• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Keni gjetur shpirtin tuaj binjak ? Keto shenja ju ndihmojne ta zbuloni

Hera

Βιβλίο φάγοςAta që besojnë në dashuri e dinë atë, të gjesh një shpirt binjak është dëshira më e madhe e të gjithëve. Por çfarë tregon një dashuri e pastër, e sigurt dhe e aftë të zgjasë përgjithmonë. Është një imazh i idealizuar shpesh për shkak të filmave dhe romaneve por që sipas atyre që e kanë përjetuar ka diçka të jashtëzakonshme.

Në fund të fundit, të kesh një partner në anën tënde, i cili mund të na kuptojë me një shikim të vetëm, të na plotësojë dhe të na japë pasion, por gjithashtu një ndjenjë të stabilitetit nuk është diçka që gjendet çdo ditë dhe, ndoshta për këtë arsye, në imagjinatën kolektive supozon vlera edhe më e rëndësishme.

Por si të njihni shpirtin tuaj binjak? Për fat të mirë, ka shenja që sipas çifteve lumturisht së bashku për shumë vite, ato mund të ndihmojnë për të kuptuar nëse personi që është pranë jush ose që sapo është takuar është i duhuri apo jo. Të dhëna që kombinohen me dashurinë e cila është padyshim elementi themelor, mund të sugjerojnë mundësinë e një dashurie që mund të zgjasë përgjithmonë. Pra, le të zbulojmë se cilat janë më të rëndësishmet.

Ka një ndjenjë të veçantë. Dy njerëz të lindur për të qenë zakonisht njohin njëri-tjetrin. Kjo do të thotë që edhe në heshtje ata arrijnë të ndjehen të qetë dhe se përkundër të ashtuquajturave fluturat në stomak, ndjesia themelore është ajo e njohjes së njëri-tjetrit përgjithmonë. Ndonjëherë personi i duhur mund të paraqitet në kohën e gabuar dhe për këtë arsye paraqitet vetëm më vonë në kohë. Karakteristikat themelore, megjithatë, nuk ndryshojnë dhe për të kuptuar nëse dikush është i pajtueshëm apo jo, herët a vonë bëhet e domosdoshme.
Ju mund të jeni vetvetja. Shpesh ndodh, sidomos në ditët e para, të pretendoni të jeni ndryshe nga sa jeni ose të ndjeheni të pakëndshëm në shfaqjen e disa aspekteve të personalitetit tuaj. Me partnerin e duhur, megjithatë, zakonisht ndodh e kundërta. Ne e gjejmë veten duke thënë gjëra, por jo të zbuluara as për miqtë tanë më të afërt, jemi spontan si asnjëherë dhe ndjehemi gjithmonë në shtëpi, edhe kur jemi në vende të ndryshme.
Ju dëgjon me vëmendje. Ndjenja e dëgjimit është diçka që ndodh gjithnjë e më rrallë dhe që e bën njeriun të ndjehet i mirëpritur, i vlerësuar dhe mbi të gjitha i rëndësishëm në sytë e personit tjetër. Kur jeni me fat që takoni dikë që është i gatshëm të dëgjojë dhe i cili ndërhyn duke u treguar i përfshirë vetë, ndjenja është gjithmonë pozitive dhe nuk është e pazakontë që ky është saktësisht indikacioni që keni shpirtin tuaj përpara jush. Ai që do të jetë në gjendje të na dëgjojë për të gjitha ditët e jetës së bashku.
Dikush dëshiron të ndajë gjithçka. A e njihni njëri-tjetrin thjesht se doni të ndani çdo gjë të vogël në jetën tuaj? Atëherë ka shumë të ngjarë që ai që sapo është takuar është shpirti binjak. Ndarja e mendimeve, ndjesive dhe emocioneve është gjithmonë shenja që në bazë ekziston një marrëdhënie e veçantë ku koha së bashku nuk është vetëm ajo e kaluar në person por edhe ajo e bërë nga distanca dhe kjo sepse afërsia e vërtetë është ajo që jetohet përmes zemrës.
Është para së gjithash mik. Ndjenja se personi tjetër nuk është vetëm shoqërues por mbi të gjitha një mik është një nga hapat që përcakton mundësinë e vërtetë për ta pasur atë person në anën e tij për jetë. Ndjenja e miqësisë është diçka që përshtatet plotësisht në marrëdhënie dhe që shpesh vepron si një zam për ndjenjat. Prandaj është një nga ndjenjat më të rëndësishme dhe është në gjendje t’ju bëjë të kuptoni nëse personi që keni në krah është i duhuri apo jo.
Të njëjtat vlera janë të përbashkëta. Mund të duket e çuditshme, por të kesh të njëjtat vlera është një nga kërkesat më të rëndësishme për të qenë në gjendje ta konsiderosh veten një shpirt binjak. Ne nuk flasim domosdoshmërisht për besimet personale ose mënyrat e të kuptuarit të jetës, por për ato vlera themelore që karakterizojnë personin në mënyrën e tij të të qenurit. Ndarja e tyre i bën të dy njerëzit të aftë të ecin përpara pavarësisht dallimeve dhe pa u zënë kurrë.
Ndiheni të lumtur kur jeni bashkë. Më në fund, mund të duket e tepërt, por një nga karakteristikat më të rëndësishme për një jetë për dy të destinuar të zgjasë me kalimin e kohës është ajo e të qenurit të lumtur së bashku. Përkulni veten, bëni surpriza të vogla dhe ndani madje momente të thjeshta dhe të përditshme, duke u ndjerë i lumtur vetëm sepse jeni bashkë janë shenja që personi pranë jush është ai i duhuri. Lumturia në fakt është diçka që shpesh nuk përjetohet me aq shumë thjeshtësi dhe që dikur të gjendet duhet të ruhet si një dhuratë e çmuar.
Këto shenja janë vetëm disa nga ato që tregojnë mundësinë për të pasur shpirtin tuaj binjak pranë jush. Më e rëndësishmja nga të gjitha është padyshim dashuria që nuk mund dhe nuk duhet të mungojë kurrë. Ajo që ka rëndësi është që gjëra të tilla si miqësia dhe dëshira për të përmbushur dhe ndarë gjithçka janë baza e marrëdhënies. Në këtë mënyrë, në të vërtetë, ne do të ndërtojmë një marrëdhënie të shëndetshme, paqësore me themele të forta që do të mbështesin çdo ngjarje në jetë./b.l/noa.al/
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Natyrat tolerante,te qeta dhe qe shikojne pak me larg se egoizmi i tyre,se kane shume te veshtire te gjejne shpirtin e tyre binjak.
 
Top