• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Horoskopi: Parashikimi per sot

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Mogli

🔇🔐
Peshqit

Dashuria: Yjet janë dashamirës dhe shpallin projekte të rëndësishme në dashuri. Megjithatë, pasioni do t’ju bëjë të pambrojtur! Beqarët do të merren nga mania e protagonizmit dhe do të shkëlqejnë kudo me hijeshinë e tyre misterioze.

Puna: Do të keni një energji të madhe që do t’ju bëjë të ndiheni të fortë dhe të gatshëm të përballeni me çfarëdo që ju ndodhë./b.l/noa.al/

Gra bani kujdes se mos verboheni nga shkelqimi jem hahaha
 

Hera

Dum Spiro Spero
Peshqit

Dashuria: Yjet janë dashamirës dhe shpallin projekte të rëndësishme në dashuri. Megjithatë, pasioni do t’ju bëjë të pambrojtur! Beqarët do të merren nga mania e protagonizmit dhe do të shkëlqejnë kudo me hijeshinë e tyre misterioze.

Puna: Do të keni një energji të madhe që do t’ju bëjë të ndiheni të fortë dhe të gatshëm të përballeni me çfarëdo që ju ndodhë./b.l/noa.al/

Gra bani kujdes se mos verboheni nga shkelqimi jem hahaha

Te marte e mira o lugat
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Cili je ti more qune?
Gjarpri i shartume me dragoin dhe anoj pak majtas ke kali. :D

Mo me thuj se e kemi njesoj se e lashe roskopin pa lexu ne te ardhmen. :p
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P

Hera

Dum Spiro Spero
Horoskopi ditor për diten
e premte - 26. korrik 2019

DASHI21. mars - 20. prill
Jeta juaj sentimentale ka rrezik te jete e trazuar dhe e tensionuar sot. Për shumë gjera do debatoni ashpër me partnerin dhe nuk do e ulni hundës asnjë çast. Për beqaret do jete një nga ditët me te bukura. Ata do takojnë persona me shume vlera qe nuk duhet t’i humbin. Me shpenzimet mos e teproni asnjë moment edhe sikur gjendja te jete e kënaqshme. Shmangni problemet.

DEMI21. prill - 21. maj
Mjedisi yjor do provokoje ngjarje shume te rëndësishme ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Do ndiheni përherë te lumtur e te bekuar qe keni dike si partneri ne krah. Beqaret mund te kenë takime te papritura, por qe do ua mbushin zemrën me gëzim. Sektori i financave do jete goxha i qete. Po ditët ta menaxhoni siç duket atë situata nesër do jete shume me e mire.

BINJAKET22. maj - 21. qershor
Plutoni do ketë ndikimin me te madh tek jeta juaj ne çift gjate kësaj dite. Ai do e ngrohe atmosferën, do nxite pasionin dhe do i mbaje larg problemet. Beqaret do gjenden ne situata konfuze dhe do e kenë te vështirë te bëjnë një zgjedhje te shpejte. Ne fakt me mire te mos nxitohen sepse mund te gabojnë. Ne planin financiar ka ardhur koha te merrni masa sa me strikte.

GAFORRJA22. qershor - 22. korrik
Ka mundësi qe sot te ndërtoni një mur ndarës me partnerin tuaj dhe komunikimi thuajse do mungoje. Për fat te keq asgjë nuk do jete ashtu si do e kishit dëshiruar. Beqaret mund te kenë dashuri me shikim te pare ne ato momente ku nuk do e kenë fare mendjen. Sektori i financave do jete mjaft pozitiv dhe mund t’i kryeni pa frike shpenzimet me te nevojshme.

LUANI23. korrik - 22. gusht
Fale mjedisit shume te favorshëm yjor, jeta juaj ne çift do jete e bukur. Do jeni te dy palët ne humor te mire dhe do ndiheni gati për çdo lloj çmendurie. Beqaret nuk do e kenë aspak te vështirë te tërheqin pas vetes personin qe pëlqejnë. Ne pune mos e humbisni toruan për ndonjë problem te vogël qe do ju dale, por mundohuni te bëni një menaxhim te mire dhe te merrni masa me strikte.

VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator
Jeta juaj ne çift do jete goxha e ekuilibruar sot. Do keni një marrëdhënie te shkëlqyer me partnerin dhe nuk do debatoni për asgjë me njeri-tjetrin. Beqaret gjithashtu do i japin prioritet jetës sentimentale dhe do bëjnë te pamundurën te fillojnë një lidhje. Me shpenzimet duhet te jeni ekstremisht te matur ne mënyrë qe te mos keni vështirësi as nesër. Mbroni veten!

PESHORJA24. shtator - 23. tetor
Sot do futeni ne një periudhe shume ndryshe te jetës tuaj ne çift. Do jeni me te çliruar kur te flisni me partnerin dhe do i merrni gjerat me seriozisht. Te dy palët do jeni me te pjekur ne ato qe do thoni. Beqaret do kenë përshtypjen sikur janë shume joshës dhe do bëhen mendjemëdhenj. Gjendja e financave nuk do jete si duhet kështu qe mire është te tregoheni sa me te kujdesshëm.

AKREPI24. tetor - 22. nëntor
Gjate kësaj dite do jeni te paqëndrueshëm ne mendime dhe mund te futeni edhe ne debate me partnerin tuaj. Gjerat për fat te keq nuk do jene aq te bukura sa i kishit menduar. Beqaret do e largojnë turpin dhe do dine si ta joshin atë qe pëlqejnë. Ne planin financiar do jeni edhe me te kujdesshëm dhe nuk do kryeni shpenzime te mëdha. Duke mbrojtur te tashmen do siguroni te ardhmen.

SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor
Ambienti yjor do jete mjaft i favorshëm për te dashuruarit. Çiftet do kenë një marrëdhënie te shkëlqyer dhe do përjetojnë emocione ne çdo çast. Beqaret edhe sikur te duan nuk do ju shpëtojnë dot shigjetave te Kupidit. Çdo gjë për ta ka për te qene me ndryshe. Shpenzimet mundohuni t’i kufizoni sa me shume ne mënyrë qe gjendja financiare te mbetet e qëndrueshme.

BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar
Jeta sentimentale do jete ajo qe do ju marre me shume kohe sot. Do bëni te pamundurën për ta përmirësuar marrëdhënien me partnerin e për te zgjidhur njëherë e mire disa pengje qe keni pasur. Beqaret do realizojnë disa takime, por nuk do kenë shume dëshirë te fillojnë marrëdhënie serioze. Në planin financiar, por u treguat të kujdesshëm me shpenzimet nuk do keni asnjë lloj problemi.

UJORI21. janar - 19. shkurt
Nëse keni një lidhje mire është te mos ëndërroni shume sot. Sa me realiste te tregoheni aq me te fituar keni për te qene. Për beqaret ka mundësi qe një miqësi prej shume vitesh te kthehet ne një dashuri te madhe e pasiononte. Plutoni do jete planeti qe do kujdeset me shume për sektorin e financave. Ai do ju nxite te jeni edhe me te logjikshëm dhe te përmbajtur me shpenzimet.

PESHQIT20. shkurt - 20. mars
Mjedisi yjor rezervon një marrëdhënie te kënaqshme sot. Ju dhe partneri do jeni mjaft bashkëpunues me njeri-tjetrin kështu qe nuk do lindin as debate. Beqaret do kenë disa takime, por mire është te reflektojnë disa here para se te hedhin hapa. Ne planin financiar kësaj here suksesi është i garantuar. Do jeni ne gjendje te bëni edhe investime për qejf.
 

Ledia

🔥Shkodrane tamarrsha🔥
(y)(y)BINJAKET22. maj - 21. qershor
Plutoni do ketë ndikimin me te madh tek jeta juaj ne çift gjate kësaj dite. Ai do e ngrohe atmosferën, do nxite pasionin dhe do i mbaje larg problemet. Beqaret do gjenden ne situata konfuze dhe do e kenë te vështirë te bëjnë një zgjedhje te shpejte. Ne fakt me mire te mos nxitohen sepse mund te gabojnë. Ne planin financiar ka ardhur koha te merrni masa sa me strikte.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Ca thoteeee per Demin!???? Ehhhh
A thote ka me ra dashnii!?

Se ndryshe se lexoj fare. Ahahshahah
 
  • Haha
Reactions: Ivy

Hera

Dum Spiro Spero
horoskopi për ditën e shtunë, 27 korrik 2019

Dashi
Dashuria: Gjendja sot nuk do të jetë më e mira dhe ju do t’i transferoni pasiguritë tuaja partnerit. Nëse jeni në çift, mund të jepni një pamje të deformuar për veten. Mundohuni të jeni më të qartë. Zemrat e vetmuara do të bëjnë takime interesante dhe do të jenë në gjendje të njohin njerëz të rinj.

Puna: Çfarë po bëni, edhe nëse nuk ju kënaq, mund të jetë një trampolinë e madhe për të ardhmen.
Demi
Dashuria: Nëse po përpiqeni të ndreqni një gabim të bërë kundër partnerit tuaj, mos hezitoni të flisni. Ju duhet të gjeni forcën për të parë në zemrën tuaj, aq më shpejt ju bëni atë më mirë! Beqarët do të duhet t’i kushtojnë vëmendje përplasjeve të mundshme me njerëz shumë këmbëngulës.
Puna: Një projekt i ri pune duhet të kryhet me vendosmëri, por mos bëni zgjedhje shumë ambicioze dhe mbani këmbët tuaja në tokë.
Binjakët
Dashuria: Në dashuri diçka është e gabuar dhe një sqarim do të jetë i nevojshëm. Mos mbivlerësoni miqtë e rinj, por nëse keni frikë të izoloni veten atëherë duhet të merrni pjesë në takime me shumë njerëz. Beqarët do të jenë në gjendje të takojnë njerëz që mund të luajnë një rol të rëndësishëm në jetën e tyre.
Puna: Me Marsin në aspekt të favorshëm do të vazhdoni pa u ndalur. Megjithatë, disa pengesa mund t’ju bëjnë të ndryshoni programin tuaj.
Gaforrja
Dashuria: Disa ngjarje sentimentale të paparashikuara do t’ju udhëheqin për të shqyrtuar ndjenjat tuaja. Ndoshta ju duhet të ndryshoni drejtimin! Nëse jeni vetëm, do të keni shumë mundësi për të përjetuar aventura emocionuese dhe flirtime, do të jeni shumë interesant!
Puna: Sot ju do të ndjeni fortë dëshirën për të marrë përsëri frenat e jetës tuaj, kështu që vazhdoni deri në destinacion!
Luani
Dashuria: Një ditë e mahnitshme, erosi është lartë dhe mund të sheshojë keqkuptimet me partnerin tuaj. Mes puthjeve dhe përqafimeve ju do të jeni në gjendje ta bëni dikë të harrojë mungesën tuaj! Për beqarët do të jetë një ditë e këndshme e mbushur me lajme, takime të shkëlqyera në mbrëmje.
Puna: Dita do të provojë të jetë e rëndësishme financiarisht, sot do të ketë të ardhura të shkëlqyera që do t’ju pëlqejnë.
Virgjëresha
Dashuria: Ju keni një dëshirë të madhe për tu rebeluar kundër rutinës, por ju do të preferoni të menaxhoni qetësinë tuaj të brendshme dhe të vlerësoni se çfarë do të ndodhë. Jupiteri në opozitë gjithmonë krijon disa dyshime rreth ndjenjave. Beqarët mund të takohen me shpirtin e tyre binjak dhe të lidhin veten përgjithmonë.
Puna: Një ndryshim i madh po vjen, nëse nuk jeni të lidhur me kontrata ose ndryshe mund të veproni ashtu siç preferoni.
Peshorja
Dashuria: Shumë gjëra të reja po vijnë në dashuri, madje edhe për ata që janë lidhur për një kohë të gjatë! Venusi në një aspekt të favorshëm gjithashtu favorizon beqarët të cilët do të tërhiqen nga një person shumë i veçantë.
Puna: Sot është një ditë e mirë për të shpresuar për rritjen profesionale. Jini të kujdesshëm për të vlerësuar të gjitha propozimet hyrëse.
Akrepi
Dashuria: Kjo është një ditë interesante për ata që po përjetojnë një marrëdhënie të re. Edhe për çiftet e vjetra mund të ketë përmirësime në marrëdhënie. Zemrat e vetmuara mund të gjejnë veten në intimitet të veçantë me një të njohur të vjetër. Megjithatë, takimet janë të favorizuara.
Puna: Nëse keni ndërmend të rikuperoni një kontratë pune të ndërprerë sot, do të keni më shumë shanse për sukses.
Shigjetari
Dashuria: Nëse keni projekte serioze dhe afatgjata në mendje sot, do të keni shumë shigjeta në harkun tuaj. Është koha për t’u kthyer në kontakt me njerëz që mund t’ju ndihmojnë të bëni projekte dashurie. Beqarët do të bëjnë më mirë për të mos mbajtur gjithçka brenda, por të flasin qartë.
Puna: Yjet janë të favorshëm dhe ju mund të rikuperoni negociatat dhe biznesin që keni menduar të humbisni. Tani ju mund të veproni.
Bricjapi
Dashuria: Çiftet sot mund të vihen në provë. Dashuria e re është interesante dhe duhet të ushqehet, ndërsa ata që duan të martohen ose të fillojnë një jetë së bashku duhet të kuptojnë nëse është koha e duhur. Beqarët, nga ana tjetër, nuk duhet të veprojnë instinktivisht, mendoni më mirë.
Puna: Nëse jeni duke ndryshuar punë, aktivitete apo grupe, do të jetë e përshtatshme që të zgjidhni mosmarrëveshjet që janë hapur në të kaluarën.
Ujori
Dashuria: Ata që kanë qenë të martuar për vite të tëra ndjejnë një dëshirë të fortë për konfirmimin e dashurisë. Për të mos krijuar keqkuptime, do të jetë e rëndësishme të evitoni çdo lloj diskutimi. Ata që duan të fillojnë të jetojnë së bashku do të duhet së pari të mendojnë mirë dhe pastaj të veprojnë vetëm nëse janë plotësisht të bindur.
Puna: Në këtë periudhë do të keni probleme të komunikoni me kolegët, ju po përballeni me çështje të mprehta.
Peshqit
Dashuria: Venusi në shenjën tuaj ju ofron dashuri të mëdha që mund t’ju bëjnë të realizoni ëndrrat. Çiftet e formuara sapo mund të lëvizin drejt një të ardhme të ndritshme dhe të qetë. Beqarët do të jenë në gjendje të takojnë njerëz të rinj dhe të përjetojnë shumë emocione.
Puna: Ju po kaloni një fazë ideale për të punuar në projekte të reja që së shpejti do t’ju japin kënaqësi.
/b.l/noa.al/
 

Hera

Dum Spiro Spero
Horoskopi ditor për ditene diel - 28. korrik 2019
DASHI21. mars - 20. prill
Dite harmonike ka për te qene kjo e sotmja për ata qe kane krijuar një lidhje. Te dy palët do mendojnë te bëjnë me te mirën dhe kënaqësitë do jene te paimagjinueshme. Beqaret do ndihen te lire te joshin e t'i shprehin ndjenjat, por jo te gjithë do arrijnë te fillojnë lidhjen e ëndërruar. Financat do rikuperohen dhe situata ka për te qene me e normalizuar nga disa dite me pare.
DEMI21. prill - 21. maj
Dite goxha e ndërlikuar do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do keni debate edhe për gjera te kota me partnerin dhe nuk do ndiheni te qete për asnjë çast. Beqaret do kenë mundësi te realizojnë plot takime, por nëse nuk tregohen te arsyeshëm mund te përballen me probleme me pas. Buxhetin mundohuni ta organizoni dhe keni për ta pare qe shume shpejt situata do përmirësohet goxha.
BINJAKET22. maj - 21. qershor
Nëse jeta juaj ne çift është e trishtë dhe i mungon emocioni sot duhet te bëni te pamundurën qe ta ndryshoni situatën. Po i late gjerat pas dore mund te keni probleme serioze me pas. Beqaret do preferojnë aventurat kalimtare sot dhe nuk do ndihen gati te fillojnë lidhje te qëndrueshme. Yjet do bëhen bashke dhe do ju ndihmojnë gjithë kohës me financat.
GAFORRJA22. qershor - 22. korrik
Rutina nuk do ketë asnjë mundësi te behet pjese e jetës tuaj ne çift gjate kësaj dite. Si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah do jeni gati te provoni eksperienca te reja dhe kënaqësitë do jene me te forta. Beqaret do e gjejnë partnerin e tyre ideal ne momentin qe me pak do e presin. Situata financiare do konsolidohet tej mase fale një ndihmese te madhe qe do iu japin te afërmit.
LUANI23. korrik - 22. gusht
Nëse jeni ne një lidhje dhe keni kuptuar se partneri është ftohur kohet e fundit me ju mire është qe te flisni hapur me te dhe te kuptoni arsyen. Po i late gjerat pas dore situata do rendohet edhe me shume. Beqareve do iu jepen mundësi pafund për te bere ndryshime kështu qe duhet te përfitojnë sa me tepër.
VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator
Do përjetoni ndjesi shume te forta gjate kësaj dite ju te dashuruarit dhe ne disa momente do ju duket sikur nuk jeni ne realitet. Beqaret do dashurohen marrëzisht pas një personi, por nuk do kenë guximin t'ia thonë. Le te kërkojnë edhe ndihmën e miqve te ngushte. Te ardhurat do fillojnë te dobësohen goxha kështu qe kujdes me çdo shpenzim qe do kryeni.
PESHORJA24. shtator - 23. tetor
Yjet do ju ndihmojnë tej mase ju te dashuruarit sot dhe do bëjnë qe lidhja me atë qe keni ne krah te behet akoma me e forte. Beqaret do jene gjate gjithë kohës ne lëvizje dhe do realizojnë njohje te jashtëzakonshme. Për ta mund te fillojë një etape e re. Venusi do sjelle begati ne sektorin e financave. Gjendja do ketë aq shume përmirësime saqë do mbeteni me goje hapur.
AKREPI24. tetor - 22. nëntor
Mundohuni te gjeni me shume kohe te lire sot ju te dashuruarit dhe t'i përkushtoheni me tepër atij qe keni ne krah. Po e late pas dore jo vetëm qe marrëdhënia mes jush do ftohet, por mund te lindin edhe mosmarrëveshje. Beqaret do kenë kërkesa te shumta dhe nuk do kënaqen me personat qe do takojnë. Sektori i financave do stabilizohet me shume nga sa e kishit menduar ndonjëherë.
SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor
Sot do e ndryshoni tërësisht sjelljen me partnerin tuaj ju te dashuruarit dhe gjerat mes jush do ecin me mire. Do jeni me te kthjellet e me te logjikshëm me gjithçka. Beqaret do kenë shume sukses ne dashuri dhe do e harrojnë mërzitjen e se shkuarës. Ne planin financiar ka rrezik te përballeni me disa probleme te vogla, por qe do ju mërzitin disi. Mire është qe te merrni sa me shpejt masa.
BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar
Do jeni shume te përkujdesur për partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe do ruani një marrëdhënie shume te ngrohte me te. Askush nuk do guxoje t'ua prishe harmoninë. Beqaret duhet te maten disa here para se te hedhin hapa sepse vetëm kështu do shmangin zhgënjimet. Gjendja financiare për fat te mire nuk do ketë aspak probleme kështu qe mos u shqetësoni për asgjë.
UJORI21. janar - 19. shkurt
Gjate ditës nuk do keni probleme ne jetën tuaj ne çift, por ne mbrëmje, ndjeshmëria juaj e tepërt lidhur me një teme delikate mund te nxite tension. Beqaret edhe sikur te njohin persona me te vërtetë interesante nuk duhet te nxitohen për te hedhur hapa. Çdo gjë duhet te ndodhe ne kohen e vet. Ne planin financiar do jeni energjike dhe do luftoni fort për ta mbajtur situatën nen kontroll.
PESHQIT20. shkurt - 20. mars
Edhe pse tundimi ne disa momente do jete shume i forte sot, ju serish do arrini t'i qëndroni besnike atij qe keni ne krah. Emocionet dhe kënaqësitë kane për te qene shume te forta. Beqaret do kenë disa takime mbresëlënëse te cilat do ua ndryshoje jetën përgjithmonë dhe do ju rikthejnë buzëqeshjen e munguar. Buxheti do jete delikat sepse do shpenzoni pa menduar për te qetësuar ankthin.
 

Hera

Dum Spiro Spero
Horoskopi ditor për ditene hene - 29. korrik 2019
DASHI21. mars - 20. prill
Në aspektin profesional yjet janë në favorin tuaj thuajse gjatë gjithë ditës. Gjithsesi, nuk është e njëjta gjë sa i përket anës suaj sentimentale me njeriun tuaj të dashur. Mos lini pa shfrytëzuar çdo mundësi që iu jepet në punën tuaj.
DEMI21. prill - 21. maj
Shumë gjëra do iu bëjnë nervoz, por duhet të ruani qetësinë në mënyrë që të mos e filloni javën në mënyrën më të keqe të mundshme. Do të përballeni me probleme edhe në sferën sentimentale, ku do të shikoni se ka diçka që nuk shkon. Bëni mirë që ti sqaroni gjërat sa më parë.
BINJAKET22. maj - 21. qershor
Prej kohësh prisni një përgjigje për punë por as këtë ditë nuk do ketë diçka konkrete. Edhe në çift keni probleme, ndaj duhet të komunikomi me parterin që të shmangni çdo ndjenjë negative. Për beqarët java rezervon disa surpriza të bukura.
GAFORRJA22. qershor - 22. korrik
Gjatë këtyre ditëve jeni ndjerë të demotivuar dhe të vënë në provë. Disa punë kanë nevojë për thellim dhe aprovimin e nevojshëm të dikujt. Jeni duke vlerësuar situata të reja, në mënyrë që të rigjeni ekuilibrin me veten.
LUANI23. korrik - 22. gusht
Gjatë këtyre orëve do të përballeni me ndonjë dyshim. Këshillohet që të tregoheni të zgjuar, pozitiv dhe të shmangni konfliktet. Ndonjëherë mund të ndiheni më të fortë, pa kërkuar ndihmën e askujt.
VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator
Për gjithë ditën qielli do të jetë në favor të atyre që jetojnë një marrëdhënie romantike të lindur kohët e fundit. Shumë nga shenjat do të jenë në gjendje të krijojnë një themel të fortë për të ardhmen. Për beqarët do të ketë dashuri të reja, takime, pasione dhe atraksione me perspektiva të mira për gjetjen e dashurisë.
PESHORJA24. shtator - 23. tetor
Hëna rezervon shumë surpriza në dashuri për ty. Edhe nëse ke pak kohë për t’u kushtuar ndjenjave, gjithçka do të vazhdojë të jetë mirë. Beqarët tani do të jenë në gjendje për të kërkuar për lajme dhe emocione të reja.
AKREPI24. tetor - 22. nëntor
Jini të gatshëm të reagoni edhe në historitë e paqarta të dashurisë dhe të gëzoni këtë ditë pa menduar për të kaluarën. Beqarët do të duhet të përpiqen për të zbutur situata të paqarta që mund të dëmtojnë imazhin e tyre.
SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor
Përdorni favorin e yjeve për të zgjidhur problemet e dashurisë, sot ju do të jeni në gjendje të bindni partnerin tuaj për ndjenjat tuaja. Beqarët do të duhet të mbledhin mendjen për të marrë një vendim, nuk do të jetë shumë e vështirë në qoftë se ju nuk doni që një person të largohet nga ju.
BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar
Gjërat e dashurisë përmirësohen, do të shihni gjithçka me më pak dyshim dhe mbi të gjitha nuk do të ndaleni në keqkuptimet e para ose vështirësitë në çift. Zemrat e vetmuara që duan të bien në dashuri do të duhet të dëgjojnë zemrën dhe jo atë që mendojnë të tjerët.
UJORI21. janar - 19. shkurt
Dashuria mban surpriza për ju sot dhe ju do të ndjeni zemrën tuaj duke rrahur shpejt për të dashurit tuaj. Tërheqja ju shtyn të jetoni këtë verë tashmë pa frena. Beqarët do të duhet të kapin të gjitha aspektet pozitive të një njohje që ata po kryejnë me ulje dhe ngritje.
PESHQIT20. shkurt - 20. mars
Yjet janë dashamirës dhe shpallin projekte të rëndësishme në dashuri. Megjithatë, pasioni do t’ju bëjë të pambrojtur! Beqarët do të merren nga mania e protagonizmit dhe do të shkëlqejnë kudo me hijeshinë e tyre misterioze
 

Hera

Dum Spiro Spero
E marte 30 korrik 2019

Dashi
Dashuria: Jeta private mban surpriza. Sot disa kriza dashurie mund të zgjidhen si në favor ashtu edhe kundër, dhe do të keni të drejtën e fjalës së fundit. Edhe për beqarët është një kohë e vendimeve dhe dikush po pret që ju të bëni lëvizjen e parë!

Puna: Ju po kaloni një periudhë rinovimi dhe jeni duke ndjekur synime të rëndësishme që dëshironi të përfundoni.
Demi
Dashuria: Ju do të jeni mjaft nervozë në këtë të martë dhe ky siklet i juaj mund t’ju çojë në një diskutim me të dashurin tuaj. Mbani dashurinë larg nga ndërhyrjet e jashtme, përndryshe rrezikoni të humbisni gjithçka. Tensione gjithashtu për beqarët për shkak të disa thashetheme.
Puna: Në punë gjërat po shkojnë mirë dhe ju do të keni sukses në imponimin e vetes në sajë të aftësive tuaja pavarësisht nga pengesat.
Binjakët
Dashuria: Sot do të përpiqeni t’i zgjidhni problemet si çift, por koha nuk është e mirë dhe rreziku i shkaktimit të një grindjeje të dytë është i lartë. Ngrihuni dhe shtyhuni për çdo sqarim. Takime të reja interesante në hyrje për ata që duan të bien në dashuri.
Puna: Në punën që po kaloni ulje dhe ngritje, por mos jini pesimist.
Gaforrja
Dashuria: Një ditë shumë interesante për shumë Gaforre, emocionet sot do të prekin qiellin dhe do të ketë projekte të rëndësishme brenda çifteve. Hëna ndjek beqarët, sot disa do të njohin shpirtin binjak.
Puna: Jeni duke organizuar projekte pune që janë të rëndësishme për të ardhmen tuaj dhe kjo do t’ju japë të drejtën për të pasur sukses.
Luani
Dashuria: Ju po bëni çmos për të mbajtur harmoninë e çiftit dhe ngjarjet e jashtme ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja. Ditë e qetë për zemrat e vetmuara, pak, por takime interesante për të menduar.
Puna: Një ditë e dedikuar për sukseset e punës për vendasit e shenjës, një humor i mirë ju shoqëron dhe ju do të jeni të kënaqur.
Virgjëresha
Dashuria: Ju jeni një hap larg nga realizimi i një ëndrre dashurie, prandaj kujdesuni për atë që thoni në mënyrë që të mos krijoni keqkuptime. Për beqarët është një martesë shumë e veçantë, ata do të bëjnë shumë arritje dhe disa do të jenë të vështira për t’u harruar.
Puna: Sot do të ndiheni të lodhur, por megjithatë do të përpiqeni në çdo mënyrë që të punoni për të arritur qëllimet tuaja.
Peshorja
Dashuria: Sot ju do të pajiseni me forcë të madhe të brendshme dhe kjo do të jetë e dobishme për ju që të jeni në gjendje të përballeni për veten tuaj në një çështje të pazgjidhur me partnerin tuaj. Ju do të keni nevojë për të gjithë guximin, dhe do të keni sukses! Mbrëmje relaksuese për beqarët për të kaluar me miqtë.
Puna: Edhe nëse një ndërprerje pune sot do të jetë e pashmangshme, ju do të vazhdoni të përballeni me aftësi të mëdha.
Akrepi
Dashuria: Edhe nëse gjithçka duket e qetë sot, nuk do të ketë mungesë diskutimi me partnerin. Faji i Marsit që përpiqet të vendosë shkopinj nën rrota. Beqarët do të kenë shumë mundësi për të bërë kontakte të reja me njerëz interesantë.
Puna: Planetet ju japin mundësi të jashtëzakonshme për të kuptuar për të përmirësuar gjendjen tuaj ekonomike.
Shigjetari
Dashuria: Sot ju do të jeni paksa të hutuar dhe disa probleme si në familje ashtu edhe në mjedisin e punës ju kanë bërë që të humbni busullën tuaj. Përqendrohuni sa më shumë që të jetë e mundur të mos lejoni që gjërat t’ju dalin nga duart. Ditë e zënë për beqarët, ju do të duhet të merreni me ngjarje të papritura të të gjitha llojeve.
Puna: Entuziazmi për risi nuk mungon, dhe ju gjithashtu do të bëni një punë që ka ndodhur rastësisht.
Bricjapi
Dashuria: Ju po përpiqeni të kuptoni se në cilën mënyrë po lëviz jeta juaj. Kjo është një kohë e rëndësishme për t’u përpjekur të kuptoni ndjenjat tuaja ndaj të dashurit tuaj, ta provoni dhe do ta dini se në cilën rrugë duhet të shkoni. Për beqarët sot, pritje fatlume priten.
Puna: Hapen horizonte të reja për punë, bashkëpunimet e reja japin shpresë për një të ardhme të madhe.
Ujori
Dashuria: Është një periudhë e ndryshimit për ata që kanë lindur nga shenja, por nuk ka të bëjë me punën ose me një partner. Kjo është koha e përkryer për të reflektuar mbi veten. Edhe beqarët do të duhet të shikojnë nga brenda për të kuptuar se çfarë duan vërtet.
Puna: Ju do të merrni lëvdata për atë që keni arritur, por nëse mendoni se mund të bëni më shumë ju mund ta provoni.
Peshqit
Dashuria: Planetet janë në anën tuaj dhe madje edhe në sferën sentimentale gjithçka shkon mirë. Megjithatë, do të ketë mosmarrëveshje të vogla mes çifteve, padyshim zgjidhshëm. Zemrat e vetmuara që presin dashuri do të jenë në gjendje të përjetojnë emocione magjike!
Puna: Një ditë plot përparësi dhe fat për Peshqit, po përqendroheni shumë në punë dhe së shpejti do të rrisni të ardhurat tuaja./b.l/noa.al/
 

Hera

Dum Spiro Spero
Horoskopi ditor për ditene merkure - 31. korrik 2019

DASHI21. mars - 20. prill
Venusi do ju ndihmoje sot te zgjidhni disa nga problemet me te mëdha qe keni pasur ne çift dhe ne mbrëmje do ndiheni me te qete. Beqaret do kenë me shume mundësi për njohje te reja dhe për aventura, por mbetet ne dorën e tyre çfarë do bëjnë. Financat, fale përpjekjeve te mëdha qe keni bere, do përmirësohen ndjeshëm. Do ndiheni me krenare për veten dhe do e keni me te lehte çdo gjë.

DEMI21. prill - 21. maj
Gjate kësaj dite do kënaqeni pafundësisht pranë partnerit tuaj dhe nuk do kërkoni asgjë me shume nga sa ai mund t’iu japë. Beqaret do realizojnë një takim vërtet te veçantë dhe fale Merkurit do dine te bëjnë zgjedhjet e duhura. Shume gjera për ta do jene me te bukura tani e tutje. Sektori i financave nuk do jete i trazuar megjithatë po morët disa masa do bëni mire.

BINJAKET22. maj - 21. qershor
Urani do ju ndihmoje te zgjidhni edhe disa probleme te vogla qe keni pasur me partnerit tuaj kohet e fundit. Nuk do keni me keqkuptime dhe buzëqeshja do ju rikthehet. Për beqaret Venusi do jete planeti me i favorshëm. Ai do i ndihmoje te gjejnë personin e ëndrrave. Ne planin financiar intuita nuk do ju lere te gaboni. Do dini mire si t’i menaxhoni te ardhurat tuaja.

GAFORRJA22. qershor - 22. korrik
Pasioni do trokasë ne dorën tuaj gjate kësaj dite. Do përjetoni ndjesi te jashtëzakonshme pranë atij qe dashuroni dhe nuk do doni te shkëputeni asnjë sekonde. Beqaret do i kenë mendimet te qarta dhe do dine si te veprojnë ne çdo moment. Jeta për ta do ndryshoje rrënjësisht. Financat do jene te mira, por ju nuk duhet kurrsesi te abuzoni me shpenzimet. Mendoni pak edhe për te nesërmen.

LUANI23. korrik - 22. gusht
Gjate kësaj dite do merrni bekimin e yjeve ju te dashuruarit dhe çdo gjë do ju ece ne mënyrë te përkryer. Problemet e se shkuarës do jene kapitull i mbyllur. Beqaret do kenë veçse mundësi për dashuriçka kalimtare dhe asgjë me shume sesa aq. Buxhetin mundohuni ta menaxhoni me kujdes dhe maturi ne mënyrë qe situata te vazhdoje te mbetet e qëndrueshme. Edhe vete do jeni me te qete.

VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator
Jo vetëm qe asnjë planet nuk do e turbulloje jetën tuaj ne çift, por ata do mundohen ta bëjnë atë disi me interesante. Hëna për shembull do ju ndihmoje te rivendosni komunikimin. Beqaret mund te kenë dashuri me shikim te pare ne momentin qe nuk e presin aspak. Ne planin financiar duhet te bëni kujdes sepse priten goxha probleme. Po nuk menduat për te ardhmen do pendoheni gjate.

PESHORJA24. shtator - 23. tetor
Venusi do jete i pozicionuar mire sot ne jetën ne çift dhe do e beje çdo moment me te veçantë. Ju dhe partneri do jeni mjaft bashkëpunues dhe largpamës. Beqaret nga ana tjetër do kenë një dite disi te mërzitshme dhe pa ndonjë emocion te jashtëzakonshëm. As financat nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme. Beni shume kujdes për gjithçka sepse do mbeteni keq.

AKREPI24. tetor - 22. nëntor
Ju qe jeni ne një lidhje do jeni plotësisht te bindur sot për te bere ndryshimet rrënjësore ne jetën tuaj ne çift. Bashkëpunimi me partnerin do jete për t'u adhuruar. Beqaret duhet te gjejnë mënyrën e duhur për ta joshur personin qe pëlqejnë dhe jeta ka për t'iu ndryshuar përgjithmonë. Yjet sot do ua ndriçojnë rrugën. Buxhetin do e mbani gjithë kohës te stabilizuar e nen kontroll.

SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor
Do jeni tej mase kërkues sot ju te dashuruarit dhe partneri nuk do mundet dot t'ua plotësojë te gjitha dëshirat. Rikthehuni sa me pare ne realitet për te mirën tuaj dhe te atij qe dashuroni. Beqaret do kenë disa probleme profesionale te cilat nuk do i lënë te qete për te menduar për dashurinë. Financat do përmirësohen goxha fale menaxhimit te mire dhe kujdesit qe keni treguar.

BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar
Dite shume romantike do jete kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. As vete nuk e kishin menduar ndonjëherë se gjerat mund t'iu përmirësoheshin aq shume. Beqaret do kenë disa takime, por asnjeri prej tyre nuk do ju duket aq interesant sa për te hedhur hapa me tej. Ne planin financiar do i keni idetë shume te qarta dhe do dini si ta menaxhoni situatën.

UJORI21. janar - 19. shkurt
Sot do jeni shume me te qete ju te dashuruarit dhe marrëdhënia me partnerin do ece me mire. Nga ana tjetër do jeni me tolerante dhe te kuptueshëm me te. Beqaret nuk duhet te kërkojnë një person pa defekte sepse ai nuk ekziston e ata do mbeten vetëm. Ne planin financiar gjendja nuk do jete aspak e keq. Mund te përfitoni për te kryer edhe ndonjë shpenzim me tepër nga zakonisht.

PESHQIT20. shkurt - 20. mars
Ne tërësi marrëdhënia ne çift ka për te ecur mire, megjithëse nuk do mungojnë debatet e vogla. Çdo gjë ka për t'u sqaruar shpejt dhe nuk do ketë probleme serioze. Beqaret duhet te ndryshojnë stilin e te veshurit dhe te makijazhit ne mënyrë qe te tërheqin me shume vëmendjen. Nëse shpenzimet i kryeni me kujdes dhe pa teprice, gjendja e financave do jete shume me e mire.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
/me hyn lexon horoskopin qe ti eci dita mbarë :p
 

Hera

Dum Spiro Spero
Horoskopi ditor për ditene enjte - 1. gusht 2019
DASHI21. mars - 20. prill
Me bekimin e Marsit dhe Venusit jeta juaj ne çift ka për te qene harmonike sot. Gjerat do jene edhe me mire nëse jeni me pushime. Beqaret sot do mendojnë seriozisht për te pasur dike ne krah edhe pse me pare kane preferuar lirinë dhe pavarësinë. Le ta shfrytëzojnë çdo mundësi qe do kenë për njohje. Buxheti ka mundësi te jete tejet delikat. Merrni masa sa me pare dhe ulni ne maksimum shpenzimet.
DEMI21. prill - 21. maj
Sa te mira janë perspektivat për jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Marrëdhënia juaj me partnerin ka për te qene e jashtëzakonshme dhe e mbushur me surpriza. Rreziku për konflikte nuk do ekzistoje. Beqaret do jene shume te lidhur me te shkuarën dhe nuk do ndihen ende gati për te hedhur hapa. Gjendja e financave do jete përgjithësisht e kënaqshme dhe pa probleme.
BINJAKET22. maj - 21. qershor
Ju te dashuruarit do e lëshoni veten pa rezerva sot dhe do bëni çdo gjë qe do ndieni. Edhe partneri do ndihet me i çliruar ne këtë mënyrë. Beqaret mire është te mos bëjnë deklarata te forta dashurie, por te presin edhe pak kohe. Çdo gjë duhet bere ne momentin e duhur. Ne planin financiar situata pritet te jete emirë, megjithatë po treguat pak maturi nuk do bëni keq.
GAFORRJA22. qershor - 22. korrik
Jeta juaj ne çift nuk do jete e shkëlqyer sot, por siç do ketë momente delikate do ketë edhe momente te lumtura. Beqaret me ne fund do bien ne dashuri me personin me te përshtatshëm dhe do futen ne një etape shume me te bukur. Për financat klima do jete e favorshme. Mundet edhe te shpenzoni sa te doni dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.
LUANI23. korrik - 22. gusht
Ka mundësi qe gjerat mes jush dhe atij qe keni ne krah te mos shkojnë shume mire sot. Do kapeni edhe për gjerat me te vogla dhe mund te debatoni ashpër. Beqaret duhet te bëjnë pak me shume durim qe te arrijnë ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë. Te ardhurat me shume gjase do fillojnë te ritën. Mund ta shfrytëzoni këtë për te kryer ndonjë shpenzim me tepër.
VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator
Jupiteri do e tensionoje mjaft jetën tuaj ne çift sot. Do kërkoni me çdo kusht te dominoni mbi tjetrin dhe kjo do sjelle probleme te vazhdueshme. Beqaret duhet te tregohen edhe me te duruar nëse duan te gjejnë personin qe do ju përshtatet me se miri. Sektori i financave do jete paksa i turbullt. Tregohuni me te arsyeshëm dhe me te organizuar me shpenzimet për te mos pasur probleme.
PESHORJA24. shtator - 23. tetor
Nëse jeta juaj ka qene e mërzitshme kohet e fundit, sot duhet te bëni gjithçka qe ta ndryshoni situatën. Nëse ju sheh qe bëni përpjekje edhe partneri do beje detyrën e tij. Për beqaret do jete një dite e veçantë dhe emocionuese. As vete nuk i kishin menduar gjerat ne këtë mënyrë. Për sa iu përket financave duhet thënë se gjendja do jete e mbrojtur dhe jo stresuese.
AKREPI24. tetor - 22. nëntor
Për ju, jeta ne çift nuk do jete e shkëlqyer, megjithatë mosmarrëveshjet do jene disi me te pakta nga me pare dhe do kaloni edhe momente te këndshme. Beqaret do joshet nga persona vagabondë qe me vone do ju sjellin probleme serioze. Me mire le t'i shmangin sa me shume. Sektori i financave do jete i qete dhe pa problemin me te vogël. Vazhdoni me këtë mënyrë menaxhimi dhe do e mbani situatën nen kontroll.
SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor
Jeta juaj ne çift ka për te qene shume me e qete gjate kësaj dite. Tensioni do shuhet plotësisht dhe do arrini te vendosni një komunikim me te ngrohte me njeri-tjetrin. Beqaret do kenë një dite normale. Nuk do mungojnë njohjet e reja, por nuk do hidhen hapa me tej. Shpenzimet kryejini me sa me shume maturi dhe kujdes sepse nesër do keni nevoje për me shume para.
BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar
Nëse jeni ne një lidhje, sot keni për te përjetuar plot çaste te lumtura. Ne jetën tuaj do rikthehet komunikimi dhe bashkëpunimi për gjithçka. Beqaret do kenë mundësi te fillojnë lidhje shume ndryshe nga sa mund ta kishin ëndërruar, por qe do i emocionojnë tej mase. Ne planin financiar Jupiteri do sjelle fat me shumice dhe gjendja ka për t'u stabilizuar sa hap e mbyll sytë.
UJORI21. janar - 19. shkurt
Fale ndikimit shume te madh te yjeve, jeta juaj ne çift do jete plot ngjyra dhe emocione. Zemra do ndihet çdo çast e qete dhe nuk do keni aspak zënka me partnerin. Nga ana tjetër do flisni edhe me hapur për disa gjera qe ju kane shqetësuar. Beqaret do bëjnë mire te dëgjojnë zemrën e tyre dhe nuk do dalin te humbur. Financat për fat te keq do jene me delikate se ditët e fundit.
PESHQIT20. shkurt - 20. mars
Ju te dashuruarit duhet te reflektoni me kujdes sot për gjerat qe keni kaluar dhe ato qe doni te përjetoni ne te ardhmen. Flisni hapur për çdo gjë me atë qe keni ne krah sepse vetëm duke bashkëpunuar mund te krijoni një klime harmonike. Beqaret do kenë një dite te veçante dhe me ndryshime te mëdha. Buxheti gjithashtu do jete i mire dhe i mjaftueshëm për te bere investimet e menduara.
 

Hera

Dum Spiro Spero
Horoskopi ditor për ditene premte - 2. gusht 2019
DASHI21. mars - 20. prill
Jeta juaj ne çift do rigjenerohet gjate kësaj dite. Do jeni me te logjikshëm e me realiste dhe me ne fund do i jepni drejtim gjithckaje. Beqareve nuk do ju mungojnë mundësitë për aventura kështu qe ata duhet ta shfrytëzojnë çdo moment sa te mundin. Sektorin financiar mos e lini pas dore sepse gjendja do filloje te përkeqësohet. Me mire tregoni kujdes sot qe te ndiheni te qete edhe mot.
DEMI21. prill - 21. maj
Humori do ju ndryshoje shpesh gjate kësaj dite dhe ne shume momente mund te futeni ne debate te zjarrta me partnerin. Harmonia e shume ëndërruar nuk do mund te vije. Per beqaret nuk do ndodhë asgjë e jashtëzakonshme qe t’ua ndryshoje jetën përgjithmonë. Buxheti mundet edhe te pakësohet disi nëse jeni me pushime. Nga qejfi e gëzimi mund ta lëshoni pak dorën me shpenzimet.
BINJAKET22. maj - 21. qershor
Çështjet e zemrës për te dashuruarit do privilegjohen tej mase sot. Shume gjera kane për te ecur mire dhe debatet thuajse do mungojnë. Beqaret me shume gjase do realizojnë një takim te rëndësishme qe nuk e kishin imagjinuar, por qe mund t’ua ndryshoje te ardhmen njëherë e përgjithmonë. Ne planin financiar mire është te mos ndërmerrni shume rreziqe sepse mund te futeni ne telashe.
GAFORRJA22. qershor - 22. korrik
Sot do jeni sharmante ju çiftet dhe mundet edhe te tundoheni për ta tradhtuar atë qe keni ne krah. Po e bëtë këtë gjë do futeni ne një periudhe shume te zymte. Per beqaret, gjithë përpjekjet qe ata kane bere do mund te shpërblehen. Një tjetër jete do filloje tashme për ta. Ne planin financiar Jupiteri mundet edhe t’ua ndërlikojë paksa gjerat. Beni shume kujdes.
LUANI23. korrik - 22. gusht
Per ju qe jeni një lidhje mund te ndodhin disa incidente te vogla gjate kësaj dite, por qe do ju mërzitin goxha. Keni ëndërruar për një dite shume te qete dhe shiko si erdhën gjerat. Beqaret do kenë mundësi te realizojnë njohje te reja dhe me ne fund mund te hedhin hapat e para drejt krijimit te një lidhjeje. Konfigurimi i yjeve do jete mjaft i mire edhe për financat.
VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator
Gjate kësaj dite nuk do jeni asnjë moment te qete dhe mund te debatoni për çdo gjë me partnerin tuaj. As faljen e partnerit ne disa momente nuk do e pranoni. Beqaret nuk do jene ende gati për te filluar një lidhje dhe nuk do pranojnë asnjë lloj ftese. Ne planin financiar gjithashtu do ju mungoje serioziteti dhe nuk do arrini dot ta menaxhoni si duhet gjendjen.
PESHORJA24. shtator - 23. tetor
Nëse dita juaj është e mërzitshme sot ju duhet te bëni gjithçka qe ta ndryshoni atë. Po ja late gjerat kohës situata mund te ndërlikohet edhe me tepër. Beqaret nga ana tjetër do kalojnë një dite te bukur dhe plot ngjyra. As vete nuk e kishin imagjinuar dot se mund t’iu shkonin gjerat kështu. Sektori i financave ka për te qene i kënaqshëm. Me pak organizim mund te hiqni edhe goxha para mënjanë.
AKREPI24. tetor - 22. nëntor
Jeta juaj ne çift do jete e kënaqshme dhe e mbushur me emocione. Ju dhe partneri do jeni si një ekip i forte dhe askush nuk do ju prishe planet. Beqaret do refuzojnë çdo lloj ftese qe do iu behet sepse do preferojnë te qëndrojnë si janë. Për ta liria është mbi gjithçka. Urani do ju ndriçojë mendimet ne planin financiar dhe gjendja ka për te qene shume here me e mire se me pare.
SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor
Do jeni shume me te hapur dhe bashkëpunues me partnerin tuaj gjate kësaj dite, prandaj çdo gjë mes jush ka për te ecur me se miri. Edhe beqaret do kalojnë një dite interesante. Ata do argëtohen pafund me personat qe do takojnë dhe mund te hedhin edhe hapa drejt një lidhjeje. Ne planin financiar duhet te bëni një pakt me veten për te mos shpenzuar kuturu.
BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar
Sot do përballeni me partnerin tuaj dhe do mundoheni qe t'i zgjidhni njëherë e mire problemet qe keni pasur. Nuk do jete diçka e lehte, megjithatë me pak durim dhe këmbëngulje mund t'ia dilni. Beqaret do kenë fat me shumice dhe do realizojnë takimin e jetës. Financat do i mbroni gjate gjithë kohe dhe ne këtë sektor nuk do priten aspak turbullira.
UJORI21. janar - 19. shkurt
Do jeni shume me te favorizuar nga yjet sot ju te dashuruarit dhe do ndiheni me te qete. Me vullnet te mire, largpamësi dhe pozitivizëm çdo gjë ka për te qene me e bukur. Beqaret do kenë një dite te ndërlikuar dhe nuk do mundin dot ta ndryshojnë statusin e tyre. Për financat do jete dite goxha e mire. Disa familjare do ju dhurojnë një shume te konsiderueshme te ardhurash.
PESHQIT20. shkurt - 20. mars
Përfitoni sa me shume nga ambienti i qete qe ka mbizotëruar sot ne jetën tuaj ne çift dhe filloni te bëni plane afatgjata me partnerin tuaj. Beqaret nuk duhet ta mendojnë lidhjen si një zinxhir ne gryke qe do i pengoje te bëjnë gjerat qe kane dashur sepse ne këtë mënyrë kane për te mbetur gjithmonë vetëm. Me financat do ju ndihmoje gjithë kohës Plutoni dhe nuk do keni vështirësi.
 

Hera

Dum Spiro Spero
horoskopi për ditën e shtunë, 3 gusht 2019

Dashi
Ju pret një ditë pozitive qofshi me pushime, apo edhe në punë. Edhe ngarkesat e punës do të menaxhohen me qetësi, ndaj përfitoni nga ndikimi i favorshëm i planetëve për ti çuar gjërat përpara. Do të keni ndihmën e pakursyer të një personi të shtrenjtë për ju.
Demi
Gjatë kësaj periudhe do të ndiheni disi të çorientuar për shkak se nuk do të përballeni me shumë situata konkrete, sidomos në sferën financiare, dhe kjo gjë nuk ju lë rehat. Situata do të vijë duke u përmirësuar në pjesën e dytë të muajit, ndaj bëni durim. Mundohuni që të çlodheni më shumë gjatë kësaj fundjave.
Binjakët
Këshillohet që ti zgjidhni konfliktet me qetësi, veçanërisht ato të natyrës profesionale. Dijeni se nëse prisni shpagim nga dikush, nuk do e merrni… të paktën jo së afërmi. Në dashuri rikuperimi do të jetë i ndjeshëm.
Gaforrja
Do të ndiheni të lirë për të menduar dhe vepruar, duke befasuar dikë që nuk e pret. Keni vendosur që ti jepni një shtysë jetës tuaj dhe ta ndryshoni atë, veçanërisht në nivelin profesional. Megjithatë mundohuni që të mos hidhni hapa shumë të guximshëm. Sa i takon dashurisë, do të ndiheni pezull mes dy situatave.
Luani
E shtuna do të jetë mjaft pozitive dhe gjatë saj do të keni mundësi që të guxoni si profesionalisht edhe sentimentalisht. Projektet do të çohen përpara me sukses, ndërsa kush dëshiron që t’ia kushtojë fundjavën dashurisë, do të kalojë momente të paharrueshme.
Virgjëresha
Do të keni mundësi që të përfitoni nga ndikimi pozitiv i yjeve për të marrë vendime të cilat do të jenë të dobishme për të ardhmen tuaj profesionale dhe personale dhe për të rikuperuar lidhur me probleme që keni patur më parë. Do të keni mundësi që të rinisni vrullshëm, por duhet të përkushtoheni më shumë.
Peshorja
Pasi keni kaluar një korrik të rënduar, po përgatiteni për një periudhë të mbushur me një sërë mundësish. Gushti do të jetë tranzit, pa ngarkesa dhe ulje-ngritje.
Akrepi
Do të shënohet një rikuperim i ndjeshëm pas ditëve të ngarkuara që keni kaluar. Me shumë mundësi jeni përballur me kriza dhe polemika, me persona që i keni pranë dhe kjo gjë do ju lërë me shije të hidhur. Mundohuni që të gjeni pak më shumë kohë për veten, për tu qetësuar.
Shigjetari
Do të ndiheni pak të lodhur gjatë kësaj dite, ku do të keni debulesë fizike. Megjithatë kjo situatë nuk do të ndikojë në jetën tuaj sociale, në sajë të ndikimit të Venusit, Marsit dhe Diellit. Parashikohen takime mjaft të favorshme.
Bricjapi
Duhet të tregoheni të kujdesshëm, pasi me gjasë gjatë kësaj periudhe do të keni të bëni me persona të cilët nuk u thonë të vërtetën apo me natyra fataliste. Mundohuni që të tregoheni më të kujdesshëm, duke përdorur ndjeshmërinë tuaj. Nëse gjatë ditëve të kaluar keni debatuar me dikë që e keni përzemër, ky është momenti i duhur për rikuperim. Mundësitë nuk do të mungojnë në sferën profesionale.
Ujori
Do e keni të vështirë nga një fazë e mbushur me tension, duke qenë të ngarkuar me ankth, nervozizëm dhe lodhje, gjë që do ju shkaktojë edhe probleme fizike. Fatmirësisht pjesa e dytë e muajit do të vijë drejt përmirësimit, pasi keni nevojë që të arrini një qëllim, shkruan noa.al. Sa i takon anës financiare, duhet të tregoheni të matur me shpenzimet.
Peshqit
Duhet të mundoheni që të jeni më pak xheloz. Ndoshta po jetoni një situatë në të cilën jeni të mbushur me dyshime, ose ndoshta një distancë fizike ju rëndon. Mundohuni që të mos jeni trysnues. /a.y/noa.al
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top