• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Komento foton.

Lauri

Anunnak
Perdor librat se askush nuk lexon.
Librat jane baza.
Nuk kane limit ne peshe.
Cfare po bejne studimet tuaja?
Konservoj konoshencen.
Keto jane themelet.
Potenca e dijes?
Librat jane gjithmone te vleshem.

Cfare ju bije ndermend duke pare kete foto. Komentoje me pak fjale
Ps. Jemi ne kuader te filozofise :)

FB_IMG_1573736834573.jpg
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Tek foto e @Lauri -it shikoj,nje fare antikiteti dijesh dhe kulture. Me udhton ne te kaluaren e larget njerzore,sikur thote: ej,koha ecen,stinet nderrojne por ne jemi ketu per t`ju treguar ju,hapat e kohes.

Ja e solla e nje une.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Por mund te kete dhe 1 kuptim tjeter.
Injoranca nuk e di qe librat jane per tu lexuar jo per tu ngujuar ne llac! 🤔

Dhe 1 kuptim paksa arkiekte qe i jep urdher inxhinjerit:p: Trust me I am an architect! just put the books like in my drawing. 😎

Mund te listoj dhe nja 10 kuptime te tjera.
 
Last edited:

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Desa kjo fotoja qe solle ti gjeja e pare qe me sjell ne mendje eshte...
"Kur te varin ne litar edhe send te jesh nese nuk qan djeresin...."
 
Top