• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Lauri

Anunnak
Turkoshaku hoxhë Shefqet Krasniqi luan me ndjenjat kombëtare të tifozëve kuqezi


Imami Shefqet Krasniqi sërish del me deklarata bombastike dhe irrituese. Madje ai ka provokuar aq rëndë shqiptarët, duke deklaruar se ata I kanë dy kombëtare, atë të Shqipërisë dhe atë turke. Ky hoxhë, duke se nuk e ka mission ushtrimin e fesë, bariut të devotshëm të Zotit, por të nxitjes së urrejtjes dhe përçarjes. Madje ai, me këtë deklarat e ka bërë të qartë se punon për interesa të Turqisë.
Më poshtë deklarat e tij.
Dr. Shefqet Krasniqi – Ja pse kombëtarja humbi!
Të dashun vllëzër dhe motra: Pas humbjve të njëpas-njëshme të kombëtarve tona, Shqipëris dhe Turqisë unë kam gjetur shkaktarët pse ndodhi kjo!
Zotit ati i qofshim falë, bëri hesapet (llogarit) e veta duke marrë vendim që kombëtaret tona të humbin. Ju mund të pyetni pse? Ju them unë: I vetmi himn që kupton Zoti është la ila ila llah. … kurse lojtarët këndojnë “rrethë flamutit me një qëllim me një dëshirë” duke mos kuptuar që flamuri nuk sjell fitore, por fitoren e sjell allahu aza egjel!
Arsyeja tjetër është mungesa e besimit. Me një lule nuk vjen pranvera duke aluduar në Mergim Mavrajn. i cili është besimtar i devotshëm plus haxhi.
Lojtarët tanë hidhëruan allahun duke luajtur me rroba të shkurta aq më keq kur këto rroba i prodhon një kompani e kufarve e quajtur ADIDAS (Kompani israelite)!
Allahu është i madhë, atij asgjë nuk i shpëton pa pa sidomos kur stadiumet janë të hapura.
Zoti i vraftë lojtarët tanë që pranuan sponzor Fabriken e birres, Birra Peja në këtë muaj të shenjtë duke e bërë hallall atë që allahu e ka bërë haram, përfundon hoxha!!
/shqiptari.eu


...................................................

Po sjellim me poshte dhe pergenjeshtrimin e lajmit qe te mos bejme debat mbi një lajm te rreme:DEMANTIM

Së fundi në disa portale është publikuar një lajm se kinse hoxha Dr. Shefqet Krasniqi paska folur rreth futbollit dhe humbjes së kombetarës së Shqipërisë, gjë që nuk është e vërtetë.
Së pari ky lajm buron nga një faqe e cila nuk është zyrtare sepse faqja zyrtare dihet tashmë dhe së dyti nuk ka folur asnjëherë rreth futbollit.
Ne shprehim keqardhje për këto deklarata shpifëse ndaj kombëtares sonë ndaj të cilës kemi repsekt të veçantë dhe i dëshirojmë suksese.

Kërkojmë nga qytetarët që të mos bien pre e manipulimeve të ndryshme nga njerëz të ligë dhe portale të cilat shpifjen e kanë zakon.


Burimi:koha-islame dhe faqja personale e Hoxhe Shefqetit.
 
Last edited by a moderator:

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

hahahaahhahahahahhahahha o melot kam qesh , lujten me breke te shkurtra dhe me kepuce adidas...she dreqi njeh e markat

o Laur ta cojme tek tema e gallatave ket, se per gjo tjeter nuk sherben ky besoj? :p

gjynah i ziu...te fala mendjes o shefqet
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Po pse more njerez mireni edhe me shpifje madje ne kete muaj te shenjte ?

Lajmi është falco, asgje tvertete nuk ka. Shefqet Krasniqi nuk ka official fanpage ne facebook, as webfaqe te tij personale, nuk e ke askund kete çfarë thote Hoxha. Po shihet kush punon per te miren e fese dhe kombit edhe gjate ketij muaji te shenjte.

Nqfs është e vertete kjo qe lehin armiqte e Islamit, postojeni burimin kryesor.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Po pse more njerez mireni edhe me shpifje madje ne kete muaj te shenjte ?

Lajmi është falco, asgje tvertete nuk ka. Shefqet Krasniqi nuk ka official fanpage ne facebook, as webfaqe te tij personale, nuk e ke askund kete çfarë thote Hoxha. Po shihet kush punon per te miren e fese dhe kombit edhe gjate ketij muaji te shenjte.

Nqfs është e vertete kjo qe lehin armiqte e Islamit, postojeni burimin kryesor.
Lover,çfarë do thot (aza egjel)?!?!?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Pyeti ata t'portalit ku e kane marre kete, nuk din madje as ta shkruajne lere qe shpifin. Zot ruana nga shpifesit dhe mashtruesit qe punojne 24/7 per ta njollosur kete fe, Amin.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

AS mua s'me duket se ka llogjike ne kete. Bah dyshoj tjete i vertete.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Pa pike dyshimi o Soul, as burim nuk ka as hiq, 2-3 portale qe kane vazhdimisht lajme te tilla, portale amatore, as shqip nuk shkruajne mire sic duhet lere me te kene lajme te sakta. Dhe pastaj ato lajme shpifese i zbukuron Lauri qe i sjell me aq gezim, sikur ne qe presim iftarin :p - I han foret si akulloret lool
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

dmth qesha kot une? :p.... mgjth edhe nese është shaka , prape mua me beri per te qesh

rrofsh laur ose edhe ky shefqeti...:p
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

dmth qesha kot une? :p.... mgjth edhe nese është shaka , prape mua me beri per te qesh

rrofsh laur ose edhe ky shefqeti...:p
Shiko se ka rregulla e disipline islami edhe per futbollin, biles edhe per tifozet..;)
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

po per Riken....tha gje shefqeti? :p
Te vendose burken ne koke..:p

Tani pa shaka. Nga qe jemi tek sporti me një teme te një hoxhe mund edhe ta zgjerojme pak me kendveshtrim besimi.
Sa e sakte është kjo intervista me Krasniqin besoj nuk ze gjithaq vend, sepse, mendoj une, ai qe ka shkruar kete shkrim te shkurter nuk ka qene i pa informuar mbi kete qeshtje te sportit o futbollit ne vecanti.

Kur lindi islami nuk kishte futboll qe te dilte një sure enkas.
tani do me kerkojne codin e sures kuranore kunder futbollin lol

Por mjaft hoxhallare vihen ne siklet te gjene arsye kuranore qe ti shkepusin njerzit nga futbolli (mqs po flasim per futboll). Si aktivitet sportiv kaurresh, emocione qe te largojne nga besimi, veshja sportive jo konforme me islamin, e një thes gjera te tjera.

Ka dale edhe një film per ndalimin e futbollit.

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Rregull e disipline. E Arabin Saudite nuk lane te luaj një lojtar sepse look i tij nuk ishte ne linje me rreguallat, me konformitetin e ligjeve arabe, e anti-islam.
Kur behet fjale per ligjet e shtetit ne vendet islame, duhet te dihet se nuk ekziston ligj jasht kuadrit te besimit fetar.

Menje fjale u deshen te perdorin gersheren me pare qe te filloje loja lol

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Eh po, kur majmuni zihet ngushte, kercen nga dega ne dege (efekti i darvinit).

Perplasje mendimesh ke kudo ne cdo besim n'bote, por ajo qe është me shumice e vendosur se futbolli s'është i ndaluar. Kot lehin qente, kur karvani ecen perpara.

Lajmi u vertetua se është Shpifje aspak e vertete pa burim.

Heren tjeter me pyet mua si Mesues Laur, te sjell lajme me burime. Nuk është turp tpyesesh, perkunder pleqerise qe tka kapur, si me i ri te mesoj, kam nerva :D :plazh:
 

Fly

Larguar
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Eh po, kur majmuni zihet ngushte, kercen nga dega ne dege (efekti i darvinit).

Perplasje mendimesh ke kudo ne cdo besim n'bote, por ajo qe është me shumice e vendosur se futbolli s'është i ndaluar. Kot lehin qente, kur karvani ecen perpara.

Lajmi u vertetua se është Shpifje aspak e vertete pa burim.

Heren tjeter me pyet mua si Mesues Laur, te sjell lajme me burime. Nuk është turp tpyesesh, perkunder pleqerise qe tka kapur, si me i ri te mesoj, kam nerva :D :plazh:
qekur u dashka te votohet apo te meret një vendim nese futbolli është i ndaluar?

budalliku mund te ndryshoj forme por budallik mbetet
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Perplasje mendimesh ke kudo ne cdo besim n'bote, por ajo qe është me shumice e vendosur se futbolli s'është i ndaluar.
Edhe me futbollin ju del pune ju, futbolli problem per islamin, shume problem lol
është argument per tu diskutuar me serjozitet nga filozofet islam se te luhet apo jo futbolli, te ndiqet, te behet tifo apo jo. Lojtaret te vishen me fustane te gjate ..!

ps. per ke nuk është i ndaluar futbolli, vetem kur behet fjale per skuadrat e shteteve islamike?

Ky hoxha është i perpikte ne besimin islam. Ti je armik i islamit qe lejon futbollin.

[video=youtube;utEoZwSIW-I]https://www.youtube.com/watch?v=utEoZwSIW-I&feature=youtu.be[/video]
 

Fly

Larguar
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Edhe me futbollin ju del pune ju, futbolli problem per islamin, shume problem lol
është argument per tu diskutuar me serjozitet nga filozofet islam se te luhet apo jo futbolli, te ndiqet, te behet tifo apo jo. Lojtaret te vishen me fustane te gjate ..!

ps. per ke nuk është i ndaluar futbolli, vetem kur behet fjale per skuadrat e shteteve islamike?

Ky hoxha është i perpikte ne besimin islam. Ti je armik i islamit qe lejon futbollin.

[video=youtube;utEoZwSIW-I]https://www.youtube.com/watch?v=utEoZwSIW-I&feature=youtu.be[/video]
te lutem hiqe kete video se i kam premtuar njeres qe sdo ha mish derri, me ka ren ne kok per te e do ngelem si qyqar :(
 

ricky_ch

******
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Kuptohet se ka lloj lloj interpretimi të këtyre hoxhallarëve në përgjithësi
dhe s'ikur të tentohet të tërhiqet një vijë e drejtë sipas Islamit,
është njësoj s'ikur të thuash pi ujë në deti por pa kripën dhe elementet
e tjera që përmban uji.


Por, nejse këtë e dijnë shumë dijetarë të Islamit, por vetëm Lauri nuk e din
dhe s'e kuptoj s'i nuk lodhet të ngrit pluhur pa nevojë, kur ne e dijmë të gjthë
shumë mirë se po të ishte Islami si ai thot, nuk do të pritnim
që krishterët të na sulmojnë e okupojnë, por do të ishte e kundërta, bile ndoshta
sot te krishterë nuk do të kishte më në Botë.

Pra, Islami kështu Islami ashtu, na lodhe Laur. Je i bezdisshëm si miza e m**utit.
Besoj se s'ka kurrfare logjike që çfarëdo budallakie që dëgjon të lidhet për Islamin.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Nuk është Lauri me faj, problemi jane hoxhallaret e ju me ta. Dhe shiko se keto jane probleme serjoze per shume hoxhallare, dhe pa dyshim edhe besimtar se ata nuk flasin me veteveten, por me njerez per para qe degjojne

Futbolli është problem, duhet te pyesim hoxhen a ban te shikohet apo te luhet.
Edhe Krasniqi e lejon te shikohet e te luhet, por me kushte ..;)

 

ricky_ch

******
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Nuk është Lauri me faj, problemi jane hoxhallaret e ju me ta. Dhe shiko se keto jane probleme serjoze per shume hoxhallare, dhe pa dyshim edhe besimtar se ata nuk flasin me veteveten, por me njerez per para qe degjojne

Futbolli është problem, duhet te pyesim hoxhen a ban te shikohet apo te luhet.
Edhe Krasniqi e lejon te shikohet e te luhet, por me kushte ..;)


Nëse është problemi ynë, ku është problemi ytë?
Ku të kruhet?

Unë e thash edhe më lartë, s'ikur të shikohet shumë drejt,
jo vetëm futbolli, por edhe shumë gjëra do të duhej të ishin
ndryshe, e më së pari unë dhe ti s'do të kishim mundur kurr
jetonim bashkë, sepse do të duhej ta hjek kryet, e kupton?
Mandej të gjitha marëdhëniet të ndërpriten me botën krishtere
në çdo pikëpamje.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Se pari, tema është per Shefqet Krasniqin ne lidhje me shpifjen qe i paska bere ky portal dhe ca portale tjera. U vertetua qe është shpifje, pra ketu deshtove Laur sic deshton gjithe. Dhe ne momentin kur ti deshton, e ndryshon kahjen e temes dhe qeshesh me monitor (kjo t'ka mbetur asgje me shume). Pasiqe nuk u vertetua burimi i lajmit, fillove te shesesh mend se ke haber me Islam dhe si gjithmone edhe ketu deshton.
T'kam thene o Laur, une jam Mesuesi yt, me pyet, te pergjigjem, por mos shpif.
Lere qe nuk din, por as nuk pranon te marresh dituri per shkak te mllefit te madh dhe urrejtjes qe ke ndaj muslimaneve dhe shqiptareve (sepse une ty nuk tkonsideroj shqiptar, me shume je greko-sllav ne lekure te shqiptareve me bateri 2 volte e gjysme).

Po te kishe pasur dituri rreth Islamit, do e kishim kuptuar te gjithe ketu ne forum. Po t'ishte futbolli sic thua ti, nuk do t'luante ne kampionat boteror Arabia Saudite, ku ti e konsideron si shtet vehabist, nuk do luante as Egjipti as Katari as shtetet tjera Islame, madje as me ato kushte qe ti i ke cekur se i kane thene te tjeret. Pra, kot flet e kot qeshesh por sorry, humbe prap dhe cdohere do t'humbasesh ! :plazh:
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Ti je armik i islamit qe punen per shkatrrimin e myslimanve. Allahu ta udhezofte mendjen ne rruge te drejte .

Une jam mbrojtesi i islamit alhamdulillah

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

He, u zure mat perseri :p hahaha ! Po mos t'ishe ti ne forum o Laur, si do t'vinte iftari me shpejt :lol:
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Ti ke qefe futbollin kjo duket qarte, je një qafir, armik i fshehte mes myslimanve.

Fal Allahut kemi hoxhallare qe bejne drite hyjnore ne mendjen e myslimanve, e na ruajne nga qafiret.

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Like e ke, e luan bukur vallen :D
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Like e ke, e luan bukur vallen :D
E shikon qe je mashtrush ne mesin e myslimanve..!!

Lauri është i drejte o mysliman, ju thote gjerat reale nga mjeshtrat te fese.
Merrni keshilla ndaj futbollit tek hoxha dhe mos bini ne grackat e Loverboy.
Allahu ju bekofte. Bismillahir Rahmanir Rahim

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Kujdes kur sjell lajme per Shefqetin dhe citate Kur'anore, mashtruesi i forumit, like e ke para iftarit :p

Hajt tash qarkullo pak lolz
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Ruhuni vllazen mysliman nga njerzit qe shtiren si mysliman, jane qafira qe ju drejtojne ne mekate.
Mos shkoni dhe mos shpenzoni kohe dhe te holla per futbollin.
Ata mbidhen mes tyre vetem per një top. Myslimant mblidhen vetem per Allah.

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Po per Shefqetin u vertetua lajmi ? Po njeriu kur pajtohet me fytyre, edhe keto gjera i ben, nuk i skuqet fytyra per shpifje as per asgje :D

p.s.

Stafi, tema është tek kampionati europian, shefqet krasniqi ! A nuk jane jashte teme keto postime dhe video :D? Ups, lauri është akoma agjerueshem lol
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

E shikoni mysliman qe loverboy nuk sjell asnje argument bindes, qe loja e futbollit është e dobishme per islamin.

Te gjithe kleriket islam, dijetaret, instutucionet juridike islame e konsiderojne futbollin një mekat. Sepse ju merr meocionet e zemres.

Biles ka fatwa zyrtare dhe mjaft te rrepepta nga dijetaret islam mbi kete qeshtje. Nuk duhet te therrisni goool, te gezoheni me turmen, te dilni ne rruge per festimin e fitores se një skuadre...!

Ata shtete islame qe e lejojne jane te korruptuar me qafirat.

Te fillojme me dy video se kam një thes me video e nuk mbarojne kurr..;)


 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Krasniqi: ja pse humbi kombetaria jone.

Kush ka mbetur t'ma mesoje mua fene time, ai i cili nuk ndjehet i qete as ne fene e tij te Krishtere, (kete e keni deklaruar vet ketu ne forum), ai jeni ju. Kur ta rregullosh bindjen tende fetare/personale se pari, eja pastaj me fol mua ketu per Islam.

Vazhdoje vallen, se t'paska hije :D Like e ke
 
Top