• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

I "Duhuri" I Gabuar.

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Meshkujt e përshkruajnë veten ndryshe nga çfarë janë në të vërtetë. Kur ne (femrat) e kuptojmë, është shumë vonë, sepse kemi shkuar shumë larg. Jemi përfshirë në një lidhje që për fatin tonë të keq rrezikon të ketë fundin më të shëmtuar të një historie të nisur bukur.

اfarë mund të bësh në të tilla raste?


është me mire të vazhdoni lidhjen duke pranuar dhe duke iu përshtatur një njeriu të ri… ?

Apo të hiqni dorë prej lidhjes e t’i futeni edhe njëherë punës për të gjetur shpirtin binjak ?


Por a nuk është e trishtueshme që “ I duhuri” ju doli “I gabuari”?

اfarë do të bëni tani?

Do t’ia hidhni fajin atij?
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: I "Duhuri" I Gabuar.

Pa qene e nevojshme ti hedhesh fajin asnjerit,i ben pyetje vetes nese te vete mire ky i gaburi qe doli ne fund... Nese mendon qe te vete mire ok,ne te kundert s'ke pse vazhdo.
Gjithemone ne plan te pare duhet te vendoset mirqenia vetjake.
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Titulli: I "Duhuri" I Gabuar.

Nuk mund te na pershtaten te gjithe ata qe na pelqejne,apo qe na duken se jane te duhurit
e duhura e gabuar mund te kem qene dhe une
E rendesishme është qe pas një experience te tille mos te heqesh dore per te kerkuar një tjeter te duhur "te gabuar".
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: I "Duhuri" I Gabuar.

Nese ti arrin ta njohesh mashkullin prej fjaleve sesi ai flet per veten, ketu fillimisht problemin mundohuni ta gjeni tek mendjelehtesia juaj.

Pastaj nese ti mendon se do njohesh njerez ndaj te cileve nuk është e nevojshme te pershtatesh pavaresisht nese e ke apo jo aftesine, gjithashtu mendoj se gabohesh...

Besoni qe ju mund te jeni personi ideal i dikujt, pa iu dashur atij te iu pershtatet ???

Shume është folur per kete shpirtin binjak, por a jeni te sigurt qe pikerisht ajo per te cilen keni nevoje është një fotokopjo juaja ?

Faji perhere mbetet jetim ndonese asnjehere nuk është vetem i njeres pale.

Shpresoj qe me ane te kesaj nderhyrje ta kem qartesuar disi situaten. :)
 
Titulli: I "Duhuri" I Gabuar.

Te dashurosh nuk do te thote te gjesh perfektin por te besh perfekte ate qe do...Idealja nuk egziston ndaj njeriu duhet te pershtatet e te dashuroje me shpirt ..Nese ai është vertet i 'gabuari' ok secili ne pune te tij por mbetet qe ke kuptuar e mesuar dicka nga kjo lidhje...
 

inushja2

preshevare
Titulli: I "Duhuri" I Gabuar.

Ndonjeher jan pikerisht ato " kthesa te gabuara" qe na sherbejn per te arrit tek "e duhura" !
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Titulli: I "Duhuri" I Gabuar.

Meshkujt e pershkruajne veten ndryshe nga c'jane?? Kush e ka fajin??
E para e punes, nuk është se ne femrat jemi me mire nga kjo ana e pershkrimeve. E dyta e punes, nuk ke pse t'ia hedhesh fajin dikujt tjetri pse je treguar "qorre" e je mjaftuar vetem me pershkrimin e tij, e nuk i ke hyre punes per ta njohur me te vertete. E treta e punes, ndonjehere keta te "gabuarit" jane ata te "duhurit" e vertete, keshtu qe do pare ku mbaron e gabuara dhe ku fillon e drejta. Dua te them, kaq te kulluara i kemi mendimet gjithmone ne femrat? Ne fillim na duket i duhur dhe fare papritmas na hapen syte dhe.. uaaaaa qenka ai i gabuari!!! Perralla me mbret! E katerta (gjithmone e punes) do pasur kujdes se mbase ajo e gabuara mund te jesh pikerisht ti. E pesta.. s'ka me. Kaq kisha.
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: I "Duhuri" I Gabuar.

Te dashurosh nuk do te thote te gjesh perfektin por te besh perfekte ate qe do...Idealja nuk egziston ndaj njeriu duhet te pershtatet e te dashuroje me shpirt ..Nese ai është vertet i 'gabuari' ok secili ne pune te tij por mbetet qe ke kuptuar e mesuar dicka nga kjo lidhje...
plotesisht dakort me fjalet me ngjyre te kuqe
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: I "Duhuri" I Gabuar.

Meshkujt e pershkruajne veten ndryshe nga c'jane?? Kush e ka fajin??
E para e punes, nuk është se ne femrat jemi me mire nga kjo ana e pershkrimeve. E dyta e punes, nuk ke pse t'ia hedhesh fajin dikujt tjetri pse je treguar "qorre" e je mjaftuar vetem me pershkrimin e tij, e nuk i ke hyre punes per ta njohur me te vertete. E treta e punes, ndonjehere keta te "gabuarit" jane ata te "duhurit" e vertete, keshtu qe do pare ku mbaron e gabuara dhe ku fillon e drejta. Dua te them, kaq te kulluara i kemi mendimet gjithmone ne femrat? Ne fillim na duket i duhur dhe fare papritmas na hapen syte dhe.. uaaaaa qenka ai i gabuari!!! Perralla me mbret! E katerta (gjithmone e punes) do pasur kujdes se mbase ajo e gabuara mund te jesh pikerisht ti. E pesta.. s'ka me. Kaq kisha.
:eek:k:)shume e qarte dhe shume reale ky postim meriton rrespekt
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: I "Duhuri" I Gabuar.

Nuk është asnjehere vone.
Me pak vuajtje e lot e ndonje sharje do e kalojme edhe kete.:D
Shpesh si ne vajzat edhe djemte, dashurojme idealin qe kemi krijuar brenda vetes per personin qe kemi perballe....Faji nuk është i askujt...dhe sigurisht qe ska te beje mendelehtesia e një vajze nese ajo sheh tek ky djale ate qe ai i paraqet asaj.....Djali ska faj sepse ndryshe ska si ta fitoje kete vajze :p...ska faj i shkreti se tufa keshtu e ka mesuar :lol:


Nuk mendoj se nuk ka persona te gabuar, por ka persona te papershtatshem..........cdo njeri gjen dhe merr ate qe ai apo ajo do dhe qe i pershtatet ...madje edhe me karaktere te njejta edhe kur jane me karaktere te kunderta perseri keta mund te jene te duhurit.........sepse te gabuarit jane ata apo ato qe nuk i pershtaten njeri-tjetrit si human e me pas vijne ndjenjat.

dmth, një shembull pak keshtu jo shume i komplikuar :p:p ......Nese një grua ne kohet e sotme merr një burre i cili është një bixhozxhi apo një djale qe është arrogant dhe i trashe :p....atehere kjo është ajo qe kjo femer do...asnje se detyron ne kohet e sotme.....
E nese një burre merr një grua te levizshme (jo shume besnike) apo një vajze pa shkolle, dembele e ku e di une se çfarë....atehere, është kjo qe ky mashkull do...
 

2ntythree

Anëtar i ri
Titulli: I "Duhuri" I Gabuar.

Pa qene e nevojshme ti hedhesh fajin asnjerit,i ben pyetje vetes nese te vete mire ky i gaburi qe doli ne fund... Nese mendon qe te vete mire ok,ne te kundert s'ke pse vazhdo.
Gjithemone ne plan te pare duhet te vendoset mirqenia vetjake
.
Nuk mund te na pershtaten te gjithe ata qe na pelqejne,apo qe na duken se jane te duhurit
e duhura e gabuar mund te kem qene dhe une
E rendesishme është qe pas një experience te tille mos te heqesh dore per te kerkuar një tjeter te duhur "te gabuar".

Nese ti arrin ta njohesh mashkullin prej fjaleve sesi ai flet per veten, ketu fillimisht problemin mundohuni ta gjeni tek mendjelehtesia juaj.

Pastaj nese ti mendon se do njohesh njerez ndaj te cileve nuk është e nevojshme te pershtatesh pavaresisht nese e ke apo jo aftesine, gjithashtu mendoj se gabohesh...

Besoni qe ju mund te jeni personi ideal i dikujt, pa iu dashur atij te iu pershtatet ???

Shume është folur per kete shpirtin binjak, por a jeni te sigurt qe pikerisht ajo per te cilen keni nevoje është një fotokopjo juaja ?

Faji perhere mbetet jetim ndonese asnjehere nuk është vetem i njeres pale.

Shpresoj qe me ane te kesaj nderhyrje ta kem qartesuar disi situaten.

:)
*Unë them se po
Te dashurosh nuk do te thote te gjesh perfektin por te besh perfekte ate qe do...Idealja nuk egziston ndaj njeriu duhet te pershtatet e te dashuroje me shpirt ..Nese ai është vertet i 'gabuari' ok secili ne pune te tij por mbetet qe ke kuptuar e mesuar dicka nga kjo lidhje...
Ndonjeher jan pikerisht ato " kthesa te gabuara" qe na sherbejn per te arrit tek "e duhura" !
Meshkujt e pershkruajne veten ndryshe nga c'jane?? Kush e ka fajin??
E para e punes, nuk është se ne femrat jemi me mire nga kjo ana e pershkrimeve. E dyta e punes, nuk ke pse t'ia hedhesh fajin dikujt tjetri pse je treguar "qorre" e je mjaftuar vetem me pershkrimin e tij, e nuk i ke hyre punes per ta njohur me te vertete. E treta e punes, ndonjehere keta te "gabuarit" jane ata te "duhurit" e vertete, keshtu qe do pare ku mbaron e gabuara dhe ku fillon e drejta. Dua te them, kaq te kulluara i kemi mendimet gjithmone ne femrat? Ne fillim na duket i duhur dhe fare papritmas na hapen syte dhe.. uaaaaa qenka ai i gabuari!!! Perralla me mbret! E katerta (gjithmone e punes) do pasur kujdes se mbase ajo e gabuara mund te jesh pikerisht ti. E pesta.. s'ka me. Kaq kisha.
Me sa lexova them se të gjithë jeni përgjigjur tamam dhe diskutimi është vertet i bërë shumë mirë...prandaj zgjodha dhe të bëja këtë citim përmbledhës.

Pastaj përsa i përket mendimit tim them se çdo gjë që të ndodh në jetë, ndodh për të mësuar dicka. اdonjeri do të gjejë atë që kërkon por më parë do të kalojë mbi shumë gabime që do ta bëjnë të kuptojë që duhet personalisht të ndryshojë disa pjesë të karakterit personal duke u përshtatur me atë që ke përballë dhe këtë gjë të bëjnë gabimet që ta kuptosh...se si dhe kur.

shpjegimi në vijim është pak si "hidh e prit...prit e hidh"
por them se arrin të kuptohet...


dmth nëse nga personi që ti do, ti kupton që dicka nuk i pelqen tek ti dhe kjo ndoshta te ben dhe ta "humbësh" atëherë ti reagon (kjo ndodh më vonë kur mendohesh cfarë kishe gabuar), dhe ndryshon, por kur ndryshon gjen një tjetër që ndoshta nuk pëlqen dicka tjetër tek ti, por më e bukura e të bukurave të thotë që do ti kishe pëlqyer më tepër sikur të kishë një karakterisitikë tjetër(dhe e di cfarë karakteristike? tamam atë që kishe eliminuar më parë!!!... dhe ti thua me vete por unë e kisha këtë karakteristikë por e eliminova nga gabimi i mëparshëm.)...kështu që herën tjetër vendosh që të mos ndikohesh nga situatat dhe të jesh vetvetja dhe mbi të gjitha kupton që duhet të përshtatesh(të përpiqesh të kuptosh dhe atë që ke përballë por dhe veten tënde) por këtë radhë nuk duhet ta bësh pasi gjithcka ka kaluar por duhet ta bësh menjëherë se përndryshe "humbet" dhe këtë herë...:music:
 

Morena

...Δʝɛя...
Pe: I "Duhuri" I Gabuar.

një person nuk njihet me fjale edhe nese ka kaluar gjithe ajo kohe e ne akoma skemi arritur te njohim dike...
I duhuri sduhet se sben te jete perfeket sipas shijeve tona
por te pranohet me ato ''difekte'' dhe ndoshta duke njohur dike njeh edhe veten tende me shume.
Pastaj ajo shprehja te gjeni shpirtin binjak , ne pazar dolen keshtu keta :D
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: I "Duhuri" I Gabuar.

Për t'ju përgjigjur temës me rradhë:Fillimisht, meshkujt nuk e përshkruajnë veten ndryshe nga ç'janë, thjesht j'u thonë ato që doni të dëgjoni .Nëse do dëshironit realitetin atëherë edhe kjo temë nuk do të diskutohej.
1) 2) Në të tilla raste varet, shumica e femrave do preferonin të jetonin në gënjeshtër thjesht edhe vetëm për të mos ulur egon e tyre edhe të pranojnë që janë ''viktima'' të asaj që donin të dëgjonin.
3)Shpirti binjak ? Si thotë një shprehje e zgjuar :Nëse do të kërkonim të gjenim shpirtin binjak edhe njeriun e përkryer do të kalonim gjithë jetën duke kërkuar edhe nuk do gjenim gjë.Thjesht gjej njeriun që të kupton, të tjerat vijnë vetë.
Asgjë nuk është si duket , ashtu si jo gjithçka duket, të gabuarin varet se si e sheh gjithsecili, mbase do të ishte edhe i duhuri por për një arsye apo tjetrën duket ndryshe. Shumë herë ne marrim atë që na takon në jetë, kjo lidhet ngushtë me zgjedhjet që bëjmë,prandaj mos u ''qani'' , thjesht morrët atë ç'ka kërkuat. Fajin gjithmonë vetes , askujt tjetër.
 

Arditi0007

THAT'S ALLL FOLKS! THE END!
Tashi, ndryshe nga gjithe njerezit e botes, une as kam besuar as besoj se ekziston E/I DUHURA.
Te duhuren e ndertojme ne vete (jo tekstualisht).
Sa per ilustrion, çdo person qe njeh ne fillim te duket sikur është e duhura.
Del me te, shkemben ca fjale, te qeshura hahaha...ca bejne sikur qeshin ashu kot fare dhe ti vazhdon te besosh se po shijon humorin tend ndersa disa vertet qeshin, madje e teprojne ne te qeshur aq shume saqe me thua ta godas ihere, por nuk e godet ti pasi 2 metra larg zakonisht gjithnje ndodhen 2 police njeri femer e tjetra mashkull.

Ka raste edhe kur vertet është e duhura, te pershtatet shume disi me tipare te njejta, shije te njejta etj.. Megjithekete, nuk ka i te duhur, pasi pas shume takimesh ndodh te ziheni mes vete dhe ndaheni shpesh here derisa njeri leshon pe tjetrit.
Kshu mendoj une
 
Top