• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Horoskopi : Parashikimi per sot

Hera

Moderatorë
Horoskopi ditor për ditene marte - 9. korrik 2019
DASHI21. mars - 20. prill
Duke u fokusuar shume tek karriera ka mundësi ta lini disi pas dore partnerin tuaj sot. Nëse nuk doni qe ai te keqkuptohet me mire shpjegojani situatën. Beqaret do kenë veçse mundësi për aventura kalimtare dhe asgjë me tepër sesa aq. Buxheti ka rrezik te pësojë disa tronditje për shkak te shpenzimeve te papritura qe do iu duhet te kryeni.
DEMI21. prill - 21. maj
Dita e sotme ka për te qene shume here me e mire për juve qe jeni ne një lidhje. Do merreni vesh për çdo gjë me partnerin dhe priten çaste te lumtura. Beqaret duhet te jene te arsyeshëm dhe nuk duhet te pranojnë çdo lloj ftese qe do ju behet. Ne planin financiar do mbizotërojë gjithë kohës një klime e qete dhe nuk do keni vështirësi aspak.
BINJAKET22. maj - 21. qershor
Dite edhe me e favorshme se me pare do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Nuk do keni me debate për te shkuarën, përkundrazi asaj do i vini kapak njëherë e përgjithmonë. Beqaret do kenë mundësi te mira edhe për aventura kalimtare edhe për histori serioze. Problemet financiare do fillojnë te pakësohen. Tregohuni sa me te matur qe te mundeni.
GAFORRJA22. qershor - 22. korrik
Sot ka për te qene një dite me diell për ju qe jeni ne një lidhje. Do jeni me te logjikshëm, me tolerante dhe me te kuptueshëm me atë qe keni ne krah. Beqaret duhet te tregohen te hapur dhe te pranojnë te njihen me sa me shume persona. Shume shpejt do vije dhe dita kur ata do e ndryshojnë statusin. Buxhetin duhet t'ua lini ne dore specialisteve pasi vete nuk do mund ta mbani dot nen kontroll.
LUANI23. korrik - 22. gusht
Fale ndikimit pozitiv te planetëve, ne jetën tuaj ne çift do rikthehet entuziazmi dhe qëndrueshmëria. Nuk do keni as problemin me te vogël me te dashurin e zemrës. Beqaret do ndihen me se miri edhe ashtu si janë prandaj nuk do bëjnë sakrifica për ta ndryshuar statusin. Ne planin financiar fati do jete me ju dhe gjendja do përmirësohet me shume nga sa mendonit.
VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator
Dite me ngjyra dhe harmoni do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do keni asnjë lloj problemi me partnerin, përkundrazi do ndiheni për mrekulli. Beqaret duhet t'i shprehin pëlqimet e tyre sepse po priten gjate dikush tjetër do tregohen me i shkathet dhe do ua rrëmbejë dike nga duart. Financat do jene te mira dhe do kryeni edhe investime te konsiderueshme.
PESHORJA24. shtator - 23. tetor
Sot do përkujdeseni me tepër për financat ju te dashuruarit dhe e gjithë kjo për te siguruar një te ardhme me te mire për te dy. Partneri do ju ndihmoje me çdo gjë. Beqaret duhet te kenë me tepër besim tek jeta e tyre dhe kane për ta bere për vete atë qe pëlqejnë. Buxheti do jete i mire ose me i mire sesa disa kohe me pare. Strategjia qe keni ndërmarre do jepe rezultate pozitive.
AKREPI24. tetor - 22. nëntor
Rrethanat dhe humori juaj do beje qe marrëdhënia me partnerin te jete e jashtëzakonshme sot. Do argëtoheni pafund me partnerin dhe do jeni me te buzëqeshur. Beqaret do dine si te joshin dike dhe deri ne mbrëmje do ja arrijnë qëllimit përfundimtar. Financat nuk do jene ashtu si ju i keni pritur, por me një menaxhim me te mire mund ta mbani situatën te stabilizuar.
SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor
Rutina dhe angazhimet ne jetën tuaj familjare do ua bëjnë ditën te mërzitshme sot. Here pas here mund te keni edhe disa mosmarrëveshje me partnerin. Beqaret nuk duhet kurrsesi te abuzojnë me joshjen pasi do krijojnë një imazh shume te keq te vetes. Financat do konsolidohen pak nga pak, kështu qe do ju duhet te bëni edhe pak durim.
BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar
Jeta juaj ne çift do ndryshoje për mire si me magji. Jeta do ju duket shume here me e bukur juve qe jeni ne një lidhje. Beqaret do bëjnë te pamundurën qe ta gjejnë personin me te cilin te kalojnë jetën, por për fat te keq nuk do ja arrijnë dot qëllimit. Ne planin financiar do gjendeni përpara situatave goxha te vështira dhe vetëm me ndihmën e te afërmve do mund t'ia dilni.
UJORI21. janar - 19. shkurt
Dashuria e çifteve do influencohet shume pozitivisht sot. Do ja kaloni me se mire me atë qe keni ne krah dhe nuk do prisni me kohe për te hedhur hapa me teje. Beqaret ka mundësi te bien ne dashuri me një person i cili do ua beje jetën fantastike dhe do i emocionoje gjithë kohës. Financat do jene gjithë kohës te mbrojtura kështu qe nuk do keni asnjë lloj tronditjeje.
PESHQIT20. shkurt - 20. mars
Dite mjaft sensuale ka për te qene kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Ne disa momente do ndiheni aq mire me partnerin saqë nuk do ju besohet se jeni ne realitet. Beqaret do joshin dhe do joshen gjate gjithë kohës, por ende nuk do ndihen gati për te hedhur hapa me tej. Ne planin financiar fati do ju buzëqeshë gjate gjithë kohës dhe gjendja do përmirësohet.
 

Hera

Moderatorë
toggle menu
Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 10 korrik 2019.

Dashi-
Kjo është një ditë gjatë së cilës nuk do të ndiheni rehat, veçanërisht në dashuri, ku nuk do të arrini që të gjeni zgjidhjet e duhura ndaj disa problemeve. Gjithashtu ka disa çështje profesionale, të cilat nuk ju lejojnë që të ndiheni mirë, duke ju vënë në siklet.


Demi-
Keni nevojë për disa siguri si në sferën sentimentale edhe në atë profesionale. Mundohuni që të jeni më optimist, pasi tashmë do të keni mundësi që të korrni fryte të mira si në dashuri edhe në punë. Por pikë së pari mbani parasysh se nuk duhet të mbeteni peng të së kaluarës dhe gjërave që nuk duhen. Duhet të relaksoheni dhe të pushoni më shumë.

Binjakët-
Parashikohen ndryshime në sferën profesionale. Bëni kujdes ndaj të gjitha çështjeve dhe marrëveshjeve që duhet të arrini. Në sferën sentimentale do të jeni në fazë rimëkëmbje, ku do të keni mundësi rikuperimi, nëse keni kaluar momente krize.

Gaforrja-
Kjo ditë do të karakterizohet nga një forcë e pashtershme, e cila lejon që të përballeni dhe zgjidhni çdo lloj problemi. Do të ndiheni shumë më mirë në raport me javët e kaluara, ndaj mundohuni që të përfitoni nga ndikimi pozitiv i planetëve, për të arritur rezultatet e dëshiruara.

Luani-
Ju pret një ditë nën ritmin e duhur, ku do të keni debulesë fizike. Rikuperimi do të vijë vetëm nga e premtja. Lëreni ditën të kalojë dhe mos u përfshini në polemika.

Virgjëresha -
Kjo ditë do të jetë mjaft e favorshme, ndaj mundohuni që të mos ju shpëtojë asnjë mundësi. Mund të zgjidhni pakënaqësi të cilat janë të mbartura prej kohësh, ndonëse nervozizmi nuk do të mungojë.

Peshorja-
Do të përballeni me tensione ekstreme dhe zhgënjime të mëdha. Ndoshta për shkak se nuk do të ndiheni më lider, në disa situata. Ndryshojini gjërat që keni për të bërë, në mënyrë që të ndiheni më të inkurajuar.

Akrepi-
Kalimi tranzit i Hënës në shenjën tuaj, do të rrisë pasionin dhe intensitetin me njeriun tuaj të zemrës. Ndërkohë, duhet të shmangni krizat dhe të reflektoni më shumë për çështjet ekonomike.

Shigjetari-
Ju pret një ditë pozitive, e cila do të jetë e mbushur me emocione të bukura dhe forcë. Përfitoni për të programuar diçka të bukur. Mjaft të favorizuara janë edhe aspektet e tjera të jetës suaj, përfshi edhe atë ekonomik. Do të keni mundësi që të gjeni zgjidhje të mira.

Bricjapi-
Kjo e mërkurë do ju gjejë me të fuqishëm dhe gati për tu rikthyer në lojë. Do të keni mundësi që të jetoni emocione të bukura, sidomos në sferën sentimentale. Pikërisht sa i takon ndjenjave do të ketë mundësi të shumta si dhe takimet janë mjaft të favorshme.

Ujori-
Në sferën sentimentale nuk do të jeni shumë të qetë! Me gjasë jeni përballur me një krizë ose po jetoni një dashuri pa pasion, në pritje të diçkaje tjetër, shkruan noa. Ka ardhur momenti që të reflektoni mirë dhe të kuptoni se çfarë dëshironi në të vërtetë.

Peshqit-
Ju pret një ditë pozitive dhe interesante në çdo drejtim, si për sa i takon ndjenjave dhe në sferën personale. Janë mjaft të favorizuara takimet dhe lidhjet e reja. Po i jepni shumë rëndësi anës tuaj emocionale pasi keni nevojë që të ndiheni të dashuruar.

© SYRI.net
 

Hera

Moderatorë
Horoskopi ditor
Horoskopi ditor për ditene enjte - 11. korrik 2019
DASHI21. mars - 20. prill
Urani do sjelle disa trazira te vogla gjate kësaj dite megjithatë asgjë për t’u alarmuar. Tregohuni sa me te matur e sa me te kujdesshëm me fjalët e veprimet. Beqaret duhet te përfitojnë nga mundësitë e mira qe do iu jepen sepse nuk do jete përherë e njëjta gjë. Ne planin financiar situata do vije duke u përmirësuar nëse vazhdoni te bëni kujdes si ditët e fundit.
DEMI21. prill - 21. maj
Dite kontradiktore do jete kjo e sotmja për ju qe keni një lidhje. Shpesh nuk do mëreni vesh me atë qe keni ne krah dhe me kokëfortësi do doni te dale e juaja. Beqaret do jene gati për te filluar edhe aventura kalimtare mjafton te mos qëndrojnë vetëm si gjithë këto kohe. Me shpenzimet tregohuni disi me te arsyeshëm nëse doni qe gjendja te mbetet e mire edhe me vone.
BINJAKET22. maj - 21. qershor
Për te dashuruarit do jete një dite e qëndrueshme dhe aspak problematike. Do dini te silleni me njeri-tjetrin dhe nuk do keni aspak debate. Beqaret do bëjnë mire t’i pranojnë te gjitha ftesat qe do ju bëhen dhe me pas do jete ne te drejtën e tyre nëse do përfitojnë apo jo. Buxhetin do arrini ta ekuilibroni me shpejt nga sa e kishit menduar. Pas mesdite do ndiheni me te qete.
GAFORRJA22. qershor - 22. korrik
Jeta juaj ne çift do jete gjithë kohës e mbrojtur nga Venusi. Do ndiheni shume te lumtur me atë qe keni ne krah dhe do buzëqeshni pafundësisht. Beqaret duhet t’iu qëndrojnë larg disa personave intrigues qe do mundohen vetëm te përfitojnë prej tyre. Edhe pse buxheti nuk do jete i kënaqshëm mundohuni te mos merrni shume hua. Nesër gjerat do jete akoma me te vështira për ju.
LUANI23. korrik - 22. gusht
Fale Saturnit do i merrni gjerat shume me seriozisht sot. Lidhjen do e thelloni me shume dhe do tregoheni te sinqerte me gjithçka. Beqaret nga ana tjetër duhet te tregohen sa me te matur sepse atëherë kur nuk do e presin do surprizohen për keq nga dikush. Me financat tregoni sa me shume maturi qe te mundeni. Po e kaluat pa probleme këtë dite edhe e nesërmja ka për te qene e mire.
VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator
Ka ardhur momenti i kthesës së madhe. Mund të mendoni për një jetë të re, pasi një projekt i mirë do të marrë jetë në muajt në vijim. Këshillohet që gjatë këtyre ditëve të tregoheni të kujdesshëm, veçanërisht në dashuri dhe në punë. Po ashtu vëmendje maksimale kërkojnë situatat që mund të kthehen në të rrezikshme.
PESHORJA24. shtator - 23. tetor
Jeta juaj ne çift do influencohet pozitivisht gjate gjithë kësaj dite. Do keni një komunikim fantastik me partnerin dhe mund te merrni edhe disa vendime te rëndësishme. Edhe beqaret do kenë një dite te mbushur me risi dhe surpriza. Duhet ta shfrytëzojnë çdo çast deri ne maksimum. Financat nuk do jene te këqija, megjithatë pak me shume kujdes nuk do ju beje keq.
AKREPI24. tetor - 22. nëntor
Harrojeni te shkuarën e hidhur ju te dashuruarit dhe mendoni vetëm si ta bëni sa me te bukur te ardhmen ne çift. Partneri do mundohet t'iu surprizoje dhe t'iu beje te lumtur. Beqaret do jene sensuale, por nga ana tjetër do druhen te pranojnë ftesa e te njihen me persona te rinj. Ne planin financiar do bëni te pamundurën për ta ndryshuar gjendjen, por vetëm fale ndihmës se familjareve do ja arrini qëllimit.
SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor
Sot here do mendoni te bëni detyrat ne jetën tuaj ne çift e here do mendoni te shkëputeni nga gjithçka dhe te veproni sipas asaj qe ndjeni. Kujdes për çdo hap pasi do ketë pasoja për te ardhmen. Për beqaret gjithçka do ndodhe ashtu si ata e kane ëndërruar prej kohesh. Ne planin financiar nuk do keni asnjë lloj tronditjeje kështu qe mund te jeni te qete.
BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar
Nen ndikimin e madh te Merkurit sot do bëni te pamundurën qe ta ndryshoni rrjedhën e jetës tuaj ne çift. Do keni një komunikim me te mire me njeri-tjetrin dhe do bini dakord edhe për disa gjera për te cilat me pare keni debatuar. Beqaret do jene sharmante dhe tërheqës. Pjesa me e madhe do arrijnë ta bëjnë për vete atë qe pëlqejnë. Ne planin financiar do jeni luftarake dhe do arrini ta mbani gjendjen nen kontroll.
UJORI21. janar - 19. shkurt
Dite shume e bukur do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do keni as debatin me te vogël me partnerin tuaj, përkundrazi marrëdhënia me te do përmirësohet tej mase. Edhe për beqaret do vije një mundësi e shkëlqyer qe do ua ndryshoje rrjedhën e gjerave. Ne planin financiar mos prisni ndryshime te mëdha te gjendjes dhe kënaquni me qëndrueshmërinë qe do mbizotërojë.
PESHQIT20. shkurt - 20. mars
Dite mjaft konfliktuale ka për te qene kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do keni zënka, debate dhe madje mund te thoni edhe fjale te gabuara. Beqaret do bëjnë mire t'i marrin gjerat si t'iu vijnë dhe kane për te përfituar me shume nga sa mendonin. Me financat nuk do keni asnjë lloj problemi, megjithatë mire është qe t'ua vini veshin disa këshillave qe do iu japin te afërmit.
 

Hera

Moderatorë
Horoskopi ditor për ditene premte - 12. korrik 2019

DASHI21. mars - 20. prill
Dite shume e trazuar dhe e mbushur me mosmarrëveshje ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do debatoni për çdo gjë dhe nuk do pranoni qe gjerat te bëhen siç do tjetri. Beqaret duhet ende te reflektojnë para se te bëjnë zgjedhje pasi jo çdo gjë është ashtu si duket ne pamje te pare. Buxhetin do jeni ne gjendje ta menaxhoni me kujdes dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.

DEMI21. prill - 21. maj
Dite fantastike kjo e sotmja për te dashuruarit. Marrëdhënia me partnerin do përmirësohet tej mase dhe do vendosni me ne fund te jetoni bashke. Beqaret do jene te vëmendshëm dhe nuk do lënë pa përfituar nga çdo mundësi qe do iu jepet. Ka gjase qe sot te ndodhin ndryshime. Financat menaxhojini me sa me shume përkujdes ne mënyrë qe edhe e ardhmja te jete e qëndrueshme.

BINJAKET22. maj - 21. qershor
Te dashuruarit do duken para te gjithëve sikur kane një lidhje te forte, por ndërkohë me njeri-tjetrin do debatojnë goxha. Nëse tregoheni te turpshëm ju beqaret keni për te humbur disa mundësi te jashtëzakonshme. Bëjini sytë katër dhe shprehini hapur pëlqimet. Buxheti nuk do jete aspak i kënaqshëm prandaj duhet shmangur çdo lloj investimi.

GAFORRJA22. qershor - 22. korrik
Do keni ndryshime te shpeshta humori gjate gjithë kësaj dite dhe kjo mund te nxisë here pas here debate e mosmarrëveshje. Ne disa raste nuk do e mbani dot gojën dhe do thoni fjale te renda. Beqaret do jene paragjykues dhe nuk do arrijnë te fillojnë një lidhje. Ne planin financiar do jeni me te vëmendshëm dhe do bëni një riorganizim tërësor te situatës.

LUANI23. korrik - 22. gusht
Hëna do ju beje shume romantike sot ju te dashuruarve dhe ne çdo moment do përjetoni emocione te forta pranë partnerit. Beqaret ende nuk do ndihen gati shpirtërisht për ta ndryshuar statusin e tyre, por mire është qe te mos humbasin mundësitë te paktën për njohje. Shpenzimet duhet t'i ulin sa me shume ne mënyrë qe gjendja te filloje te normalizohet.

VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator
Do jeni shume te dashur, te kuptueshëm dhe tolerante me partnerin tuaj gjate kësaj dite kështu qe marrëdhënia mes jush ka për te qene e shkëlqyer. Edhe beqaret do jene me fat dhe mund te realizojnë takime vendimtare qe do ua zbukurojnë jetën. Me financat do jeni te matur dhe do bëni llogari para se te shpenzoni. Kjo mënyrë te menaxhuari do ju mbaje larg problemeve.

PESHORJA24. shtator - 23. tetor
Dite me e qëndrueshme ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit, megjithatë serish problemet nuk do shuhen plotësisht. Mundohuni te jeni sa me te logjikshëm dhe te reflektoni për te kuptuar sa me pare gabimet. Beqaret do ndihen mire ashtu si janë dhe nuk do kërkojnë te bëjnë asnjë lloj ndryshimi. Ne planin financiar do keni sukses me shumice dhe gjendja do mbetet e shkëlqyer.

AKREPI24. tetor - 22. nëntor
Dite e vështirë ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Persona te trete do kenë ndikim te madh tek jeta e tyre dhe do nxitin debate te forta. Beqaret do kenë një dite te favorshme. Ata do i shprehin pafund ndjenjat e tyre dhe shume gjera ne jetën e tyre do ndryshojnë. Sektori i financave do varet plotësisht nga mënyra sesi ju do i menaxhoni te ardhurat.

SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor
Venusi do jete planeti qe do e favorizoje gjithë kohës jetën tuaj ne çift sot dhe do beje qe marrëdhënia mes jush dhe partnerit te përmirësohet goxha. Do jeni shume me te logjikshëm dhe me realiste. Beqaret gjithashtu do kenë një dite te favorshme për te realizuar takimet qe kane ëndërruar. Sektori i financave nuk do jete plotësisht i stabilizuar megjithatë përmirësime do ketë.

BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar
Ka mundësi qe marrëdhënia juaj me partnerin te përkeqësohet gjate kësaj dite. Do keni debate te forta edhe për gjera elementare dhe do ndiheni keq. Beqaret do kenë një dite mjaft interesante. Nëse kane dëshirën e mire dhe dine si te sillen me personat qe do takojnë, mund te fillojnë lidhjen e shume ëndërruar. Nëse me shpenzimet tregoheni te matur gjendja e te ardhurave do mbetet e mire.

UJORI21. janar - 19. shkurt
Ju te dashuruarit do jeni nder me te privilegjuarit sot. Marrëdhënia me partnerin do jete e jashtëzakonshme dhe zemra do ju rrahe fort kurdoherë. Beqaret me mire te bëjnë kujdes me hapat qe do hedhin sepse prej tyre varet gjithë e ardhmja. Ne planin financiar do ju duhet te bëni pak sakrifica ne mënyrë qe ta mbani situatën nen kontroll. Po e lëshuat dorën do ketë tronditje.

PESHQIT20. shkurt - 20. mars
Ju te dashuruarit do bëni shume përpjekje qe te ruani klimën e ngrohte ne jetën tuaj ne çift sot dhe do ja arrini qëllimit. Here pas here mund te bëni edhe tolerime. Beqaret do jene gjithë kohës te mobilizuar për te kërkuar dashurinë e madhe dhe do ja arrijnë qëllimit me shpejt nga sa mendonin. Buxheti nuk do jete aspak i keq kështu qe përfitoni për te hequr ndonjë para mënjanë për te siguruar edhe te nesërmen.
 

Hera

Moderatorë
Horoskopi ditor
Horoskopi ditor për ditene shtune - 13. korrik 2019
DASHI21. mars - 20. prill
Do të flisni shumë me atë që keni në krah sot, por do ta kuptoni se nuk keni të njëjtat mendime mbi tema të caktuara. Nëse jeni beqarë, ka pak mundësi që të gjeni personin e duhur. Për sa iu përket shpenzimeve ka mundësi që të vendosni ekuilibër.
DEMI21. prill - 21. maj
Bëni vetëm pak kujdes me tendencën për të dominuar gjithçka. Në planin financiar duhet më shumë maturi. Studiojini mirë gjërat para se të merrni vendime. Bëni kujdes me shëndetin nga vapa.
BINJAKET22. maj - 21. qershor
Vendosni pak rregull para se të arrini në katastrofë. Kujdes me çdo gjë që do thoni, sepse mund të lindin mosmarrëveshje të mëdha. E keni vetë në dorë pastaj për të zgjedhur metodën e joshjes. Me paratë do të keni mjaft probleme.
GAFORRJA22. qershor - 22. korrik
Më në fund do bashkëpunoni më shumë me atë që keni në krah dhe do flisni për tema të ndryshme. Tregohuni më të duruar, sepse po tentuat të krijoni një lidhje, do lëndoheni. Mos merrni vendime të rëndësishme në planin financiar.
LUANI23. korrik - 22. gusht
Një ditë e stresuar dhe shumë e lodhshme. Keni nevojë për disa pushime të vogla. Shkëputuni nga njerëzit që ju rrethojnë dhe përpiquni të gjeni një ambient të ri. Kujdes për ndonjë problem me punën.
VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator
Ka mundësi të keni një takim vendimtar, i cili mund t’iu sjellë lumturinë e kërkuar. Neptuni do t’iu ndihmojë të zgjidhni disa probleme me paratë. Gjithsesi shmangni operacionet e mëdha dhe shpenzimet.
PESHORJA24. shtator - 23. tetor
Mos u merrni me spiunllëqe por shikoni punët tuaja. Është mirë të mos ngatërroheni, sepse mund ta pësoni keq. Kujdes me thashethemet. Keni përreth njerëz që nuk ju duan aspak.
AKREPI24. tetor - 22. nëntor
Mos u tregoni kokëfortë dhe pranojini disa gabime. Tregohuni pak më liberalë në mendimet që keni. Do keni fat, por mundohuni të mos shkëputeni nga realiteti. Me paratë nuk do të keni probleme.
SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor
Marrëdhënia juaj në çift do bazohet te sinqeriteti sot. Secili nga partnerët do respektojë tjetrin dhe mendimet e tij. Nuk do jeni më një çift tradicional, por do tentoni të provoni edhe gjëra të reja e të veçanta.
BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar
Shfrytëzojeni sot çdo moment deri në maksimum dhe tregohuni më tolerantë. Mos bini në pesimizëm, por mendoni pozitivisht. Intuita nuk do t’iu çojë në rrugë të gabuar në planin financiar. Mos iu besoni të gjithëve.
UJORI21. janar - 19. shkurt
Venusi premton një ditë të gëzuar. Mendoni vetëm për të sotmen, lëreni pas atë që do të vijë më vonë. Neptuni do t’iu sjellë shumë fat me financat. Gjithsesi mirë është të mos ndërmerrni shumë rreziqe dhe të mos bëni shumë shpenzime.
PESHQIT20. shkurt - 20. mars
Edhe pse nuk do të jeni shumë në qejf gjatë kësaj dite, përsëri do mundoheni të ruani një klimë harmonike tek ata që ju rrethojnë. Beqarët nuk do mund t’i rezistojnë dot sharmit të personave që do takojnë.
 

iluzion

maybe
PESHQIT20. shkurt - 20. mars
Edhe pse nuk do të jeni shumë në qejf gjatë kësaj dite, përsëri do mundoheni të ruani një klimë harmonike tek ata që ju rrethojnë. Beqarët nuk do mund t’i rezistojnë dot sharmit të personave që do takojnë.
E ruaj gjithmon harmonin
 
  • Like
Reactions: Ivy

Hera

Moderatorë
Horoskopi ditor për ditene diel - 14. korrik 2019

DASHI21. mars - 20. prill
Dite e këndshme do jete kjo e sotmja për te dashuruarit edhe pse nuk do përjetojnë emocionet te forta. E rëndësishme është qe do kuptoheni me atë qe keni ne krah dhe do merreni vesh për çdo gjë. Beqaret do marrin ftesa qe ne orët e para te mëngjesit dhe ka gjasa qe deri ne fund te ditës situata për ta te ndryshoj. Buxheti do jete goxha delikat kështu qe shmangni çdo investim.

DEMI21. prill - 21. maj
Do i jepni prioritet absolut sot jetës tuaj ne çift dhe do lini pas dore çdo gjë tjetër. Marrëdhënia me partnerin do lulëzojë serish. Beqaret nuk do kënaqen me takimet qe do realizojnë, kështu qe do preferojnë te presin edhe pak kohe para se te hedhin hapa. Kjo do jete gjeja me e mire. Gjendja financiare nuk do jete e keqe, kështu qe mund te bëni edhe ndonjë investim.

BINJAKET22. maj - 21. qershor
Sot here do mendoni te bëni atë qe është me e mira për jetën tuaj ne çift e here do mendoni te veproni ashtu si do e ndieni dhe do bëni me te mirën për veten. Kujdes para se te merrni vendime. Edhe beqaret do gjenden përballë dilemave te vështira dhe nuk do dine si te veprojnë. Ne planin financiar nuk keni për te pasur shume vështirësi, kështu qe do jeni te qete.

GAFORRJA22. qershor - 22. korrik
Sot do jeni te gatshëm çdo gjë qe do ju propozoje partneri ju te dashuruarve dhe marrëdhënia ne çift ka për te qene e jashtëzakonshme. Beqaret gjithashtu do favorizohen mjaft nga yjet dhe do arrijnë ta bëjnë për vete atë qe kane pëlqyer gjithmonë. Ne planin financiar Neptuni do jete planeti qe do ju mbështesë ne çdo moment dhe do ju ndihmoje t'i zgjidhni te gjitha problemet qe keni pasur.

LUANI23. korrik - 22. gusht
Jeta juaj ne çift ka për te qene shume here me e bukur se me pare. Marrëdhënia juaj me partnerin nuk do ketë asnjë te mete dhe ne çdo çast do ndiheni te bekuar nga yjet. Beqaret duhet te tregohen me te duruar dhe nuk duhet te joshin cilindo person qe do ju dale para. Ne planin financiar mos kërkoni me ngulm te pasuroheni shpejt sepse do bëni gabime qe mund t'iu rrënojnë edhe me tepër.

VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator
Sot ka për te qene një dite mjaft e qete për ju te dashuruarit. Do flisni për çdo gjë hapur me partnerin dhe do bashkëpunoni fort me njeri-tjetrin. Te dy do bëni here pas here edhe lëshime. Beqaret nuk do lodhen shume duke kërkuar princin e kaltër pasi ai do vije vete ne mënyrë te papritur. Buxheti do ekuilibrohet dalëngadalë. Tregohuni me te duruar.

PESHORJA24. shtator - 23. tetor
Jeta juaj ne çift ka rrezik te marre një kthese kritike sot. Do keni here pas here debate me partnerin dhe për shume gjera nuk do bini dakord. Beqaret do jene sharmante dhe joshës. Ata do e bëjnë për vete cilindo person qe do ju qëndrojë pranë dhe këtë gjë pa shume përpjekje. Financat nuk do jene te këqija, por kjo nuk do te thotë qe ju te rrezikoni se tepërmi duke shpenzuar me sy mbyllur.

AKREPI24. tetor - 22. nëntor
Dite euforike dhe e mbushur me gëzim do jete kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do ja kaloni me se miri me partnerin dhe emocionet do jene te njëpasnjëshme. Beqaret me ne fund do e gjejnë shpirtin e tyre binjak dhe do bëjnë te pamundurën për te filluar sa me shpejt një lidhje me te. Ne planin financiar fati do jete gjate gjithë kohës ne anën tuaj.

SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor
Dite shume e turbullt do jete kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Shpeshherë do ndiheni keq pranë atij qe dashuroni dhe debatet mund t'iu lëndojnë. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te filluar një lidhje dhe ka shume gjase te refuzojnë çdo lloj ftese. Financat do jene gjithë kohës te mbrojtura nga yjet dhe nga ana tjetër ju do tregoheni te kujdesshëm me shpenzimet.

BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar
Nëse doni qe gjerat te ecin mire ne lidhjen tuaj duhet te tregoheni shume me te duruar me partnerin. Ai nuk do jete ne ditën e tij me te favorshme dhe here pas here mund te beje gjera te gabuara. Beqaret nuk duhet te nxitohen sot edhe sikur te marrin ftesa interesante. Vështirësitë qe keni pasur ne planin financiar do zgjidhen sot dhe mund t'i kryeni shpenzimet e domosdoshme.

UJORI21. janar - 19. shkurt
Kjo e sotmja nuk do jete një dite plotësisht e favorshme për jetën tuaj ne çift. Here pas here mund te keni edhe disa debate te vogla me njeri-tjetrin. Ata qe janë vetëm ka mundësi te gjuhen nga Kupidi dhe gjithçka do ju ndryshoje rrënjësisht. Ne planin financiar gjithashtu do ketë ndryshime pozitive. Dikush nga familja do ju mbështesë me një shume te majme.

PESHQIT20. shkurt - 20. mars
Jeta juaj ne çift do jete thuajse ideale sot. Yjet do mendojnë gjate gjithë kohës për ju dhe do favorizojnë bashkëpunimin dhe mirëkuptimin. Beqaret do keni një dite plot ngjyra dhe emocione te këndshme. E rëndësishme është qe nuk do e ndiejnë vetminë dhe nuk do jene te mërzitur asnjë çast. Buxhetin duhet ta mbani me tepër nen kujdes sepse po filluan problemet nuk do dini nga t'ia mbani me pas.
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
Sikur ta kishim horoskopin qe ne mengjes me laps e leter do i benim gjerat:p
@Hera verejtje per ty se sdo rrime gjithe naten ne tani ti plotesojme pikat qe na thot shenja:p:D
 

Hera

Moderatorë
Sikur ta kishim horoskopin qe ne mengjes me laps e leter do i benim gjerat:p
@Hera verejtje per ty se sdo rrime gjithe naten ne tani ti plotesojme pikat qe na thot shenja:p:D
Gabim fatal kam bere @iva nuk me falet ju lashe gjithe diten ....cfare do denimi te kem do e pranoj o_O
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
Gabim fatal kam bere @iva nuk me falet ju lashe gjithe diten ....cfare do denimi te kem do e pranoj o_O
Ok.Mqs jam e bute,mjafton te na shkruash nja ca vargje ne forme bejtesh dhe je e falur:D
 

Hera

Moderatorë
Horoskopi për ditën e hënë, 15 korrik 2019
Dashi
Dashuria: Mos kini frikë sot kur keni të bëni me një çështje në lidhje me të ardhmen tuaj sentimentale. Bëni atë haptazi dhe sigurohuni që ta bëni të qartë atë që është më e dashur për ju. Mbrëmja premton të jetë e mirë, madje edhe beqarët mund të argëtohen me miqtë.


Puna: Ditë e mirë sot për të marrë iniciativën në disa situata të punës që duket se janë ndalur për disa kohë.
Demi
Dashuria: Në një kontekst sentimentar sot mund të mbështeteni në një Venus të bukur që do t’ju japë kaq shumë qetësi! Megjithëse po kaloni një kohë shumë sfiduese, do të keni mundësi të gjeni kohë për të mos lënë pas dore të dashurin tuaj. Beqarët do të duhet të merren me disavantazhin e Mërkurit.
Puna: Ju do të keni për të kapërcyer disa pengesa në vendin e punës dhe do të jeni mjaft të lodhur, por nuk do të humbni durimin.
Binjakët
Dashuria: Mund të ketë disa probleme me çiftet këtë të hënë. Disa keqkuptime mund të krijojnë grindje dhe gjendja e keqe mund t’i bëjë gjërat edhe më keq. Qëndroni të qetë dhe ruani qartësinë mendore. Beqarët mund të bëjnë takime të mira.
Puna: Një ditë me fat në frontin e punës, Mërkuri i favorshëm përforcon aftësitë tuaja të komunikimit.
Gaforrja
Dashuria: Një moment ideal për t’i dhënë hapësirë ??ndjenjave, Venusi është në shenjë dhe i jep fuqi dhe energji atyre që janë në çift. Megjithatë, mos nënvlerësoni shenjat paralajmëruese të një partneri intolerant për disa nga qëndrimet tuaja. Një ditë plot surpriza për zemrat e vetmuara, flirtime po vijnë.
Puna: Një ditë e zakonshme në punë për vendasit e shenjës. Nuk do të ketë suksese, por as pengesa.
Luani
Dashuria: Dashuria e mirë për Luanët, harmonia e çiftit do të jetë shumë e lartë dhe do të gjeni arsye të mira për të buzëqeshur përsëri dhe për të shijuar gjërat e mira në jetë. Do të jetë një ditë e përkryer për të rifituar vitalitetin. Mund të ketë një takim interesant në horizont për beqarët.
Puna: Perspektiva të shkëlqyera për punën, në ditët në vijim do të vijnë disa lajme të bukura të papritura.
Virgjëresha
Dashuria: Ju do të filloni ditën me shoqërinë e duhur, por ju nuk do të humbisni disa momente konfuze për shkak të ndikimit të Mërkurit. Për beqarët, pritet të rikthehen dhe miqësitë për të rivlerësuar, të cilat janë në horizont.
Puna: Puna nuk ju lë pa afat, do t’ju duhet të kujdeseni për një çështje që nuk mund ta lini dhe që duhet të zgjidhni sa më shpejt që të jetë e mundur.
Peshorja
Dashuria: Qielli dashamirës shpall emocione të mëdha në dashuri. Pasioni do t’ju bëjë të prekshëm dhe do t’ju bëjë të bëni gjëra të papritura, por ju do t’i bëni me kënaqësi të madhe! Beqarët do të merren nga mania e protagonizmit dhe do të jenë qendra e vëmendjes kudo!
Puna: Do të keni energji të madhe, e përdorni atë për të ruajtur kontrollin e situatave të punës me të cilat përballeni.
Akrepi
Dashuria: Për çiftet e qëndrueshme sot pasioni do të ngrijë qiellin dhe shumë do të kenë udhëtime dhe argëtime të planifikuara. Beqarët do të jenë të favorizuar në takime, mund të ketë marrëdhënie të reja.
Puna: Marsi për të lindurit nga shenja do të japë mundësitë e duhura për të arritur sukses dhe për të fituar njohje.
Shigjetari
Dashuria: Një grindje mund të shkatërrojë marrëdhënien me personin e zemrës, mundohuni të jeni më racional dhe të mos përpiqeni të krijoni keqkuptime në mënyrë që të mos degjenerohet lidhja. Jupiteri është në anën e beqarëve dhe do të sjellë emocione të reja.
Puna: Dëshira për të punuar do t’ju shoqërojë gjatë gjithë ditës dhe do të jeni aktivë në punë.
Bricjapi
Dashuria: Në këtë ditë do të mbizotërojë dëshira për të hequr qafe shumë situata të vështira që vijnë nga jashtë. Mos bini në provokime, edhe absurditeti më i vogël mund të shkaktojë shkëndijë. Njohje të reja hyrëse për beqarët, disa do të jenë me fat.
Puna: Ju do të jepni më të mirën në punë dhe do të arrini njëri pas tjetrit. Mirëkuptim me kolegët.
Ujori
Dashuria: Një ditë e rëndësishme për dashurinë, është koha për të bërë kontrolle mbi ndjenjat. Hëna tregon gatishmërinë për të pajtuar me një person me të cilin është shfaqur kohët e fundit një problem. Madje edhe beqarët do të duhet të kontrollojnë nëse është e përshtatshme të vazhdoni pjesëmarrjen.
Puna: Sot ju mund të merrni lajme që do t’ju kapin në punë. Ndryshimet dhe ndërrimet nuk do të mirëpriten.
Peshqit
Dashuria: Horoskopi shpall një ditë paksa të nënshtruar për Peshqit. Sot ju do të duhet t’u kushtoni vëmendje atyre që ju i keni të shpeshta, disa marrëdhënie ndoshta është më mirë t’i leni të humbasin në rrugë. Fillimi i javës së stuhishme për beqarët, disa dhimbje koke do të japin një kohë të vështirë.
Puna: Do të jeni shumë të vendosur në punë, dhe gjithashtu shumë kreativ, në mënyrë që të tërheqni vëmendjen e kolegëve.

© SYRI.net
 
  • Like
Reactions: Ivy

Hera

Moderatorë
Horoskopi i të martës
16/07/2019
Dashi-Do ëndërroni me shume sesa duhet gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift dhe realiteti do ju duket i egër. Zbrisni me këmbë ne toke sepse me vone do lëndoheni edhe me tepër. Beqaret do kenë disa takime, por nuk do ndihen gati t’i çojnë ato me tej. Situata financiare nuk do ketë përmirësime edhe pse keni kohe qe po shpenzoni me maturi.

Demi-Dite e tensionuar kjo e sotmja për te dashuruarit. Asgjë nuk do shkoje ashtu si ju e keni menduar kështu qe bëni kujdes. Beqaret do kenë takime me disa persona serioze. Ata do diskutojnë gjere e gjate me ta ne mënyrë qe te njihen me mire. Ne planin financiar rekomandohet maturi. Situata nuk do jete aq e qëndrueshme sa për te kryer investime.
https://www.syri.net/jete-stil/267535/nga-thengjillet-e-mbuluar-deri-tek-hakmarresit-ja-si-e-shprehin-inatin-12-shenjat-e-horoskopit/
Binjaket-Edhe pse jeni ne një lidhje, ju dhe partneri do e respektoni lirinë dhe mendimin e tjetrit. Gjithçka do shkoje për mrekulli dhe do ndiheni me fat qe keni njeri-tjetrin. Beqaret mund te fillojnë menjëherë histori dashurie pasionate. Ne planin financiar është momenti te kryeni transaksione dhe investime. Nëse nuk e bëni sot me vone do e keni te vështirë.

Gaforrja-Përgatituni për momente te lumtura dhe mjaft harmonike gjate kësaj dite. Do ja shprehni me tepër ndjenjat atij qe keni ne krah dhe do mrekulloheni pranë tij. Beqaret do bëjnë mire te mos i kalojnë etapat sa hap e mbyll sytë, por t’i shijojnë ato sa me shume. Financat fatmirësisht nuk do jene delikate, prandaj mund te kryeni shpenzimet e domosdoshme.

Luani-Staurni do jete planeti qe do udhëheqë jetën tuaj ne çift sot. Nuk do tregoheni kërkues ndaj partnerit përkundrazi do e toleroni atë here pas here. Beqaret do bëjnë çmenduri vetëm e vetëm për ta gjetur princin e tyre te kaltër. te ardhurat nuk do jene ne gjendjen me te mire, megjithatë me pak kursime dhe kujdes do ua dilni mbanë edhe këtë dite.

Virgjëresha-Do i harroni te gjitha problemet e se kaluarës sot dhe do i kërkoni partnerit te nisni një etape te re. e keni vendosur se do toleroni me tepër dhe nuk do tregoheni impulsive. Beqaret do kenë besim tek vetja dhe do e bëjnë për vete personin qe do pëlqejnë. Ne planin financiar do lodheni paksa, por do e stabilizoni situatën. Shume shpejt do ketë edhe përmirësime.

Peshorja-Priten vështirësi te shumta sot ne jetën tuaj ne çift. Mos u nxitoni te merrni vendimet qe ju duken me te lehta sepse keni për te vuajtur me shume. Beqaret nuk do jene shume ne humor për te nisur histori dashurie. Merkuri do iu sjelle fat ne planin financiar. Do keni përmirësim te menjëhershëm te situatës. Do shpenzoni pa frike për ato qe do ju duhen.

Akrepi-Do i shtoni dozat e fantazisë gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift dhe atmosfera do jete me e elektrizuese se kohet e fundit. Beqaret duhet te dëgjojnë edhe arsyen jo vetëm zemrën sepse ne te kundërt mund te bëjnë disa gabime. Financat nuk do kenë asnjë ndryshim nga disa dite me pare. Ruajeni vigjilencën dhe shpenzoni me sa me shume kursim.

Shigjetari-Do i kaloni sa hap e mbyll sytë te gjitha problemet qe ju kishin dale ne jetën tuaj ne çift dhe do e shihni me më tepër optimizëm te ardhmen. Beqaret do kenë takime serioze dhe mund te fillojnë shume shpejt histori dashurie afatgjata. Ne planin financiar duhet te zgjidhni sa me shpejt problemet urgjente e me pas te bëni një riorganizim te situatës.

Bricjapi-Do kaloni momente mjaft romantike gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift dhe do dëshironi qe dita te mos mbaroje kurrë. Si ju ashtu edhe partneri do i shprehni pa fund ndjenjat. Beqaret do ndihen mire ashtu si janë dhe nuk do e ndiejnë nevojën e dikujt ne krah. Ne planin financiar do ndërmerrni iniciativa dhe do e përmirësoni gjendjen e te ardhurave.

Ujori-Te gjithë çiftet qe i kane rezistuar stuhive dhe furtunave te kohëve te fundit do marrin vendime te rëndësishme sot mbi te ardhmen. Beqaret do hidhen ne sulm dhe do arrijnë ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë. Jeta e tyre do ndryshoje tërësisht rrjedhe. Edhe ne planin financiar do keni shume fat. Përfitoni për te kryer transaksionet e menduara.

Peshqit-Dite shume e paqëndrueshme kjo e sotmja për te dashuruarit. Do keni debate te shumta me partnerin dhe ne asnjë mënyrë nuk do pranoni qe gjerat te bëhen siç do ai. Po vazhduat me këtë sjellje nuk keni për te shkuar gjate si çift. Beqaret do qëndrojnë pranë miqve dhe do ndihen mire. Financat do jene ne gjendje te qëndrueshme, prandaj mund te kryeni edhe ndonjë investim.

© SYRI.net
 

Hera

Moderatorë
Horoskopi ditor për ditene merkure - 17 korrik 2019

DASHI21. mars - 20. prill
Sektori i dashurisë për ju qe jeni ne një lidhje do jete goxha i trazuar sot. Shpesh do futeni ne debate te ashpra me atë qe keni ne krah. Për beqaret do jete një dite goxha stimuluese. Gjërat për ta do fillojnë te ndryshojnë ashti si i kishin menduar. Financat do kërkojnë pak me shume përkujdes. Pranojeni pa nguruar ndihmën e te afërmve sepse do keni vërtet nevoje.

DEMI21. prill - 21. maj
Dita e sotme do jete me e bukur dhe me më shume ngjyra për ju te dashuruarit. Mund te merren edhe vendime te rëndësishme lidhur me disa plane qe keni filluar te bëni. Beqaret do mendojnë me shume për dashurinë dhe do i shtojnë përpjekjet për te gjetur princin e kaltër. Ne planin financiar do i zgjidhni edhe disa probleme te vogla qe keni pasur me pare. Ne mbrëmje do jeni me te qete.

BINJAKET22. maj - 21. qershor
Dite ideale do jete kjo e sotmja për te gjithë ju qe keni një lidhje. Saturni do jete planeti qe do ju mbështesë fort dhe do ua beje gjerat shume me te lehta. Beqaret duhet te mendohen dy here para se te bëjnë deklarata sepse jo gjithçka është ashtu si duket ne pamje te pare. Ne planin financiar ka ardhur koha te merreni me shume me menaxhimin ne mënyrë qe ta mbani situatën nen kontroll.

GAFORRJA22. qershor - 22. korrik
Më ne fund pas një periudhe disi delikate, sot do merreni vesh me mire me partnerin dhe do buzëqeshni here pas here. Zemra do rrahe edhe me fort ne dosa momente. Beqaret do kalojnë momente vërtet sublime pranë një personi qe nuk e kishin pare ndonjëherë me pare. Buxheti do jete disi me delikat dhe do ju duhet te merrni disa hua për t’ia dale mbanë.

LUANI23. korrik - 22. gusht
Ju te dashuruarit nuk do kaloni një dite te mire sot. Do jeni te pakënaqur me sjelljen e partnerit dhe nuk do reshtni se e kritikuari. Çdo moment do jete i trazuar. Beqaret do jene me romantike se me pare, por sot vetëm do vrojtojnë pa hedhur hapa. Për financat do jeni shume te kujdesshëm dhe te logjikshëm. Nëse vazhdoni kështu do pasuroheni me shpejt nga sa mendonit.

VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator
Gjate kësaj dite do keni shume dëshirë t’i bëni gjerat si duhet dhe pa u nxituar për asgjë. Me vullnet dhe përpjekje keni për t’ia dale mbanë përherë. Beqaret me ne fund do e gjejnë princin e tyre te kaltër dhe do fillojnë me te një marrëdhënie te kënaqshme. Urani di ju mbështesë fort ne sektorin e financave dhe do ju ndriçojë mendimet përherë. Do e dini mire çfarë shpenzimesh te kryeni dhe çfarë te lini për nesër.

PESHORJA24. shtator - 23. tetor
Do jeni shume te pavarur sot ju te dashuruarit dhe kjo do ju pëlqejë tej mase ne lidhjen qe keni krijuar. Do i shprehni pafund dëshirat dhe do mundoheni t'ia plotësoni qejfet njeri-tjetrit. Beqaret duhet te qartësohen njëherë vete se çfarë personi duan te kenë ne krah e me pas te hedhin hapa. Buxheti ne disa momente do jete delikat kështu qe mos rrezikoni, por merrni sa me pare masa.

AKREPI24. tetor - 22. nëntor
Do jeni shume te matur sot ju te dashuruarit dhe nuk do lejoni qe mes jush dhe partnerit te linde ndonjë probleme. Toleranca gjithashtu do mbizotërojë. Beqaret do ndikohen nga Venusi dhe Jupiteri kështu qe marrëdhënia ne çift ka për te qene shume e ngrohte. Ne planin financiar duhet te bëni me shume kujdes. Mundohuni qe te seleksiononi edhe shpenzimet qe do kryeni.

SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor
Dite shume e ngrohte ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do dini si t'i shprehni sa me shume ndjenjat dhe buzëqeshja do mbizotërojë ne çdo moment. Beqaret ka mundësi te kenë dashuri me shikim te pare dhe jeta do ju marre drejtimin qe aq shume kane ëndërruar. Financat mund te kenë tronditje te vogla, por asgjë për te vene alarmin. Ruani vetëbesimin!

BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar
Do jeni shume te drejtpërdrejtë sot ju te dashuruarit dhe marrëdhënia ne çift do filloje te stabilizohet. Te paktën me ne fund do mësoni çfarë i pëlqen njërit e çfarë tjetrit. Beqaret me mire te preson edhe pak kohe para se te hedhin hapat e mëdha ne mënyrë qe te ndihen me te sigurte. Problemet me financat do arrini t'i zgjidhni me shpejt nga sa e kishit imagjinuar.

UJORI21. janar - 19. shkurt
Marrëdhënia juaj me partnerin ka për te qene shume here me e mire gjate kësaj dite. Do i kuptoni gabimet, do kërkoni falje dhe do mundoheni ta bëni çdo çast te mrekullueshëm. Beqaret do jene pozitive. Ata do pranojnë me buzëqeshje ftesat qe do iu bëhen dhe do gjejnë mënyrën e duhur për te mos pranuar vijimësinë me ata qe nuk do i tërheqin. Buxheti nuk do jene ne gjendjen me te mire.

PESHQIT20. shkurt - 20. mars
Jeta juaj ne çift do favorizohet tej mase sot. Do jeni me te qete kur te flisni me partnerin dhe do arrini te zgjidhni edhe disa probleme delikate te se shkuarës. Beqaret duhet t'i marrin gjerat me seriozisht pasi nesër nuk do iu jepen me mundësi te tilla. Ne planin financiar planetët do i keni ne favor dhe gjendja do stabilizohet ndjeshëm. Mire është te hiqni edhe disa para mënjanë për te siguruar edhe te ardhmen.
 

Jetmira

Banned
GAFORRJA22. qershor - 22. korrik
Më ne fund pas një periudhe disi delikate, sot do merreni vesh me mire me partnerin dhe do buzëqeshni here pas here. Zemra do rrahe edhe me fort ne dosa momente. Beqaret do kalojnë momente vërtet sublime pranë një personi qe nuk e kishin pare ndonjëherë me pare. Buxheti do jete disi me delikat dhe do ju duhet te merrni disa hua për t’ia dale mbanë.
:)P:p)
Llafe-koti.
 

Hera

Moderatorë
Horoskopi i të enjtes 18/07/2019Dashi-
Nëse marrëdhënia juaj me partnerin nuk është e kënaqshme, duhet te kini kurajën dhe guximin te diskutoni hapur me te. Gjithsesi mos prisni përmirësime te menjëhershme te situatës. Beqaret, nen ndikimin pozitiv te Venusit, do jene magnetike dhe do tërheqin pas vetes cilindo qe do iu pëlqejë. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire, prandaj shpenzoni me kujdes dhe maturi.

Demi-Dite e qete dhe e pasur me momente harmonike kjo e sotmja. Do bashkëpunoni pa fund me partnerin tuaj dhe do i zgjidhni sa hap e mbyll sytë mosmarrëveshjet e vjetra. Për beqaret priten takimet e ëndrrave, por ata duhet te kenë durim deri ne mbrëmje. Ne planin financiar Plutoni do sjelle fat me shumice. Përfitoni për te.

Binjaket-Influenca e yjeve nuk do jete e keqe për jetën tuaj ne çift sot. Do jeni te gatshëm t’i kushtoni me tepër vëmendje personit qe keni ne krah dhe situata do përmirësohet ndjeshëm. Beqaret nuk duhet t’i mbyllin sytë dhe ta lënë veten te lire sepse mund te lëndohen. Ne planin financiar duhet te mendoheni mire para se te bëni gjithçka sepse çdo gabim mund t’iu kushtoje shtrenjtë.

Gaforrja-Përgatituni për një ngjarje te madhe gjate kësaj dite. Partneri do këtë menduar gjithçka qe t’iu lere me goje hapur dhe te përjetoni emocione pa fund. Nëse keni vetëm me siguri qe sot do shkëmbeni shikimet me një person mjaft tërheqës. Jeta juaj do ketë ndryshime rrënjësore. Ne planin financiar do iu duhet pak me tepër maturi dhe kujdes për t’ia dale.

Luani-Do e rigjeni harmoninë dhe ngrohtësinë e jetës suaj ne çift gjate kësaj dite dhe do ndiheni me se miri. Mundohuni te mos prekni për pak kohe temat delikate. Beqaret do duan dashuri te mëdha dhe pasionante, por sot mundësitë do ekzistojnë vetëm për aventura kalimtare. Ne planin financiar do keni mbështetjen e yjeve, prandaj nuk priten aspak probleme.

Virgjeresha-Sot do mbizotërojë gjate gjithë kohës një klime e ngrohte ne çift. Te dy nuk do i preferoni emocionet e furishme, por do ju mjaftojnë edhe disa minuta se bashku ne qetësi. Beqaret do kenë një dite normale dhe pa te reja. Duhet ende te bëjnë durim. Financat priten te përmirësohet fale përmbylljes me sukses te disa projekteve te nisura me herët.

Peshorja-Jeta ne çift nuk do jete as pozitive dhe as negative gjate kësaj dite. Merrini gjerat si t’iu vijnë vetëm se bëni kujdes me kritikat e tepruara ndaj atij qe keni ne krah. Disa nga ata qe janë beqare do kenë takimet e shumëpritura, te tjerët do kalojnë momente te këndshme me miqtë. Financiarisht nuk do jeni ne gjendjen me te mire. Ulni sa me pare shpenzimet e tepruara.

Akrepi-Po u treguar autoritare me atë qe keni ne krah sot do keni debate te forta. Pranoni te bashkëpunoni dhe here pas here edhe te hapni rruge. Jo gjithmonë keni ju te drejte. Beqaret duhet ta heqin turpin dhe te bëjnë atë qe do ndiejnë. Mundësitë për te krijuar një lidhje janë te mëdha. Ne planin financiar do ju duhet te hiqni dore nga te gjitha shpenzimet ne mënyrë qe t’ia dilni.

Shigjetari-Do keni shume gjera për te diskutuar me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe do harxhoni shume kohe vetëm për këtë gjë. Ai qe keni ne krah do iu kuptoje dhe do ua plotësojë disa nga dëshirat. Beqaret do kenë dëshira te çmendura te cilat nuk do iu realizohen sot. Financat do kenë përmirësime shume te mëdha dhe do mund te kryeni investimet e dëshiruara.

Bricjapi-Yjet do i keni gjate gjithë kohës pranë sot dhe do ju mbështesin pa fund. Marrëdhënia ne çift do jete edhe me e bukur sesa e kishit imagjinuar. Edhe beqaret do kalojnë një dite te mrekullueshme dhe te mbushur me takimet e ëndrrave. Me financat duhet te merreni me tepër. Me mire rregullojini problemat sa janë te vogla sesa te prisni qe ato te bëhen te veshura.

Ujori-Çështjet e dashurisë do shkojnë për mrekulli gjate kësaj dite. Do mirëkuptoheni me partnerin tuaj dhe gjerat do ju shkojnë sipas planeve. Beqaret do hedhin hapat e para drejt një lidhjeje me një person qe e kane njohur qysh ne fëmijëri. Buxheti duhet riorganizuar sa me pare te jete e mundur. Po e late pas dore nuk do arrini dot me ta stabilizoni situatën.

Peshqit-Do jeni ne humor shume te mire gjate kësaj dite dhe do e toleroni pa fund atë qe keni ne krah. Ne mbrëmje mund te ketë ndonjë darke romantike gjate se cilës mund te flisni edhe për te ardhmen. Beqaret serish do jene pa fat ne dashuri dhe do mbeten vetëm. Financat mos kërkoni t’i rritni menjëherë sepse nuk do ia arrini dot. Menaxhoni me kujdes ato qe iu kane mbetur.

© SYRI.net
 

Hera

Moderatorë
Horoskopi ditor për ditene premte - 19. korrik 2019

DASHI21. mars - 20. prill
Venusi do ua mbroje gjate gjithë kohës jetën tuaj ne çift sot dhe do ju beje me te logjikshëm me vendimet qe do merrni. Dialogu do jete pika juaj e forte qe do zgjidhe çdo gjë. Beqaret ka mundësi te marrin disa deklarata dashurie dhe jeta do ju ndryshoje njëherë e mire. Ne planin financiar mundësitë për ta përmirësuar situatën do jene goxha te mira. Shfrytëzojini ato sa me shume.

DEMI21. prill - 21. maj
Dite shume e mërzitshme do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do arrini dot te merreni vesh me partnerin dhe do debatoni edhe për gjerat me elementare. Për ju te dashuruarit do mbizotërojë gjithë kohës monotonia. Sado te mundoheni nuk keni për ta arritur atë qe doni. Buxhetin mbajeni sa me fort ne mënyrë qe ai te mos ketë probleme.

BINJAKET22. maj - 21. qershor
Gjate kësaj dite do kaloni momente mjaft intensive me atë qe keni ne krah dhe do ju duket shpesh sikur koha do ndalet. Përgatituni për emocione te forta. As për beqaret nuk do mungojnë mundësitë për njohje te reja, por ata duhet te përfitojnë sa te mundin. Ne planin financiar mundet edhe te rrezikoni sot nëse nuk tregoheni te logjikshëm. Mendoni pak me shume për te ardhmen.

GAFORRJA22. qershor - 22. korrik
Gjate kësaj dite do jeni si një trup i vetëm me partnerit dhe do kuptoheni me te edhe me mimika. Ne mbrëmje mund te merrni edhe disa vendime shume te rëndësishme. Për beqaret do kenë plot mundësi për takim dhe jeta e tyre do marre një tjetër drejtim. Ne planin financiar do përballeni me surpriza te njëpasnjëshme. Disa te afërm do ju mbështesin jashtëzakonisht.

LUANI23. korrik - 22. gusht
Kësaj here dashuria do jete ne qendër te vëmendjes për ju. Disa planetë do rizgjojne dëshirat dhe do ju nxitin te bëni gjera me interesante. Beqaret nga ana tjetër as vete nuk do e kuptojnë si do iu ndodhin gjerat, kur ne një moment do gjendjen pranë dikujt. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme kështu qe e mira është qe shpenzimet te kryhen me llogari.

VIRGJERESHA23. gusht - 23. shtator
Nëse keni një lidhje mundohuni te mos i qëndroni shume larg partnerit tuaj sepse ne një moment situata do ju dale tërësisht jashtë kontrollit. Beqaret do nxitohen dhe mund te hedhin hapa qe do kenë pasoja tek e ardhmja. Buxheti do vazhdoje te mbetet i njëjtë. Menaxhimin e financave nuk e keni aspak qejf dhe nuk do bëni asnjë përpjekje për ta mbajtur gjendjen sa me te qëndrueshme.

PESHORJA24. shtator - 23. tetor
Do keni diskutime te stuhishme me partnerin tuaj gjate gjithë kësaj dite dhe marrëdhënia me te do behet gjithnjë e me delikate. Po nuk ndryshuat taktike keni për te pasur probleme me serioze. Beqaret do kenë takime te papritura dhe emocionet do iu shtohen pafund. Ne planin financiar do dini si t'i hidhni hapat dhe nuk do ju dale asnjë lloj problemi.

AKREPI24. tetor - 22. nëntor
Ne përgjithësi jeta juaj ne çift do jete e mbrojtur sot. Ne një moment mund te linde edhe ndonjë konflikt, por gjithçka do zgjidhet sa hap e mbyll sytë. Beqaret do jene te turpshëm dhe do e kenë te vështirë ta joshin hapur atë qe pëlqejnë. Financat do jene me te stabilizuara nga sa mendonit dhe do arrini te kryeni te gjitha investimet e lëna pezull prej kohesh. Do ndiheni me mire edhe vete.

SHIGJETARI23. nëntor - 21. dhjetor
Bese jeni ne një lidhje mundohuni te mos e idealizoni shume tjetrin sepse ne një moment zhgënjimi do jete edhe me i madh. Qëndroni sa me shume me këmbë ne toke. Beqaret do kenë plot mundësi për te njohur persona te rinj e për te flirtuar, por ende nuk ka ardhur koha për ndryshime te statusit. Buxhetin duhet t'ia besoni për menaxhim specialisteve, pasi vete nuk do ja dilni dot.

BRICJAPI22. dhjetor - 20. janar
Dite me diell do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do jeni shume te logjikshëm dhe do bëni çfarë te mundeni qe klima te jete gjithë kohës e ngrohte. Beqaret duhet te gjejnë mënyra te tjera për ta hequr mërzitjes sepse as sot nuk do jete dite e përshtatshme për te gjetur dashurinë. Perspektivat materiale duken te jashtëzakonshme. Mos hezitoni te bëni edhe investime te rëndësishme.

UJORI21. janar - 19. shkurt
Tensioni dhe problemet do mbizotërojnë gjate gjithë kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Do jeni te padëgjueshëm dhe kokëfortë ne çdo moment pa e kuptuar se kjo sjellje do ju çojë ne katastrofe. Beqareve do ju ndodhin gjera papritur dhe nuk do e kuptojnë aspak sesi do iu ndryshoje rrjedha e jetës. Financat mund te stabilizohen vetëm fale ndihmës se disa familjareve.

PESHQIT20. shkurt - 20. mars
Dite e paqëndrueshme dhe e mbushur me probleme ka për te qene kjo e sotmja për ata qe kane një lidhje. Asgjë nuk do ju ece sipas parashikimeve pasi disa te trete do ua prishin te gjitha planet. Për te mos arritur ne ndarje ata duhet te flasin hapur e te marrin masa. Beqaret do kenë disa takime interesante, por duhet te mjaftohen me aq njëherë për njëherë. Buxheti ka për te qene goxha i mire.
 

Hera

Moderatorë
E shtunë, 20 korrik 2019


Dashi

Duhet të mundoheni që të kapni fluturimthi mundësitë që do ju ofrohen. Shpesh nuk i vini re dhe i lini që t’iu ikin. Ndërkohë që kjo është periudha më e mirë për të përfituar nga mundësitë që ju ofrojnë yjet, pasi në muajt në vijim do të mblidhni frytet e asaj që po bëni tani. Sa i takon ndjenjave, ka disa dyshime që kanë nevojë për sqarim.

Demi

Do të përballeni me disa probleme të sferës sentimentale, ndaj mundohuni që të sqaroni çdo dyshim, pasi gjatë muajit në vijim, gjërat do të komplikohen mjaft. Po ashtu mundohuni që të mbani nën kontroll financat, pasi së fundmi keni shpenzuar shumë.

Binjakët

Si fundjavë që është keni nevojë për një periudhë pushimi për tu rigjeneruar, e keni vërtetë nevojë pas ngarkesës që keni kaluar dhe për të kuptuar se cilat janë gjërat më të mira që duhet të bëni. Ndoshta do ju duhet një ndryshim jo për fajin tuaj, por për shkak të situatave që ju rrethojnë.

Gaforrja

Ju pret një e shtunë mjaft e favorshme, e mbushur me entuziazëm dhe që duhet jetuar në çdo moment. Shmangni çdo lloj diskutimi, pasi nuk ia vlen që të shkatërroni një ditë si kjo. Bëni mirë që ti kushtoni më shumë kohë mirëqenies tuaj dhe dashurisë.

Luani

Ju pret një ditë rikuperimi, në raport me ato që keni lënë pas, kur jeni përballur me një sërë shqetësimesh. Fatmirësisht çdo gjë ka kaluar, dhe do të keni mundësi që të merrni më shumë kënaqësi.

Virgjëresha

Ndiheni disi të lodhur, ndaj përfitoni nga kjo fundjavë për të pushuar dhe relaksuar, edhe pse ngarkesat nuk do të mungojnë. Bëni kujdes ndaj raporteve ndërpersonale dhe shmangni diskutimet.

Peshorja

Duhet të mundoheni të organizoni më mirë kohën tuaj. Po lini pas dore ndjenjat dhe me gjasë nuk do e shihni sa doni njeriun tuaj të zemrës. Gjatë kësaj fundjave janë mjaft të favorizuara raportet ndërpersonale, ndaj përfitoni që të zgjeroni miqësitë. Në punë do të përballeni edhe me disa probleme.

Akrepi

Kjo ditë do të sjellë rikuperim të ndjeshëm, ku më në fund mund të lini pas problemet e ditëve të kaluara. Mundohuni që të udhëtoni, pasi lëvizjet janë mjaft të favorshme. Në dashuri kërkoni më shumë siguri.

Shigjetari

Ju pret një ditë pozitive gjatë së cilës duhet të sqaroni situata. Nëse së fundmi keni pasur probleme në sferën profesionale, tashmë gjërat do të ecin më mirë. Mundohuni që të gjeni më shumë kohë për vete dhe për partnerin/en!

Bricjapi

Jeni në një fazë rikuperimi, edhe në sferën sentimentale, pasi në këtë fazë të muajit, mund të ketë lajme të bukura në dashuri. Kjo gjë do të varet shumë prej teje dhe nga dëshira për të çuar përpara një histori. Kushtet për ta bërë janë të gjitha, duhet vetëm pak më shumë entuziazëm, shkruan noa.al.

Ujori

Do të jeni të detyruar që të punoni pak më shumë lidhur me një projekt tuajin, pasi puna do të jetë e kënaqshme. Do të përballeni me ndonjë problem të vogël financiar, ndaj duhet ta mblidhni dorën për shpenzimet. Gjeni pak më shumë kohë për tu relaksuar pasi stresi nuk do të jetë vetëm psikologjik.

Peshqit

Ju pret një ditë me fat dhe e mbushur me emocione pozitive, në sajë të ndikimit të Hënës. Qielli do të jetë i mbushur me fitore dhe kënaqësi. Duhet të tregoheni të kujdesshëm ndaj dikujt, i cili për shkak të xhelozisë ndoshta kund të flasë keq pas kurrizit. /a.y/noa.al
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Aaaaaaaaa :p qy qyyyyyy

Demi

Do të përballeni me disa probleme të sferës sentimentale, ndaj mundohuni që të sqaroni çdo dyshim, pasi gjatë muajit në vijim, gjërat do të komplikohen mjaft. Po ashtu mundohuni që të mbani nën kontroll financat, pasi së fundmi keni shpenzuar shumë.
 

Hera

Moderatorë
Yes do ja kushtoj dashurisë e miqesise vemendjen


Gaforrja

Ju pret një e shtunë mjaft e favorshme, e mbushur me entuziazëm dhe që duhet jetuar në çdo moment. Shmangni çdo lloj diskutimi, pasi nuk ia vlen që të shkatërroni një ditë si kjo. Bëni mirë që ti kushtoni më shumë kohë mirëqenies tuaj dhe dashurisë.
 
Top