• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kjo është ora e gjyshit të gjyshit të gjyshit tënd

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Thone se; Një baba , e afroi pranë vetes të birin dhe duke i zgjatur një orë të vjetër i tha: "Kjo është ora e gjyshit të gjyshit të gjyshit tënd. Është orë mbi dyqind vjeçare. Që tani do të jetë ora jote, por para se të ta jap, merre dhe shko tek shitësi i orave, i thuaj se kërkon ta shesësh dhe pyete sa e blen!"
E mori djali orën dhe vajti. Kur u kthye i tha të atit: "Baba! Orëshitësi e vlerësoi pesë dollarë, pasi tha se është orë e vjetër dhe e dalë mode."
Babai i tha:"Shumë mirë, tani merre orën dhe shko tek dyqani i sendeve antike."
Vajti djali dhe kur u kthye i tha të atit: "Më dha pesë mijë dollarë për orën."
I ati i tha: "Tani shko në muze dhe thuaju se kërkon ta shesësh, sa mund ta blejnë."
Kur u kthye djali i tha:"Baba, ma vlerësuan njëqind mijë dollarë."
I ati i tha:"Bir, doja të kuptosh se vendi dhe njerëzit e duhur të vlerësojnë siç duhet. Prandaj, s'ke përse mërzitesh e nervozohesh nëse e ke vënë veten në vendin e gabuar. Mos qëndro aty ku s'të vlerësojnë!"
Shpresojme te marrim fabulen nga tregimi...

76906696_1065218920489143_3247558539262033920_n.jpg
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Mos e shit oren e gjyshit per 5 apo 5000 dollare, kur ke mundesi ta shesesh per 100.000 dollare që pastaj te besh xhiro me X6?! 😜
 
Fatkeqsisht te dy gjysherit si kam par kur jan largu nga kjo jete, por kan qen burra me namuz dhe kan len pasardhes te denje.
 

Lauri

Anunnak
Thelbi i tregimit është diku tjeter. Jo tek ora apo vlera e saje.
"Aty ku hane e nuk thojne bujrum, aty ku flet e nuk te degjojne, Mos rri"
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Thelbi i tregimit është diku tjeter. Jo tek ora apo vlera e saje.
"Aty ku hane e nuk thojne bujrum, aty ku flet e nuk te degjojne, Mos rri"
Ne ligjerate te drejte ke te drejte.
Nese aty ku ha, nuk ha por zhvat dhe Nese aty ku flet, nuk flet por improvizon te foluren; Mund te mos rrish gjithsesi por s’ke pse kerkon arsye.
Apo jo?
 

Lauri

Anunnak
Po e nderlikon me teper frank.
Po me le hapsire te kuptoj ka dicka dicka personale ketu, dhe tregimi është vetem një mjet.🤔
Sostanca e tregimit sipas meje po thote ate që shpreha siper.
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Po e nderlikon me teper frank.
Po me le hapsire te kuptoj ka dicka dicka personale ketu, dhe tregimi është vetem një mjet.🤔
Sostanca e tregimit sipas meje po thote ate që shpreha siper.
Pse kush është ai që se kupton ate moral?!
Ajo që kemi ne ne dore ktu është ta interpretojme ne menyrat me te mundshme llogjike.
 

Lauri

Anunnak
Sinqerisht, jo se nuk me shkoj ne mendje që është një mesazhe kjo teme. Por nuk kisha elemente ta gjykoja si te tille.
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Ne fakt une se shoh fare si mesazh por si një proverb që te ndihmon ti heqesh “ndryshkun” mendjes kur ke nge.
 
Top