• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Juve, triumf e vend i parë në të ftohtin e Donjeckut

cent

...Lontano
Juventusi është kualifikuar për në turin tjetër të Champions League, duke siguruar madje vendin e parë në grupin E të këtij kompeticioni. Në të ftohtin e Donjeckut, ka mjaftuar një autogol i Kuçer në minutën e 56-të, që bardhezinjtë të arrijnë një nga fitoret më të rëndësishme të viteve të fundit.
qy8x3o.jpg
Vend i parë do të thotë që Juve do të evitojë përballjet me ekipe si Mançester, Bajern, Barcelona apo Paris Sent Zhermen, ndonëse mbetet rreziku i emrave si Reali apo Arsenali. Gjithçka e merituar për "Zonjën e Vjetër", që nuk ka pritur aspak dhurata nga kampionët e Ukrainës, duke luajtur një futboll konkret dhe pa shumë tension.

Triumfi i bardhezinjve e bën të kotë goleadën e اelsit ndaj Nordsjaelland, pasi kampionët e Evropës janë tashmë të eliminuar nga turneu. Në pjesën e parë, dy skuadrat kanë bërë një futboll të fortë në mesfushë, por me pak raste.

Momenti më i mirë ishte një asist i Vuçiniç për Xhovinkon, të cilin ky i fundit e shpërdoron. Në të dytën, ritmi është rritur, ndërsa krosi i Lishtajner solli edhe golin e avantazhit. Topi u prek fillimisht nga Xhovinko dhe më pas Kuçer, në tentativë për ta larguar, e dërgoi topin në rrjetë.

Juventusi ka patur raste dhe për golin e dytë, por nuk ka arritur, ndonëse kjo fitore ishte e mjaftueshme për vendin e parë në grup, me 12 pikë dhe asnjë humbje. Po në grupin E, اelsi shkatërroi 6-1 Nordsjaelland, por mundi të sigurojë vetëm një vend në Europa League.

Torres u rikthye te goli me një dopietë, ndërsa David Luiz, Geri Kahill, Huan Mata dhe Oskar shënuan 4 golat e tjerë.

NDESHJET
Champions League ka zgjidhur mbrëmë edhe enigmat e fundit të saj. Në grupin F, Bajerni i Mynihut siguroi vendin e parë në grup, duke mposhtur 4-1 Bate Borisov. Bavarezët kanë avantazhin e përballjeve direkte me Valencian, e cila mposhti 1-0 Lilën në transfertë.

Ndërkohë, në grupin G, Sëlltiku u kualifikua për në turin tjetër, pas fitores 2-1 me Spartakun e Moskës. Skocezët shënuan me anë të Hoper e Komons, ndërsa për rusët barazoi përkohësisht rezultatin Ari. Sëlltiku përfitoi edhe nga ndalesa e Benfikës përballë Barcelonës, e cila nuk toleroi aspak. Por, lajmi i keq për katalanasit ishte një dëmtim i rëndë që pësoi Lionel Mesi, i futur në lojë në pjesën e dytë. Ai doli me barrelë jashtë, duke lënë të shokuar tifozët.

Në grupin H, Gallatasaraj siguroi kualifikimin, pasi mposhti 2-1 në transfertë Bragën, duke e bërë të kotë triumfin 0-1 të rumunëve të Kluzh në fushën e Mançester Junajtid. Turqit e Fatih Terim përmbysën disavantazhin e pjesës së parë, duke zënë vendin e dytë pas Mançesterit dhe duke kaluar pas shumë vitesh në fazën me eliminim direkt të këtij kompeticioni.

/a.k
 
Top