtë periudhë që pritet të jetë pak e ndërlikuar.

Shigjetari

Dashuria: Këtë javë do të keni mundësinë të përjetoni emocione të forta. Kushdo që ka një lidhje do të jetë në gjendje të bëjë disa projekte, të cilat do të kenë të bëjnë me shtëpinë ose dasmën. Do të jetë një periudhë mirëkuptimi me familjen, por edhe problemet që presin të zgjidhen. Edhe për zemrat e vetmuara, dashuritë do të jenë në plan të parë.

Puna: Nëse keni çështje ligjore në vazhdim, këtë javë do të duhet të përpiqeni ta adresoni atë dhe t’i zgjidhni sa më shpejt të jetë e mundur. Edhe nëse keni shumë për të bërë dhe afatet që ju ndjekin, nuk do t’ju mungojë energjia për të rënë në sy dhe për të fituar pozicionin që meritoni.

Bricjapi

Dashuria: Në këtë javë kush do të duhet të bëjë një zgjedhje në dashuri do të jetojë disa ditë mjaft sfiduese. Ata që janë vetëm do të jenë në gjendje të takojnë njerëz të këndshëm. Disa do të kuptojnë se e duan një person deri në atë pikë që të bëjnë plane martese ose bashkëjetese.

Puna: Në fushën profesionale do të jetë një kohë shumë e dobishme për të planifikuar të ardhmen. Edhe nëse ka një rënie të energjisë, dëshira për konkurrencë nuk do të mungojë dhe ju do të filloni projekte të reja pune për të arritur suksesin që po kërkoni.

Ujori

Dashuria: Në këtë javë do të gjeni veten në pozitën që duhet të bëni disa kontrolle në një kontekst sentimental. Keni kohë që dyshoni për partnerin tuaj që nuk ju bën të ndjeheni rehat, por mos flisni nëse nuk jeni i sigurt. Humori do të jetë pak poshtë, por për fat të mirë një mbrëmje e këndshme me miqtë do ju bëjë që të buzëqeshni përsëri.

Puna: Do të ketë mundësi të reja për të marrë përsipër përsëritjen e situatës suaj të punës. Por kini kujdes nga disa shpenzime të tepërta, ju ende nuk jeni të qëndrueshëm, kështu që duhet të merrni parasysh financat. Mos u shqetëso, gjërat së shpejti do të ndryshojnë.

Peshqit

Dashuria: Gjatë javës do të ketë shumë lajme në frontin sentimental, si për çiftet ashtu edhe për beqarët. Mund të ketë takime dhe vendime që do të ndryshojnë në mënyrë dramatike situatat, disa raporte mund të përfundojnë. Fundjava do të jetë e qartë dhe shumë do të jenë në gjendje t’i shohin gjërat në mënyrë më objektive.

Puna: Në një nivel profesional do të ketë një sukses të madh, edhe nëse nuk do të jetë e lehtë për ta marrë atë. Puna në disa sektorë do të jetë më e mirë se të tjerër dhe energjia e madhe do t’ju shoqërojë në këto ditë. Si gjithmonë, ju do të jepni më të mirën tuaj për të kënaqur disa nevoja dhe ndonjë tekë./b.l/noa.al/
 

Frank

1+1=3
Plane për këtë javë? Zbuloni të favorizuarit e yjeve, parashikimi për 12 shenjat e zodiakut.
horoskopii.jpg


DASHI
Të përgjithshmet:
Ndikimi perfekt Astrologjik I kesaj jave eshte Hena e plote ne aksin Akrep –Dem me date 12/11 pikerisht Hena e plot e kesajjave sjell ne mendje ceshte te se shkuares .Kjo javë do të jetë plot me veprime dhe intensitet dhe mbi të gjitha me ndikime positive per te ardhmen tuaj! Takimet shoqërore, pjesëmarrja në ceshtje te rendesishme biznesi , takime te ngrohta me miqtë dhe shokët do të jenë në qendër të dëshirave tuaja dhe të jetës suaj. Çështjet që lidhen me çështjet familjare dhe çështjet e pazgjidhura me çështjet ligjore që më në fund përfundojnë dhe të gjitha ju japin kënaqësinë që meritoni!prandaj ne kete jave mbylleni nje here e mire me te kaluaren cdo problem qe e keni akoma te hapur.
Parashikimet në dashuri: Në fushën tuaj sentimentale kohët e fundit jeni larguar nga partneri tuaj që do keni mundësi të rindezni flakën dhe ngrohtësinë e marrëdhënies tuaj. Një bised e rendesishme qe mund ta realizoni te Merkuren ose te Ejten do t’ju afrojë më shumë dhe do të filloni një fillim të ri në udhëtimin e dashurisë te se ardhmes . Ju që jeni vetëm prisni të ndodhë diçka ndryshe në jetën tuaj … ndoshta koha ka ardhur, një person shumë i këndshëm dhe simpatik do të pushtojë jetën tuaj vini veshin fjaleve qe ju interesojne sepse keni mundesin shfrytezojeni per te miren tuaj !
Parashikimet profesionale: Ne kete jav ndikimi I Diellit me Merkurin ne krah te kundert ne fillim te Henes se plote tregon qe eshte nje jave shumee mire dhe mjaft positive ku mund te zgjidhni cdo problem qe ka te bej me te kaluaren tuaj. Në punën tuaj është fakti që këto ditë do të ndjeheni se sa mirë dhe tëfortë jeni, pasi mundësitë e reja do të fitojnë vëmendjen tuaj në aspektin e bashkëpunimeve dhe propozimeve të reja. Një udhëtim biznesi do t’ju ndihmojë të shihni më qartë qëllimet tuaja dhe të shqyrtoni disa nga çështjet që keni vënë mënjanë deri tani. Ndërkohë, rritja e fitimeve tuaja do t’ju ndihmojë të rregulloni çështje të pazgjidhura që ju kanë shqetësuar.

DEMI
Të përgjithshmet:
Eshte java perfekte dhe me idealja per juve per shenjen tuaj sepse e filloni javen me nje Hen te plote ne shenjen tuaj ne nje kend qe ben dhe me Akrepin. Kjo javë fillon me planet e saj më të mira për ju. Shoqëria juaj, dinamizmi që që keni dhe karakteri janë pikat tuaja shumë të forta, të cilat do t’ju japin shumë mundësi për rrugëdalje, tubimet shoqërore me njerëzit që do t’ju ndihmojnë të përmbushni qëllimet tuaja. Nëse ka ndonjë ndryshim të vogël që mund të zhvillohet me njerëzit në mjedisin e familjes suaj, është një ide e mirë t’i leni pas dhe të mos largoheni. Ndërkohë daljet tuaja me miqtë dhe njohjet premtojnë shumë dhe surpriza të këndshme.
Parashikimet në dashuri: Ne kete jave nuk perjashtohet te keni nje kthim ne dashuri me nje person nga e kaluara ku ka luajtur nje rol shume te rendesishem ne jeten tuaj .Ju që jeni në një marrëdhënie kohët e fundit keni ndjerë mjaft herë ndjenjën e pasigurisë, mirë është të shikoni gjërat brenda jush, të vendosni të bisedoni me i/e dashuren tuaj dhe të shprehni gjithçka që mbani përbrenda dhe ju shqetësojnë dhe do shihni se marrëdhënia juaj do të ringjallet eshte shume jav e mire per kesisoj gjerash.Ju që jeni vetëm dhe kërkoni emocione të forta, më të mirat po vijnë. Hyrja e një personi në jetën tuaj me siguri do të plotësojëdëshirat tuaja. Afërdita me Neptunin me date 14 ju ben qe te bisedoni qart me personat qe ju interesojne juve , pasi dashuria do të jetë shumë e fortë brenda jush.
Parashikimet profesionale: Kohe e mire per te mbyllur ceshtje me te shkuaren ne biznesin tuaj dhe keqkuptimet qe mund te keni apo keni pasur.Një udhëtim biznesi do t’ju japë mundësinë të takoni njerëz që do ju propozojnë një bashkëpunim dhe kjo është mirë të mendoni seriozisht, pasi fillimi i një plani të ri biznesi në afat të gjatë mund t’ju sjellë përfitime të rëndësishme ekonomike. Financat tuaja gjatë kësaj kohe do të bëjnë një përmirësim të ndjeshëm pasi keni rregulluar shumë nga plagët e së kaluarës, keni çdo arsye të buzëqeshni!

BINJAKËT
Të përgjithshmet:
Me Henen e plot ne aksin (Akrep-Dem) qe sjell pune dhe dashuri ,kenaqesi ekonomi.Kjo javë do t’ju shpërblejë shumë, pasi veprimi juaj i pasur shoqëror do t’ju bëjë të ndiheni më shumë se kurrë të fortë, ndërkohë që gjëndja e hapur që ju karakterizon këto ditë do t’ju ndihmojë të jeni në kontakt me njerëz që do t’ju ndihmojnë shumë për të përfunduar planet dhe qëllimet tuaja.
Parashikimet në dashuri:Ne kete fillim jav do te ndihet mjaft aroma e se shkuares meqense Dielli ndodhet ne krah te Merkurit ne momentin e Henes se plote,ndjenjat tuaja do të lëvizin në nivele shumë të mira komunikimi, dëshirave me i/e dashuren tuaj por dhe nje njohje me te kaluaren. Marrëdhënia juaj ka përparuar në një fazë tjetër dhe kështu shumë shpejt mund të ndjeni nevojën për ta formalizuar atë. Vendosja planetare do t’ju ndihmojë të shihni se sa i rëndësishëm është një person pranë jush dhe t’ja tregoni atë. Ju që nuk keni ende një partner, përpiquni të relaksoheni dhe së shpejti do të shihni se ajo që prisni të vijë në jetën tuaj është pranë jush, rrëfimi i një personi nga mjedisi juaj do t’ju habisë, pasi do të ndiheni shumë të fortë dhe të ngrohtë.
Parashikimet profesionale:Ne kete jave eshte ne te miren tuaj te mendoni me par se te firmosni , eshte mire qe te shikoni ne detaje persa I perket kontratave tani ne fillim jave .Në lidhje me punen tuaj private do te keni mundesi per riperteritje gjatë gjithë javës ,do të kënaqeni ndërkohë qëllimet tuaja do të arrihen dhe kjo do t’ju japë kënaqësi të madhe si dhe njohja juaj nga persona kyc nese jeni ne nje pune te rendesishme dhe vartësit do të stimulojë vetëvlerësimin dhe vetëbesimin tuaj. Mundohuni t’i shmangni shpenzimet e panevojshme dhe mos u hapni sepse ekziston rreziku i ekspozimit, kështu që kufizoni shpenzimet e kota sa më shumë të mundeni që të mos ndiheni të zhgënjyer.

GAFORRJA
Të përgjithshmet
: Kjo javë do të jetë një favor i veçantë për ju.Me Henen e plote ne kendin Akrep –Dem ndikoheni shume ne sferen e se kaluares ne dashuri nuk perjashtohet mundesia te zgjohet nje lidhe e vjeter dhe te filloj te nisi rrugtimin drejt se ardhmes me juve. Profili juaj ka fituar një karakter dinamik dhe kjo është një arsye e mirë që ju bën të buzëqeshni. Daljet me njerëz që kanë një karakter të këndshëm dhe një atmosferë pozitive do të shtojnë edhe më shumë gjendjen tuaj.Përpiquni të shfrytëzoni mundësitë e udhëtimit dhe arratisjes, është një kohë e mirë për të mbushur bateritë tuaja.
Parashikimet në dashuri: Dashuria dhe disponimi juaj romantik janë shumë intensive këtë javë. I/ e dashura juaj do t’ju tregojë gjëra që do t’ju bëjnë të ndiheni edhe më me fat, sepse marrëdhënia juaj ju plotëson gjithçka. Një udhëtim do t’ju bëjë të afroheni të dy edhe më afër dhe është një kohë e këndshme për të shkuar më tej.Jetoni pasionin tuaj dhe ndjenjat në mënyrën që ju shprehni. Ju që jeni ende beqar, së shpejti do të njihni interesin e një njeriu që ushtron brenda jush. Po vjen koha për të jetuar ndjenja të forta, Afëdita ka plane shumë të ngrohta për ju!
Parashikimet profesionale: Çdo gjë në fushën tuaj profesionale duket të shkojnë mirë dhe ju justifikon nismat që keni ndërmarrë dhe në këtë mënyrë keni arritur të vendosni qëllime të reja. Një udhëtim pune do të jetë arsyeja për të kërkuar ndoshta ndryshime në interesat tuaja të punës. Në financat tuaja, megjithëse gjithçka duket se janë përmirësuar dhe të jetë larguar një barrë e madhe e së kaluarës, përpiquni të largoni shpenzimet e panevojshme. Tregoni lehtësi dhe maturi, situata nuk lejon shpenzime të panevojshme.

LUANI
Të përgjithshmet
:Shikohet nje jave e mire dhe shume positive per te mbyllur ceshtjet qe lidhjen me te kaluaren tuaj ,me Henen e plot ne aksin Akrep-Dem ju ndihmon shume, pasi gjithçka do të shkoj me humor pozitiv dhe atmosferë të pabesueshme. Shumë takime shoqërore, takime me njerëz që kanë një vend të rëndësishëm, shoqëria dhe daljet do t’ju mbushin me gëzim dhe do të rrisin interesat tuaja. Mundohuni të buzëqeshni shpesh sepse ju shkon!
Parashikimet në dashuri: Kete jave ne dashuri kerkohet pak me teper kujdes sepse e kaluara ju ngatarron me te tashmen Emocionet tuaja këtë javë do të kenë një ndjenjë të veçantë prandaj pak me teper vemendje nuk ju demton por ju ndihmon. Një udhëtim i shpejtë dhe i shkurtër në fundjavë me njeriun tuaj te shpirtit do t’ju ndihmojë të shkoni në rrëfime më të thella. Lini veten tuaj të lirë, relaksohuni dhe jetoni momente të pakujdesisë, keni çdo arsye të buzëqeni sepse dashuria është aq e fortë brenda jush. Ju që ende nuk keni një partner dhepërpiqeni të njihni njeriun që do t’ju gëzojë, ndikimi I Afërdites ju ndihmon jasht mase ne vendimet qe mund te merrni, një histori e së kaluarës duket se nuk është mbyllur dhe së shpejti dashuria do të ringjallet brenda jush. Jetojeni, do të jetë unik!
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj, gjithçka tregon se këtë javë do të shkojnë me qetësi dhe pa presion ose tension. Kërkoni qetësi këto ditë dhe është fakt se ritmet e këtyre ditëve do t’ju ndihmojnë të mendoni më seriozisht për çështjet e punës suaj, bashkëpunimin tuaj dhe qëllimet tuaja dhe të merrni vendimet tuaja në lidhje nëse dëshironi të ndryshoni artikullin tuaj të punës ose edhe hapësirën tuaj të punës. Në financat tuaja, ngritja e të ardhurave tuaja do t’ju ndihmojë të realizoni një ëndërr që kishit për një kohë të gjatë, erdhi koha të buzëqeshni me veten!

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet:
Me Henen e plot ne aksin (Akrep- dem ) qe realizohet me date 12/11 sjell njerez te rrethit te afert tuajin dhe ju ndihmojn shume ne zgjidhje te disa ceshtjeve qe ka te bej me te kaluaren.Keni çdo arsye të buzëqeshni, të ndiheni të lumtur, të qëndroni fort dhe të ndiheni të fortë. Shumë nga qëllimet tuaja janë çdo gjë dhe kënaqësia vjen për t’ju shpërblyer në të gjitha nivelet. Në ambientin e familjes tuaj takimet me të afërmit që kohë keni pa parë do t’ju japin kënaqësi të madhe.
Parashikimet në dashuri: Hena e plot qe ndodh ne date 12/11 sjell rilidhje nga e kaluara rregullon lidhjet me problem ku marrëdhënien tuaj po bëhet gjithnjë e më intensive dhe keni ndjenja dhe dëshira. Partneri juaj është plotësisht i kënaqur me marrëdhënien dhe qëndrimin tuaj dhe së shpejti do t’ju tregojë se sa i rëndësishëm jeni në jetën e tij.Një hap tjetër në marrëdhënien tuaj është koha e duhur për të shkuar para. Ndoshta mendimi për të formalizuar marrëdhënien tuaj mund t’ju çojë në dëshira dhe vendime për hapa më të guximshme dhe më të mëdha. Ju që jeni vetëm,përpiquni rë provoni të argëtoheni me miqtë dhe shokët tuaj. Shumë shpejt, dashuria do të depërtojë në jetën tuaj dhe do t’ju fitojë gjithsej.
Parashikimet profesionale: Kete jav eshte mire qe te bini pak kujdes ne nismat qe mund te keni. Në profesionin tuaj këtë javë, përtej stresit që keni në lidhje me ceshtjet e punes ,nëse plotësoni kërkesat e reja që lindin, të gjitha tregojnë se njohja juaj nga kolegët tuaj ju stimulon dhe vonon disa pasiguri që ndjeni përballë sfidave që hasni. Ju nuk keni arsye të frikësoheni nga përfshirja juaj në rreziqet dhe partneritetet e reja, sepse ata do t’ju japin shumë përfitime financiare që do t’ju ndihmojnë të arrini përpara me realizimin e disa ëndrrave tuaja rreth blerjes së një prone. Mos u nxitni, megjithatë, i keni sytë hapur ndaj tregjeve dhe vlerave.

PESHORJA
Të përgjithshmet:
Meqense ne kete jave keni te beni me Henen e plot ne kendin Akrep-Dem , me date 12/11 mund te ju bejn te ndiheni pak te pasigurt ne anen ekonomike ,dhe nga ana tjetër nervozizmi juaj orë orë do arrij kulmin tuaj. Disa plane që keni në mendje rrezikojnë të jenë të irrituar dhe të zhgënjyer, por si një person dinamik dhe inteligjent, së shpejti do të gjeni buzëqeshjen tuaj dhe humorin tuaj të mirë për të bërë hapat e ardhshëm! Nuk jeni një nga ata që e lenë lehtë prandaj përpiqunitë dilni nga energjit negative tuajen, mundohuni te busheni me mendime dhe dëshira pozitive.
Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj këto ditë do të jetë e mbushur me shumë momente të bukura, ngrohtësi, relaksim dhe qetësi. Mundohuni të mos transferoni tensione tek i/e dashura juaj në lidhje me ankthin në nivele profesionale dhe të shijoni dashurinë e ofruar nga partneri juaj. Te jeni pak te vemendshem me teper tani ne fillimjave sepse data 14/11 ku Merkuri ne krahun e kundert me Aferditen ne katerkendesh dhe neptunin eshte ne te miren tuaj ,në mënyrë që ta organizoni sa më shpejtë të mundeni nje takim me i/ e dahuren tuaj te bisedoni rreth gjerave qe ju intereson. Ju që nuk keni një partner, nuk keni arsye të ankoheni si dhe flirtimi dhe njohjet nuk mungojnë në jetën tuaj. Shijoni sa më shumë të mundeni lirinë tuaj, sepse shumë shpejt shigjetat e dashurisë do t’ju shënojnë në zemër!
Parashikimet profesionale: Shikoni lëvizjet tuaja profesionale dhe sidomos marrëdhënien tuaj me kolegët. Nuk janë të gjithë siç mendoni dhe nuk mund të punoni me ritmin tuaj.Sot, mendoni se ambienti i punës dhe puna ju lodhin, pak kujdes ne lidhje me anen ekonomike tuajen beni kujdes te Marten dhe te Merkuren , sepse keni edhe ju përgjegjësi të palëve të treta përveç të tjerëve. Gjithashtu, mos harroni të tregoni realizëm dhe me financat tuaja mund te beni biseda ne lidhje me ceshtjet ekonomike .

AKREPI
Të përgjithshmet:
Hena e plot ne aksin tuaj (Akrep-Dem) sjell ndikime te medhaja ne lidhjet tuaj si ne pune dhe ne shoqeri eshte mire qe te mbani nje rregull tuajin jo te nxitoheni , si dhe shumë mundësi do të jenë për hapje të reja në plane personale dhe sociale. Mundohuni të shmangni biseda me njerëz në mjedisin tuaj familjar që nuk do ju çojnë në asgjë, dhe vetëm nerva do t’ju shkaktojë. Përkundrazi, shoqëria me miqtë dhe daljet do t’ju kënaqin dhe do ju qetësojë, përpiquni të bëni gjëra që ju bëjnë të ndiheni bukur.
Parashikimet në dashuri: Ne te vertet kjo jave ndikohet shume nga Marrëdhënia juaj me persona te tret ku eshte drejt stabilizimit tuaj dhe kjo ju jep gëzim dhe siguri të madhe. Ju keni vënë në një rregull të gjitha çështjet që në të kaluarën ju kishin mërzitur si ju dhe partnerin tuaj dhe kishte një efekt negativ në komunikimin tuaj. Gjithçka shkon në ritme të ngrohta dhe duke shmangur moralin tuaj për hapin e ardhshëm që së shpejti do të dëshironi të lëvizni me bashkëshortin tuaj në perspektivën e formalizimit të marrëdhënies tuaj. Ju që jeni ende beqar, së shpejti do të pushtoj jetën tuaj një dashuri unike që do të marrë gjithçka në kalimin e tij, mirëpriteni!
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj, gjithçka duket që ju justifikon dhe ju buzëqeshin si dhe shpërbleheni për ato që keni ofruar me konsistencën, organizimin dhe punën tuaj të vështirë. Një udhëtim biznesi do të aktivizojë brenda jush dëshirën për të ndryshuar planet tuaja të biznesit dhe mund të ndërmerrni hapa për të bërë ndryshime në qëllimet tuaja. Financat tuaja janë përmirësuar shumë dhe i keni vënë të gjitha në një rregull, por kjo ju te ndiheni mire dhe ! kini kjdes ne lidhje me anen ekonomike se aty ku eni mir e bukur mud dhe te humbisni nga pakujdesia.

SHIGJETARI
Të përgjithshmet:
Hena e plot ku ndodh ne aksin Akrep-Dem diten e Mart me dta 12 ju ben te ndiheni mjaft mire kjo ju ndihmon dhe ne disa ceshtje qe kan te bejne me te kaluaren tuaj . Dielli me Merkurin gjat Henes se plote mund te ju ndihmoj ne marjen e disa vendimeve qe ju ndihmojn shume ne te ardhmen, do te keni njohje të reja dhe kontakte me njerëz që do t’ju ndihmojnë të arrini qëllimet dhe planet tuaja. Shmangni bisedat me njerëzit në mjedisin tuaj që janë të lidhura me të kaluarën, shikoni para dhe mos lini asgjë dhe asnjë të prishë disponimin tuaj!
Parashikimet në dashuri: Hena e plot e dates 12/11 ju sjell lajme ideale per nje person tuajin qe ju intereson.Çdo gjë në fushën tuaj të dashurisë duket se po ju buzëqesh, ndërkohë marrëdhënia juaj lëviz me hapa të qëndrueshëm që ju mbushin me kënaqësi dhe gëzim. Ju po përjetoni momente unike të lumturisë me i/e dashurin tuaj, një bised serioze do të ringjallë dhe do t’ju sjellë edhe më afër rrëfimeve që do t’ju bëjnë të merrni vendime për një situatë më formale në marrëdhënien tuaj! Ju që ende jeni vetëm, mos mendoni se me date 14 /11 nje katerkendesh qe ben Afërdita me Neptunin , do te ju ndihmojn shume per te stabilizuar lidhjen tuaj.
Parashikimet profesionale: Me nje katerkemdesh qe ben Aferdita me Neptunin eshte mire qe ti shikoni dhe nje here planet qe keni dhe para se te nisni dick ate re mendohuni pra veproni.Gjatë kësaj kohe keni pasur një ndjenjë të fortë lodhje jebrenda jush, shumë nga qëllimet tuaja profesionale janë arritur dhe ju bëjnë të ndiheni mire. Një udhëtim biznesi do t’ju bëjë të largoheni nga rutina e përditshme e punës dhe të mbushni me stimuj që do t’ju bëjnë të rinovoni planet tuaja profesionale.

BRICJAPI
Të përgjithshmet:
Me nje Hene te plot ne kendin e Akrep-Dem duket se do të keni ndjenja të përziera, pasi ndryshimet që do të dalin nuk do të jenë të pakta. Shumë nga qëllimet tuaja arrijnë qëllimin e tyre përfundimtar dhe kjo ju jep kënaqësi dhe gëzim të madh. Në mjedisin tuaj familjar, një çështje ka qenë shqetësuese për ju për një kohë të gjatë do të zgjidhet dhe do t’ju lehtësojë nga ankthi që keni patur. Daljet me miqtë dhe njohjet do të jenë në ballë të ditëve, shijojeni sa më shumë të mundeni!
Parashikimet në dashuri: Në fushën tuaj erotike ju që jeni në një lidhje, keni shqyrtuar shumë për personin që keni pranë jush, jeni në prag të ndryshimit shumë shpejt mund të njoftoni vendimet tuaja në lidhje me evoluimin e marrëdhënies tuaj, nje jave e mire ne vija te pergjithshme por eshte mire te beni kujdes nga ndonje bised qe mund te prodhoj grindje keshtu qe s me te kujdesshem aq me mire per juve ne kete drejtim. Per juve qe nuk keni nje lidhje duket se I eni te gjitha mundesit per te ja arritur qellimit tuaj, eshte ne te miren tuaj qe te beni biseda pa qen e nevojshme te rriskoni ne nje njohje apo ne nje lidhje prej shume kohesh, vetem me djalog mund ti zgjidhni gjerat nga me te veshtirat.
Parashikimet profesionale: Në fushën tuaj profesionale aftësitë dhe zgjuarsia gjithmonë ju nxjerrin me kokën lart edhe në kërkesat më të vështira. Ju jeni gjeni dhe kjo është njohur në vendin tuaj të punës. Per juve qe jeni ne kerkim ten je pune te re apo te beni ndonje levizje pune eshte perjudhe e mire nga dita e ejte e tutje esh mire per juve se stabilizoni punen tuaj. Në financat tuaja, megjithëse po përpiqeni të zgjidhni dhe të mbyllni angazhimet e së kaluarës, lindin nevoja të reja që mund t’ju nxjerrin jashtë programit!

UJORI
Të përgjithshmet:
Këtë javë ka shumë surpriza dhe plane për ju. Në fushën familjare, do të ketë disa tensione që do të prishin gjendjen tuaj, përpiquni të mos jepni kohë për tensionet e reja, kështu që largoni tëshprehni mendimet tuaja, sepse mundet të jetë fatale në evoluimin e situatave. Daljet me miqtë do të jenë të pasura dhe intensive këtë javë!
Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në një marrëdhënie ju ka nxjerr nga rutina dhe jeta e përditshme, është një ide e mirë për të gjetur bashkë me bashkëshortin tuaj rrugëdaljet që do të mbushni bateritë tuaja, ringjallni pasionin dhe intensitetin e dashurisë suaj. Mos u dorëzoni ose mos ndërhyni në përfshirjen tuaj në lloje të tjera të rrugëdaljes siç janë tundimet rastësore ose shikimet dhe lojërat flirtuese, sepse ato mund të jenë fatale dhe vendosni marrëdhënien tuaj në rrezik. Ju që jeni vetëm në këtë hapësirë përreth dhe keni shumë prezantime interesante, mund të shijoni flirtimin dhe pakujdesinë që ofron koha dhe mos nxitoni për të krijuar një marrëdhënie të re në jetën tuaj, sepse nuk është koha më e mirë për të menduar angazhimet dhe situatat më serioze!
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj, gjithçka duket që ju kënaq dhe shtohen mendimet rreth hapave dhe qëllimeve të reja të biznesit. Një udhëtim pune do t’ju mbush me kërkesat nga vetja, pasi do t’ju qetësojë akoma edhe më shumë dhe do të nxisë rrezikun dhe hapjet në një nivel biznesi. Kohët e fundit bashkëpunimet ju ndihmojnë për të vlerësuar më mirë situatat dhe përfitimet që ofron puna juaj. Në financat tuaja përmirësimi është i dukshëm dhe do t’ju bëjë të buzëqeshni!

PESHQIT
Të përgjithshmet:
Me Henen e plot ne Aksin Akrep –Dem kerkon vemendje .Kjo javë ndonëse ka shumë tensione brenda jush, për shkak të stresit që po përjetoni në planet dhe synimet që ju presin të materializohen, do t’ju shpërblejë në shumë nivele të interesit social dhe personal. Daljet me të njohurit dhe miqtë do ju shtojnë edhe më shumë disponimin tuaj. Bëni gjëra për veten tuaj që të relaksoheni.
Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në një lidhje, gjithçka duket se po ecën në një mënyrë të mirë, pasi partneri juaj është i lumtur dhe ju tregon dashurinë e tij çdo moment. Per juve qe jeni ne kerkim per dick ate re mundesit do ti keni eshte nje mundesi e mire ne anen sentimentale . Ju që jeni vetëm shijoni flirtimin që ju ofrohet, relakohuni dhe së shpejti dashuria do të godasë derën e jetës suaj. Përgatituni që të përjetoni ndjenjat e forta që do t’ju bejn te ndiheni te plotesuara .
Parashikimet profesionale: Veprimi juaj profesional do t’ju justifikojë në shumë ide dhe mendime të reja që keni! Ju karakterizoheni nga puna, konsistenca dhe organizimi për të cilin do të shpërbleheni ose duke propozuar një promovim ose duke plotësuar një pozicion që është me rëndësi të madhe për ju. Ju keni stabilizuar financiarisht situatën dhe keni vendosur shumë çështje të pazgjidhura në një rregull. Vazhdoni në mënyrë që gjithçka t’ju bëjë të buzëqeshni dhe të ndjeni se jeni duke qëndruar fort.
 
Top