• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Imazhet mahnitëse të Tokës të publikuara nga NASA (Foto)

Frank

Ashtu, kështu...
NASA është e njohur më së shumti për të studiuar trupat e jashtëm të sistemit tonë diellor, por satelitë të panumërt u kanë dhënë shkencëtarëve një bollëk të të dhënave edhe rreth planetit tonë.
Por ndonjëherë, shkenca dhe arti nuk janë aq të ndryshme. Në nëntor, Grupi Global i Ndryshimeve Klimatike të NASA publikoi imazhet më mahnitëse të marra nga satelitët dhe astronautët në hapësirë.

Shumë prej këtyre imazheve janë në ngjyrë të rreme, të cilat shkencëtarët përdorin për të shfaqur imazhe dhe veçori që zakonisht nuk duken me sy të lirë, transmeton tch.
Të gjitha këto imazhe janë marrë nga jashtë planetit, pra nga hapësira.

6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
 
Top