• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kanella ndihmon në sëmundjet e zemrës

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Kanella ndihmon në sëmundjet e zemrësKanella, një nga erëzat më të vjetra, prej vitesh është vërtetuar se ndihmon në shërimin e shumë sëmundjeve, e në veçanti sëmundjet e zemrës. Jo vetëm kaq, pasi kontrollon sasinë e sheqerit në gjak, ndihmon për problemet me stomakun, etj. Kanella ndihmon në kontrollimin e nivelit të sheqerit në gjak, nivelet e larta të të cilit përbëjnë rrezik për shfaqjen e sëmundjeve të zemrës.

Në bazë të studimeve te fundit është arritur në përfundimin se nëse të sëmurët me diabet tipi-2 konsumojnë kanellë për 6 javë, jo vetëm ulin nivelin e sheqerit në gjak, por edhe LDL, kolesterolin e keq. albeu
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Pe: Kanella ndihmon në sëmundjet e zemrës

Ka shum veti te mira kanella por me veshtersi e ha sidomos bakllaven me kanell.
 

Kaqanikasja

Kaçanikasja
Titulli: Kanella ndihmon në sëmundjet e zemrës

Ndihmon edhe ato qe kan dhimbje te gjunjeve ne pergjithesi ataq e ankojne nga reuma te perdoret nje gote uje e voket me nje lug te reqelit me mjalte dhe nje maje luge kanell te qajit
 
Top