• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

KENZO

Endrra

VIP
Projektuesi japonez i modës Kenzo Takada ndërroi jetë këtë të Dielë në Paris si rezultat i Covid-19 në moshën 81 vjeç. Vdekja e Kenzo, siç njihej në botën e modës, ndodhi gjatë Javës së Modës në Paris.

Ai ishte stilisti i parë japonez që imponoi modelet e tij në Paris, ku bëri gjithë karrierën dhe bëri të famshëm mbiemrin e tij.

“Kenzo Takada doli të Dielën, 4 Tetor 2020 nga Spitali Amerikan në Neuilly-sur-Seine si rezultat i Covid-19”, tha zëdhënësi i tij në një deklaratë.

Projektuesi, i cili i shiti markën e tij të veshjeve gjigandit LVMH në 1993 dhe u tërhoq nga moda gjashtë vjet më vonë, ishte i njohur për printimet e tij grafike dhe me lule. Projektuesi me pamjen e përjetshme adoleshente lançoi një linjë dizajni në fillim të këtij viti.

I lindur më 27 shkurt 1939 në Himeji afër Osakës, Kenzo Takada ishte i apasionuar pas vizatimit dhe qepjes, arte që ai u mësoi motrave të tij. Ai arriti në Francë në vitin 1965, me një anije që u ankorua në portin e Marsejës dhe më vonë u ngjit në Paris, një qytet që e magjepsi. Takada mendoi se do të ishte thjesht një kalimtar i rastit, por u vendos përgjithmonë atje.

Koleksioni i tij i parë daton nga 1970, i projektuar nga një butik në Galerie Vivienne. Ai u zhvendos në 1976 në një vend më të madh, Place des Victoires, dhe themeloi markën e tij. Linja e parë për burra daton nga 1983 si dhe parfumi i saj i parë (Kenzo Kenzo) nga 1988. Në vitin 1993, marka u ble nga grupi luksoz LVMH. Kenzo Takada la modën në 1999 për më shumë projekte. Me “gati tetë mijë modelet e tij”, projektuesi japonez “kurrë nuk ka ndaluar së festuari modën dhe artin e të jetuarit”, u shpreh zëdhënësi i tij, që dha dhe lajmin për ndarjen e tij nga jeta. Bota e modës humbi një ikonë që la shenja të mëdha në këtë fushë.
kenzo-takada-japanischer.jpg
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Ky si me ken 50vjec😝
Kenzo ..nipi ka shum qef ti vesh rrobat me ket firm.
 
Private conversations
Help Users
    Top