• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Këto ishin arsyet e vërteta për "Rri në Shtëpi"

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
JENI LIDHUR ME LITAR... DHE NUK JENI DUKE PARË O I SHKRETË
Këto ishin arsyet e vërteta për "Rri në Shtëpi"
#RriNshpi
Se ne ju lëmë pa punë dhe e çojmë kompaninë tuaj në falimentim, atë që ju desh kaq shumë vite për të krijuar.
RriNshpi
Çfarëdo që të vendosim për ju, në cilën orë mund të dilni dhe në çfarë kushtesh.
RriNshpi
Që ''ne'' (pronarët tuaj) të vendosim se si të vdisni dhe kur.
RriNshpi
Edhe nëse nuk keni mundësi ushqimi.
RriNshpi
Edhe nëse nënës suaj i kanë mbetur edhe disa vite për të jetuar dhe ajo ka nevojë për ju.
RriNshpi
Dhe mos i shihni nipërit tuaj në rast se ju infektojnë.
RriNshpi
Por ju duhet të vazhdoni të paguani taksat, kreditë dhe detyrimet që të caktohen edhe nëse nuk keni të ardhura.
RriNshpi
Ndërsa ne krijojmë perde tymi në mënyrë që ju të shpërqendroheni dhe të jetoni të hutuar me gjëra të zakonshme dhe absurde, dhe të mos shihni se çfarë bëjmë me të drejtat tuaja në të vërtetë.
RriNshpi
Ndërsa ne e heqim ekonominë nga rruga sepse ju nuk mund të bëni asgjë, dhe ne do t'ju fusim si ndonjë student ′ ′ që ju bën të mendoni se gjithçka është në rregull, dhe policët do të ndjekin urdhërat e mia
RriNshpi
Sepse nëse dilni nga shtëpia juaj rrezikoni të vdisni nga gripi i vdekshmërisë 2%.
RriNshpi
Kështu që ne të mund ta ekzekutojmë planin tonë pa dëgjuar protesta, sepse të drejtat tuaja janë të padobishme dhe të kufizuara.
RriNshpi
Kështu që ne të mund t'ju kontrollojmë më mirë me pajisjet tona ajrore edhe nëse mendoni se është një anije kozmike nga një planet tjetër.
RriNshpi
Të vazhdojmë axhendën tonë globale pa ndërhyrje.
RriNshpi
Le t'ju lëmë një listë argëtimi virtual që të mos pyesni veten për normalitetin e ri.
RriNshpi
Se ne punojmë shumë për t'u siguruar që çdo ditë do të jeni më larg se lidhjet tuaja dhe ne do t'ju bëjmë të keni frikë.
RriNshpi
Dhe kini kujdes se çfarë bëni sepse fqinjët tuaj po veprojnë gjithashtu si urdherzbatuesit tanë.
RriNshpi
Mos e ekspozoni veten ndaj rrezeve të diellit, jo ndaj mikrobeve, kështu që ne mund t'i japim fund shkatërrimit të sistemit tuaj imunitar.
RriNshpi
Mos përdorni pak para që ju kanë mbetur, kështu që ne e nxorëm atë nga qarkullimi dhe krijuam një monedhë të vetme.
RriNshpi
Kështu që ne mund të heqim kullat radioaktive pa e ditur ju.
RriNshpi
Dhe nëse dilni jashtë duhet të vishni një maskë për të krijuar ndarje, jo imunitet.
RriNshpi
Qëndroni larg asaj që ju bën njerëz, kështu që ndërhyrja jonë është më e hollë dhe ju nuk e gjeni fajtorin.
RriNshpi
Kështu e studiojmë sjelljen tuaj pasi kjo do të jetë normalja e re.
RriNshpi
Si kur modeli Hitler dha urdhra dhe njerëzit i përmbaheshin. Vetëm ai e bëri atë me armë, ne me frikën tënde.
RriNshpi
Mos luftoni për të drejtat tuaja si qytetar ose si familje, ne ju duam me bindje, jo rrebelime.
RriNshpi
Pa liri, pa punë, pa pushime, pa diskrecion, pa udhëtime, pa të ardhme, pa shkollë, por me NETFLIX.
RriNshpi
Ndërsa ne vazhdojmë të menaxhojmë një diktaturë falë injorancës dhe tolerancës suaj.
RriNshpi
Derisa ne t'ju mizorojmë plotësisht dhe të humbasim ndjeshmërinë për njerëzit tuaj duke krijuar një ndarje të pamundur për t'u shëruar.
RriNshpi
DHE Përsëriteni këtë mesazh një mijë herë dhe u thoni të tjerëve le ta përsërisin atë.
Mësoni, kuptojeni se ata nuk ju duan të shëndetshëm, ata ju duan skllav.
PËR TË VËRTETËN QË ËSHTË ZGJUAR DHE LIRINË E VËRTETË !!!.

124993612_189873366114365_7456734809900922126_o.jpg
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Cdo situate ka teorit e saja pozitive dhe negative.
PRa eshte dedomeno ceshtje kendveshtrimi.
Gjithesesi virusi egziston dhe eshte prezent mes nesh.
Tani se sa luhet % e bllofit ne te tilla skenare,kjo eshte dicka tjeter.
Ne fund te fundit masa e gjere s`kane qene noj here lojtaret qe fitojne e as s`do jene.
shkurt le ta vene shpirtin ne paqen e erret te te tjerve.
 
Private conversations
Help Users
    Top