• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Krijimet e muajit Mars 2020

Krijimet e muajit Mars 2020


 • Totali i votuesve
  31
 • Poll closed .

Didi

C'est la vie.
Kësaj here dua të veçoj dhe analizoj tre shkrimet (këto që kanë marr më shumë vota).

Atëhere po e nisë nga kjo që po kryeson dmth 3:

Nisa ta lexoja, u ndala tek ajo shkëputja e parë. Dëshira për ta vazhduar ta lexoja ishte 0, por për hir të suksesit që po marrka e përfundova. Çtë them, duket e shkruar shumë zorshëm. Shumë copa të ndryshme të hedhura aty pa një lidhje me njëra-tjetrën.

Sidomos pjesa e fillimit në autobus, thjesht e vënë aty sapër të thënë. Pjesa që vjen pas e raporteve nuk është aq keq, e kalueshme. Siç është edhe ideja e tërë shkrimitSmë përcolli gjë.


7. Më pëlqejn disa rreshta tek tuk, rimë ska dhe disa rreshta ngëcin në lexim. Smë tërhoqi.


1. Nuk mbaj mënd në tërë këto vite të letërsisë të dashurohesha direkt me një shkrim. “Se ti je...” qe i vetmi shkrim që lexova sapo u postua tema. Duke e lexuar i percepton të gjitha ndjesit, sikur je aty bashkë me autorin ndërsa e shkruan. Skam çti shtoj, është adhurim në çdo rresht.

Suksese! ( :
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Kësaj here dua të veçoj dhe analizoj tre shkrimet (këto që kanë mar më shumë vota).

Atëhere po e nisë nga kjo që po kryeson dmth 3:

Nisa ta lexoja, u ndala tek ajo shkëputja e parë. Dëshira për ta vazhduar ta lexoja ishte 0, por për hir të suksesit që po marrka e përfundova. Çtë them, duket e shkruar shumë zorshëm. Shumë copa të ndryshme të hedhura aty pa një lidhje me njëra-tjetrën.

Sidomos pjesa e fillimit në autobus, thjesht e vënë aty sapër të thënë. Pjesa që vjen pas e raporteve nuk është aq keq, e kalueshme. Siç është edhe ideja e tërë shkrimitSmë përcolli gjë.


7. Më pëlqejn disa rreshta tek tuk, rimë ska dhe disa rreshta ngëcin në lexim. Smë tërhoqi.


1. Nuk mbaj mënd në tërë këto vite të letërsisë të dashurohesha direkt me një shkrim. “Se ti je...” qe i vetmi shkrim që lexova sapo u postua tema. Duke e lexuar i percepton të gjitha ndjesit, sikur je aty bashkë me autorin ndërsa e shkruan. Skam çti shtoj, është adhurim në çdo rresht.
Suksese! ( :
une them lexo ato qe skane maree vota hic. se ndonjehere dhe poezia si puna piktorve. i vleresojne pikturat e i kthyen ne kryevepra vetem pasi vdiqen lol
 

Didi

C'est la vie.
une them lexo ato qe skane maree vota hic. se ndonjehere dhe poezia si puna piktorve. i vleresojne pikturat e i kthyen ne kryevepra vetem pasi vdiqen lol
Do i lexoj të gjitha shkrimet, por thash ta nisja njëherë nga këto më të votuarat.

Prisja më shumë sidomos nga kjo që kryeson, biles e kam lexuar disa herë me vëmëndje. Se thash, mos po më shpëton ndonjë gjë dhe se kam kapur siç duhej. Por jo, asnjë ndjesi hiç. 🤷‍♀️
 

Boreas

Advanced
Shen valentini nuk eshte shume frymezues prandaj dhe ky nivel diletantesk per konkurset e marsit. :D
 

Mennel

_/\__________________________.
Do i lexoj të gjitha shkrimet, por thash ta nisja njëherë nga këto më të votuarat.

Prisja më shumë sidomos nga kjo që kryeson, biles e kam lexuar disa herë me vëmëndje. Se thash, mos po më shpëton ndonjë gjë dhe se kam kapur siç duhej. Por jo, asnjë ndjesi hiç. 🤷‍♀️
He mir analizoni e shkrimet tjera se gjyna jemi lol
 

Didi

C'est la vie.
He mir analizoni e shkrimet tjera se gjyna jemi lol

Nuk i kam lexuar ende të gjitha shkrimet se sjanë pak, dhe personalisht i lexoj me vëmendje. ( :
 
Jo per subjektin por vetem per menyren dhe pershkallezimin e ritmit votoj 6.
Ka varg shume te fuqishem.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Marla mos e diskrimino kungullin ashtu.
kungulli eshte mjaft i ushqyeshem 🙄
 

Frank

The S of all F.
4. Pse

Sterio Spasse na paska ardhur ketu :p
Diçka e shkurte por ndertuar mire.
Duket si nje thirrje ndaj dikujt duke marre si shembull "gjithesine"
Dhe siç thote ajo thenia e popullit: "Pse-ne" se ka gjetur Sterio Spasse ta gjejme ne?! :p

Megjithate nje pse e paskemi gjetur: "qe qenkemi nje pike uje ne oqeanin e turbulluar" lol


5. Rob i dashurise

Kjo qenka per prerje damaresh.
Dhimbje pa fund por kurrsesi nje fund me dhimbje :p
@DeliriumMind Hiqe briskun nga forumi te lutem! lol

U shpelafte panuklla me gjithe dashnore. lol
6. Harrese..

Ohhhh dhimbje pa fund!

Lotet jane te kripur jo te kripura qe te kripsha trute lol
E paska lene edhe kte :p

Megjithate duhet t'iia dish per nder se ja nje te mire e ke nga e gjitha kjo: Ke mesuar te punosh me grep. lol

 

DeliriumMind

Stay wild moon child 💫
5. Rob i dashurise

Kjo qenka per prerje damaresh.
Dhimbje pa fund por kurrsesi nje fund me dhimbje :p
@DeliriumMind Hiqe briskun nga forumi te lutem! lol

U shpelafte panuklla me gjithe dashnore.
Ahahahahahahah
Nuk e kishim lan te vdisnim bashk si Romeo e Giulietta por me prerje damaresh?
 

Frank

The S of all F.
7.Ndonjehere...

Bukur kjo ama titulli sikur nuk shkon, fundja kur mundesh, mundesh perhere e jo ndonjehere.
Me ate mundesh, me ty mundet hajde munduni bashke lol
Vargu i rregullt dhe nderthurja e mendimeve interesante :p
8. Dashuria e shpirtit tim.

Oh sa bukur, dashuria per femijen eshte ajo qe ka "shembur" male dhe ka "boshatisur" oqeane.
Kte qerpikun e kuq dhe ngjyren e kuqe mund ta kishe kursyer se nuk e gjej me vend.
9. Valsi im

Eshte munduar te respektoje rimen por pa respektuar vargun, nu di çfare emri ti vendos.

Mbyllja pak e rremujshme dhe si nje telenovele turke ku gjthmone humb jeten personazhi kryesor. :p
Megjithate ndihet nevoja per rikthim ne nje stad te meparshem dashuror lol
10. Lufto

Per nje moment u duk sikur po lexoja thenie nga Shen Tereza :p

I'a paske thene cope vetes pa tu dridhur dora fare lol
Trajtimi i vetes eshte gjithmone delikat, mire ke bere, a te degjoi valle?!

Forca!


Urime dhe suksese te gjitheve.
Une, do votoj numrin 1.
 
Private conversations
Help Users
  Top