• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Infektohet mbretëria! Princi Charles rezulton pozitiv ndaj testit të Covid-19

Infektohet mbretëria! Princi Charles rezulton pozitiv ndaj testit të Covid-19
1585161410748.png


Makthi aktual i njerëzimit, Covid-19 ka prekur edhe mbretërinë britanike duke infektuar 71-vjeçarin, Charles, një lajm i bërë me dijeni sot nga Clarence House .

Mbreti i ardhshëm ka shfaqur simptoma të mesme, por momentalisht gëzon “shëndet të mirë”

“Princi i Uellsit ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirus”, u tha ekzaktësht nga Clarence House .

Ndërkohë, gruaja e tij Camilla, 72 vjeç, pas testimeve të kryera duket se nuk është e infektuar.

“Në përputhje me këshillat qeveritare dhe mjekësore, Princi dhe Dukesha janë izoluar në shtëpi në Skoci. Testet u kryen nga NHS në Aberdeenshire”, deklarohej gjithashtu në komunikatë.

Princi Charles sapo ishte takuar me Princin Albert të Monakos në fillim të këtij muaji, i cili më vonë testoi pozitivisht për koronavirus. 62-vjeçari u testua pozitiv vetëm nëntë ditë pasi u ul përballë Princit të Uellsit në një ngjarje WaterAid në Londër.
tochanel
 

Comments

Me mir ti kapi keta se kshu mase nxjerrin ndonje ilac apo vaksin , se per popullin se vrasin terezin shum ata per ilace
 
Top