• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Jemi më shtatshkurtrit e Europës, nuk i kapim dot me gjatësi vendet e rajonit

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Jemi më shtatshkurtrit e Europës, nuk i kapim dot me gjatësi vendet e rajonit

Meshkujt shqiptarë janë ndër më të shkurtrit në Europë me një gjatësi mesatare prej 1.74 m. Të dhënat janë publikuar nga portali www.averageheight.co, i cili ka mbledhur të dhënat për gjatësinë mesatare të popujve të ndryshëm në të gjithë botën.

Ndër 34 vende të Europës, Shqipëria renditet në vendin e 31-të për nga gjatësia, duke kaluar vetëm Portugalinë me një gjatësi mesatare prej 1.73 m, Rumaninë me 1.72 m dhe Maltën me 1.69 metër.

Meshkujt shqiptarë kanë të njëjtën gjatësi të trupit me turqit.

Nga ana tjetër vendet e rajonit qëndrojnë në krye të renditjes për gjatësinë e shtatit. Boshnjakët renditet në vendin e parë në Europë dhe në botë si më të gjatët, ku mesatarisht një burrë atje pritet që të ketë një gjatësi trupi prej 1.839 m.

Po ashtu edhe vendet e tjera të rajonit janë në krye të klasifikimit për gjatësinë e trupit. Një burrë në Malin e Zi pritet që të ketë një gjatësi mesatare prej 1.832 m, ndërsa serbët renditen në vendin e gjashtë me një diferencë të ngushtë prej 1.82m. edhe gjatësia mesatare e një burri në Kroaci pritet të jetë më e lartë se 1.80 metër.

Në Bashkimin Europian vendet me shtatin më të lartë janë holandezët me 1.838 m, danezët me 1.826 m, gjermanët me 1.81 m.

Vendet fqinje si Greqia dhe Italia kanë një gjatësi mesatare përkatësisht 1.783 m dhe Italia me 1.76 m.

Francezët, zviceranët dhe bullgarët kanë një gjatësi mesatare prej 1.75 m.

Sipas të dhënave të publikuara nga tabela e gjatësisë e averageheight.co, burrat më të shkurtër në botë janë në Indonezi me një gjatësi mesatare prej vetëm 1.58 m. Duke analizuar të dhënat e mbledhura në 101 vende të botës, kontinenti aziatik ka burrat më të shkurtër, së bashku me Amerikën e Jugut.
1597471362915.png

g.shqip
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Na ka shkuar rritja diku tjeter :unsure: :rolleyes:

Ke mendja, ke mendja e kam llafin se juve veq per keq mendoni lool:lol::D
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Kerkohet nje danez per arsye serioze. Flm! lool
 
Private conversations
Help Users
    Top