• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

kerkoj nje ligj nga kushtetuta e BE!

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
meqe u hap ky nenforum do desha te pyesja ata qe dine dicka ne lidhje me nje ligj nga be per emigrantet qe deshirojne te kthehen pergjithmone ne vendin e tyre dhe duan te hapin ndonje lloj biznesi,kam degjuar se shteti ku jeton x emigrant nqs deshiron te kthehet ne vendin e tij dhe te hape nje pune e inkurajojne dhe e ndihmojne materialisht qe te ike.di ndonje gje per egzistencen e ketij ligji??
 

jackass

Anëtar i ri
nuk e di a ekziston apo jo, por pas luftes ne kosove emigrantet qe jane kthyer nga gjermania ne kosove i u eshte dhene ndihme financiare, tash nuk e di a ka qene ndihme per te filluar ndonje biznes apo jo...po te jesh i sigurt qe i eshte dhene ndihme ne baze te anetareve te familjes, ni familje qe e njoh une i eshte dhene diku rreth 6000 Euro ne ate kohe d.m.th 2000-2001 ...
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Bledi kushtetuta e BE nuk egziston si kushtetute faktikisht nje perpjekje qe u be nuk nxori rezultat se Hollanda dhe Franca nuk pranuan (populli me sakte ) do mundohem se mos gjej ndonje gje
 

BeniT

Donatorë
Une nuk e di per ne Greqi , apo ne BE por ne Itali thuhej qe nqs dorezon dokumentat dhe largohesh per ne vendlindje , te ofronin nje sasi lekesh pak a shume rreth 5-6 milion Lireta, por nuk njoh njeri qe e ka bere kete pune dhe nqs ishte nje ligj zyrtar , thjesht flitej keshtu. besoj qe nje informacion me te plote do ta merrje tek zyra e emigracionit aty ku jeton.
 
Private conversations
Help Users
    Top