• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Horoskopi Mujor.

Hera

Βιβλίο φάγος
Vendndodhja
Athine
Horoskopi mujor për muajin shtator 2019

DASHI21. mars – 20. prill
Gjatë këtij muaji do i keni idetë shume te mjegullta dhe ne shume momente nuk do dini nga t’ia mbani. E urreni pavendosmërinë, por nuk keni çfarë te bëni. Për çiftet priten periudha te tensionuara kur do mendohet edhe ndërprerja e gjithçkaje. Gjithsesi mire është qe vendimet te mos merren ne inat e sipër dhe familjaret te dëgjohen me shume. Beqaret nuk do jene aspak realiste dhe ka mundësi te zhgënjehen nga zgjedhjet qe do bëjnë. Për shëndet me te mire duhet te praktikoni rregullisht një aktivitet fizik dhe te kujdeseni me tepër se zakonisht për ushqimin. Ne planin financiar situata nuk do jete e keqe, por duhet te gjeni kohen e duhur për te kryer shpenzime. Ne pune nuk do jeni ambicioze dhe shpesh do ju mungoje dëshira për te bere ato qe do iu kërkohen. Gjerat ne këtë fushe do lënë për te dëshiruar.

DEMI21. prill – 21. maj
15 ditët e para te këtij muaji do jene goxha delikate e te trazuara. Ne shume momente do gjendeni neper udhëkryqe dhe vetëm me besim e maturi do ja dilni. Ata qe janë ne një lidhje do kenë probleme goxha serioze. Jo vetëm qe do acarohen me disa gjeste te personave ne krah, por do dëgjojnë edhe thashethemet dashakeqe te te ashtuquajturve miq. Beqaret vetëm duhet te joshin dhe t’ia lënë çdo gjë kohës. Gjendja shëndetësore do ketë ulje dhe ngritje ne periudha te ndryshme. Shpesh mund te mbylleni ne vetvete dhe do ndiheni te dërmuar nga lodhja e mërzitja. Ne planin financiar duhet t’i bëni me kujdes llogarite edhe sikur te keni te ardhura te mira. Vjen një dite qe çdo gjë mbaron. Ne pune duhet te reflektoni me kujdes dhe te diskutoni me koleget për disa ide qe keni ne koke.

BINJAKET22. maj – 21. qershor
Deri ne datën 10 te këtij muaji duhet te jeni me te vëmendshëm ndaj gjerave qe do ndodhin rrotull jush e pas kësaj date mund te merrni vendime. Ju te dashuruarit do bëni mire t’i dëgjoni këshillat qe do iu japin familjaret sepse ata kane me shume përvojë dhe e dine mire çfarë ju thonë. Fundi i muajit do jete me i begate për ju. Beqaret do kalojnë një periudhe vërtet interesante e te mbushur me takime impresionuese. Shëndeti nuk do jete perfekt megjithatë jo dhe shume i keq. Po u kujdeset për veten do ndiheni edhe me mire. Mos harroni te pini shume ujë. Buxheti do jete i kënaqshëm dhe nuk do keni asgjë për çfarë te ankoheni. Do shpenzoni për gjerat qe doni. Ne pune do jeni edhe me te motivuar se me pare dhe cep detyre do ju duket me e lehte se me pare.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Këtë muaj do ndiheni me te qete se muajin qe kaloi. Me ne fund do arrini te sqaroni edhe disa gjera me miqtë. Te dashuruarit duhet te tregohen përherë te logjikshëm e te arsyeshëm sepse po ju filluan problemet kane për t’i vuajtur gjate pasojat. Pas datës 17 dielli ne planin sentimental do jete me i forte. Beqaret do arrijnë te kenë disa takime dhe do gjejnë personin qe ju përshtatet me se miri. Po i morën gjerat shtruar do dalin edhe me te fituar. Shëndeti do jete i kënaqshëm. Do jeni ne forme dhe nuk do keni aspak shqetësime. Financat do fillojnë te normalizohen pas javës se dyte për shkak te masave qe keni marre. Ne pune duhet te jeni me te vëmendshëm ndaj detajeve dhe ashtu nuk do bëni gabime. Shikojini gjerat me kujdes e me pas veproni, por mos ju besoni asnjëherë verbërisht kolegeve.

LUANI23. korrik – 22. gusht
Nëse nuk doni te keni probleme serioze gjate kësaj dite, mire është te argumentoni çdo gjë qe do thoni e te mos flisni kot se koti. Për te dashuruarit nuk do ketë as probleme serioze as emocione te jashtëzakonshme. Merreni çdo gjë sa me shtruar dhe mundohuni te përgatisni surpriza qe jeta mos behet monotone. Beqaret do mërziten goxha javët e para sepse do bëjnë përpjekje për te gjetur dashurinë dhe nuk do ja dalin dot. Shëndeti mund te ketë disa shqetësime te vogla, për shkak te mbingarkesës. Sektori financiar do mbetet i qëndrueshëm dhe kjo do ju gëzojë. Ne pune rruga qe do ndiqni do jete e vështirë dhe e mbushur me pengesa, megjithatë nëse nuk dorëzoheni edhe mund t’ia dilni mbanë. I fituar është ai qe duron dhe qe nuk e lëshon veten.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Ky do jete muaj me i favorshëm për miqësinë dhe dashurinë sidomos 15 ditët e para. Jeta juaj ne çift do jete e këndshme. Do dini te thoni fjale te ëmbla dhe do përkëdheleni pafundësisht me njeri-tjetrin. Nga java e fundit mund te përplaseni për disa gjera, por menjëherë do reflektoni e do zgjidhni gjithçka. Beqaret do kenë fat dhe do arrijnë me ne fund te fillojnë lidhjen e tyre te ëndrrave. Shëndeti nuk do jete i keq nëse nuk e teproni me lodhjen dhe nuk ngarkoheni me shume sesa duhet. Kujdes sepse mund t’i hapni goxha telashe vetes. Ne pune fillimi do jete paksa i vështirë. Do jeni si te çakorduar dhe nuk do dini çfarë te bëni me pare. Pas datës 10 situata do filloje te ndryshoje.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Këtë muaj do mendoni t’i bëni gjerat ndryshe dhe do kërkoni me çdo kusht t’i përmirësoni gjerat. Nëse jeni ne një lidhje here pas here do bëheni nostalgjikë dhe mund te bini ne dëshpërim. E mira është te bëni ato qe do ju thotë partneri dhe keni për t’u ndier me se miri. Besojini atij dhe nuk do pendoheni. Beqaret do jene me te bindur për hapat qe duhet te hedhin dhe nuk do mendohen dy here për këtë gjë. Shëndeti mund te kaloje edhe momente disi te trazuara, por ju nuk duhet ta lëshoni veten për asnjë arsye. Financat nuk do jene problematike. Përfitoni për te bere një riorganizim tërësor. Ne pune nuk do keni kohë te mërziteni sepse do jeni gjithë kohës me angazhime. Mund te lodheni pak, por do ndiheni mire kur te realizoni çdo gjë.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Disa sektorë, e veçanërisht ai i dashurisë, do favorizohen këtë muaj. Te dashuruarit do kenë vetëm momente te këndshme, por pas datës 12 do fillojnë emocionet e vërteta. Si ata edhe ai qe kane ne krah do dine te sillen me delikatese dhe nuk do kenë aspak probleme. Beqaret do jene më me fat se me pare dhe do fillojnë lidhje vërtet interesante e te veçanta. Gjendja fizike dhe ajo morale nuk do jete e keqe, megjithatë nga mesi i muajit duhet te tregoheni me te kujdesshëm. Sektori i financave do varet tërësisht prej jush. Sa më me kujdes te silleni aq me shume fat do keni. Çështjet profesionale do jene te privilegjuara. Eproret do i dëgjojnë me kujdes ato qe keni për te thënë dhe mund t’iu lejojnë te nisni një projekt te menduar prej kohesh.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Buzëqeshja do mbizotërojë gjate gjithë kohës këtë muaj dhe do ndiheni mire. Për çiftet ambienti do jete harmonik, por mire është ta lini partnerin te shprehet me lirshëm. Keni për te fituar pike nga kjo gjë. Ne përgjithësi do mbizotërojë bashkëpunimi. Beqaret do jene shume kërkues dhe vështirë se mund te gjejnë një person aq perfekt sa e duan. Ftesa do marrin gjithë kohës dhe duhet t’i shfrytëzojnë. Shëndeti do jete goxha i mire. Do jeni gjithë kohës plot energji dhe madje edhe morali do jete me i ngritur. Financat do mbeten te kënaqshme dhe do ndiheni plotësisht te qete kur te shpenzoni. Nëse sektori profesional ka qene delikat kohet e fundit, këtë muaj gjithçka ka për te ndryshuar. Do jeni karizmatike dhe do fitoni detyra te rëndësishme. Ne disa momente nuk do ngurroni as te rrezikoni për te arritur me shume.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Fale komunikimit te mire 15 ditët e para te muajit do jene shumë te mira. Nëse vazhdoni me atë sjellje gjithçka do ece si duhet edhe me vone. Ata qe kane një lidhje nuk do kenë debate te ashpra dhe ne tërësi marrëdhënia do jete e qete. Te dy palët do i kenë idetë te qarta. Beqaret do jene shume te afruar dhe mund te fillojnë miqësi me këdo. Ne fakt disa persona do i shohin me një sy tjetër. Shëndeti nuk do jete i qete dy javët e para dhe mund te keni disa shqetësime nga barku ose kockat. Pas datës 13 situata do normalizohet. Financat do varen nga mënyra sesi ju do i menaxhoni. Ne pune do jeni me te guximshëm dhe do e dini mire cilën rruge te ndiqni për t’ia dale. Nuk do ngurroni as te bashkëpunoni me kolege qe dikur keni debatuar.

UJORI21. janar – 19. shkurt
Nëse doni te jeni sa me te qete këtë jave, mundohuni te largoni energjitë dhe mendimet negative. Shikojini gjerat me më shume optimizëm dhe do dilni te fituar. Çiftet qe kane pasur probleme duhet t’i dëgjojnë me kujdes këshillat e miqve dhe familjareve sepse ata e bëjnë për te mirën e tyre. Fundi i muajit do jete paksa i mërzitshëm. Ju beqaret duhet t’i bëni sytë katër dhe duhet te zini muhabet me persona te rinj. Shëndeti nuk do jete i keq, megjithatë lodhja mund t’iu beje ndonjëherë te ndiheni pa fuqi. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme kështu qe duhet te mësoni t’ia dilni me aq. Ne pune do ju duhet te merrni vendime te rëndësishme te cilat mund t’ua ndryshojnë përgjithmonë te ardhmen. Reflektoni mire para se te vendosni përfundimisht.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Muaj dinamik do jete ky për ju. Do jeni plot ide dhe dëshirë për te ecur përpara. Nëse jeni ne çift do tregoheni përherë diplomate dhe do ruani një marrëdhënie te këndshme me partnerin. Nuk do jeni as ju dhe as ai autoritare si me pare. Beqaret do kenë me shume mundësi për te realizuar njohje interesante dhe duhet patjetër te përfitojnë prej tyre. Shëndeti do jete me i mire se me pare. Do ndiheni ne forme dhe nuk do keni aspak shqetësime. Financat duhen pasur më nën kujdes. Bëni kujdes edhe mos tundoheni nga lojërat e fatit. Ne pune mos dëgjoni thashethemet dhe fjalët qe qarkullojnë lart e poshtë, por shihni hesapin tuaj. Përqendrohuni tek detyrat e dhëna dhe çojini deri ne fund.
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Vendndodhja
Athine
Horoskopi Mujor
Tetor 2019
Dashi
21 Mars - 19 Prill
Dashuria: Në javën e parë të tetorit ka një rikuperim për dashurinë dhe horoskopi shpall një qiell ideal për programet në çift si martesa dhe bashkëjetesa, por edhe për të zgjeruar familjen. Në vend të kësaj, në rast të problemeve që kanë vazhduar për ca kohë, zgjidhja do të jetë ndarja. Marsi është në kundërshtim dhe ata që kanë lindur nga kjo shenjë, të cilët nuk ndihen të dëgjuar nga partneri i tyre nuk e tregojnë veten shumë mirëkuptues. Një ngacmim i vogël nuk do të dështojë në ditët e fundit të muajit. Beqarët favorizohen. Puna: Në vendin e punës, dashi mund të shijojë një kohë të mirë për negociata, por t’i kushtojë vëmendje situatës ekonomike. Ata që nuk kanë kontrolluar financat duhet të kushtojnë më shumë vëmendje dhe të kontrollojnë llogaritë sepse mund të ketë probleme. Rreth mesit të muajit, pak tension pritet për ata që kanë lindur në shenjë për shkak të grindjeve me disa punëdhënës. Nëse një marrëdhënie pune nuk shkon ashtu siç duhet në këtë periudhë të gjitha nyjet ju bien mbi kokë. Shumë do të mendojnë për një ndryshim që do të zbatohet edhe në muajt në vijim.
Demi
20 Prill - 20 Maj
Dashuria: Ndjenjat e Demit në këtë muaj të tetorit ndikohen nga tensionet në punë. Disa të lindur nga shenja mendojnë se diçka nuk është në rregull dhe do të acarohen. Muaji do të jetë një provë për çiftet në krizë, pasi shumë gjëra do të sfidohen. Do të ketë aq shumë nevojë për dashuri për të kapërcyer keqkuptimet, dhe jo të gjithë do të jenë në gjendje ta perceptojnë atë. Ata që janë beqarë kanë vështirësi të jetojnë një dashuri të re sepse janë akoma të lidhur me të kaluarën. Mund të ketë edhe zhgënjime, sepse një person nuk konsiderohet në pritje të pritjeve të tyre. Puna: Në vendin e punës, Tetori është një muaj në të cilin mund të shfaqen dallime me grupin e punës të një personi. Planetët u rekomandojnë atyre që kanë lindur nga shenja të marrin frymëzim nga këmbëngulja e tyre në mënyrë që të mos prishen dhe të luftojnë madje edhe në prani të polemikave. Agjitacioni mund të ndihet veçanërisht rreth mesit të muajit, kur demat ndiejnë nevojën për të ndryshuar drejtimin. Për fat të mirë, pavarësisht trazirave, gjithçka që është bërë në periudhën e fundit nuk do të preket dhe madje edhe ata që janë në rrezik do të arrijnë të fitojnë.
Binjakët
21 Maj - 20 Qershor
Dashuria: Tetori do të jetë një muaj pasionant për binjakët. Ata që janë beqarë dhe duan të fillojnë një lidhje të re, favorizohen. Sa i përket çifteve të gjata që kanë arritur t’i mbijetojnë krizave të muajve të fundit, ato janë edhe më solide dhe marrëveshja është edhe më e fortë. Është gjithashtu koha ideale për të zbuluar bashkëpunimin me partnerin tuaj. Gjërat përmirësohen gjithashtu për binjakët që kanë pasur zhgënjime në të kaluarën dhe që kanë nevojë për siguri në këtë kohë në jetën e tyre. Puna: Nga pikëpamja e punës, ata që lindin nga shenja në këtë muaj më në fund ndjehen më të qetë. Është një periudhë në të cilën ka më shumë mundësi për veprim dhe madje edhe nëse disa janë përballur me ndryshime, ato mund të mbështeten në themelet e ngurta. Është gjithashtu një kohë e mirë për ata që kërkojnë një punë të re. Në vështrim ka kaq shumë mundësi që ata të mund të nxjerrin në pah cilësitë e tyre dhe të krijojnë situata të rëndësishme për të ardhmen. Shkurt, është një periudhë e rifillimit për binjakët dhe gjërat më në fund po fillojnë të kthehen në drejtimin e shpresuar.
Gaforrja
21 Qershor - 22 Korrik
Dashuria: Nga pikëpamja e ndjenjave, nga fillimi i tetorit ka mundësi për shumë Gaforre. Përmirëson shumë jetën e atyre që janë në çift. Në këtë kohë të vitit shumë do të jenë në gjendje të afrohen me një ish por mund të ketë takime të reja dhe ne duhet të jemi të kujdesshëm për të zgjedhur. Yjet njoftojnë projekte të ngurta në çift për shumë prej shenjave, siç janë bashkëjetesa ose martesa, që do të planifikohen për vitin e ardhshëm. Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë njohje të reja interesante për të marrë pjesë, dhe me të cilat mund të lindë një mirëkuptim i veçantë. Puna: Po ashtu nga pikëpamja e punës ka një rikuperim që fillon nga fillimi i muajit, por ata që lindin nga shenja do të kenë projekte dhe kërkesa të reja për të përparuar në mendje. Ka një dëshirë të madhe për të ndryshuar edhe për shkak të problemeve me partnerët dhe bashkëpunëtorët që kanë shkaktuar mosmarrëveshje dhe polemika. Gjërat do të përmirësohen deri në fund të muajit, megjithëse disa do të tregojnë shenja acarimi shumë më herët dhe do të duan të rinovojnë veten me çdo kusht. Ata që janë duke luftuar me probleme ekonomike do të duhet të bëjnë përpjekje për t’iu dhënë hapësirë projekteve të vlefshme dhe konkrete, për tu zbatuar sa më shpejt që të jetë e mundur.
Luani
23 Korrik - 22 Gusht
Dashuria: Në ambicien sentimentale për Luanin, në tetor do të ketë një pengesë. Ata që paguajnë çmimin janë ata që janë të pavendosur midis dy situatave dashurore, ndërsa ata që jetojnë një marrëdhënie të sigurtë nuk kanë frikë. Sidoqoftë, dyshimet mund të shfaqen gjithsesi dhe komunikimi do të testohet ashpër edhe për shkak të problemeve dhe diskutimeve familjare. Një duhet të jetë shumë i kujdesshëm në marrjen e vendimeve, nxitimi është një këshilltar i keq dhe mund të bëjë gabime shumë. Në pjesën e dytë të muajit këshillohet të shmangni shpërthimet e xhelozisë që mund të çojnë në diskutime të forta. Për beqarët nuk do të ketë asnjë lajm të veçantë dhe tregimet që do të lindin nuk do të jenë relevante. Puna: Në punë vazhdon vala pozitive. Do të ketë detyra të reja dhe shumë Luan do të përfshihen në situata shpërblyese. Për më tepër, do të ketë kënaqësi për njohjen e angazhimit dhe aftësive. Ata që janë më të favorizuar janë ata që punojnë në kontakt me publikun, të cilët mund të bëhen një pikë referimi në sektorin ku ata veprojnë. Jupiteri u jep të gjithëve një energji të mirë dhe u lejon atyre të kapërcejnë pengesat, madje edhe ato të krijuara nga njerëz ziliqarë që përpiqen të minojnë rezultatet e arritura.
Virgjëresha
23 Gusht - 22 Shtator
Dashuria: Në dashuri duhet t’i japim rëndësinë e duhur një marrëdhënieje të sapo lindur, sepse mund të jetë befasuese. Ata që lindin nga shenja që janë në çifte do të kalojnë një periudhë stabiliteti më të madh këtë muaj. Ata që duan të zgjerojnë familjet e tyre po kalojnë një moment shumë pozitiv. Planetët megjithatë janë në favor dhe çdo dëshirë mund të realizohet. Edhe beqarët që mendojnë se nuk kanë më një shans në dashuri do të gjejnë personin e duhur për ta dhe do të duhet vetëm të punojnë për ta gjetur atë. Puna: Në vendin e punës, ata që lindin nga shenja mund të marrin përgjigje pozitive. Ata që janë në pritje të promovimeve do të kenë reagime të mira dhe për këtë arsye duhet të vazhdojnë. Sidoqoftë, horoskopi ju këshillon të mos bëni vetes shumë pyetje dhe ta lini veten të shkojë të përjetojë situatat e reja që do të lindin. Është e rëndësishme të dini se ky muaj është thelbësor për të hedhur një themel të fortë për të ardhmen. Ata që nuk kanë një punë të qëndrueshme mund të rikthehen në lojë, ndërsa disa duhet të presin deri në dekadën e fundit të muajit.
Peshorja
23 Shtator - 22 Tetor
Dashuria: Në dashuri, Peshoret do të duhet të sqarojnë situatat që janë në pritje kohët e fundit. Periudha është kritike veçanërisht për ata që po përjetojnë dy histori në të njëjtën kohë, kështu që do të jetë e nevojshme të sqaroni veten. Sipas horoskopit, nëse një histori është mjaft e fortë do të kapërcejë çdo pengesë, ndërsa ata që kanë probleme me partnerin do të jenë të gatshëm të dëgjojnë zërat e tyre. Disa çifte mund të kenë diskutime që vijnë nga arsyet e punës, veçanërisht kur angazhimet ka të ngjarë të shtyjnë marrëdhëniet në sfond. Kujdes nga qëndrimet tepër pesimiste që mund të çojnë në depresion dhe humbje të vetëvlerësimit. Puna: Jupiteri vazhdon të jetë i favorshëm dhe gjatë kësaj faze të vitit mund të sjellë mundësi shumë të rëndësishme për çdo sektor të punës. Disa pyetje do të duhet të mbyllen sa më shpejt të jetë e mundur për të qenë në gjendje të fillojnë projekte të reja dhe ne duhet t’i bëjmë apel përvojës dhe intuitës për të mos bërë hapa të rremë. Yjet rekomandojnë të vlerësojnë me kujdes çdo propozim për të shmangur investimet e këqija. Ata që janë dyshues për mjedisin e tyre të punës do të duhet të kërkojnë zgjidhje të reja që gjithashtu mund të sjellin rezultate të mira ekonomike.
Akrepi
23 Tetor - 21 Nëntor
Dashuria: Për ata që kanë lindur nën shenjën e Akrepit Tetori do të jetë një muaj shumë intensiv. Është një moment shumë pasionant dhe çiftet që kanë provuar një moment vështirësi fatmirësisht kthehen të jenë të qetë. Ata që kanë vendosur të përfundojnë një marrëdhënie, mund të marrin një lajm të mirë dhe të takojnë dikë që mund t’i përfshijë ata fizikisht dhe emocionalisht. Disa madje mund të marrin një vendim të rëndësishëm për të ardhmen, por në çdo rast ata do të jetojnë emocionet pa i hequr ato dhe do t’i menaxhojnë me vetëdije të plotë. Do të ketë gjithashtu një dozë të mirë optimizmi që do të ndihmojë për të përballuar përgjegjësitë në çift. Puna: Kushdo që ka filluar një biznes të ri ose punë të re këtë muaj, do të vijë në një përfundim që do të jetë e rëndësishme për të krijuar një themel të fortë për të ardhmen. Sidoqoftë, ata që lindin në shenjë duhet të shfrytëzojnë qiellin e favorshëm për të arritur qëllimet e dëshiruara. Venusi fillon një tranzicion shumë pozitiv në shenjë duke filluar që nga dekada e parë e muajit. Prandaj është një periudhë rilindjeje për shumë akrepa, të cilët më në fund mund të marrin diçka ekstra. Koha më e vështirë është tejkaluar dhe ndryshimet që shumë janë dashur të pësojnë kanë qenë të rëndësishme për rritjen profesionale. Është një kohë e mirë për të përfunduar bizneset e mira.
Shigjetari
22 Nëntor - 21 Dhjetor
Dashuria: Në dashuri Shigjetari duhet të dëgjojë zemrën për t’i bërë vend personit që e ka pushtuar. Ata që bënë një takim të rëndësishëm gjatë verës, duhet të vazhdojnë të kultivojnë njohjet. Në vend të kësaj, ata që janë në çifte kanë shumë mundësi të mira për të folur për të ardhmen e tyre me partnerin. Ata që duan të gjejnë dashurinë do të jenë në gjendje të bëjnë një takim fatlum në gjysmën e dytë të muajit, por ata duhet ta lënë veten të lirë dhe të mos mbyllen. Për të lehtësuar gjërat është pasioni i madh që karakterizon lindjen e shenjës dhe që në këtë periudhë është shumë e fortë. Puna: Në punë, muaji fillon me një përcaktim të caktuar për Shigjetarin. Marsi kthehet në një aspekt të favorshëm dhe ata që kanë pasur siklet tani do të jenë në gjendje t’i luftojnë ata dhe të përmirësojnë situatën e tyre. Disa do të jenë në gjendje të përqëndrohen në një marrëveshje të favorshme, të tjerët mund të mbështeten në miqësi me ndikim për të luajtur një rol të rëndësishëm në të ardhmen e tyre. Sipas horoskopit, ata që janë në përvojën e parë dhe janë të freskët nga studimet, favorizohen nga kjo parajsë, të cilët mund të kenë mundësi të pohojnë veten e tyre. Ju nuk do të humbni kontaktet gjatë muajit.
Bricjapi
22 Dhjetor - 19 Janar
Dashuria: Ndjenjat janë të forta në këtë muaj të tetorit për Bricjapin. Periudha është e rëndësishme për çifte që janë duke u përgatitur të kurorëzojnë një ëndërr, ndërsa ata që janë vetëm, por kërkojnë një person të kenë në krah të tyre, mund të llogarisin në një qiell pozitiv. Në fakt, edhe ata që po kthehen nga një ndarje për momentin gjithashtu po bëjnë mirë më vete dhe janë të prirur të fillojnë një histori të re vetëm nëse ekzistojnë kushte ideale për ta bërë këtë. Sidoqoftë, për të provuar emocione të reja, duhet të riktheheni në lojë. Takimet favorizohen falë pozicionit të planetëve. Kthimi i mundshëm i një personi nga e kaluara. Puna: Në punë, Bricjapit në tetor do t’ju duhej më shumë konfirmim. Ata që kanë paraqitur kërkesa mund të marrin një përgjigje duke filluar nga gjysma e dytë e muajit. Edhe nëse është një periudhë e tensionuar në kompensim, do të jetë gjithashtu produktive. Në fakt, ata do të dëshmojnë aftësinë e tyre dhe do të angazhohen në çdo gjendje pune. Do të na duhet gjithashtu të rikuperojmë energjinë tonë, por vështirësitë do të tejkalohen shpejt. Ndërsa afrohet fundi i vitit, objektivat që duhen ndjekur dhe rrugët që duhen ndjekur për t’i arritur ato bëhen më të qarta.
Ujori
20 Janar - 18 Shkurt
Dashuria: Në këtë muaj jeta e Ujorit nuk favorizohet. Por kjo nuk do të thotë që do të ketë kriza të rënda, por puna mund të marrë përsipër dhe të shqetësojë ekuilibrin e familjes. Jeta e çifteve do të vuajë, por gjërat mund të jenë më mirë rreth mesit të muajit. Zemrat e vetmuara që vendosin të fillojnë një lidhje duhet të jenë të kujdesshëm për të mos zgjedhur njerëz jo të besueshëm, të cilët vetëm mund të japin zhgënjim. Ata që tashmë kanë një histori do të bëjnë mirë të mos e lënë atë të sigurt për pasigurinë. Kini kujdes të mos e teproni me tonin nëse kujdeseni për dikë. Puna: Në punë, Ujorët duhet të kujdesen për situatën në lidhje me njohjet dhe kontaktet. Në fakt, falë të dyve ata do të jenë në gjendje të marrin diçka më shumë. Marrëdhëniet shoqërore do të kenë shumë ndikim dhe madje këto do të duhen pasur kujdes në mënyrë që të fitojnë pëlqime. Shkurt, në këtë muaj të tetorit Ujori mund të shfrytëzojë mundësitë që do të çojnë në sukses. Shumë do të kenë të gjitha kredencialet për të parashtruar një propozim interesant, por idetë më të mira do të vijnë në fund të muajit, kur edhe fati do i bëjë gjërat të shkojnë siç duhet.
Peshqit
19 Shkurt - 20 Mars
Dashuria: Në dashuri, më në fund ndjenjat kthehen në një pikë referimi shumë të rëndësishme. Çiftet që janë përballur me periudha të vështira mund të përpiqen të zgjidhin situatën duke u larguar prapa dhe duke çliruar mendjen dhe zemrën e tyre nga problemet. Ata që janë beqarë do të jenë në gjendje të bëjnë takime intriguese duke filluar nga dekada e parë e muajit, por ka mundësi që dikush nga e kaluara të kthehet. Kushdo që shtyn një vendim për ca kohë këtë muaj, më në fund do të jetë në gjendje të dalë në hap dhe të deklarojë zgjedhjet e tyre. Sidoqoftë, rreth fundit të muajit, jo vetëm që ndjenjat e dashurisë përmirësohen, por edhe marrëdhëniet me anëtarët e familjes. Puna: Në sferën e punës peshku mund të fillojë të marrë frymë përsëri këtë muaj. Nëse deri tani do të ishte e nevojshme të luftohej më shumë sesa duhej tani, një fazë më pozitive po fillon për këtë shenjë. Sipas horoskopit, disa do të ndërpresin bashkëpunimet e gabuara dhe kjo do t’i bëjë që ata të bëhen protagonistë absolut. Situata me të cilën përballet e ardhmja duket e rrallë, veçanërisht për ata që punojnë në sektorë ku komunikimi është themelor. Në këtë periudhë, ndryshimet gjithashtu favorizohen dhe ata që dëshirojnë mund të aspirojnë për role të rëndësishme.
 

Frank

Ashtu, kështu...
Surpriza, para dhe dashuri, çfarë iu pret në muajin nëntor!
Lexoni parashikimin e yjeve.
horoskopii.jpg


Dashi:
Të përgjithshmet:

Një muaj mjaft produktiv mund të themi për këtë muaj. Me Afërditën në shenjën e Shigjetarit me date 1/11 ndikime shume pozitive, mundësi në takime të ndryshme që mund të bëni në sferën sentimentale dhe në punë, pasi do të shënohet nga sukseset si në fushat tuaja personale dhe sociale. Hëna e plotë me datë 12/11, ku realizohet në këndin Dem-Akrep, gjithashtu me datë 19/11 sundimtari juaj Marsi kalon në shenjën e Akrepit, do të keni nevojë për të qëndruar me miq dhe të njohurit. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë shumë zhvillime pozitive dhe të këndshme, që do t’ju sjellin më afër njerëzve tuaj të dashur. Me datë 22/11 Dielli kalon në shenjën e Shigjetarit, ku tregon shumë çështje që marrin zgjidhje për juve të kësaj shenje, ndërkohë në të njëjtën kohë do të merrni një surprizë të papritur që do t’ju sjellë gëzim të madh. Muaji mbyllet me një Hënë të re në shenjën e Shigjetarit me datë 26/11, ku hapen horizonte të reja në fushën ekonomike, atë sentimentale, si dhe kontrata të ndryshme që mund të ju realizohen.
Parashikimet në dashuri:
Futja e shenjës së Afërditës në shenjën e Shigjetarit qysh në ditën e parë të muajit Nëntor do të keni mundësinë për të stabilizuar lidhjen tuaj, si dhe për juve që nuk keni diçka të rëndësishme koha është tani për të vepruar, ju do të shijoni shumë dhe momente të bukura që do t’ju sjellin edhe më afër bashkëshortit tuaj. Një arratisje nga jeta e përditshme pranë Hënës së Re që do të zhvillohet në 26/11 në Shigjetar, e kombinuar me një darkë romantike do të ketë një efekt të dobishëm në ndjenjat tuaja që do të zbuloni tek personi që keni pranë jush. Ju që jeni ende beqarë një person, i cili kohët e fundit ka dhënë dritën jeshile në perspektivën e një njohje të re duket të jetë akoma më pranë jush dhe do t’ju sjellë hije shumë të rëndësishme në jetën tuaj.
Parashikimet profesionale:
Në fushën tuaj profesionale me Afërditën në shenjen e Shigjetarit ju jep shpresë për më të mirën e mundshme, gjërat do të lëvizin me pak ngadalë për arsye të Merkurit në anën e kundërt, por do te jeni te sigurt për të ardhmen tuaj, pasi do të zbulojnë disa situata që ju kanë larguar nga disa kolegë dhe do t’ju jepet mundësia për të zbatuar plane dhe synime të gjata që prej kohës kur keni punuar. Sugjerimet për bashkëpunime të reja do të jenë një nxitje e mirë për të vënë përpara biznesin tuaj. Financat tuaja nuk dëmtojnë asgjë në gjithë këtë kohë, pasi gjithçka duket se ka marrë rrugën që ju kënaq. Vazhdoni kështu dhe do të shihni se mund të fitoni baste edhe më të mëdha me veten.

Demi:
Të përgjithshmet:

Kjo periudhë me Afërditën duke lëvizur te shigjetari në ndikime pozitive për juve, do të jetë mjaft e qetë. Ju do të ndjeni nevojën për t’u konsultuar vetë dhe për të parë thellësisht nevojat që keni dhe të përpiqeni të shikoni nga një këndvështrim tjetër dhe të rishikoni shumë nga mendimet tuaja të mëparshme për disa gjëra. Në mjedisin tuaj shoqëror ju do të merrni sugjerime për bashkëpunim dhe pjesëmarrje në disa ngjarje që do t’ju kënaqin dhe do t’ju mbushin me gëzim. Në mjedisin tuaj familjar, disa gjëra të paparashikueshme dhe të papritura do ju befasojnë, zhvendosja e Afërditës në shenjën e Shigjetarit në ditën e parë të muajit datë 1/11 ju ndihmon shumë në zgjidhje të çështjeve ekonomike tuajat do të shkojë shumë mirë për juve të kësaj shenje. Hëna e plotë në datë 12/11 në këndin e Demit –me Akrep sjell prapë në tavolinë keqkuptimet që keni pasur me të shkuarën, por njëkohësisht jep zgjidhje në këto problem. Ju do të tregoni shumë gjëra të rëndësishme dhe mundësira.
Parashikimet në dashuri:
Afërdita në shenjën e Shigjetarit nga data 1 do qëndrojë në shenjën tuaj deri me datë 25/11/2019, duke sjellë shanse dhe mundësira në sferën sentimentale tuajën, si dhe lidhjet që mund të keni pasur nga e kaluara. Në ndjenjat tuaja ju që jeni në një marrëdhënie të përhershme dhe serioze në këtë kohë, do të ndjeni nevojën për t’u afruar me i/e dashurin tuaj dhe për të hapur zemrën tuaj ndaj çdo gjëje që ju ndjeni dhe ju shpreh gjatë marrëdhënies tuaj. Është shumë e përshtatshme herën tjetër për t’u bashkuar me vendimet e rëndësishme të i/e dashurës suaj për zhvillimin e rrugës tuaj të përbashkët. Ju që përsëri jeni vetëm dhe kërkoni diçka që do ju nxisë dhe tërheq vëmendjen tuaj, mos u shqetësoni sepse gjatë kësaj periudhe do të takoni një person veçanërisht tërheqës, i cili do të jetë i veçantë dhe i shkëlqyeshëm në jetën tuaj. Afërdita me datë 26// shkon në shenjën e Bricjapit që ju jep një mundësi të veçantë në dashuri.
Parashikimet profesionale:
Në fushën tuaj profesionale, gjërat në këtë periudhë do të shkojnë shumë mirë dhe në mënyrë të kënaqshme për ju. Marrëdhëniet tuaja me kolegët tuaj dhe me eprorët tuaj do të karakterizohen nga qetësia dhe humori i mirë. Qëllimet dhe planet tuaja të biznesit do të fillojnë të duken më të arritshme për ju dhe do të gjeni shumë përparësi në idetë e reja që keni. Në financat tuaja, gjërat nuk kanë qenë kaq të favorshme kohët e fundit, pasi shpenzimet dhe nevojat e jashtëzakonshme ju kanë shpërqendruar, por kjo periudhë do ju vijë një dhuratë në këtë periudhë.

Binjakët:
Të përgjithshmet:

Nëntori për juve Binjak të dashur është një muaj mjaft frytdhënës, e filloni muajin me një Afërditë në shenjën e Shigjetarit, ku do të qëndrojë aty deri në datë 26/11.Gjatë kësaj periudhe, gjërat do të shkojnë mjaft qetë dhe me harmoni për shenjën tuaj me ndikimet e mira që do të merrni nga pozicioni i Afërditës te Shigjetari do të thotë se mund të keni ndryshime të papritura në favorin tuaj. Është një kohë e mrekullueshme për të stabilizuar jetën me energji pozitive, duke shijuar shoqërinë e miqve të mirë dhe të njerëzve tuaj të dashur. Mbani humorin tuaj të mirë dhe mos lini asgjë të bëhet e mërzitshme. Merrni kohën tuaj, mbushni bateritë, ndërkohë shijoni momentin që kaloni. Në mjedisin tuaj të familjes do të ketë disa ngatërresa të vogla, që fatmirësisht falë dinamizmit tuaj dhe gjendjes së mirë, gjithçka do të kalohet shumë shpejt.
Parashikimet në dashuri:
Zhvendosja e Afërditës në shenjen e Shigjetarit do të thotë që është një kohë e mirë këtë muaj për të folur me njeriun e zemrës tuaj. Nëse ju jeni në një lidhje, do të kaloni një kohë që do të keni shumë mendime dhe do të ndjeni nevojën për të sqaruar gjërat brenda jush. Gjërat që ju shqetësojnë për bashkëshortin tuaj do të diskutoni hapur me të, do të gjeni zgjidhje së bashku dhe marrëdhënia juaj do të shkojë edhe më bukur. Ju që jeni ende beqarë, shijoni edhe për pak ndjenjën e saj, sepse shumë shpejt diçka e mirë do të shfaqet në jetën tuaj dhe do t’ju magnetizojë që nga momenti i parë.
Parashikimet profesionale:
Në biznesin tuaj, gjërat do të jenë disi mire edhe pse Mërkuri në krah të kundërt, por juve nuk duket se prekeni nga kjo gjë, pasi disa çështje në fushat tuaja do t’ju japin zgjidhje. Por mos lejoni që energjia e keqe që lëshon mjedisi t’ju kushtojë. Vazhdoni të punoni në mënyrë të vazhdueshme dhe me organizëm dhe do të shihni se gjithçka do t’ju justifikojë. Në financat tuaja, përpiquni të mos lini mbeturina dhe shpenzime të pajustifikuara, sepse ekziston rreziku që të mos jeni programues. Mundohuni të lëvizni vazhdimisht.

Gaforrja:
Të përgjithshmet:

Periudha që fillon, rezervon shumë interesa dhe të bukura për ju. Rutina juaj e përditshme me ndikimet e mira që do të merrni nga pozicioni i Afërditës tek Shigjetari deri në 26/11 në anën më të mirë tuajën, sidomos në çështjet e punës suaj, do mbushë me kreativitet dhe veprim që do t’ju mbushin me energji dhe atmosferë pozitive. Planet tuaja premtojnë sukses dhe përmbushje. Qëllimet e vendosura kohë më parë tani po arrijnë qëllimin e tyre. Ju keni çdo arsye të ndiheni të justifikuar dhe të kënaqur. Daljet me miqtë dhe momentet e këndshme duket se ju fitojnë dhe plotësojnë nevojat tuaja. Në mjedisin tuaj familjar gjithçka do të jetë e qetë dhe harmonike, gjë që do t’ju bëjë të ndiheni të qetë dhe të lumtur.
Parashikimet në dashuri:
Ju që e keni gjetur i/e dashurën tuaj skena e kësaj periudhe do t’ju ofrojë shumë momente të bukura dhe të rëndësishme për jetën me Afërditën ne shenjen e Shigjetarit do te keni shume ndikime pozitive. Marrëdhënia juaj karakterizohet nga harmonia, stabiliteti dhe kjo ju bën të ndjeni ekuilibër të pabesueshëm, pasi përgjigja nga bashkëshortit juaj është aq e madhe dhe e thellë dhe e vërtetë. Ju që po kërkoni gjysmën tjetër, mos u shqetësoni, sepse Hëna e re në shenjën e Shigjetarit me date 26/11 ju jep shumë shanse në këtë aspekt së shpejti do t’ju sjellë atë që ju doni në rrugën tuaj. Gjithçka në fushën emocionale duket të jetë e përmbytur nga një atmosferë pozitive planetare.
Parashikimet profesionale:
Në biznesin tuaj gjithçka do t’ju justifikojë dhe do t’ju ofrojë shumë kënaqësi të vogla dhe të mëdha. Asgjë për ju nuk është e pamundur. Dini se si të tejkaloni vështirësi me manipulime të duhura dhe me synim të lartë. Aftësitë e zhvilluara që keni dhe Merkuri ne krahun e kundërt do të qëndrojë deri me date 20/11 kështu qe me kujdes dhe zgjuarsi gjithçka do shkojë mire ju ndihmojnë të përballeni me gjithçka në mënyrë efikase dhe mos keni frikë nga asgjë. Në financat tuaja, mos bëni lëvizje të shpejta ose të nxituara për të bërë disa marrëveshje financiare. Duhet të jeni të kujdesshëm në këtë kohë, nuk është një kohë e mirë për rrezikun, shikoni transaksionet dhe marrëdhëniet tuaja financiare dhe mos lini që detyrimet tuaja të grumbullohen.

Luani:
Të përgjithshmet:

Ky muaj me Mërkurin duke lëvizur në krahun e kundërt deri me datë 20 do t’ju mbushë me kënaqësi dhe do të ketë aktivitet intensive edhe pse do te jenë pak me ngadalë në lëvizjet në punë dhe në ekonomi, por më kryesorja kërkohet kujdes në komunikim. Me Afërditën që lëviz në shenjën e Shigjetarit që do të thotë nga tanië e tutje, do t’ju jepet mundësia që të afroheni me njerëzit në mjedisin tuaj për t’u marrë me ta dhe të ofroni ndihmë të vlefshme. Ndoshta angazhimi juaj me një hobi mund t’ju ndihmojë të shihni gjërat më qartë brenda jush. Shumë herë absolutizmi ju çon në përfundime të gabuara. Mundohuni të mbani ekuilibrin dhe do të shihni se gjithçka do t’ju udhëheqë në rrugën e duhur. Me Hënën e plotë që realizohet me datë 12/11 në shenjën e dem-akrep keni mundësira më shumë në sferën ekonomike.
Parashikimet në dashuri:
Në ndjenjat tuaja ju që jeni në një lidhje këtë periudhë, do t’ju duhet të vini poshtë logjikën tuaj dhe të pranoni rëndësinë e personit pranë jush. Marrëdhënia juaj është testuar në shumë nivele dhe vështirësi dhe është mirë të jepni kohë dhe të përballeni me të kuptuarit e ndonjë problemi që del. Për ju që jeni ende beqarë, merruni pak me veten tuaj, plotësoni veten me një atmosferë pozitive dhe së shpejti do të gjeni atë që kërkoni.
Parashikimet profesionale:
Biznesi juaj është shumë i mirë dhe këtë herë me Afërditën në Shigjetar, ju jep mundësinë për të ja arritur qëllimit tuaj, deri në 26/11 do t’ju japë kënaqësi dhe gëzim të madh. Kërkesat tuaja të rritura në punën tuaj ju bëjnë edhe më të fuqishëm dhe dinamik. Ju e dini se si të fitoni betejat dhe me kokëfortësi të veçantë që ju dallon ju do të bëni gjithçka dhe do të arrini qëllimet tuaja në të gjitha planet tuaja të biznesit. Në financat tuaja gjithçka është nën kontrollin tuaj, ju mund të veproni sa më shumë që keni në mendje.

Virgjëresha:
Të përgjithshmet:

Muaji nëntor do të ju japi mundësinë të keni të gjitha mundësitë si në punë dhe në ekonomi e familje. Ky muaj me Afërditën që lëviz te Shigjetari nga fillimi i muajit nga data 1/11, si dhe Hëna e plotë në datë 12/11 në aksin Dem-Akrep, duke ju favorizuar, tani jeni në gjendje të bëni hapa të guximshëm të ndryshimit dhe lëvizjes. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë qetësi dhe harmoni, takime të këndshme me njerëzit tuaj të dashur do ju entuziazmojnë dhe do stimulojnë edhe më shumë psikologjinë tuaj.
Parashikimet në dashuri:
Në ndjenjat tuaja ju që jeni në një lidhje këtë periudhë, do të shihni se kjo është një mundësi e mirë për të diskutuar më efektivisht me partnerin tuaj. Me qetësi, dialog, vullnet të mirë dhe humor, gjithçka zgjidhet dhe gjithçka mund të menaxhohet në mënyrën e duhur për të lëvizur marrëdhënien tuaj në nivelin që dëshironi. Nëse jeni beqar dhe shpesh keni ndier nevojën për të qenë me ëndrrën që po ëndërroni, ndikime nga me pozitivet ju vijnë dhe ju trokasin në zemrën tuaj, pasi një person nga mjedisi juaj miqësor do të shprehë ndjenjat tuaja, që do t’ju ngjallin dhe do t’ju nxisin.
Parashikimet profesionale:
Në profesionin tuaj, organizoni dhe përqendrohuni në punën tuaj dhe në qëllimet tuaja. Disa vështirësi do t’ju shqetësojnë, por ato do të përballohen menjëherë. Klima në vendin tuaj të punës në këtë kohë mund të mos jetë ajo që ju dëshironi, por me menaxhimin e duhur dhe punën mund të përballoni të gjitha dhe jepni ato zgjidhje që do t’ju japin shumë përfitime ekonomike dhe të biznesit. Në financat tuaja, tani jeni më të fortë, zgjidhni gjërat që keni në pritje dhe kjo është një frymë e vërtetë kënaqësie dhe gëzimi për ju. Afër ditëve të Hënës së re që do të ndodhë më date26/11 te Shigjetari, është një periudhë e mirë për fillime të reja dhe mundësi të tjera që do të ju jepen në ekonomi.

Peshorja:
Të përgjithshmet:

Me sundimtarin tuaj Afërdita që ndodhet në shenjën e Shigjetarit nga data 01/11 sjell kënaqësi në çdo drejtim, por dhe mjaft surpriza në anën sentimentale, më datë 12/11 Hëna e plotë në aksin Dem –Akrep do të ju zgjojë kujtime nga e kaluara, më tepër për juve që keni të bëni me anën shpirtërore. Në mënyrë shoqërore juve do t’ju jepet mundësi për njohje, që do t’ju ndihmojnë në realizimin e planeve dhe dëshirave tuaja të ardhshme. Është një hapësirë pozitive që hap dyert, për çdo dëshirën tuaj. Lëvizjet, bashkëpunimet, komunikimi, miqësitë, miqtë dhe familja, lëvizin në favor të jetës suaj nga data 12 me Hënën e plotë në aksin Dem –Akrep dhe do të ju jepen shumë shanse. Me gjendjen optimiste për ju, do të merrni kënaqësi të mëdha që ju i keni këto mundësi.
Parashikimet në dashuri:
Në ndjenjat tuaja, ju që jeni në një lidhje gjërat do të rrokullisen mjaft qetë dhe të balancuar. Ju do të keni mundësi për të ndarë me partnerin tuaj shumë momente të bukura dhe buta. Dashuria, romanca do të jenë të forta brenda jush në ditët në vijim. Nëse jeni ende beqar dhe kërkoni partnerin tuaj për çdo person që ju vjen më afër, shumë shpejt do të shihni se afrimi i një personi do të ketë diçka ndryshe që do t’ju prekë në thellësi.
Parashikimet profesionale:
Mërkuri do jetë në krahun e kundërt deri më datë 20/11, ndaj dhe është mirë që në këtë periudhë të mos nxitoheni të nxirrni përfundime në punë, në biseda të ndryshme pak më të kujdesshëm. Më datë 22/11 Dielli kalon në Shigjetar, që do të thotë keni një ndihmës plus në punën tuaj. Me datë 26/11 Hëna e re në shenjën e Shigjetarit ju ndihmon shumë në nisma të reja dhe jo vetëm, është një periudhë e mirë dhe mjaft pozitive për ju të kësaj shenje, sidomos për ju që merreni me shitblerje, me tregti. Në profesion çdo gjë do të përmirësohet dhe do të evoluojë në nivele më të mira. Ka mundësi të reja që janë të mira për të menduar dhe për të marrë rreziqet e tyre sepse do të përfitoni shumë. Perspektivat e reja që hapen vijnë për t’ju ofruar gëzim dhe besim. Në financat tuaja do të gjeni të gjitha zgjidhjet e mundshme për çështjet që ju kanë lodhur në të kaluarën. Çdo gjë do ta organizoni mirë dhe me vendimet tuaja të drejta do të dilni nga çdo vështirësi.

Akrepi:
Të përgjithshmet:

Afërdita do të qëndrojë në shenjën e Shigjetarit deri më datë 25/11, që do të thotë që ju jep mundësi dhe shanse të mira në anën shpirtërore dhe pas kësaj do të vini në kontakt me njerëzit që kishit kohë pa parë dhe do t’ju mbushë me gëzim, pasi do të kaloni momente të bukura me ta, duke kujtuar kujtime nga e kaluara. Mërkuri do jetë në krahun e kundërt deri më datë 20/11, ndaj është mirë që në këtë periudhë mos u nxitoni të nxirrni përfundime në punë, në biseda të ndryshme pak më të kujdesshëm. Në mjedisin tuaj shoqëror, do të merrni sugjerime nga persona që do t’ju ndihmojnë të zhvilloni planet dhe qëllimet tuaja. Do t’ju jepet mundësia të merreni me veten, të vlerësoni situatat rreth jush, të lini veten në një kritikë dhe vetëkritikë, e cila do të jetë një dialog pozitiv dhe kuptimplotë me veten tuaj.
Parashikimet në dashuri:
Ndikimi i Afërditës në shenjën e Shigjetarit nga data 1/11 deri në datë 26/11, ku do të kalojë në Bricjap, ju jep një shpresë më tepër për ju që keni problem me lidhjen apo për ju që keni të bëni me disa takime të rëndësisë së veçantë në këtë periudhë. Ju që jeni në një marrëdhënie do të shihni se kjo periudhë do të shënojë situata të reja në ndjenjat tuaja. Ju do të jetoni shumë momente të buta me bashkëshortin tuaj. Një udhëtim do t’ju sjellë edhe më afër personit që keni pranë jush, pasi do të ketë shumë momente romantike dhe erotike. Nëse jeni ende vetëm dhe gëzoni lirinë tuaj, mund të ndjeni se fillon një periudhë e re dhe guxon t’ju njohë me njohje të reja, si dhe perspektivën e një fillimi të ri në jetën tuaj me një person që ju ka afruar në periudhën e fundit.
Parashikimet profesionale:
Çdo gjë në biznesin tuaj tregon se jeni duke lëvizur me dinamizëm dhe fleksibilitet në punën tuaj. Merkuri deri me date 20/11 ku do te keni kontroll të vazhdueshëm, prandaj duhet të eliminoni gabimet sa më shumë të jetë e mundur, do të vazhdoni me disa sqarime që duhej të ishin bërë për një kohë të gjatë Ju jeni një person dinamik dhe shumë-talent, udhëheqja dhe aftësitë organizative të të cilit do t’ju çojnë në atë që dëshironi dhe meritoni. Në financat, gjithçka do të jetë mirë pasi filloni një kohë të mirë për t’u marrë me transaksionet financiare që do t’ju ndihmojnë të mbyllni të gjitha plagët e hapura të së kaluarës.

Shigjetari:
Të përgjithshmet:

Shigjetar të dashur muaji Nëntor vjen bashkë nën shoqërinë e Afërditës në shenjën tuaj, nga data 1/11 deri me datë 26/11, ku pothuajse do të ju shoqërojë gjatë gjithë kohës. Por gjithashtu nuk duhet të harrojmë se Mërkuri në Akrep në krahun e kundërt deri më datë 21/11, ku duhet të jeni dhe të kujdeshëm në çdo drejtim. Më datë 12/11 Hëna e plotë që realizohet ne aksin Dem-Akrep mund të ju ngatërrojë pak çështjet që lidhen me punën, më datë 19/11 Marsi kalon në shenjën e Akrepit, ku ndikon nxitimthi në shenjën tuaj, prandaj më të qetë, më të fituar në sferën ekonomike dhe shoqërore. Më datë 22/11 ku Dielli kalon në shenjën tuaj do të keni mundësinë te stabilizoni gjithçka lidhet me punën dhe ekonominë tuaj, shumë nga planet dhe qëllimet tuaja arrijnë në rrugën përfundimtare. Dalja me miqtë, dhe kolegët do ju relaksojnë dhe do ju çlodhin. Gjendja juaj është shumë e lartë dhe kjo është ajo që ju bën më të dashur në mjedisin tuaj. Konsistenca dhe ndershmëria juaj do të vlerësohen shumë nga miqtë tuaj. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë shumë zhvillime të rëndësishme dhe pozitive që do t’ju sjellin më afër njerëzve të afërt me ju dhe njerëzve tuaj të dashur.
Parashikimet në dashuri:
Ju që jeni në lidhje këto ditë do të vijnë edhe më afër me i/e dashurën tuaj, sepse mbështetja dhe ndihma e partnerit tuaj është kaq e rëndësishme në jetën tuaj. Me Afërditën në Shigjetar nga fillimi i muajit – deri në 26/11, është koha e duhur për të vlerësuar rrjedhën e marrëdhënies tuaj dhe për të guxuar të mendoni për një hap tjetër për jetën tuaj të përbashkët. Ka më shumë gjasa që të ndërmarrë veprimin për të formalizuar marrëdhënien tuaj dhe për të vazhduar më tej. Ju që jeni ende në kërkim për të gjetur njeriun tuaj në këtë muaj mundësitë do të ju jepen, së shpejti do të ndjeni një prani në jetën tuaj për t’ju magjepsur në një mënyrë ideale.
Parashikimet profesionale:
Në karrierën tuaj profesionale me hënën e plotë me date 12/11 ne aksin Dem-Akrep duket se jeni në rrugën e duhur gjithçka do të shkoj qetë, pasi njohja juaj nga mjedisi juaj do të jetë një burim gëzimi dhe kënaqësie. Një udhëtim biznesi do të hapë horizonte dhe një propozim i ri do të ju nxisë dhe stimulojë vetëvlerësimin dhe vetë-imazhin tuaj. Në financat tuaja, duhet t’i kushtoni një vëmendje të vogël transaksioneve tuaja dhe bashkëpunimeve pasi kohët janë të vështira, prandaj mos bëni shpenzime të panevojshme!

Bricjapi:
Të përgjithshmet:

Ky muaj do të jetë një kohë shumë e mirë, pasi do të bëni gjëra që do t’ju kënaqin dhe do t’ju mbushin me besim. Me Afërditën ne shenjen e Shigjetarit deri me date 26/11 pastaj kalon ne shenjen tuaj për të ju rrezatuar ne çdo aspekt do të ketë mjaft ndikime pozitive do të merrni propozime për mundësitë profesionale dhe partneritetet, ndërsa shoqëria juaj do të rritet dhe ka shumë mundësi me organizimin dhe trajtimin e duhur për të arritur qëllime edhe më të larta. Në mjedisin tuaj familjar me Hënën e plotë më datë 12/11 në aksin Dem -akrep, do të përjetoni momente të bukura dhe të këndshme me njerëzit tuaj të dashur dhe shpejt do të keni një gëzim të padëgjuar nga lajmi i një personi shumë të afërt.
Parashikimet në dashuri:
Kjo periudhë për ju që jeni tashmë në një marrëdhënie do të shkoj shumë e bukur dhe romantike. Ju do të keni mundësi të jeni shumë afër bashkëshortit tuaj dhe të gëzoni momente ngrohtësie dhe erotike. Planifikimi i një udhëtimi romantik do t’ju japë mundësinë të tejkaloni ndjenjat tuaja i/e dashura juaj dhe kënaquni në reagimet dhe dëshirat e tij. Ju që jeni ende vetëm një propozim për të lënë një person që ka shprehur interesin e tij dhe ndoshta ky mund të jetë një shkak i mirë për vetminë në jetën tuaj dhe t’ju udhëheqë nëpër rrugët e dashurisë.
Parashikimet profesionale:
Në profesionin tuaj është një fakt që aftësitë organizative karakterizohen. Ju do të merrni një propozim të ri profesional që do hapë krahët tuaj dhe t’ju vë përpara planeve dhe synimeve të reja. Në këtë periudhë do ndjeni fuqitë që keni brenda jush dhe ju karakterizojnë. Në financat tuaja gjërat janë shumë më të mira këtë herë, pasi keni kapërcyer shumë nga vështirësitë e së kaluarës.

Ujori:
Të përgjithshmet:

Afërditën në shenjën e Shigjetarit qysh në fillim të muajit dhe deri më datë 26/11 ju ndihmon jashtë mase, do t’ju japë shumë mundësi për t’u ardhur edhe më afër qëllimeve, është shumë pozitive kjo kohë dhe shume gjera do të ju ndryshojnë në këtë muaj, pasi shumë prej gjërave që keni filluar, pavarësisht nga të gjitha pengesat ose vështirësitë që keni hasur, do të kalojnë të gjitha në të kaluarën dhe një periudhë e re do të fillojë për ju. Njohja me mundësitë do t’ju ndihmojë dhe t’ju sjellë më afër planeve tuaja. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë disa tensione që do të shpërbëhen dhe do të çorganizohen në afërsi të ditëve kur Hëna e Re do të zhvillohet tek shigjetari 26/11 ditën e Martë ju jep mundësinë për fillime të reja dhe jo vetëm. Megjithatë, shumë shpejt do të shpërbleheni nga të kuptuarit dhe dashuria e njerëzve rreth jush.
Parashikimet në dashuri:
Në ndjenjat tuaja ju që jeni në një lidhje këto ditë, do të ndjeni nevojën për të sqaruar disa gjëra që kohët e fundit kanë tronditur marrëdhënien tuaj me bashkëshortin tuaj. Keqkuptimet ju kanë larguar dhe ju kanë mërzitur, por ju e dini se çdo gjë është e mbingarkuar me dialogun dhe diskutimin. Ju që ende jeni vetëm dhe gëzoni lirinë tuaj, do të keni mundësi për të shijuar miqtë e mirë, daljet me ta do ju relaksojnë dhe do të keni kënaqësi të mjaftueshme, ndërkohë që nuk ka mundësi të ndjeni interesin e një personi që do t’ju tërheqë.
Parashikimet profesionale:
Profesioni juaj në këtë kohë do të bëhet mirë dhe do të rrotullohet në mënyrë të qetë dhe efikase, pasi do të shihni se favorizimi i ditëve është në anën tuaj për realizimin e qëllimeve dhe planeve tuaja. Tregoni besim tek vetja, sepse organizata juaj është ajo që ju shpërblen. Financat tuaja janë duke treguar favor dhe duket se përfundimi i disa çështjeve të vjetra do t’ju lehtësojë, pasi do të përfitoni shumë më tepër nga ajo që besoni.

Peshqit:
Të përgjithshmet:

Merkuri fillon rrugën e tij retrospektive tek Akrepi deri më datë 21/11, ku sjell disa çështje në lidhje me punë dhe jo vetëm, është mirë që t’i vini në vijë disi gjërat, dhe më vonë ju dëshiron të jeni të duruar dhe të qetë. Kjo periudhë do t’ju mbushë me gëzim, pasi lajmet nga secila anë do t’ju kënaqin dhe do t’ju shpërblejnë për çdo sakrificë që keni bërë deri më tani. Takimet me miqtë, favorizimet në emocionet tuaja dhe profesionalizmi juaj do të jenë karakteristikat kryesore të ditëve sidomos gjatë kohës me ndikimi i Hënës së plotë me date 12/11 në këndin miqësore të Demit –Akrepit, do prezantohen mundësi për njohje me njerëz që do t’ju ofrojnë kënaqësi dhe njohje. Është një kohë që do t’ju japë një ndjenjë të ëmbël dhe një humor shumë të gëzuar. Ndikimi i hënës së re të datës 26/11 në shenjën e Shigjetarit ju jep një kënaqësi në mjedisin tuaj familjar. Atmosfera juaj është e mbushur me energji pozitive dhe kjo është e dukshme në mjedisin tuaj që ju admiron. Gëzoni momentet e bukura me njerëzit në mjedisin e familjes suaj, që ju bëjnë të ndiheni mirë.
Parashikimet në dashuri:
Ky muaj për ju që jeni në një marrëdhënie do të ketë momente shumë të bukura të gëzimit dhe ngrohtësisë me bashkëshortin tuaj. Dashuria dhe mirëkuptimi mbështesin fuqishëm themelin e marrëdhënies që keni bërë me personin që keni në jetën tuaj. Edhe njëherë ju që jeni beqarë, ndoshta është koha për të ndryshuar udhëtimin, pasi një shpirt së shpejti do të depërtojë në ëndrrat tuaja dhe Morfea tregon se ëndrrat duan dy, mos ndoshta ka ardhur koha për të ndryshuar dhe të thyeni lumturinë dhe dashurinë.
Parashikimet profesionale:
Me Mërkurin në krahun e kundërt në Akrep nga data 31/10 deri më datë 20/11, ku sjell ndryshime në punën tuaj, në profesionin tuaj. Nëntori do të shkojë shumë mirë dhe pa asnjë kthesë negative, pasi një propozim i ri profesional do t’ju çojë të kërkoni një pozicion të ri që dëshironi dhe meritoni të merrni. Dielli në shenjën e Shigjetarit nga data 22/11 ju jep një shpresë më tepër në lidhje me ekonominë tuaj. Konsistenca juaj është arma e fuqishme e biznesit tuaj. Kujdesuni për financat tuaja, harxhimet dhe mbishfrytëzimi ju çojnë në programin tuaj, buxhetin dhe llogaritjet, dhe kjo ju çon në zhgënjim, prandaj frenoni shpenzimet tuaja.

Nga Jorgo Pulla.
Balkanweb.com
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
Kush e di shenjen time te mi permbledh pak ne pika te shkurtra se sme la mendja mua te lexoj Jorgon 😝😂😂😂😂😂
 

Vvetoni

Larguar
Mosha
29
Shigjetar të dashur muaji Nëntor vjen bashkë nën shoqërinë e Afërditës në shenjën tuaj, nga data 1/11 deri me datë 26/11, ku pothuajse do të ju shoqërojë gjatë gjithë kohës

Hajdr Aferdita se ty jam tut prit.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Shigjetar të dashur muaji Nëntor vjen bashkë nën shoqërinë e Afërditës në shenjën tuaj, nga data 1/11 deri me datë 26/11, ku pothuajse do të ju shoqërojë gjatë gjithë kohës

Hajdr Aferdita se ty jam tut prit.
Prezente....

Shigjetari vl kte muaj
 

Frank

Ashtu, kështu...
Çfarë parashikon fundviti për ju? Parashikimi i yjeve
horoskopii.jpg


DASHI
Të përgjithshmet:
Me date 12/12 ku Hena e plot ne shenjen e Binjakeve Ky muaj të paktën gjysma e muajit ku do t’ju japë një sërë surprizash, dhurata dhe takime të papritura. Ju do të ndjeni kënaqësi të madhe sepse në disa plane tuaja do të shihni rezultatet e para që do të rrisin vetëbesimin dhe vetëvlerësimin tuaj.Njohja nga mjedisi juaj është një element që shpreh personalitetin dhe karakterin tuaj.Gjysma e dytë e muajit ka ndikime jo aq të mira që do të merrni nga pozicioni i Eklipsi I Diellit I fundit per kete vit me date 26/12 .Shmangi mbylljen e marrëveshjeve ose procesin e përfundimit të punëve dhe dokumenteve ligjore. Mundohuni të jeni dhe të ndiheni mirë.
Parashikimet në dashuri: Në fushën tuaj sentimentale, kini kujdes nga data 20/12 pasi Afërdita të bëj hyrjen e saj tek Bricjapi. Në fjalët ose bisedat me bashkëshortin tuaj, mos u nxitoni për të nxjerrë përfundime rreth gjërave që nuk dini pasi kjo ju çon në mosmarrëveshje të forta me i/e dashurin tuaj.Duhet të keni durim dhe mirëkuptim nëse doni të ruani marrëdhënien tuaj.Mos mbani një qëndrim absolut sepse kjo mund t’ju çojë në ulje përfundimtare. Ju që jeni vetëm dhe nuk jeni në humor për të bërë kompromis ose për të vendosur standardet tuaja për të gjetur një marrëdhënie, nuk ka asnjë arsye që të nguteni.Ju ky që jeni me humor, karakter dhe hijeshinë që ju shpreh, ai që do t’i vlerësojë do t’ju afrohet dhe do t’ju fitojë … dhe nga sa duket po afrohet tek ju me dashuri shumë të zjarrtë.
Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj, mos e teproni shumë për kolegët tuaj dhe bashkëpunimet tuaja. Shmangni të gjykoni gjithçka dhe bashkëpunoni duke ulur tonet tuaja, sidomos nëkohën që Hëna e Plotë do të zhvillohet në shenjën e Binjakeve në12/12 të muajit.Ju keni arritur shumë deri më tani me punën dhe qëndrueshmërinë tuaj, shmangni tensionet, bisedat sekrete me kolegët, dhe do të shihni se të gjitha qëllimet tuaja profesionale dalë ngadalë janë duke marrë rrugën e përfundimit dhe realizimit. Në financat tuaja shikohet nje muaj mjaft pozitiv dhe nje mundesi per te rritur fitimet e juaja .

DEMI
Të përgjithshmet:
Këtë muaj megjithëse ka shumë ndikime positive dhe gjëra të papritura që do t’ju bejne qe te ndiheni mire me punen tuaj dhe jo vetem , mos u shqetësoni, veproni brenda jush me qetësi dhe optimizëm dhe do të shihni se si gjithçka mund të menaxhoni në mënyrën më të mirë të mundshme. Ju keni shumë forcë dhe zgjuarsi, mos i nënvlerësoni aftësitë tuaja.Në mjedisin tuaj shoqëror me Merkurin ku larggohet nga Akrepi dhe shkon ne Shigjetar me date 09/12, do të gjeni veten me njerëz që do t’ju japin shumë ide për arritjen e qëllimeve dhe planeve tuaja të ardhshme. Në familjen tuaj do të ketë shumë momente të mira që do t’ju japin paqe dhe relaksim.
Parashikimet në dashuri: Ju jeni mjaft të ngutur ndonjëherë pengatërroni fjalët duhet dhe dua. Mësoni të dëgjoni zemrën tuaj, të ndiqni instinktet tuaja, mos i kushtoni shumë vëmendje asaj që do të thonë të tjerët.Jetoni dashurinë me bashkëshortin tuaj ashtu siç keni ëndërruar … dashuria është çështje e juaja, sidomos kur Afërdita shkon tek Ujori nga data 20/12 te ketij muaji e në vazhdim! Ju që jeni vetëm dhe natyrisht beqarë dhe të bukur, jeni shumë afër qasjes së një personi të interesuar për ju …Së shpejti dashuria do të ndez një dritë shumë të fortë brenda jush, shijojeni!
Parashikimet profesionale: Ju jeni shumë punëtorë e dimë të gjithë, por përpiquni të mos jeni në një intensitet të tillë këtë muaj, relaksoheni pak, puna ju shpërblen në mënyrën më të mirë dhe qëllimet tuaja arrihen njëri pas tjetrit.Në financat tuaja me Hënëne Plotë që ndodh tek aksi Binjak Shigjetar më 12 të ketij muajit, një “dhuratë”, do të jetë një surprizë e vërtetë për ju. Ju do të bëni një blerje që keni menduar një kohë të gjatë.

BINJAKËT
Të përgjithshmet:
Ky muaj do të shkoj me qetësi dhe harmoni relative. Me Merkurin që do të shkojë tek Shigjetari në 09 Dhjetor , do të keni mundësi të bëni disa gjëra rreth jush dhe të mbyllni çështjet në pritje që ju kanë shqetësuar gjatë.Në mjedisin tuaj familjar, në gjysmën e dytë të muajit dhe sidomos pranë Hënës së Plotë që do të zhvillohet në 12 tek Binjaket , do të ketë disa tensione që duhet ti shmangni dhe mos i jepni mendime pa u menduar mire sepse disa prej jush që duan t’ju shqetësojnë por do te gjeni gjuhen e komonikimit . Merruni pak me veten dhe shëndetin tuaj.
Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj, ndërkohë që shpesh mendoni se nuk jeni të kënaqur me të dhe ankoheni tek i/e dashura juaj, këtë muaj të paktën deri në 12 që formimi I Henes se plot ne aksin Binjak Shigjetar do të vazhdojë me disa sqarime që do t’ju habisin,ndërkohë besoni se jeni të përsosur.Në gjithçka do njihni shumë gabime që keni bërë në të kaluarën dhe keni pasur disa mosmarrveshje me i/e dashuren tuaj.Nëse doni të ruani marrëdhënien tuaj, uluni dhe dëgjoni me kujdes partnerin tuaj, përndryshe gjërat do të ken pak tencion eshte gjithcka në dorën tuaj për të fituar ose humbur!
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj po kërkoni pak dritë në këtë kohë, do të keni një tendencë të mërziteni vazhdimisht dhe të jeni në tension. Mos bëni lëvizje të pakujdesshme dhe të gabuara sepse ekziston rreziku i keqkuptimeve që do t’ju vënë në një disavantazh.Në financat tuaja ju që jeni në lartësi ose thellësi, ndaloni dhe mos u hapni, sepse ekziston rreziku i daljes jashtë programit.

GAFORRJA
Të përgjithshmet:
Ky muaj do të ketë lëvizshmëri intensive, ashtu si qëndron tek Merkuri qe largohet nga Akrepi dhe shkon ne shenjen e Shigjetarit në dat 09/12 favorizohen njohje të reja, tubimet shoqërore dhe udhëtimet. Në 12/12 Hëna e Plotë do të zhvillohet tek Binjaket , përpiquni të relaksoheni dhe mos lejoni që keqkuptimi juaj t’ju shtyjë në situata shpërthyese me njerëzit në mjedisin tuaj.Në familjen tuaj kushtoni pak më shumë kohë, sepse mund të grumbulloni ankesa nga njerëzit tuaj dhe të trishtoheni.
Parashikimet në dashuri: Në marrëdhënien tuaj keni bërë mjaft rrugë të hapura por dhe mundesi te reja ne vazhdimsi dhe tani që kapërceni të gjitha pengesat mund të gëzoni me i/e dashuren tuaj dhe të shijoni momente unike.Prej dates 09/12 e tutje , Merkuri do të kalojë tek Shigjetari ku per shenjen tuaj eshte shume miqësor.Largoni nga jeta juaj njerëz që bëjnë keq në marrëdhënien tuaj, dëgjoni instinktet dhe zemrën tuaj dhe do të shihni se këto ditë do t’ju japin kënaqësi të mëdha. Ju që jeni duke kërkuar për partner, së shpejti do të shihni dashurinë perfekte!
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj keni pasur presion të mjaftueshëm muajin e kaluar dhe kjo ju bën të ndiheni të zhgënjyer dhe të largoheni nga qëllimet që keni vendosur.Ju keni mundësinë të bisedoni me shefat tuaj këtë muaj dhe të guxoni të merrni një pozicion të ri ose të organizoni një program që është shumë i dobishëm për punën tuaj, por edhe për veten tuaj.Në financat tuaja lëvizni me kujdes, sepse keni shpëtuar dhe të papriturat ju kanë ndërprerë dhe ju kanë lënë me llogari të hapura.

LUANI
Të përgjithshmet:
Ky muaj do të jetë me ndjenja të përziera, dhe humor. Me Marsin ne Akrep që ju favorizon nga deri ne 22, do të afroheni me njerëz interesantë, por me Afërditën tek Bricjapi deri me date 19 pataj me date 20/12 e tutje, do të jeni shume here me mire ne ceshtjet qe ju interesojne sidomos me punen edhe me klimën perfekte qe do te krijohet me njerëz që po përpiqeni të organizoni së bashku një program me interes social.Ju do të keni një intensitet që do t’ju shfaqet edhe njerëzve në mjedisin tuaj familjar, mos u përpiqni për asnjë arsye për të marrë vendime të caktuara ose për të njoftuar planet tuaja.Këto ditë ju duan më shumë të organizuar dhe të gatshëm.
Parashikimet në dashuri:Në marrëdhënien tuaj ditët kur Hëna është e Plotë në 12/12 tek Binjaket ne kend me Shigjetarin do të bëni takime te rendesishme per jeten dhe per juve qe jeni ne lidhje mund te konkretizoni lidhjen tuaj . Ju i shihni gjërat në mënyrë të qartë, shikoni se çfarë ofron partneri juaj, vlerësoni ato që jetoni dhe lini pak kohë për veten tuaj që të relaksoheni.Ju që udhëtoni të vetmuar dhe shijoni daljet me miqtë tuaj dhe të njohurit, së shpejti do të pranoni dashurinë e jetës tuaj për të hapur mbyllur syrin dhe zemrën … Lërini planet e universit yjor dhe do të përjetoni momente unike.
Parashikimet profesionale: Në vendin tuaj të punës me Aferditen që lëviz tek Ujori me date 20/12 e tutje, kokëfortësia juaj do t’ju çojë në lëvizjet kryesore profesionale që shumë shpejt do të shpërblehen për gjithçka që keni bërë deri më tani.Kini kujdes për marrëdhëniet tuaja dhe transaksionet me kolegët tuaj, mire është nëse vëreni diçka ta mbani të fshehtë.Në financat tuaja, edhe nëse keni favor dhe fat, jeni të shpërndarë në buxhetet e harxhuara, merrni më shumë kujdes për menaxhimin tuaj.

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet:
Këtë muaj me Jupiterin ne shenjen e Bricjapit qe realizohet me date 03/12 ju favorizon jasht mase ne cdo aspect do të jetë plot me mundësi për të shpëtuar, njohje të reja, udhëtime dhe sugjerime që do t’ju sfidojnë. Në ditët afër Henës së Plotë do të zhvillohet në shenjën e Binjakeve dhe ne kend me Shigjetarin më 12/12, do të merrni një lajm shumë të këndshëm nga dikush që keni harruar dhe mund të gjendeni afër.Në mjedisin tuaj familjar, duke shmangur tensionet ose justifikimet e vogla , sepse mund t’i trajtoni me buzëqeshje, mos i kushtoni vëmendje në gjëra të vogla dhe të parëndësishme, vazhdoni më tej!
Parashikimet në dashuri: Me partnerin tuaj kaloni një kohë shumë të qetë dhe kjo ju mbush me besim dhe siguri. Këtë muaj do t’ju jepet mundësia të afroheni më pranë bashkëshortit tuaj duke bërë një udhëtim në një vend të qetë që e keni nevojë që të dy. Dashuria juaj është në fazat më të mira të jetës suaj.Ju që jeni vetëm, jepini kohë vetes, relaksim, paraqitja juaj, merruni me veten dhe mos u bëni merak, sepse në dashuri vijnë gjëra më të mira!
Parashikimet profesionale: Edhe pse jeni të lodhur, pikat e forta janë kaq të forta. Aftësitë tuaja organizative po bëhen këtë muaj përkundër sfidave që do të hasen për të trajtuar edhe bashkëpunimet më të vështira me sukses.Në financat keni ulje dhe ngritje, dhe kjo ju nxit, tëplanifikoni më mirë, menaxhoni më shumë të ardhurat tuaja, pakësoni shpenzimet e panevojshme dhe do të shihni se gjithçka do rregullohet

PESHORJA
Të përgjithshmet
Ky muaj me sundimtarin tuaj Afërditën duke u zhvendosur tek Ujori nga 20/12 e tutje, vjen me shumë ndikime pozitve por dhe me nxitime,është mirë të merreni me gjëra sa më diplomatike që mundeni. Mos lejoni situatat që krijojnë të tjerët mund t’ju tërheqin dhe t’ju përçajnë.Merruni me familjen tuaj dhe përpiquni të shijoni momente të relaksuara me ta. Ju keni nevojë të ndiheni të qetë dhe mirë është të përfitoni nga çdo shans që do ju paraqitet.
Parashikimet në dashuri: Në marrëdhënien tuaj ndonjëherë ndiheni njeriu më i lumtur dhe herët e tjera ju vjen të merrni një anije, një tren, një aeroplan dhe të largoheni … thjesht përmbahuni, shikoni brenda jush gjërat më mirë, jepini kohë partnerit tuaj, befasoni atë dhe shihni se si marrëdhënia do të rinovohet dhe do të bëheni edhe më aktivë dhe më të lumtur.Ju që jeni vetëm, lejoni shkëlqimin tuaj dhe ditët kur Hena e plot me date 12/12 ne aksin Binjak Shigjetar ju jep shpres , mundesi, levizje dhe pastaj keni shumë shans për të takuar një person që do ju emocionoj dhe do ju hapë një rrugë të re erotike.
Parashikimet profesionale: Në vendin tuaj të punës, gjithçka po ecën normalisht dhe mirë. Nga fillimi I ketij muaji Dhjetore Jupiteri me date 3/12 që do të kaloj tek Bricjapi , mund të merrni një propozim profesional që edhe pse në fillim, do t’ju entuziasmojë.Është mirë të mendoni seriozisht, të ulni të gjithë parametrat, të vlerësoni pro dhe kundër kundër saj dhe mos nxitoni për t’u përgjigjur. Në financat po favorizoni, do të keni mundësi të kurseni ca para që do të jenë lehtësim për ju, por kini kujdes të mos bëni shpenzime të panevojshme!

AKREPI
Të përgjithshmet:
Këtë muaj me Jupiterin ne Bricjap nga data 03/12 ku do te qendroj nje vit ne kete shenje bëhuni gati për të marrë sugjerime të rëndësishme nga njerëzit në mjedisin tuaj shoqëror rreth bashkëpunimeve dhe fillimeve të reja.Një udhëtim që bëni do t’ju sjellë në kontakt me njerëz që do t’ju japin motivim për planet tuaja personale dhe profesionale.Kujdesuni për ngjarjet e papritura që mund të ndodhin në afërsi të Hënës së Plotë që do të zhvillohet në 12/12 tek Binjaket me kend qe formon me Shigjetarin , mund të hasni një person nga e kaluara që do t’ju nevrikos, kështu që mbani distanca nga e kaluara eshte mire qe persona te ndryshem qe ju ndikojne psikologjikisht mund ti largoni me pak kujdes .
Parashikimet në dashuri: Favor në dashurinë tuaj në të gjitha aspektet. Ju që keni një marrëdhënie së shpejti do të merrni vendime për hapat e ardhshëm, ndoshta propozimin e bashkëjetesës ose formalizimit. Ju do të bëni një udhëtim të shkurtër me bashkëshortin tuaj dhe kjo do t’ju sjellë edhe më pranë tij.Ju vetëm, këto ditë do të takoni një person i cili do t’ju prekë shumë në dashuri dhe do të kaloni me të shumë momente të buta dhe romantike.
Parashikimet profesionale: Muaji Dhjetor per juve te kesaj shenje eshte nje muaj shume I mire dhe produktiv si ne pune dhe ne ate ekonomike . Disa nga kolegët tuaj do të ju ndihmojne ne ceshtje te rendesishme qe mund te keni juve me qëndrimin e tyre, është mirë të mbani balancën dhe të mos përfshiheni në përgjigje qe krijojne debate .Largohuni nga njerëzit e punës tuaj që kanë një energji negative dhe do të shihni se gjithçka do të shkojë më mirë për ju. Në financat tuaja mund të përmirësoheni, kurseni pak, dhe rezervat e ekonomisë suaj do t’ju bëjnë krenarë.

SHIGJETARI
Të përgjithshmet:
Muaji dhjetor muaji juaj muaji I begatis I ndryshimeve te medhaja dhe jo vetem eshte nje perjudhe shume e mire madje mjaft e kenaqeshme per juve te kesaj shenjen. Këtë muaj do të keni qetësi, harmoni, relaksim dhe paqe për ju.Jupiteri ne shenjen e Bricjapit me date 3/12 do t’ju japë mundësinë për të shijuar me njerëzit e mjedisit tuaj momente të bukura dhe të mira që do t’ju mbushin me kënaqësi. Një udhëtim që keni në mendje, është koha për ta nisur atë dhe për ta organizuar atë.Imazhi i favorshëm i shoqërisë tuaj ju bën të ndiheni edhe më të sigurt dhe më të fortë në ditët afër Hënës së Plotë që do të zhvillohet në date 12/12 ne aksin Binjak dhe te shenjes suaj Shigjetar. Fati është në anën tuaj këto ditë, çdo gjë që vendosni në mendjen tuaj do të fitojë dhe do të arrini maksimumin për ju.
Parashikimet në dashuri: Favori është gjithashtu i dukshëm në ndjenjat tuaja, pasi hapen të gjitha rrugët para jush. Shumë shpejt do të shpallni vendimin tuaj për të formalizuar marrëdhënien tuaj, apo edhe dëshirën tuaj për të rritur anëtarët e familjes suaj.Një martesë, ose vendimi për një anëtar të ri do të jetë mendimi dhe dëshira juaj themelore. Koha për të lëvizur! Ju që bëni një udhëtim të vetmuar, në këtë kohë do të merreni me veten, shëndetin tuaj, pamjen dhe praninë tuaj.Ju do të rifreskoheni dhe kjo do të rrisë më tej hijeshinë kaq intensive dhe e rrezikshme që së shpejti do të përjetoni dashurinë që dëshironi aq shumë për t’u takuar.
Parashikimet profesionale: Në vendin e punës, një dicka e re duket se ndodh nje ndryshim ne pune qe juve ju favorizon mjaft , eshte shume e rendesishme se cfar doni te ndryshoni ne kete perjudhe meqense eshte dhe perjudha juaj me e mira me ndikimet që merrni nga pozita e Afërditës tek Ujori me date 20/12 e tutje.mund te beni plane afatgjata për hapat tuaj profesional mundesit nuk do te ju mungojne .Do ju bëhen sugjerime dhe mos besoni aq lehtë ato që ju premtojnë. Në financat tuaja gjërat bëhen më mirë, keni çdo arsye për ta shijuar atë.

BRICJAPI
Të përgjithshmet:
Në këtë kohë me Jupiterin ne shenjen tuaj nga data 03/12e tutje do të keni gjithë gjendjen e mirë për njohje dhe takime të reja. Shoqëria juaj do të rritet shumë dhe njerëzit që takoni do t’ju ofrojnë zgjidhje dhe sugjerime konstruktive në planet dhe qëllimet tuaja të ardhshme.Nga mjedisi i familjes suaj do të ketë disa çështje që do t’ju mërzitin në ditët pranë Hënës së Plotë që do të zhvillohen në 12/12 tek Binjaket me nje kend ideal me shigjetarin dhe do të ndiheni shume mire dhe te plotesuar nga planet qe ju realizohen dita dites .Sidoqoftë, do të menaxhoni me logjikën dhe drejtësinë që ju dallon nga vendosja e gjithçkaje në një rregull.
Parashikimet në dashuri: Me i/e dashuren tuaj, ju keni gjetur të gjitha mënyrat e mundshme të komunikimit, dhe kjo është ajo që ju mbush me gëzim. Marrëdhënia juaj ka një vend shumë të rëndësishëm në jetën tuaj, kështu që ja konfirmoni vazhdimishtpartnerit tuaj me shprehje, por edhe me lëvizjet që e prekin atë.Ndoshta vendimi për të lëvizur në një nivel tjetër marrëdhënien tuaj është shumë afër jush … vazhdoni! Ju që jeni vetëm në këtë periudhë pas rishikimit tuaj të brendshëm dhe vetëkritikës jeni gati të shihni gjërat ndryshe dhe të vazhdoni para pa fobi.Këtë muaj, do të bëni një njohje të re dhe interesante që mirë është ta shikoni nga të gjitha anët.
Parashikimet profesionale: Në vendin e punës, edhe nëse keni hedhur ujë të mjaftueshëm në verën tuaj, që nga data 12/12 me Henen e plot ne aksin Binjak Shigjetar do të jeni shumë pranë kufijve tuaj, duke par qe gjithcka shkon sipas planeve qe juve I keni ven vetes suaj , por edhe njerëzit që janë ne punen tuaj apo bashkepunetor do te keni shume ndihmesa ne kete aspect eshte dicka e re qe mund te ju dali papritmas nga disa biseda qe mund te beni me njerez te re3ndesishem ne punen tuaj.Mbahuni, mos e lini impulsin tuaj t’ju çojë në mendime dhe veprime të gabuara! Në financat tuaja shihni nje ngritje dhe jeni ne vazhdimsi positive jo problematike të ardhurave tuaja, pasi rritja eshte e dukshme do te jet me mire akoma ne vazhdim.

UJORI
Të përgjithshmet:
Vijnë ditë me një ndjesi shumë të fortë për të zgjidhur çështjet e së kaluarës që prej kohës dhe me Hënën e plot që po ndodh në daten 12/12/ në shenjën e Binjakeve , me siguri do të vendosni gjithçka në një rregull dhe do t’i rregulloni në mënyrë që të lëvizni e të çliroheni nga gabime dhe të ndiheni edhe më të lirë.Në mjedisin tuaj familjar, duhet të vendosni disagjera në vendin e tyre.Lëvizni në mënyre diskrete dhe aq më shumë hapësirë jepni. Sqaroni pozicionin tuaj deri në date 20 kur Aferdita lëviz në shenjën tuaj dhe mos lejoni të shkaktojë tensione për të cilat nuk keni përgjegjësi personale.Mundohuni të relaksoheni me miqtë dhe të njohurite mirë.
Parashikimet në dashuri: Gjendja juaj do të jetë erotike në këtë kohë ndoshta më e mirë gjatë vitit pasi keni gjetur ndeshje të përsosur me i/e dashuren tuaj. Një udhëtim i shkurtër do t’ju sjellë edhe më afër njeriut tuaj dhe do të përjetoni edhe më shumë momente intensive dhe të mrekullueshme erotike me të.Jetoni çdo moment dhe kënaquni, sepse e meritoni Jupiteri ne Bricjap me date 3-12 është bujar me ju. Ju këto ditë përgatituni për t’u përballur me dashurinë e zjarrtë, është koha për të përfunduar në rrjetat e saj, mos guxoni të përpiqeni të shpëtoni!
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj kjo kohë është e qetë. Çdo gjë shkon pa tension, dhe ju mbush me kënaqësi.Një udhëtim pune që mund të shtyhet do ju bëjë që të shtyni një tension relativ, por do të vijë në avantazhin tuaj pasi do t’ju ndihmojë të përgatiteni për prezantimin më të mirë që do të bëni.Në financat tuaja, nëse nuk e ndalni humbjen dhe shpenzimet që po shtoni vazhdimisht, ekziston rreziku që do të lëndoheni. Lëvizni financiarisht në mënyrë jo vetëm për kënaqësinë e sotme, por edhe për nesër!

PESHQIT
Të përgjithshmet:
Kjo periudhë deri në 09/12ku Merkuri e le Akrepin dhe shkon ne Shigjetar duhet të merreni me ceshtje te rendesishme ne pune dhe ne gjera te tjera qe juve deshironi te stabilizoni dhe të përmbushni shumë gjëra kete perjudhe sidomos ana ekonomike eshte me emire per juve . Mundohuni të renditni përparësitë dhe të shihni se do të vendosni gjithçka, veçanërisht që nga data 12/12 me Henen e plot ne Binjak dhe me nje kend qe ben me shigjetarin , dini se si të notoni në më të vështirat dhe të dilni fitues. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë tensione dhe situata paksa te nderlikuara në ditët afër ku Aferdita në 20/12 kalon ne Ujor , përpiquni të mbani një profil të ulët dhe çdo gjë do të kapërcehet në mënyrën më të mirë.Përveç kësaj, me aq shumë atmosferë pozitive që keni, do të ishte e pamundur të mos bëni gjithçka mirë.
Parashikimet në dashuri: Partneri juaj në këtë kohë do t’ju duhet edhe më afër tij për shkak të vështirësive dhe aventurave që do ta monopolizojnë atë me ndikimet e ngutshme që do të merrni nga pozita e Merkurit tek Shigjetari nga 09/12 e tutje. Është mirë të largoheni nga ankesat, të lihen anash ekzagjerimet e pakta të së kaluarës dhe të qëndroni pranë tij.Ju do të shihni se çdo gjë është më e thjeshtë! Ju që jeni vetëm, jeni të lumtur, jetoni momente romantike me njerëz që vijnë në jetën tuaj … jetoni dashurinë tuaj të ëmbël dhe së shpejti do të vijë dashuria e e fortë dhe unike në jetën tuaj.
Parashikimet profesionale: Puna juaj në gjysmën e parë të muajit do të ketë një rritje te ndjeshme kjo eshte shume positive per juve dhe ka per te vazhduar dhe me tej , dhe nuk ka absolutisht asnjë arsye për ta shkuar ndryshe .Mos u përfshini në dyshimet e kolegëve se kush ka faj apo jo, mbani një qëndrim të mirë dhe lejoni të tjerët të gjejnë zgjidhje për çështjet e tyre.Një udhëtim pune do t’ju japë mendime rreth çështjeve të punës dhe mund të filloni të mendoni për ndryshimet në planet tuaja profesionale. Në financat tuaja jeni ndjerë mjaft nën presion dhe kjo ju bën të ndiheni edhe më të shqetësuar.Gjithçka do të përmirësohet së shpejti.
 
Top