• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Huti që ndërron formën mahniti shikuesit

E3

Anëtar i Nderuar
Filmi i shfaqur në një televizion japonez si pjesë e emisionit argëtues për fëmijë demonstron dy mënyra të mbrojtjes që huti afrikan mund t’i përdorë varësisht prej madhësisë së armikut. Huti me sy të mëdhenj quhet Popo, ndërsa është i madh rreth 30 centimetra.
Ajo që njerëzit nuk e dinë është se huti për hutin është armik si dhe ata hanë njëri tjetrin. Disa huta kanë zhvilluar aftësi të jashtëzakonshëm për t’i shpëtuar konfliktit. Kështu huti afrikan në takim me një hut tjetër më të madh se ai ka aftësi të fryhet dhe të hapë krahët për tu dukur më i madh sesa që është në realitet. Qëllim i një sjellje të tillë është t’i frikësojë armiqtë dhe të dëshmojë se kush është “bosi”.

Por i njëjti hut në takim me një kukuvajkë më të madh dëshmoi një lloj tjetër të transformimit. Huti afrikan Popo në ballafaqim me kukuvajkën dyfish më të madhe se ai transformohet si degë e lisit dhe kështu mashtroi grabitqarin i cili nuk mundi ta shijojë për darkë.

Nëse shikoni videon me kujdes do ta shihni se Popo mbyll sytë e tij me lara dhe nuk lejon që qyqja t’ia sheh barkun, por asaj ia tregon vetëm pendlat, në bazë të të cilave duket sikur të ishte degë e lisit. Kjo video u publikua në YouTube dhe deri më tash është parë nga më shumë se një milion e gjysmë njerëz. /Telegrafi/
 
Redaktimi i fundit:
Private conversations
Help Users
    Top