• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Konkursi i letërsisë!-2018

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
1807940.jpgPershendetje!
Sot hapet konkursi letrar 2018.
Ju uroj mireseardhjen!
Uroj te jete nje vit i mbushur me krijime dhe copeza interesante.
Per kete e keni ju ne dore te nderuar antar/e,qe ti jepni ngjyrat dhe dashurin e duhur ketij konkursi.
Le te rikujtojme pak se bashku pikat e rregullores se ketij konkursi:

. Shkrimet te ishin autentike dhe te pashkruara ne forum me pare.(mundesisht)

.Vini edhe nga nje titull cdo shkrimi

. Perseri kete vit,do keni nje teme te caktuar (nese nuk e gjeni veten apo nuk iu pelqen) eshte edhe tema e lire (asnje teme nuk do humbet edhe nese ma dergoni pas dates se skadences)

.Brenda nje muaji do hapet tema dhe do mbyllet keshtu te jemi ne kohe ne rregull me cdo gje

.Pergjethsisht pranimet e krijimeve do fillojne me daten 1 te c"do muaji dhe do mbyllen me 14.

.Nderkohe sondazhi me krijimet e derguar do hapet me daten 15 te c"do muaji dhe do mbyllet me daten 30 ne fund muaj.

. Nuk do kete nje teme te dyte per komentet keshtu sdo lodheni as ju dhe do jeni te fresket .


Duke iu falenderuar per keto minuta kohe qe i dedikuat rregullores, ju lutem me ndiqni tek tema ku do vendosim temat per cdo muaj ( meqense u hap me vonese do kemi 11 tema ngaqe do nisim ne muajin shkurt)Temat per vitin 2018 jane si me poshte :Trendafila te kuq

Arome Gruaje

Parfum pranveror

Nje grusht dhe ose pluhur

Copeza Udhetimesh

Flas me Henen

Stina ime

Fjalet e Pathena

Pike vese

Atdheut

Enderrat e nje nate dimri

Krijoni miq!!
Shprehni ndjesite e juaja me fjale,
me fantazi,
me enderra
me copeza te embla ndjenjash
qe te depertojme ne cdo lexues!
Ju mirpres te gjitheve dhe ju uroj te jeni sa me shume te pranishem duke dhene kontributin personal !hand-writing-love-valentine-letter-roses-left-pen-white-paper-wood-two-copy-space-48762076.jpg

tema e muajit shkurt eshte

Trendafila te kuq
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Temat shume te bukura!
Suksese Jana!
Te uroj sa me shume krijime, arome vargjesh neper deget e keti konkursi.:)
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
O janaaaa po ti e pate vene nete dimri mi. Ate qe cova une beji nje delete lol

Nejse,
Suksese per kete vit :)
 
Top