Keni dicka per t'i thene dikujt?

Lauri

Anunnak
Nevit. Përderisa e mbylle pse po e hap 🤷🤪
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Ç'bukuri rrezatuese kanë të gjithe ata që kalojnë nga kjo botë me hapa të qetë e plot buzëqeshje. Ata që jetojnë pa i bërë keq askujt, ata që zgjedhin një jetë të ndershme...
V. Woolf
 

Lauri

Anunnak
Dreka është gati antarë..ku jeni që nuk dukeni 🤔🤷
 

Lauri

Anunnak
"Ke një maskë për familjen.
Një për shoqërinë.
Një për punën.
Dhe kur je vetëm mbetesh askush."
 

Lauri

Anunnak
Ku është @Desa që nuk e shoh që kurë 🤔
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Njerzit shpesh prihen per jeten e `madhe`,aq sa harrojne se cfare kuptimi ka jeta ne te vertete.
Dikush vrapon pas karrieres,dikush pas te qenurit i persosrur.
Dikush pas lekut,dikush pas qendres se vemendjes,dikush tjeter pas ngushticave te dashurise.
E keshtu gjenden gjithnje ne vaprim te dickaje,vrapojne me vrap se vete vrapi i kohes.
Pa kuptuar qe kjo nuk eshte e nevojshme,pasi nese e lejon mendimin tend,veten dhe njohjen e vetvetes te behet spontanisht,pa trysni, pa krahasime,do shikosh qe vetvetja jote e mbushur me energjine e te duhures,do te coj drejte burimeve te qetesise.
Drejt asaj jetes se thjesht ,te mbushur me hollesi ,qe shumica as nuk i ven re,por aty eshte esenca e pjalmit te kesaj jete.
Nuk vrapohet pas lumturise,nuk vrapohet pergjethsisht pas asgjeje dhe askujt.
Ne duhet te bejme stacionet tona te jetes,te tilla qe te shijojme familjen,qetesine,meditimin,natyren.ushqimin,dhe cdo gje tjeter qe koha i shpurshpurite ne perditshmerine tone.
Nese arrine te krijosh kete lloj rruge,,pastaj je drejte asaj qe quhet rruga e jetes se mbushur me emocionet e se bukures qe ofron AJO.

Athine-8.10.2022
Ora; 14:55 pm.
 

Lauri

Anunnak
@Lauri ai filmi për të cilin të pyeta pak ditë më parë ka të bëjë me këtë histori


Kuptova.
Camorristët e Napolit nuk i njoh gjithaq, ata të Sicilisë "cosa nostra" të gjithë një nga një.
I kam ndjek "maxi processo" komplet.
Magjepse organizimi i mafies.
Gjithsesi konkluzionet e mia mbi këta organizata mafioze është se; asgjë nuk lind dhe zhvillohet e merr forma të tilla derisa të vihet edhe kunder shtetit, pa pasur mbrenda edhe politikën 🤷

Këtu politika komandon mafjen.
Ndërsa në Al, politika është vetë mafje. 🤷
 
Top