• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kina dhe Rusia zvogëluan investimet e letrave amerikane me vlerë

E3

Anëtar i Nderuar

Kina dhe Rusia zvogëluan lartësinë e mjeteve të investuara në letrat amerikane me vlerë, por Kina edhe më tutje mbetet investitori më i madh i instrumenteve financiare të shtetit amerikan.

Edhe përkundër faktit që zvogëloi lartësinë e investimeve të veta prej 801,5 miliardë dollarë në maj, në 776,4 në qershor, Pekini edhe më tutje mbetet pronari më i madh i huaj i letrave amerikane me vlerë.

Njëherit Rusia e zvogëloi lartësinë e investimeve të veta në letrat amerikane me vlerë për 3,7 për qind në 119,9 miliardë dollarë.

Shikuar në tërësi, trendi i rritjes së investimeve të huaja në letra amerikane me vlerë vazhdoi edhe në qershor kur janë blerë letra me vlerë për 91 miliardë dollarë më shumë krahasuar me muajin maj.

Pjesëmarrje më të madh në trendin e këtillë e ka Japonia, pronarja e dytë për nga madhësia e letrave amerikane me vlerë, e cila rriti investimet e veta për 5,1 për qind në 712 miliardë dollarë.
*Makfaks*
 
Top