• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kjo bimë mund të vrasë në më pak se një minutë një fëmijë dhe brenda 15 minutash një

Arfenilla

Themelues i Forumit
Unë kam humbur tashmë engjëllin tim në moshën 3 vjeçare. Ajo gabimisht gëlltiti një copë nga bima helmuese. Gjuha iu trash dhe brenda pak minutash ndërroi jetë. Kjo bimë helmuese i mori jetën fëmijës tim, ndaj dua të parandaloj këdo që të mos e mbajnë këtë, apo bimë të tjera të ngjashme me të në banesë, pasi mund t’i kushtojë jetën ju edhe personave të tjerë rreth jush”.

A i keni me të vërtetë shumë qejf bimët natyrale, aq sa dëshironi ti mbani ato në ambientet tuaja shtëpiake?

A e dini se disa prej tyre mund të jenë shumë të rrezikshme për familjarët, veçanërisht për fëmijët, për të cilët ju nuk keni asnjë ide se çfarë janë duke bërë gjatë kohës së tyre të lirë apo kur janë vetëm?

“Dieffenbachia” është një bimë shumë e bukur dhe njerëzit e mbajnë atë me gëzim në shtëpi apo në zyra, duke zbukuruar në mënyrë natyrale ambientin përreth, por pa e ditur se cilat janë efektet e saj të dëmshme.B lajmi


p.s un e kam pas ne shpin time po me eshte prish !ama nuk ekam dit se eshte e rrezikshme.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Kjo bimë mund të vrasë në më pak se një minutë një fëmijë dhe brenda 15 minu

Dieffenbachia

Ne gjuhen popullore? Ca eshte kjo
 

Aver

VIP
Titulli: Kjo bimë mund të vrasë në më pak se një minutë një fëmijë dhe brenda 15 minu

Kete lloj te lules e kemi pasur gjithmone ne shtepi.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Kjo bimë mund të vrasë në më pak se një minutë një fëmijë dhe brenda 15 minu

Mendoj qe femija ka qene alergjik ndaj bimes perkatse.
Jo se bima shkakton vdekje ne cdo person apo femije.
 
Top