• MirĂ«sevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Konkursi gatimit 2020

Desa

Temet Nosce
Kjo do te thote qe asnje nuk ia thote kuzhines,jane te gjithe per te shijuar😜
Edhe gatuajm po ja @Vajza na ka kushtĂ«zuar đŸ€Ł
Unë ika edhe nga peshku lol
HerĂ«n tjetĂ«r mĂ« keni kĂ«tu 😛

Ja kĂ«tĂ« pĂ«rgatita pĂ«r sonte 😁
831B696B-E3B9-43FD-9BF9-F72DA3D574D1.jpeg
D322A646-B143-4CEF-926F-3AF1835731F8.jpeg
093D46E4-3A6B-47C9-89FA-0E3D210B12A7.jpeg
FBB646BA-44F0-4E36-AD32-5085CF909033.jpeg
4A1D50D5-3E68-4054-94CE-1BCE7EF85C9C.jpeg
53839122-0FC9-4E2F-8230-B5B6B62ABEDA.jpeg
27D083A9-DBFC-4FC4-891C-EFCD6A51F526.jpeg
80235BC9-9852-4896-A8BF-9F2687AB8717.jpeg
33831FEB-E251-4398-AD49-961E816A1B8E.jpeg
 

Vajza

Copy
Staf në FV.AL
Po duhet ne privat mi te vendos ne konkurs.
Tema per kete muaj eshte Peshku. Pres foto please â˜č
 

ZoteriaJuaj

Aqif Bej Efendiu

Desa

Temet Nosce
Po duhet ne privat mi te vendos ne konkurs.
Tema per kete muaj eshte Peshku. Pres foto please â˜č
S’jam shpirt konkurues por tĂ« premtoj se herĂ«n tjetĂ«r sĂ« paku do provoj tĂ« mar pjesĂ« 😘
Kjo e sotshmja ishte pĂ«r forumistin nĂ« fjalĂ« se gatuajm, jo vetĂ«m shijojmĂ« 😉
 

MaYaDa

Don’t touch!

Desa

Temet Nosce
Si e beke ket lakrorin ti mii se un e bej ndrysheđŸ€”
E bëj në tre mënyra.

Kjo e sotshmja përmban:
3 apo 4 preshë që priten dhe fërgohen, në fillim.
Pastaj brumi:
2 gota e gjys miell misri
1/2 gote miell gruri
1 lugë çaji sodë buke
Gjys gote vaj
5 vezë
1 litër kos 900 ml te brumi, 100 ml hollohet pak dhe lyhet lakrori para se të piqet.
Pak kripë.
Në fund përzihen gjithat dhe piqen afër 45-50 minuta në furrë të nxehur në 200 gradë.
I hudh tëlyen të djegur për shije, eventualisht.

p.s. Si zakonisht përgatis tarator si shtesë.
đŸ€—đŸ˜˜
 

MaYaDa

Don’t touch!
E bëj në tre mënyra.

Kjo e sotshmja përmban:
3 apo 4 preshë që priten dhe fërgohen, në fillim.
Pastaj brumi:
2 gota e gjys miell misri
1/2 gote miell gruri
1 lugë çaji sodë buke
Gjys gote vaj
5 vezë
1 litër kos 900 ml te brumi, 100 ml hollohet pak dhe lyhet lakrori para se të piqet.
Pak kripë.
Në fund përzihen gjithat dhe piqen afër 45-50 minuta në furrë të nxehur në 200 gradë.
I hudh tëlyen të djegur për shije, eventualisht.

p.s. Si zakonisht përgatis tarator si shtesë.
đŸ€—đŸ˜˜
Tju beje miređŸ€—
Un e bej vetem me pras,qumesht dhe miell misri
Gjalp apo vaj ulliri e krip sipas shijes

Sa me e holle te behet shtresa aq me e shijshme behet
 

Desa

Temet Nosce
Tju beje miređŸ€—
Un e bej vetem me pras,qumesht dhe miell misri
Gjalp apo vaj ulliri e krip sipas shijes

Sa me e holle te behet shtresa aq me e shijshme behet
Faleminderit. Edhe këtë e bëj. Shtroj hollë miellin e misrit. Përmbi - preshët e përziera me kos. Pastaj sërish një shtresë mielli. Dhe sipër kos të holluar.

Mënyra e tretë bëhet me brum nga mielli i misrit i zier me uj që është pjesa e poshtme. Përmbi shtrohen preshët ose spinaq i përzier me qepë të reja. Përmbi hudhet miell dhe kos i holluar.
🙂
 

ZoteriaJuaj

Aqif Bej Efendiu
Faleminderit. Edhe këtë e bëj. Shtroj hollë miellin e misrit. Përmbi - preshët e përziera me kos. Pastaj sërish një shtresë mielli. Dhe sipër kos të holluar.

Mënyra e tretë bëhet me brum nga mielli i misrit i zier me uj që është pjesa e poshtme. Përmbi shtrohen preshët ose spinaq i përzier me qepë të reja. Përmbi hudhet miell dhe kos i holluar.
🙂
Te erdha per darke :p
 

Rrelse

ZikaltĂ«râš«đŸ””
Staf në FV.AL
UnĂ« peshkun se hađŸ€Ș
 

Robin

Antarë i Respektuar
Kjo u dukerka e thjeshte. Pse se beni vec me nje foto dmth pjaten e perfunduar. Pastaj te pershkruhet me shkrim menyra sesi eshte bere ne fund kur te dalin rezultatet
 

Vajza

Copy
Staf në FV.AL
Kjo u dukerka e thjeshte. Pse se beni vec me nje foto dmth pjaten e perfunduar. Pastaj te pershkruhet me shkrim menyra sesi eshte bere ne fund kur te dalin rezultatet
Mua le te me dergojn 3 foto ne privat pastaj vetem nje publikoj 😅
 

CliveOwen

Anëtar i ri
Pse shan? 😁

Jo jo duhet djersa jote or ti! Apo e kishe qe i blen sallatat dhe i pergatit vete ne shpi. Ashtu quhet 😁
Mos mi paraqit sekretet o Robin Hud, edhe pse nuk po te njoh po dukesh qe je shum e dashur, ma kujton nje shoqe time qe zbor i boj ne nje loje kur luj me to :D po nga inati ma qet biberonin :p
 
Private conversations
Help Users
    Top