• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Horoskopi: Parashikimi per sot

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Largohu i çik se na qerrove sytë, s’kemi vene as syzet! :p
 

Hera

Dum Spiro Spero
e diel, 4 gusht 2019

Dashi
Nuk jeni shumë të kënaqur nga mënyra se si janë gjërat sa i takon sferës personale dhe asaj profesionale. Dëshironi më shumë garanci, por kjo periudhë është veç surpriza, ndaj jetoni momentin. Kjo gjë mund të gëzojë ata që nuk duan të bëjnë jetën e zakonshme dhe ata që kërkojnë konfirmime kur ndodhen në vështirësi. Korriku ka qenë një muaj i rënduar sa i takon dashurisë, por fatmirësisht tashmë do të gjeni bashkëpunimin në çift. Takime të reja parashikohen edhe për ata që janë vetëm.
Demi
Kush ka jetuar një krizë në dashuri ose ka çuar përpara një ndjenjë të fortë, tashmë do të ndjejë më shumë vështirësi. Ka ardhur koha që të bëni disa zgjedhje, në mënyrë që të ndiheni më të qetë. Kjo fazë e mbushur me tension do të zgjasë deri në mes të gushtit. Kush është i përfshirë në punë, duhet të tregohet më i kujdesshëm në shmangien e debateve. Me gjasë do të jeni shumë të zënë lidhur me çështjet familjare apo me paratë.
Binjakët
Gjatë kësaj të diele, mund të keni pranë njeriun më të mirë në botë, por sërish do të ndjeni nevojën për ta qortuar dhe për ta vendosur me shpatulla pas muri. Disa konflikte do të jenë të pashmangshme për ballafaqim, sidomos tek çiftet që kanë kohë që janë bashkë. Këshillohet që të shmangni polemikat në një ditë kaq të tensionuar dhe do bënit mirë të mos rrezikonit.
Gaforrja
Gjatë kësaj periudhe personat që janë vetëm, mund të kërkojnë marrëdhënie me të lindurit e shenjës së Virgjëreshës dhe Demit. Këta persona janë në dukje shumë të fortë dhe të sigurtë për të ardhmen, por nga ana tjetër kanë nevojë gjithmonë për një person që ti drejtoj. Edhe ata që janë të dobët, do të shfaqen më të fortë nga sa janë në të vërtetë, por do të kenë nevojën e një pike referimi. Ky është një moment i mirë për kontakte të mira, për udhëtime dhe eksperimente sentimentale.
Luani
Kjo është një fundjavë shumë interesante sa i takon dashurisë. Nëse jeni ndarë së fundmi, ka mundësi që të ketë disa tensione. Historitë e lindura prej pak kohësh, janë mjaft të favorshme. Përgjithësisht kjo është një periudhë shumë kreative, gjatë së cilës keni dëshirë që të bëni shumë gjëra. Shpesh ju ndodh të ndiheni shumë të sigurtë ne vete dhe herë tjetër, jeni shumë sipërfaqësorë.
Virgjëresha
Të lindurit e kësaj shenje dinë të japin shumë dashuri, janë shumë pasionantë por edhe xhelozë. Megjithatë ndonjëherë mund të duken të mënjanuar. Keni nevojë për rregulla dhe një organizim më të mirë për të ecur përpara. Gushti është një muaj gjatë të cilit do të ndjeni nevojën për të sistemuar gjërat.
Peshorja
Kjo e diel është mjaft e veçantë për gjithë ata që kanë përjetuar një ndarje së fundmi. Ndoshta ndonjë ish, mund të pretendojë më shumë, ose në punë do të kërkoni më shumë garanci. Është një fazë transformimi, e cila duhet menaxhuar me durim. Duhet të zgjidhni disa vështirësi dhe të merrni masa në sferën sentimentale, pasi do ju duhet të ruani qetësinë dhe të mos rrëmbeheni nga optimizmi.
Akrepi
Doni që të ndryshoni kapitukll, të shkoni në një qytet tjetër dhe të nisni një punë të re. Por nga ana tjetër edhe personat më impulsiv duhet ti bëjnë llogaritë me disa limite, në mënyrë që të mos rrezikojnë. Jeni në pritje të një përgjigje, e cila do ju lodhë disi. Duhet të gjeni mënyrën që të mos dekurajoheni nga vonesat.
Shigjetari
Kjo është një fundjavë gjatë së cilës e vërteta do të dalë në dritë. Do të keni dëshirë për të fituar një sfidë dhe për të lënë gjurmë tek një person që ka rëndësi për ju. Do të përballeni me një sërë nismash të cilat do ju çojnë larg. Bëni mirë që ti planifikoni sa më parë, gjërat që keni për të bërë.
Bricjapi
Do të jeni të përhumbur në mendime dhe në kërkim të stabilitetit. Do të ndiheni gati për të lënë pas krahëve gjithçka dhe për t’ia nisur nga zero. E diela është një ditë mjaft e favorshme sa i takon takimeve. Bëni mirë të harroni një moment të mbushur me tensione dhe vështirësi, në mënyrë që të ecni përpara.
Ujori
Të lindurit e kësaj shenje do të përjetojnë momente të forta konfuzioni. Ndoshta do të mbyllet një bashkëpunim, i cili kërkon të trajtohet me kujdes. Tashmë po kuptoni se nuk e keni pasur aspak të lehtë që të arrini një objektiv që i keni vendosur vetën, por ajo që ka rëndësi në këtë moment, është të gjeni forcën për të reaguar. Duhet të ktheheni dhe të përqendroheni tek familja dhe ndjenjat rreth saj, shkruan noa.al.
Peshqit
Horoskopi i kësaj dite është mjaft pozitiv, nën ndikimin e një qielli të favorshëm, të mbushur me emocione dhe me dëshirë të madhe për tu rikthyer në lojë. Do të përjetoni momente gjatë së cilave do të ndjeheni vetëm, ndoshta për shkak se nuk ndiheni të kuptuar nga një person i cili nuk është më i pranishëm në jetën tuaj. Tashmë po mundoheni që të rimerrni veten dhe të lini pas krahëve eksperiencat e rënda me të cilat jeni përballur. /a.y/noa.al
 

Hera

Dum Spiro Spero
E marte 6 gusht 2019Dashi

Hëna do të ketë ndikim të kundërt në shenjën tuaj, gjë që mund t’iu krijojë jo pak shqetësime. Nga ana tjetër ndjenjat do të jenë mjaft të favorizuara.

Demi

Kjo e martë do të ndjejë nevojën për të kapërcyer ndonjë shqetësim fizik dhe për tu relaksuar në praninë e një njeriu të afërt. Mos mendoni vetëm për punën, pasi nuk bëni asgjë tjetër, veçse shtoni stresin.

Binjakët

Mos e lejoni veten që të qëndroni me persona që nuk ju bëjnë të ndiheni mirë! Jini përzgjedhës. Një njohje e këtyre ditëve do të çojë drejt një ndryshimi të ndjeshëm. Nëse në vendin e punës po përballeni me një bllokim, vjeshta do ju dhurojë diçka më shumë.

Gaforrja

Kjo ditë do të jetë mjaft konfuze, ndaj bëni mirë që të mos reagoni dhe ta lini që të kalojë. Në dashuri, tensionet do të jenë të shumta.

Luani

Do e keni të lehtë që gjatë kësaj dite të thoni fjalën tuaj. Me Venusin, Marsin dhe Diellin në shenjë, nuk do të ketë asgjë që t’iu ndalojë. Në dashuri, bëni mirë që të qëndroni të përulur, pasi tensionet nuk do të mungojnë.

Virgjëresha

Kjo e martë nënvizon domosdoshmërinë për të rregulluar disa raporte. Ndërkohë ditët në vijim, do të jenë ideale për të folur për dashurinë.

Peshorja

Do të ndiheni në konflikt me ambientin përreth, pasi keni nevojë për më shumë harmoni kryesisht në sferën sentimentale. Lidhjet miqësore dhe sentimentale, kanë humbur ekuilibrin për të cilin keni nevojë. Me pak fjalë, kjo është një periudhë tranzitore.

Akrepi

Në vendin e punës nuk do të mungojnë tensionet, të cilat do të reflektohen edhe në dashuri. Me pak fjalë, ky fillim gushti nuk është nga më të mirët. Bëni mirë që të shmangni zënkat, edhe pse mund të jeni mërzitur me dikë.

Shigjetari

Nëse në raportin sentimental jeni përballur me probleme, do të lindin telashe të tjera. Megjithatë do të gjeni kohën për të reflektuar dhe për të gjetur më shumë hapësirë për veten.

Bricjapi

Nuk jeni në gjendjen më të mirë fizike, por situata do të përmirësohet në ditët në vijim. Në dashuri jeni përballur me një periudhë lodhjeje dhe ndiheni të pafuqishëm. Për një rinisje pozitive, duhet të prisni gjysmën e dytë të gushtit.

Ujori

Ka diçka që nuk shkon, ose jeni vonë lidhur me disa afate. Jeni të shqetësuar, madje aspak tolerant. Bëni kujdes ndaj miqësive të reja, pasi rrezikojnë që të mos jenë të duhurat.

Peshqit

Keni shumë dëshirë që të rriteni profesionalisht ose të bëni diçka më shumë. Duhet kujdes, pasi nuk mund të shkoni kundër të gjithëve. Shumë shpejt, do të gjeni pika të reja referimi. Situata sentimentale do të vijë duke u qartësuar. /a.y/noa.al
 

NGU

Wild child full of grace 💫
Peshorja

Do të ndiheni në konflikt me ambientin përreth, pasi keni nevojë për më shumë harmoni kryesisht në sferën sentimentale. Lidhjet miqësore dhe sentimentale, kanë humbur ekuilibrin për të cilin keni nevojë. Me pak fjalë, kjo është një periudhë tranzitore.


Sakte.
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Shigjetari

Nëse në raportin sentimental jeni përballur me probleme, do të lindin telashe të tjera. Megjithatë do të gjeni kohën për të reflektuar dhe për të gjetur më shumë hapësirë për veten.


Ja kam marre doren....me jane force zakoni , 30 min mire, pjesa tjeter lomsh :p
 
M

Morfina

Ujori

Ka diçka që nuk shkon, ose jeni vonë lidhur me disa afate. Jeni të shqetësuar, madje aspak tolerant. Bëni kujdes ndaj miqësive të reja, pasi rrezikojnë që të mos jenë të duhurat.

Njashtu :p
 

Hera

Dum Spiro Spero


e premte, 9 gusht 2019

Dashi

Dashuria: Shikoni realitetin e fakteve dhe nëse nuk jeni mirë, ndryshoni drejtim. Dashuritë vijnë dhe shkojnë, insistimi do të ishte i gabuar, le të flasë zemra vetëm. Për beqarët sot do të jetë një ditë e pazakontë, mbase nuk e dini se çfarë dëshironi, por përpiquni ta zbuloni.
Puna: Sfera e punës nuk është aq e keqe dhe ju po vendosni themelet për të ardhmen. Planetet ju mbështesin dhe ju mund të vazhdoni të qetë.
Demi
Dashuria: Një projekt afatgjatë po bën përparimin në shumë prej jush, por do të shqetësojë vetëm ata që kanë një dashuri të qëndrueshme. Beqarët që i afrohen një personi do të duhet të sigurohen nëse nga ana tjetër ka shpresa.
Puna: Po kërkoni një bonus të vogël nga pikëpamja ekonomike. Në këtë periudhë do të keni biznes të mirë për të bërë.
Binjakët
Dashuria: Sot duhet të përpiqeni të shmangni diskutimet në terma sentimentale. Do të jetë një ditë e hapur për pasione dhe impulse emocionale. Beqarët nuk janë në kërkim të dashurisë për jetën, por thjesht duan të provojnë emocione dhe mund të mos japin garanci.
Puna: Shpesh keni tendencën të krijoni probleme pune në jetën tuaj private, shmangini duke e bërë këtë edhe sot.
Gaforrja
Dashuria: Çiftet e konsoliduara që kanë kaluar një krizë të vogël sot do të jenë në gjendje ti tejkalojnë. Kaloni çështjet e parëndësishme dhe shmangni polemikat. Beqarëve do iu duhen arsye të mëdha për të mos hequr dorë.
Puna: Ata që kanë punuar shumë, tani kanë arritur diçka më shumë. Dhe ata e meritojnë atë!
Luani
Dashuria: Sot do të ndjeni nevojën për ti besuar një personi miqësor, mbase për t’i njohur me situatën tuaj sentimentale. Por mos zbuloni sekrete shumë intime! Beqarët do mund të bëjnë një marrëveshje me një Dash, do të shohin disa të mira!
Puna: Shmang diskutimet duke hequr dorë dhe të kërkoshqetësi. Planetët ju ftojnë të krijoni marrëdhënie me njerëz me ndikim.
Virgjëresha
Dashuria: Do të jetë një ditë e rëndësishme edhe për marrëdhëniet shoqërore. Mërkuri është në pamje të shkëlqyeshme dhe kjo mund të ju vë në gjendje të provoni ndjesi të veçanta. Beqarët, nga ana tjetër, do të duhet të përpiqen të shmangin melankolinë që shpesh i bën ata të ndjehen të vetmuar.
Puna: Nëse doni të zgjeroni horizontet tuaja, kjo është një kohë e mirë për ta bërë atë. Mos kini frikë nga projektet ambicioze.
Peshorja
Dashuria: Çifte që e duan njëri-tjetrin mund të kenë përjetuar një krizë për shkak të faktorëve të jashtëm. Ka të ngjarë që njëri prej të dyve ka përjetuar dyshime dhe pasiguri. Zemrat e vetmuara do të kenë energji për të shitur dhe ata do të bëjnë pushtime!
Puna: Do të bëni shumë përparime në punën tuaj, për shumë njerëz do të ketë shumë mundësi për të parë, mbase edhe një biznes tuajin.
Akrepi
Dashuria: Dashuria po rikuperohet, edhe nëse tensionet e ditës do t’ju bëjnë të kuptoni nëse një histori është më mirë ta mbyllni ose ta bartni përpara. Sot beqarët do duhet të qëndrojnë më shumë me të tjerët dhe të shoqërohen, është mënyra më e mirë për t’u rikthyer në lojë.
Puna: Shumë mund të kenë disa grindje me shefat, por përpiqen të kapërcejnë këtë moment të pakëndshëm.
Shigjetari
Dashuria: Do të duhet të bëni gjithçka me qetësi të madhe. Rreziku sot është ai i futjes në një gjendje ndezjeje për shkak të tensionit të pamotivuar, dhe mund të jeni ju që falni veten. Shumë beqarë mund të zemërohen nëse diçka nuk është e duhur dhe të bëjnë një zgjedhje të pakuptimtë.
Puna: Shpesh zgjedhjet tuaja favorizojnë dëshirat e të tjerëve, pasi menjëherë jeni të vendosur dhe zgjidhni atë që dëshironi!
Bricjapi
Dashuria: Nëse keni personin e duhur në krah, pasioni do të jetë sot në krye! Lëreni veten të shkoni në ndjenja dhe të përballeni me gjithçka me më shumë vendosmëri. Nëse jeni beqarë, do të duhet të ndaloni së qari për veten tuaj për një të kaluar që nuk kthehet më kurrë, mendoni për të ardhmen.
Puna: Në punë do të ketë disa kundërshtime. Nuk është e lehtë të kuptosh se çfarë të bësh, por yjet mund të të japin një dorë.
Ujori
Dashuria: Do të jetë një ditë e lodhshme për ata që lindin nën shenjën tuaj, veçanërisht në familje. Ndjenjat gjithashtu do të vihen në provë por kjo nuk do të ndikojë në forcën tuaj. Jupiteri i ndihmon beqarët të sqarojnë ndjenjat, shumë do të jenë në ekuilibër.
Puna: Dikush do të përpiqet të vendosë shkopinjtë në rrota për t’ju bërë të mos përparoni, por tani ju keni forcën e duhur për ta bërë veten të vlefshëm.
Peshqit
Dashuria: Nëse kohët e fundit keni marrë vendime të rëndësishme si martesa ose bashkëjetesa, tani mund të keni një ndryshim në zemër. Ndoshta përgjegjësitë janë ndjerë. Beqarët do kenë shumë për të bërë, por nuk do të heqin dorë nga bërja e takimeve të reja.
Puna: Ju keni ide të reja dhe shumë gjëra për të propozuar, të kujdesshëm në lidhje me investimet, ato mund të jenë shumë të rrezikshme./b.l/noa.al/
 

Hera

Dum Spiro Spero
Ky është horoskopi për ditën e shtunë, 10 gusht 2019

Dashi

Horoskopi i kësaj dite parashikon mundësi për të ndjerë emocione të ndryshme. Fillimi i gushtit ka qenë mjaft pozitiv, por tashmë do të ndiheni të lirë për të mbyllur një raport, që e ndjeni që nuk funksionon. Mund të mbështeteni pa pasur as frikën më të vogël drejt horizonteve të reja.
Demi
Bëni mirë që ti shmangni konfliktet gjatë kësaj fundjave. Do të ndjeni një debulesë fizike në raport me ditët e kaluara dhe kjo gjë nuk do ju lërë që të ndiheni mirë.
Binjakët
Të lindurit e kësaj shenje do të përjetojnë disa tensione dhe acarime. Në punë do të ketë më shumë komplikime nga sa mund të mendoni. Me pak fjalë është një fazë e mbushur me dyshime të shumta.
Gaforrja
Kjo ditë do të jetë e mbushur me tensione të shumtë. Në punë, kush ka përgjegjësi të mëdha, do e ketë të vështirë që të qetësohet për shkak të ngarkesës. Në pjesën e dytë të gushtit do të përjetoni gjëra interesante.
Luani
Kjo e premte do të jetë tejet pozitive. Ju pret një ditë e rëndësishme, gjatë së cilës do të jeni bujarë, por bëni mirë që të mos gjykoni të tjerët. Nëse riktheheni në lojë, do të gjendeni shumë në siklet.
Virgjëresha
Mos lejoni që të tjerët të përfitojnë nga gatishmëria dhe vullneti juaj i mirë. Ju pret një ditë mjaft e ngarkuar me stres, ndaj bëni mirë që të tregoheni të kujdesshëm.
Peshorja
Nëse keni diçka për ti thënë dikujt, bëni mirë që t’ia thoni gjatë kësaj dite. Do të ketë një ngarkesë të madhe stresi gjatë kësaj fundjave. Ndoshta korriku ka përcjellë shumë probleme në dashuri, të cilat kërkojnë më shumë zgjidhje.
Akrepi
Kjo e shtunë do të shënojë rikuperim të ndjeshëm, megjithatë bëni mirë që të kontrolloni formën tuaj fizike. Në familje ka pasur disa probleme, ndaj do të ndiheni tejet të lodhur për të diskutuar me të afërmit.
Shigjetari
Do të jetoni një moment mjaft të tensionuar, por pavarësisht kësaj do të arrini që të rikuperoni shumë energji pozitive, shkruan noa.al. Ka ardhur momenti që të riktheheni në lojë, ku ndjenjat do të marrin vëmendjen kryesore.
Bricjapi
Hëna do të ndodhet në shenjën tuaj, ku nuk do ju mungojë dëshira për të vepruar. Në punë do të jeni shumë ambiciozë dhe kjo gjë do të ketë rëndësi të madhe për ty. Fundjava parashikohet në rritje sa i takon sferës sentimentale.
Ujori
Do të ndjeni nevojën për t’iu shmangur konflikteve, për shkak se tensionet e brendshme do të jenë në rritje. Do të mundoheni që të luftoni monotoninë por nuk do e keni të lehtë.
Peshqit
Yjet do të jenë disi konfliktuale. Mundohuni që të pushoni gjatë kësaj periudhe dhe të vendosni prioritetet tuaja. Bëni kujdes ndaj të lindurve të shenjës së Shigjetarit dhe Binjakëve, pasi ka diçka që nuk është e qartë. Në punë mund të përballeni me disa ndryshime. /a.y/noa.al
 

Hera

Dum Spiro Spero
Ky është horoskopi për ditën e diel, 11 gusht 2019.
Dashi
Dashuria: Një ditë e rëndësishme për marrëdhëniet shoqërore, por disa komplikime në dashuri mund ta bëjnë të vështirë dialogun me të dashurin tënd. Arritjet do jenë shumë më të lehta për beqarët, edhe nëse ndjejnë një shenjë lodhjeje nuk do të humbin asnjë aventurë.
Puna: Jupiteri afrohet dhe ju fton të jeni ndërmarrës. Kjo është koha më e mirë për të bërë plane.
Demi
Dashuria: Yjet janë gjithashtu të favorshëm me ju sot. Partneritetet e testuara mirë do të jenë edhe më solide, edhe nëse disa probleme të vogla mund të shtyjnë një projekt të rëndësishëm. Beqarët do u duhet të zgjedhin vetëm midis takimeve që do të bëjnë.
Puna: Lajm i mirë për ata që do të ndryshojnë punë ose janë në punën e tyre të parë. Do të bëni një përshtypje të shkëlqyeshme.
Binjakët
Dashuria: Kjo ditë do t’i bëjë nervozë ata që kanë lindur në këtë shenjë. Vëmendje e shtuar për ndjenjat që në të vërtetë janë pak në çrregullim. Ata që po kërkojnë histori të reja dashurie ende nuk janë plotësisht të bindur.
Puna: Do të duhet të përballeni me disa momente të pakëndshme në punë. Kushtojini vëmendje reagimeve të ekzagjeruara.
Gaforrja
Dashuria: Nuk është një kohë e mirë për çiftet, por reflektimi mund të jetë i mirë dhe do të ndihmojë të kuptoni nëse në të ardhmen do të ketë burime të mjaftueshme për të mos patur keqardhje. Një mbrëmje intriguese për beqarët, ata akoma mund të shijojnë këtë verë me gëzim.
Puna: Ndryshimet dhe programet e kësaj periudhe do të diktohen nga një vendosmëri e madhe.
Luani
Dashuria: Armëpushimi me personin e dashur vazhdon dhe madje edhe sot do të kaloni një ditë plot emocione. Do të lini pas gjithçka që në të kaluarën ju ka futur në krizë. Njohje të reja dhe interesante po vijnë për beqarët, jini të guximshëm dhe jetoni plotësisht çdo moment!
Puna: Do të jeni këmbëngulës dhe do të insistoni të ndiqni qëllimet tuaja. Do të jeni plot energji dhe gjithçka do ju duket e thjeshtë për t’u marrë.
Virgjëresha
Dashuria: Dashuria ju bën euforik dhe takimet e reja mund të jenë të këndshme, por ato mund të japin shpresë për lajme të mëdha. Pasi keni provuar disa momente krize, për fat të mirë gjithçka po ecën në maksimum. Vera i jep beqarëve flirtime dhe aventura interesante.
Puna: Do të keni mundësinë të përfundoni nisma afatgjata dhe do të keni mundësi të merrni shumë mbështetje.
Peshorja
Dashuria: Sot do të duhet të merreni me disa diskutime familjare që do t’ju japin një kohë të vështirë. Partneri do ju japë gjithë mbështetjen që ju nevojitet. Takime intriguese për shumë beqar, ju jeni plot sharm dhe do magjepsni këdo, por lini veten të lirë!
Puna: Gjëra të rëndësishme do të ndodhin, ju do të dini se si t’i trajtoni ato dhe të vërtetoni vlerën tuaj. Keni më shumë besim tek vetja.
Akrepi
Dashuria: Kushdo që dëshiron të përmirësojë lidhjen e çiftit, do të duhet të angazhohet dhe t’i kushtojë më shumë kohë dashurisë. Venusi ju bën shumë tërheqës dhe do të keni sukses të bëni për vete zemrën e partnerit tuaj. Një tërheqje shumë e fortë do t’i bëjë beqarët që të dorëzohen.
Puna: Do të ketë mundësi të rëndësishme për të arritur një qëllim shumë ambicioz, thjesht duhet të luani mirë kartat tuaja.
Shigjetari
Dashuria: Çiftet që duan të bëjnë bashkëjetesë ose projekte martese sot do të kenë mundësitë më të mira për ta bërë këtë. Venusi mbështet beqarët që synojnë të gjejnë një pikë fikse në jetën e tyre.
Puna: Planetët janë në favorin tuaj dhe do t’ju bëjnë të guximshëm në përfundimin e çdo bisedimi. Do të mahniteni të gjithë!
Bricjapi
Dashuria: Një ditë plot shpresë, shumë Bricjapë do të kthehen të besojnë në një marrëdhënie që ishte në krizë. Është një kohë e mirë për tu rikuperuar. Yjet shpallin dashuri të reja për beqarët dhe shumë do takohen me shpirtin binjak.
Puna: Ju duhet të mbështeteni te njerëzit e mirë, kështu që hapni sytë dhe zgjidhni mirë kujt t’i besoni me detyra.
Ujori
Dashuria: Mundohuni në çdo mënyrë për të zgjidhur keqkuptimet që kanë kompromentuar bashkimin tuaj. Hapuni pranë të dashurit tuaj dhe përpiquni të kapërceni dallimet. Beqarët mund të ndërmarrin hapin e parë dhe ta përdorin këtë ditë për të realizuar ëndrrat e tyre.
Puna: Me mbështetjen e Jupiterit, do të keni mundësi të arrini qëllime shumë të rëndësishme profesionale dhe të keni sukses.
Peshqit
Dashuria: Takimet e bukura dhe të lumtura do të shkrijnë edhe akujt më të vështira. Ata që janë tashmë në çifte do të duhet të bëjnë kujdes nga tundimet! Zemrat e vetmuara mund të vendosin ta njohin më mirë një person, mbase është koha e duhur për t’u dashuruar.
Puna: Lajm i mirë për ata që presin për një promovim. Për shumë është edhe më shumë sesa prisnin!
 

Hera

Dum Spiro Spero

horoskopi për ditën e mërkurë, 14 gusht 2019

Dashi

Gjatë kësaj dite pritet të merrni diçka më shumë, duke pasur parasysh ndikimin e favorshëm të shumë planetëve në shenjën tuaj. Këshillohet që të shmangni shpenzimet e tepërta dhe të shmangni humbjen e kontrollit. Sa i takon ndjenjave do të ndryshoni mendim lehtësisht.
Demi
Ju pret një ditë disi nën ritmin e duhur! Jeni në kërkim të qetësisë ndaj bëni mirë që të qëndroni larg problemeve dhe komplikimeve. Bëni mirë që të tregoheni të kujdesshëm ndaj asaj që do të thoni.
Binjakët
Kjo është një periudhë nën ritmin e duhur, sa i takon sferës profesionale. Për shkak të pushimeve po përballeni me një periudhë stanjacioni, megjithatë bëni mirë që ti shtyni për më vonë zgjidhjet. Keni nevojë për të rikarikuar bateritë dhe për tu relaksuar më shumë. Në dashuri gjërat do të ecin shumë më mirë dhe ndjenjat janë mjaft të favorizuara.
Gaforrja
Në sferën profesionale do të përballeni me një sërë problemesh të cilat do ju krijojnë jo pak shqetësime. Në dashuri, familje dhe raportet miqësore, mund t’iu duhet të përballeni me disa probleme dhe ndryshime të ndjeshme.
Luani
Duhet të mundoheni që të shmangni situatat stresuese dhe të ngarkuara. Tregohuni të kujdesshëm në dashuri dhe bëni kujdes ndaj tensioneve me të cilat do të përballeni.
Virgjëresha
Kjo është një periudhë e mirë, por brenda vetes do të ndjeni një pakënaqësi. Ndoshta kjo do të vijë për shkak se do të mendoni për sforcimet që keni bërë, të cilat nuk janë vlerësuar siç duhet. Yjet favorizojnë pa masë dashurinë.
Peshorja
Ju pret një ditë mjaft interesante, gjatë së cilës duhet të shfrytëzoni në maksimum edhe një rikuperim në dashuri. Gjëja e vetme jo pozitive e kësaj të mërkure është ana financiare, ku këshillohet që të mos e teproni me shpenzimet.
Akrepi
Kjo ditë nuk do të jetë në ritmin e duhur, pasi do të ndiheni të rënë moraliosht. Mund të përjetoni momente dembelizmi, duke mos pasur fuqi të bëni atë që dëshironi. Në sferën sentimentale do të ketë tensione dhe nervozizëm, ndaj bëni mirë që të shmangni situatat stresuese.
Shigjetari
Do të jeni disi frenetik dhe me një dëshirë ë madhe për të vepruar. Bëni mirë që të mos e teproni, sidomos në dashuri, ku nëse ndiheni të mërzitur bëni mirë që të shfryheni tjetër kund, pasi rrezikoni që të gaboni rëndë.
Bricjapi
Këshillohet që gjatë kësaj dite të mos e teproni me shpenzimet! Edhe pse gjatë pushimeve është normale që të shpenzoni më shumë, mundohuni që të mbani nën kontroll llogaritë. Në dashuri duhet të jepni më shumë, të jeni më të pranishëm, më të dashur dhe më pasionantë.
Ujori
Gjatë kësaj të mërkure do të jeni disi nervoz, ndoshta për shkak të diçkaje që ka mbetur pezull apo prej problemeve të cilat nuk kanë marrë ende zgjidhje, shkruan noa.al. Mundohuni që të jeni të kujdesshëm dhe të mos acaroheni. Lidhur me shpenzimet duhet të tregoheni të matur.
Peshqit
Kjo ditë do të jetë mjaft pozitive, qoftë nëse jeni në punë, apo edhe me pushime. Nëse ka çështje të mbetura pezull në sferën profesionale, ky nuk është momenti i duhur për të diskutuar, ndaj shtyjeni për më vonë. Me gjasë do të ketë disa ndryshime të rëndësishme. /a.y/noa.al
 

Hera

Dum Spiro Spero
e enjte, 15 gusht 2019

Dashi

Dashuria: Një ditë veçanërisht me fat për ju. Do të përjetoni momente të mira sidomos në një nivel sentimental dhe do të jeni në gjendje të përfshiheni në të. Beqarët do duhet të mendojnë nëse do të ndërmarrin një histori apo do të jenë përsëri vetëm. Nuk do të jetë e lehtë të vendosni se çfarë të bëni.
Puna: Në punë periudha është intensive për të realizuar negociata të reja. Merrni kohën për t’i përfunduar ato.
Demi
Dashuria: Sot mund të përjetoni momente të nënshtruara dhe disa situata mund të jenë komplekse për tu menaxhuar. Nëse keni një partner, përpiquni të rikuperoni një marrëdhënie, ndërsa beqarët do duhet të shfrytëzojnë kohën e lirë për të kaluar më shumë kohë për veten e tyre.
Puna: Një pushim nga puna mund t’ju bëjë vetëm mirë, gjithçka është në rregull dhe ju mund të flini paqësisht.
Binjakët
Dashuria: Do të jetë një ditë e vështirë për ju që të përballeni, veçanërisht në një nivel sentimental. Për fat të mirë, në mbrëmje do të keni mundësi të gjeni njëfarë stabiliteti emocional. Beqarët do jenë në gjendje të marrin një vendim të rëndësishëm për jetën e tyre të dashurisë.
Puna: Në fushën e punës nuk do të keni mungesë të njohurive që mund të jenë të frytshme në të ardhmen.
Gaforrja
Dashuria: Në dashuri do të jetë e mundur të bëni njohje, të shfrytëzoni sa më shumë situatat që shfaqen. Sidomos beqarët do jenë në gjendje ta shfrytëzojnë atë, ndërsa ata që janë tashmë në çift do të jenë në gjendje të shijojnë zhvillimet e një marrëdhënieje që premton shumë.
Puna: Me Mërkurin në shenjë do të lehtësoheni në nivelin e punës dhe çdo iniciativë me siguri do të kalojë me sukses.
Luani
Dashuria: Ditë me fat për të gjithë ju dhe falë Venusit të favorshëm, ju do të jetoni emocione të bukura në dashuri. Edhe beqarët do jenë në gjendje të kalojnë një ditë të bukur dhe relaksuese, dhe t’i kushtohen miqve të tyre më të afërt për të përjetuar momente të mrekullueshme së bashku.
Puna: Sot nuk do të humbni mundësitë e shkëlqyera të punës që do t’ju lejojnë të arrini qëllimet tuaja.
Virgjëresha
Dashuria: Sot hëna do të kalojë në shenjë, për këtë arsye do të ndjeheni më mirë dhe të kënaqur në frontin sentimental. Për ata me zemër të lirë yjet njoftojnë surpriza dhe njohje të reja që do ta bëjnë kokën tuaj të rrotullohet. Do të jetë vërtet e vështirë të zgjidhni!
Puna: Horoskopi është gjithashtu interesant për sa i përket punës, do të merrni kënaqësi të madhe falë angazhimit tuaj.
Peshorja
Dashuria: Ata që kanë lindur në Peshorje do të jenë në gjendje të besojnë në një fillim shumë të favorshëm për ditën. Pas disa ndërlikimeve situata në çift është më në fund e qetë dhe ju mund të shijoni momente të paharrueshme. Zemrat e vetmuara do të bëjnë takime shumë interesante.
Puna: Lajm i mirë në frontin profesional, do të jeni në krye të listës së preferencave për role të reja. Ky do të jetë një burim krenarie për ju.
Akrepi
Dashuria: Dita nuk fillon shumë mirë dhe disa ngjarje të papritura do t’ju bëjnë të acaroheni. Shmangni lënien e zemërimit për të mos patur pasoja në fushën e dashurisë. Për beqarët nuk është koha e duhur për të filluar marrëdhënie të reja.
Puna: Do të jeni pak të shqetësuar dhe tensioni mund të ketë pasoja në sektorin e punës. Mundohuni të qëndroni të qetë.
Shigjetari
Dashuria: Është një kohë e mirë për të zgjidhur disa probleme që ju kanë dhënë mendime për ca kohë. Dashuria do t’ju japë kënaqësi të madhe dhe mund të përjetoni momente të ëmbla me të dashurin tuaj. Edhe beqarët janë në humor për të bërë plane për të ardhmen.
Puna: Yjet janë interesante, dita do të jetë veçanërisht e frytshme për ju.
Bricjapi
Dashuria: Në krahasim me ditët e para, e sotmja do të jetë më pak konfuze për ju. Situata gjithashtu përmirësohet me ndjenjat dhe marrëveshja me partnerin po shkon shumë mirë. Momente pasioni për zemrat e vetmuara, të cilat do të takojnë njerëz të këndshëm për t’u dashur.
Puna: Sot do të jeni në gjendje të kuptoni se cilat projekte duhet të ndiqni për të arritur sukses në kohën më të shkurtër të mundshme.
Ujori
Dashuria: Të enjten, do të duhet të përballeni me disa situata të sikletshme në sferën sentimentale. Yjet do t’ju ndihmojnë të gjeni zgjidhje të reja për të zgjidhur disa probleme. Beqarët do jenë të lumtur të kënaqen në një relaks, duke marrë parasysh edhe periudhën e verës.
Puna: Periudha është e favorshme për bashkëpunime, dhe nuk do të keni probleme.
Peshqit
Dashuria: Dita mund të rezultojë e nënshtruar, por prapë do të keni mundësi të jetoni momente të mira. Mërkuri është në anën tuaj dhe do të lehtësojë marrëdhëniet. Takimet për beqarët favorizohen, disa mund të jenë vendimtare për dashurinë.
Puna: Sot mund të keni disa njohje të këndshme që do të përmirësojnë situatën tuaj profesionale. Merrni ato më të mirat./b.l/noa.al/
 

Hera

Dum Spiro Spero
premte, 16 gusht 2019 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Do të jetoni disa momente pasigurie dhe do të jeni në kërkim të emocioneve që t’iu mbushin jetën. Këshillohet që të bëni kujdes në raport me persona që nuk i njihni mirë. Po ashtu mund të ketë pakënaqësi ose përplasje me persona me personalitet të fortë, pasi në këtë moment, doni që të keni të drejtë me çdo kusht.
Demi
Keni kaluar ditë jo shumë të bukura. Fatmirësisht e keqja ka kaluar dhe tashmë do të jeni në një fazë rikuperimi, edhe pse do të ketë disa probleme që kërkojnë zgjidhje. Gjithashtu mund të ketë disa diskutime si në sferën familjare edhe në atë profesionale, të paktën deri në fundjavë.
Binjakët
Ka ende disa probleme që nuk ju lënë të ndiheni të qetë. Mund të bëhet fjalë për çështje profesionale ose ekonomike. Kjo gjë mund t’iu shkaktojë shqetësime dhe nervozizëm, ndaj mundohuni që të mos e reflektoni në raportin në çift.
Gaforrja
Do të ndiheni shumë të lodhur dhe nervoz, me gjasë për shkak të situatave që do të ndikojnë në humorin tuaj. Shumë gjëra do të varen nga puna juaj, ku do të ketë ende probleme të mbetura pezull që kërkojnë zgjidhje. Po ashtu mund të ketë ndryshime, të cilat kërkojnë që të ndryshoni strategji. Sa i takon dashurisë, kjo e premte do të jetë mjaft pozitive, por shumë gjëra do të varen nga humori juaj.
Luani
Më në fund planetet do të jenë në anën tuaj dhe do ju ndihmojnë që të kapërceni një krizë apo probleme me të cilat jeni përballur gjatë ditëve të fundit. Mundohuni që ti përballoni gjërat me buzëqeshje dhe në mënyrë pozitive. Takimet janë mjaft të favorshme.
Virgjëresha
Mundohuni që gjatë kësaj dite të bëni vetëm gjërat e domosdoshme. Kjo është një periudhë gjatë së cilës përgjegjësitë do të ndihen shpesh duke ju trysnuar. Kështu që bëni mirë të frenoni pak dhe të gjeni kohën për tu relaksuar dhe për t’u rikarikuar, duke qenë se në shtator rikuperimi do të jetë i ndjeshëm.
Peshorja
Përfitoni nga kjo fundjavë për tu përballur me sfidat që kanë të bëjnë me sferën profesionale. Ka ende disa probleme të cilat duhen përballuar, pasi pavarësisht përpjekjeve tuaja, ka disa pengesa që nuk janë kaluar. Në dashuri, po tentoni që të kuptoni vlerën e një raporti, sidomos me të lindurit e shenjës së luanit dhe bricjapit.
Akrepi
Kjo e premte është dukshëm më e mirë nga ajo që latë pas. Me gjasë mund të ketë ndonjë diskutim që do t’iu prishë humorin por sërish do të rikuperoni. Në pjesën e dytë të muajit gjërat do të përmirësohen.
Shigjetari
Gjatë kësaj dite do të ndiheni plotë me energji dhe dëshirë për të bërë shumë gjëra. Dhe nëse dikush do tentojë që t’iu prishë entuziazmin, mund të reagoni keq. Nismat e ndërmarra prej jush do të rezultojnë shumë pozitive. Probleme mund të lindin në raportet ndërpersonale, ndaj duhet të jeni më të kujdesshëm.
Bricjapi
Gjatë kësaj periudhe jeni duke përjetuar një periudhë të ekuilibruar sentimentale. Kush ka një histori të bukur dashurie, nuk do të ketë probleme, por do të marrë ndonjë siguri më shumë, ndërkohë që kush së fundmi ka përjetuar një zhgënjim në dashuri, do të gjendet në një situatë mos besimi ndaj të tjerëve. Sa i takon punës, do të ketë zhvillime të bukura, në pritje të vjeshtës.
Ujori
Pas një periudhe jo shumë pozitive, ku çdo gjë ishte e rëndë për tu përballuar, tashmë gjërat do të vijnë drejt ndryshimit për mirë. Do të nisni ta shihni të ardhmen me besim, sidomos në sferën sentimentale, shkruan noa.al. Në dashuri, yjet do të jenë në anën tuaj. Nëse ju intereson dikush në veçanti, provoni të guxoni.
Peshqit
Ju pret një ditë pozitive dhe brenda fundjavës do të merrni një lajm që do ju gëzojë, i cili do të përmirësojë humorin tuaj, pasi do të jetë një kënaqësi personale. Sa i takon problemeve me punën, gjërat do të diskutohen gjatë javës në vijim. /a.y/noa.al
 

Hera

Dum Spiro Spero
e martë, 20 gusht 2019

Dashi

Dashuria do të jetë në qendër të mendimeve tuaja në këtë periudhë, duke bërë që të jeni një person që i bëni vend vetes duke tërhequr vëmendjen. Mirëpo shpesh ju ndodh që të kuptoni se interesi juaj nuk është më si në fillim, ndaj bëni kujdes ndaj shpërqendrimeve.
Demi
Ka ardhur momenti për t’ia nisur nga e para dhe për të vepruar. Sa i takon punës disa projekte mund të nisin më herët nga sa e keni parashikuar, ndaj përgatituni. Është duke nisur për iu një periudhë gjatë së cilës yjet më në fund po iu kthehen në favor dhe dielli do të jetë në anën tuaj. Kjo do të thotë se do të keni një përmirësim të madh.
Binjakët
Do të ndiheni disi të lodhur për shkak të punës tuaj. Nuk do të keni shumë dëshirë që të përballoheni me problemet, edhe pse do të ndjeni nevojën për të bërë shumë gjëra lidhur me familjen, punën dhe paratë. Mundohuni që të mos tërhiqeni mbrapsht, pasi mund të humbni disa mundësi të mira.
Gaforrja
Keni dëshirë që të hiqni dorë nga çdo gjë, por nuk është momenti i duhur për ta bërë. Bëni mirë që të studioni strategjitë e duhura, në mënyrë që të mos hasni në pengesa. Momentalisht do të ndiheni shumë të lodhur me personat që iu rrethojnë dhe me bashkëpunimet. Bëni durim! Megjithatë mundohuni që të mos e shfryni stresin në dashuri, duke i izoluar sa më shumë ndjenjat.
Luani
Kjo e martë do të jetë mjaft pozitive, ndaj mundohuni që të jepni maksimumin, pasi dy ditët në vijim do të shënojnë rënie. Megjithatë kjo mbetet një periudhë përgjithësisht e favorshme, gjatë së cilës do keni mundësi që të realizoni lehtësisht një sërë idesh dhe projektesh. Është një moment mjaft i favorshëm edhe sa i takon ndjenjave.
Virgjëresha
Mundohuni që t’iu jepni më shumë hapësirë ndjenjave, jo vetëm në raportin në çift, por edhe në familje dhe shtëpi. Kjo është një periudhë gjatë së cilës do keni munëdsi që të ndërtoni të ardhmen tuaj personale dhe sentimentale. Nëse keni personin e duhur në krahë, do arrini që të bëni gjëra të mëdha, ndërsa nëse jeni vetëm, ka ardhur momenti që të bëni takime të reja.
Peshorja
Kjo e martë do të jetë dukshëm më e mirë nga ditët që keni lënë pas. Ju presin zhvillime të rëndësishme si në punë edhe në sferën sentimentale, ku mund të ketë zhvillime serioze. Në dashuri, nëse keni pasur probleme, situata do të vijë drejt përmirësimit.
Akrepi
Jeni përballur me momente tensioni, si në sferën profesionale edhe në atë sentimentale. Në dashuri raporti në çift është vënë në provë disa herë. Nëse jeni ende bashkë do të thotë se do regjistroni gjatë. Sa i takon punës doni më shumë qartësi lidhur me situatat që iu rrethojnë, për shkak se ndiheni në ankth.
Shigjetari
Kjo ditë nuk iu gjen aspak në humor, përkundrazi do të jeni nervoz. Kjo gjë do të reflektohet edhe në dashuri, sidomos nëse historia që po jetoni nuk funksionon siç duhet. Yjet nuk janë në anën tuaj sa i takon ndjenjave, ndaj mund të ketë edhe zhgënjime.
Bricjapi
Në sferën sentimentale jeni në një fazë kur nuk dëshironi që të rrini vetëm, kështu që ose jeni në kërkim të dikujt, ose po mundoheni të shpëtoni një raport, edhe pse mund të keni hasur në probleme, shkruan noa.al. Sigurisht ka edhe çifte që ecin mirë, por në këtë periudhë qielli nuk është shumë i favorshëm.
Ujori
Një problem jetik për ju, janë paratë, pasi nuk do të arrini që të rikuperoheni. Keni vështirësi për shkak të shpenzimeve të tepërta. Bëni mirë që të shmangni sa më shumë provokimet.
Peshqit
Do të ndiheni disi konfuz sa i takon ndjenjave dhe raporteve ndërpersonale. Në dashuri dikush të cilin e keni ndjekur me ngulm mund t’iu vërë re, por tashmë mund të jesh ti që nuk ko t’ia dish. Kjo fazë pasigurish mund të reflektohet edhe në punë. /a.y/noa.al
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Gaforrja
Keni dëshirë që të hiqni dorë nga çdo gjë, por nuk është momenti i duhur për ta bërë. Bëni mirë që të studioni strategjitë e duhura, në mënyrë që të mos hasni në pengesa. Momentalisht do të ndiheni shumë të lodhur me personat që iu rrethojnë dhe me bashkëpunimet. Bëni durim! Megjithatë mundohuni që të mos e shfryni stresin në dashuri, duke i izoluar sa më shumë ndjenjat.
:(:(:(
 

Hera

Dum Spiro Spero
Parashikimi i Horoskopit, datë 21 gusht 2019
Dashi

Jeta ne çift do ketë përmirësime gjate kësaj dite. Do qëndroni me shume kohe se me pare me atë qe keni ne krah dhe do i shprehni ndjenjat ashtu si i keni ne zemër. Beqaret do bëjnë çfarë te mundin për ta gjetur personin qe kane ëndërruar. Do filloje një etape e re sot. ne planin financiar mos lini asgjë pas dore sepse me vone situata do ndërlikohet me tepër.

Demi

Do merrni kritika te shumta sot nga partneri dhe do ndiheni keq për këtë arsye. Ne fakt ai do ketë te drejte për gjithçka sepse ju e keni lënë pas dore atë dhe veten tuaj. Beqaret do kenë një dite normale dhe pa te reja. Merrini gjerat si t’iu vijnë. Ne planin material priten përmirësime me te mëdha nga sa ju kishit menduar. Përfitoni për te kryer ndonjë shpenzim te nevojshëm.

Binjaket

Do jeni shume xheloze për partnerin tuaj sot, megjithatë kur jeni pranë tij ndiheni me te lumturat e botes. Mos kërkoni qe ai te mos ruaje shoqërinë me te tjera sepse do ishte një kërkesë e papranueshme. Tregohuni me liberale. Beqaret do jene pasive dhe do mbyllen ne vetvete. Ne planin financiar çdo gjë do jete ne rregull, nuk priten aspak vështirësi.

Gaforrja

Tregohuni realiste ne jetën tuaj ne çift sot dhe mos kërkoni gjera te pamundura nga ai qe keni ne krah nëse nuk doni te zhgënjeheni. Beqaret ka mundësi te gjejnë një person i cili do përkujdeset tej mase për ta dhe do i beje te ndihen mire. Plutoni do favorizoje transaksionet financiare dhe do iu ndihmoje te mbani te ekuilibruar te ardhurat.

Luani

Asnjë planet nuk do ndikoje drejtpërdrejt sot ne jetën tuaj ne çift. Kjo nuk do te thotë qe lidhja juaj do jete problematike, por qe do keni vështirësi për te ruajtur atmosferën e ngrohte. Beqaret nuk duhet te hezitojnë t’i joshin personat qe do iu gjenden pranë dhe do iu bëjnë komplimente. Sektori i financave do jete i privilegjuar. Nuk do keni asgjë për çfarë te shqetësoheni.

Virgjeresha

Dite pozitive, por pa pasion te zjarrte kjo e sotmja. Tregohuni me tolerante dhe te kuptueshëm me atë qe keni ne krah. Beqaret do kenë takime me persona qe vërtet ja vlejnë për t’i pasur pranë. Mund te nise shume shpejt një histori dashurie e sinqerte. Ne planin financiar duhet te merrni këshilla nga specialistet sesi ta stabilizoni situatën.

Peshorja

Dite e paqëndrueshme kjo e sotmja. Here do debatoni ashpër me partnerin dhe ne orët e mbrëmjes do dashuroheni plot pasion me te. Emocionet do jene te fuqishme, por ne te dyja ekstremet. Beqaret me mire te mos ju besojnë te gjithë personave qe do i joshin sepse mund te zhgënjehen. Financat do jene te mire për aq kohe sa ju te mos kryeni çmenduri me shpenzimet.

Akrepi

Do jeni shume te disponueshem ndaj partnerit tuaj gjate kësaj dite dhe marrëdhënia do jete me e zjarrte dhe pasionante. Beqaret duhet t’i peshojnë mire gjerat para se te merrni vendime te rëndësishme. Po u nxituat mund ta lëndoni veten me shume sesa mund ta imagjinoni. Ne planin financiar do fillojnë një periudhe me e mire dhe me e qëndrueshme.

Shigjetari

Do e joshni edhe me tepër partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe marrëdhënia ne çift do ece ne rrugën e duhur. Do ndiheni me te dashuruar se kurrë me pare. Beqaret do rrije ta bëjnë për vete personin qe kane pëlqyer prej kohesh dhe do ndihen te lumtur për këtë fakt. Financat do jene te mbrojtura gjithë kohës kështu qe mund te shpenzoni pa frike për gjerat me te domosdoshme.

Bricjapi

Nëse keni pasur debate te forta ne çift, sot duhet te gjeni mënyrën e duhur për t’i zgjidhur ato. Po i late pas dore situata mund t’iu dale jashtë kontrollit. Beqaret do jene me fat. Rrjedha e jetës se tyre do ndryshoje njëherë e përgjithmonë. Për problemet qe do keni me financa duhet t’iu besoni vetëm specialisteve, askujt tjetër.

Ujori

Te dashuruarit do jene debate te forta, por nga ana tjetër nuk do mungojnë as momentet romantike. Dita do jete e ndare ne dy pjese. Nëse jeni ende ne kërkim te personit ideal, sot duhet te bëheni gati për ndryshime. Jupiteri do i shtoje mundësitë për takime impresionuese. ne planin financiar ka rrezik te përballeni me te papritura jo fort te këndshme.

Peshqit

Dite e qete dhe e bukur kjo për te dashuruarit. Do i pranoni gabimet qe keni bere ne te shkuarën dhe do dini si te kërkoni falje. partneri do jete ne humor dhe do iu përgatisë edhe surpriza. Beqaret do kenë takime te papritura, por nga te cilat do iu rrahe zemra shume fort. Ne planin financiar do e keni te vështirë te hiqni dore nga shpenzimet dhe kjo mund t’iu sjelle probleme.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Apapa per sot e la rrjedha e jetes me ndryshu? :lol:
 

Hera

Dum Spiro Spero
e enjte, 22 gusht 2019 .


Dashi


Ju pret një e enjte vërtetë interesante, gjatë së cilës do keni mundësi të guxoni, të merreni me gjëra të reja dhe të përfshiheni në projekte të cilat nuk i kishit eksperimentuar më parë. E vetmja këshillë për ju është që të mundoheni të mos shpenzoni shumë.

Demi

Pas një fillim gushti aspak pozitiv, tashmë yjet do të jenë në anën tuaj dhe do ju ndihmojnë që të keni më shumë sukses në gjithçka që do të bëni. Sigurisht që varet nga ajo që keni ndërmend të bëni, por ky është momenti i duhur për ta guxuar. Edhe raporti në çift do të jetë mjaft i mirë, ashtu sikundër edhe takimet e reja.

Binjakët

Mund të keni dyshime në dashuri, por kjo vlen vetëm për historitë e lindura së fundmi si aventurë. Ndërkohë lidhjet e konsoliduara do të ecin normalisht. E vetmja gjë për të cilën keni nevojë, është pak qetësi.

Gaforrja

Këshillohet që t’iu përkushtoheni më shumë njerëzve të vërtetë dhe jo atyre virtualë, pasi keni më shumë miq nga ana tjetër e ekranit se sa në realitet. Bëni mirë që të shoqëroheni me të tjerët dhe të dilni nga rutina. Po ashtu përkushtojuni më shumë dashurisë. Sa i takon punës jeni në një fazë riprogramimi, por mund të ketë ndryshime të mëdha.

Luani

Edhe pse yjet janë në anën tuaj, mundohuni që të mos e teproni dhe të mos bëni zgjedhje të guximshme, vetëm pse doni të bini në sy. Ndonjëherë është mirë që të ecni sipas rrjedhës në mënyrë që të mos gaboni. Sa i takon dashurisë, prisni të premten, para se të bëni ndonjë lëvizje.

Virgjëresha

Të lindurit e kësaj shenje janë shumë të përkushtuar ndaj dashurisë dhe ndjenjave, aq sa mund të mendojnë të konsolidojnë një lidhje dhe në këtë drejtim yjet ju mbështesin. Edhe sa i takon punës do të jeni të karikuar me energji për të çuar deri në fund projektet tuaja.

Peshorja

Të lindurit e kësaj shenje duhet të rishikojnë disa programe dhe projekte sa i takon punës. Mundohuni që të mos e humbni toruan dhe të mos kapeni më kot pas çdo gjëje.

Akrepi

Gjatë kësaj dite duhet të veproni me shumë kujdes, për shkak të ndikimit të kundërt të Hënës, e cila iu bën më të dobët. Shmangni kundërshtitë, zënkat dhe debatet, edhe pse mund të mos i duroni dot ca gjëra.

Shigjetari

Gjatë kësaj të enjteje mund të përballeni me tensione ose diskutime të cilat do ju shkaktojnë shumë stres. Mundohuni që të moderoni fjalët dhe të shmangni përplasjet, pasi mund të vuani pasojat.

Bricjapi

Këshillohet që gjatë kësaj dite të jeni më të lirë lidhur me projektet tuaja, pasi yjet ju mbrojnë. Reflektoni mirë para se të bëni zgjedhje të rëndësishme, megjithëse mundësitë nuk do ju mungojnë, si në punë edhe në dashuri.

Ujori

Ju pret një e enjte nën ritmin e duhur dhe e mbushur me stres, ku do të ndiheni të lodhur, shkruan noa.al. Megjithatë mos u dekurajoni, pasi problemet do të jenë tranzitore dhe yjet nuk do të jenë më kundër.

Peshqit

Kjo ditë është mjaft pozitive, gjatë së cilës mund të merrni një lajm shumë të mirë. Sa i takon punës do të keni pavendosmëri, pasi nuk e dini nëse duhet të vijoni. Vlerësoni mirë çdo zgjedhje tuaj, pasi vjeshta do ju gjejë pushues. /a.y/noa.al
 

Mogli

🔇🔐
Peshqit

Kjo ditë është mjaft pozitive, gjatë së cilës mund të merrni një lajm shumë të mirë. Sa i takon punës do të keni pavendosmëri, pasi nuk e dini nëse duhet të vijoni. Vlerësoni mirë çdo zgjedhje tuaj, pasi vjeshta do ju gjejë pushues

Hajt iher ta shofim ca lajmi se deri itash ka fillu dita mrapsht
 

Didi

C'est la vie.
Peshqit

Kjo ditë është mjaft pozitive, gjatë së cilës mund të merrni një lajm shumë të mirë. Sa i takon punës do të keni pavendosmëri, pasi nuk e dini nëse duhet të vijoni. Vlerësoni mirë çdo zgjedhje tuaj, pasi vjeshta do ju gjejë pushues

Hajt iher ta shofim ca lajmi se deri itash ka fillu dita mrapsht
Epo ca kane yjet kondra ca jo.

Une jo prsh. Lol
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top