• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Krijimet e muajit Gusht 2019

Krijimet e muajit Gusht 2019


 • Totali i votuesve
  27
 • Poll closed .

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Nje gje skam kuptuar asnjehere, kur behen kritika merzitemi, kur nuk behen themi pse nuk behen

Qe ta keni te qarte nje gje : askush nuk di asnje nga autoret dhe kjo do merret vesh vetem kur te botohen nga une!
Mos hamendesoni kot dhe mos filloni me ide te gabuara si ne te shkuaren!

Mos harroni se jemi teper te kuptueshem per ata qe na ndjekin e lexojne per cdo muaj.
Kaq kisha...le te vazhdoj emisioni!
 
Last edited:

Aki

misfit
Nje gje skam kuptuar asnjehere, kur behen kritika merzitemi, kur nuk behen themi pse nuk behen

Qe ta keni te qarte nje gje : askush nuk di asnje nga autoret dhe kjo do merret vesh vetem kur te botohen nga une!
Mos hamendesoni koti dhe mos filloni me ide te gabuara si ne te shkuaren!

Mos harroni se jemi teper te kuptueshem per ata qe na ndjekin e lexojne per cdo muaj.
Kaq kisha...le te vazhdoj emisioni!
Ku e di ti qe ata qe te japin krijimet nuk u thone shokeve/shoqeve voto se ky eshte krijimi im? :p
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Kur më kritikuan/u tallën me mua te konkursi fotografik, më the që të mos reagoja...
Kurse kur të tallin/kritikojnë ty, reagon ëëë? :p
Po e mbaj mend sh mire kur ta thashe dhe qellimin,dhe mbase kam une nje problem ne te shkruar pse nuk u kuptua qellimi im.

Mbremje te kendshme te gjitheve.
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Si fillim doja te qartesoja dicka, per te vjetrit dhe te rinjte bashke: po bej kohe qe nuk kam lexuar konkursin (sidomos qe kur jane bashkuar forumet). Keto jane mendime personale, pa dashur te cenoj asnje autor qe eshte mbas cdo shkrimi.


1. E lodhshme nga ana e pikesimit. Disa pjese lexohen mire te tjerat jo, ngecin, ngadalshem. I mungon ndarja, dmth te kete nje fillim, nje vazhdim dhe nje fund. Shume fjale dhe asnje drejtim.

2. Nuk eshte keq, fillimi tek strofa e pare nis mire, pak pa sens nga fundi strofes. Disa rreshta me pelqejn, por nuk ecin te gjitha. Mund te ishte bere me mire, sidomos mbyllja. Ne lexim te pare e le pershtypje te mire, por kur e rilexon jo. Ngec, plus strofat nuk kane te njejten gjatesi.

3. Fjalit shume te gjata dhe nuk jane perdorur shume shenja pikesimi dhe kjo e ben akoma me te lodhshme. Djaloget mezi kuptohen, shume te coroditura. Duket mundimi per te thurur nje histori te madhe, thjesht te ishte me e shkurter dhe dialoget te kishin qene me te qelluara pa e sterzgjatur do kishte dale nje shkrim i mire.

4. Pavarsisht gjatesise lexohej mire. Ka fjali jasht mase te gjata. Disa pjese jo te lidhura aq mire por si histori i ka te gjitha pjeset. Gjynah per fjalet e huaja te perdorura ja prish lezetin meqe eshte perdorur letrarja.

5. Shume e sforcuar, duket sikur eshte munduar te nxirte dicka te madhe. Ate qe lexoj eshte, deshira per te shkruar dicka ne djalekt por pa sukses.

6. Nuk e gjeta hamendesin e titullit ne shkrimin. Nuk ishte keq, por mund te ishte rregulluar, sidomos ajo fjalia e gjate fare i prish rendin. Nuk me thote gje.

7. As ne gjuhe letrare as ne djalekt, ideja nuk eshte e keqe. Ama ajo fjalia e fundit ja prish.

8. Do kisha shkurtuar fjalit perderisa ka nisur disa fjali njesoj ashtu mund te lexohej me mire. Nuk me thote gje.


Suksese te gjitheve!

PS: Na falni per gabimet ortografike pasi jetojme jashte e i ka kurbeti keto...
 
Last edited:

Imp4cT

Not Serious Member
Une nuk erdha per votim por per analizen.
Rralle votoj, nuk me rrembeu asnjera.
Sorry ( :

Prandaj nderroi nofken ai. Te postonte nga une e?
Po jo o djale, ska shance. Jam vet une.


Gje per te shtuar kishe ti? Apo vec per rremuj je
Kam!

Me pelqeu shume analiza juaj e detajuar.
Ben gabim qe rri ne kurbet.
Kthehu ne Shqiperi, ca ka Fatos Lubonja me shume se ty?
 

Tiku

Kap ca te Kapesh..:) :)
Staf në FV.AL
Yyy cfare paskam hup, gjithe keto delete. :D :D

Mon une votova. Analize nuk kam bo por meqe pranohen do bej heres tjeter. ;)
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Kam!

Me pelqeu shume analiza juaj e detajuar.
Ben gabim qe rri ne kurbet.
Kthehu ne Shqiperi, ca ka Fatos Lubonja me shume se ty?
Besoj do ishte dakord me mua, e do thoshte: nuk i drejtohet te njejtit person, ne nje fjali me “Ju” dhe ne tjetren “Ty”. lol


@Drejtori he mo se analizat jane pranuar cdo here. Kur nuk cenon njeri e shan autoret, mund te analizoshbsa te duash.
 

Tiku

Kap ca te Kapesh..:) :)
Staf në FV.AL
@Didi per mua eshte shume mire te behet analize fundja kur voton jep edhe arsyet e votes. Nuk ka pse te kete qejfmbetje per kete. Konkuruesi sic ka hyre ne gare per te fituar ose humbur duhet te mireprese edhe kritikat.
 

Tuana

Nada é por acaso!
Staf në FV.AL
Dido, ca je zbut maj? Kaq urt nuk te prisja!

Je zbut qe je zbut dhe voten hudhe mos te dhimset he te keqen,gjithe ato fjal pa i voten tende shkon dem :LOL:
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Si fillim doja te qartesoja dicka, per te vjetrit dhe te rinjte bashke: po bej kohe qe nuk kam lexuar konkursin (sidomos qe kur jane bashkuar forumet). Keto jane mendime personale, pa dashur te cenoj asnje autor qe eshte mbas cdo shkrimi.


1. E lodhshme nga ana e pikesimit. Disa pjese lexohen mire te tjerat jo, ngecin, ngadalshem. I mungon ndarja, dmth te kete nje fillim, nje vazhdim dhe nje fund. Shume fjale dhe asnje drejtim.

2. Nuk eshte keq, fillimi tek strofa e pare nis mire, pak pa sens nga fundi strofes. Disa rreshta me pelqejn, por nuk ecin te gjitha. Mund te ishte bere me mire, sidomos mbyllja. Ne lexim te pare e le pershtypje te mire, por kur e rilexon jo. Ngec, plus strofat nuk kane te njejten gjatesi.

3. Fjalit shume te gjata dhe nuk jane perdorur shume shenja pikesimi dhe kjo e ben akoma me te lodhshme. Djaloget mezi kuptohen, shume te coroditura. Duket mundimi per te thurur nje histori te madhe, thjesht te ishte me e shkurter dhe dialoget te kishin qene me te qelluara pa e sterzgjatur do kishte dale nje shkrim i mire.

4. Pavarsisht gjatesise lexohej mire. Ka fjali jasht mase te gjata. Disa pjese jo te lidhura aq mire por si histori i ka te gjitha pjeset. Gjynah per fjalet e huaja te perdorura ja prish lezetin meqe eshte perdorur letrarja.

5. Shume e sforcuar, duket sikur eshte munduar te nxirte dicka te madhe. Ate qe lexoj eshte, deshira per te shkruar dicka ne djalekt por pa sukses.

6. Nuk e gjeta hamendesin e titullit ne shkrimin. Nuk ishte keq, por mund te ishte rregulluar, sidomos ajo fjalia e gjate fare i prish rendin. Nuk me thote gje.

7. As ne gjuhe letrare as ne djalekt, ideja nuk eshte e keqe. Ama ajo fjalia e fundit ja prish.

8. Do kisha shkurtuar fjalit perderisa ka nisur disa fjali njesoj ashtu mund te lexohej me mire. Nuk me thote gje.


Suksese te gjitheve!

PS: Na falni per gabimet ortografike pasi jetojme jashte e i ka kurbeti keto...
Jo shenjat e piksimit jo fjalit e gjata jo te shkurta , per te gjitha njejt paske then..

E dashur Didi shum e lodhur kritika jote..:ROFLMAO: Jo per gje po ngjason me ato artikujt se dalin per dymbdhjet shenjat e horoskopit gjithve ju del diqka e ngjashme:ROFLMAO::ROFLMAO:Ne fund te perqafoj shummm..se te kemi kritike te ashper per tek konkurset.
 
Top