• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Krijimet e muajit Dhjetor 2018

Krijimet e muajit Dhjetor 2018


 • Totali i votuesve
  14
 • Poll closed .

Passion

Banned
Pak rendesi ka c'mendoj.

Pres finalen,edhe respektoj vullnetin e atyre qe votojne(e me shume shume te atyre qe krijojne). :)
 

Dorina

Zikaltër⚫🔵
une votova 1shin por kush i ka krijuar keto shkrime? pse nuk eshte emri i antarit anash?
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Pak rendesi ka c'mendoj.

Pres finalen,edhe respektoj vullnetin e atyre qe votojne(e me shume shume te atyre qe krijojne). :)
Nese eshte ajo qe aludon eshte e gabuar dhe ti e di fort mire.
Nuk ndodh te pakten nga une....votimet jane si gjithkujt ja ndjen shpirti!
Mos filloni aludime te tilla. E dime shume mire qe sjellim krijime per deshiren tone, e jo se do marrim ndonje çek :)
Te gjitha krijimet jane nje dashuri ne vetvete....
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
une votova 1shin por kush i ka krijuar keto shkrime? pse nuk eshte emri i antarit anash?
Ideja e konkursit ky eshte, te shmangen miqesite, shoqerite, grupimet.
Pra nxirren krijimet, votohet e ne fund pasi mbyllet konkursi ,shpallen fituesit.
Edhe pse ne qe jemi te vjeter , disi ia njohim penen njeri tjetrit.....e ben te mendohet se anojme nga shoqnia.
Por duke u nisur nga vetja , ska ndodhur asnjehere ti kerkoj as mikut tim me te mire te me votoje, bile as ti them se kush eshte krijimi im. Dhe nisur nga kjo ,jam e prirur te besoj se keshtu funksionon per gjithkend.
Ne fund te dites....jemi per te falur nje vlere ketij formati....e jo per te fituar ca lavde.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Une i kam lexuar disa here krijimet jane shume te bukura...
Suksese te gjitheve !
Me pelqen jasht mase bob njekembshi dhe njekohesisht krijimi i fundit "ca njerez jan te bukur" eshte shume i bukur, vertet i bukur!
Ndaj e kam te veshtire zgjedhjen por kam vendosur te vendos voten time per ti barazuar..
Le te jete pasardhesi te zgjidhe krijimin me te bukur.
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
6.Te ka ndodhur?!

Te ka ndodhur ndonjehere te harrosh se i perket vetes, ne vend qe te kerkosh nje tjeter zemer te te plotesoj?
Te ka ndodhur te harrosh se vetem vetes i perket , e te zhytesh thelle ne shpirtin tend e te harrosh ndjesine qe ke , kur je pa te?
Mos me lejo te humbas ne ty ,nese ti mbyllur ke shpirtin e kengen time te preferuar nuk di ta kercesh.
Mos i lejo vetes te peshperisesh fjale , te cilat neser do ngjajne nje kujtim , e nga ai kujtim edhe mund te qaj.

Te jesh prane meje sic shpirti t’a dikton, lejoja vetes…ne mos shko , ende pa lene asnje kujtim.
Nuk mundem me te gezoj nga vuajtjet e mia, e as te vuaj per disa doza te vogla lumturie.
Nuk mundem as edhe nje minute me shume te lexoj, diktoj, perralla…por as te imagjinoj veten si pjese e personazheve te idealizuara ne perfeksion nga fantazite e mia.

Eja , eja ashtu sic je , dhe ma kurse nje gabim tjeter ne vargun e gjate te gabueshmerise sime.
E dime si une e ti sesa frike nga vetja kemi , kur zemres dyert kerkojme t’ia hapim.

Ndoshta eshte e veshtire ne kete bote tonen , te njohim njeri tjetrin si vertete jemi, jashte asaj kornizes se ngurtesuar keqaz.
Ndoshta eshte e veshtire sot te njohesh dike, pasi askush veten s’e shfaq per ate qe eshte , e japin aq sa nuk mjafton per te perqafuar nje zemer brenda zemres!

Ndaj eja , eja ashtu sic je , edhe pse kujtimet force ti fshij s’kam, edhe pse ndonjehere largesine do kumboj …nje arsye per te te gjetur brenda nje kujtimi do e gjej. Do jesh ndoshta nje grimce ne brendine time, por do gjesh perhere doren qe zgjatet kur bota shpinen kthen, do gjesh perqafimin e dikurshem qe s’do te harroj ndoshta kurre, e ndoshta mes ndjenjash te perziera do shqiptosh ate pyetje qe do te mundoj….a mos duhet te kthehem serisht tek A-ja dhe te harroj se i perkas vetem vetes , e zemres vendin t’i leshosh e njehere te rrahe prane saj.

Aty do me kesh kur mos duash te flasesh , me heshtjen time do te bej shoqeri. Do jem edhe kur askush prezencen tende mos e ver re , heshtja do jete sipari mes nesh e pasi t’a ngre ….do shuaj gjithe dritat e askend mos te shohesh , asnje kureshtar , e kur te zgjohesh , perqafimi eshte ai qe do ndjesh perreth vetes….Dhe une do jem aty , sepse kujtimet frike kam ti fshij dhe nese ndonjehere largesine shpirti do doje te shuaj…rrugen permes nje kujtimi do gjej e do te risjell serisht e serisht.

Me ka ndodhur te harroj se vetes i perkas , sepse me shpirtin tend jam bere njesh , sa s’di si mund te jete gjithcka pa ty….
Kjo me pelqeu shuuuume....
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Thyeni balotazhin ju lutem....mos ma lini ne dore mua mekatin :p
 

Guest20

Larguar✌👋
Per kete pune eshte vetem Didi..dil ne sheh Didi kryeje detyren tende forumore,thyeje balotazhin :)
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Gezuar ne rradhe te pare....Nje vit te mbare dhe faleminderit per ju krijues si dhe ju votues.Per mos ja humbur asnje cast shkelqimin ketij fundiviti po shpall fituesit

1. NICKTJETER
Me : Bob njekembeshi.

2.SOULMIND
Me: Ca njerez jane te bukur

3. MONIQUE
Me: Te ka ndodhur?!

Me poshte edhe autoret e tjere

1.Vveton
Me: Natë e fundit te ai.

2. Nevertiti
Me: Fort e dashura kohe.

3.Kitrra123
Me: Atehere

5. Natta
Me: Njeriu


Ps: Mos ju shterofte kurre pena!
 
Last edited:

kitrra 123

plak gjufurrak
Te permbyllesh vitin me tre fitues eshte dicka e bukur per nje cikel, letersia, qe e kemi margaritar.

Me gezoi fakti qe Natta paska provuar dhe ishte e bukur.

Duke ju uruar me te mirat e mundshme per vitin 2019 ju pershendes.

Pafshim
 

Fly

Larguar
mungojne kampionet :p

o seksi kur do fitosh se kam ruajtur 500 lekshin per qoka :p
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Me suprizoi Natta! :)
Urime tre fituesve!
Sa me shume krijime ne vitin qe vjen! :)
 

Jetmira

..........
Faleminderit e nderuar,Nevertiti e i nderuar Kitrra;)

Suksese fituesve;)
Shpresoj....qe vitin tjeter te lexojme krijimet e anetareve te rinj;)
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Epo urime! :D
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Urime Nicktjeter,
Urime soul "ca njerez jan te bukur" e ti je e tille!
Urime mony.
Urime te gjithe pjesemarresve e nje suprize e vertet ishe vertet ti natta uroj te rilexoj sa me sh krijime te tuat.
 
Top