Krijimet e muajit Mars 2021

Krijimet e muajit Mars 2021


  • Totali i votuesve
    27
  • Poll closed .

Didi

C'est la vie.
Zhurm zhurm shum shum zhurm?
Jo se ofendove njeri siq kishin kapur disa?
Kush tha se u ofendu njeri mi?
Shkrimi thash per mendimin tim ishte kot fare ajo pjesa e fundit....dhe ai shkrimi i muajt se iku kshtu ka qen fundi tmerr..
tani nese do kish qen i mir ti do theje balotazh duke i dhen voten?

ajde tani klm ..?
Po më quan gjë gënjeshtare?!

Unë theva balotazhin dhe nga 3 shkrimet që ishin me vota të barabarta, veçova 12 sepse kishte disa pjesë që më pëlyqen më shumë se dy shkrimet e tjera.

Jo se nuk më pëlqeu ajo e Qukut (7), sepse kam shkruar dhe tek analiza që bëra që fillimi më pëlqeu e fundi jo.

Se kuptova ku qëndron problemi?
 
Njerez, mos i merrni kritikat personale, per sa kohe nuk jane fyese dhe ofenduese jane te mireseardhura!
Secili prej nesh ka nje kendveshtrim te vetin mbi artin ne pergjithesi, perfshire poezine, i cili duhet respektuar.

Mua psh @Didi s'me ka votuar kurre, sidomos kur jam ne balotazh, thote gjithmone...po po, shume bukur, shkruar mire por....s'me ngjit.
1 here keshtu,
2 here keshtu,
3 here keshtu?

E cfare kam kuptuar une nga kjo?

Qe problemin se kane poezite e mia por didi te ciles nuk i ngjisin poezite e mia??
 

Didi

C'est la vie.
Njerez, mos i merrni kritikat personale, per sa kohe nuk jane fyese dhe ofenduese jane te mireseardhura!
Secili prej nesh ka nje kendveshtrim te vetin mbi artin ne pergjithesi, perfshire poezine, i cili duhet respektuar.

Mua psh @Didi s'me ka votuar kurre, sidomos kur jam ne balotazh, thote gjithmone...po po, shume bukur, shkruar mire por....s'me ngjit.
1 here keshtu,
2 here keshtu,
3 here keshtu?

E cfare kam kuptuar une nga kjo?

Qe problemin se kane poezite e mia por didi te ciles nuk i ngjisin poezite e mia??
Vërtet?! ?
Nuk më kujtohet sepse nuk kam qënë shumë aktive, po ti i paske mbajtur shënim. Ti mirë shkruan, po kur unë lexoj duhet të më japi diçka, ndaj them “smë ngjit”. ( :

Çdo gjë është subjektive këtu, unë sapo mbaroj së lexuari hedh disa përshtypje që më ka përcjellë copa. Si të më vijë ndonjërës i bie shkurt, ndonjërës më gjatë. ( :
 

AnaVie

Undisputed woman
Nuk e mendoja kurre qe ai shkrim vinte nga nje mashkull . Bravo bravo ? @Baboon e urime . Je i paparishikueshem.?

@Marakli^Krapit te lumshin dockat ? dhe e kisha nje parandjenje se ishte ti Mizerje lool ( besoj se skam qen e vetmja qe ta njoha doren ) po mua me pelqeu jashte mase shkrimi yt ndaj dhe te votova. Prandaj urime dhe ty .?
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Nuk e mendoja kurre qe ai shkrim vinte nga nje mashkull . Bravo bravo ? @Baboon e urime . Je i paparishikueshem.?

@Marakli^Krapit te lumshin dockat ? dhe e kisha nje parandjenje se ishte ti Mizerje lool ( besoj se skam qen e vetmja qe ta njoha doren ) po mua me pelqeu jashte mase shkrimi yt ndaj dhe te votova. Prandaj urime dhe ty .?
Shumë faleminderit ?
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Po më quan gjë gënjeshtare?!

Unë theva balotazhin dhe nga 3 shkrimet që ishin me vota të barabarta, veçova 12 sepse kishte disa pjesë që më pëlyqen më shumë se dy shkrimet e tjera.

Jo se nuk më pëlqeu ajo e Qukut (7), sepse kam shkruar dhe tek analiza që bëra që fillimi më pëlqeu e fundi jo.

Se kuptova ku qëndron problemi?

Problemi qendron se ti thua ..jo se kishe ofendu diken ,siq e kishin kapur disa!!?
Un askund nuk e thash se ka ofendu..po thash se nuk me pelqu dhe mu duk banale ai strofi i fundit..
Tani sa pajtohni ju eshte problemi juaj..
@Marakli^Krapit edhe shkrimin e muaj se iku kshtu e kishte sjell ..fillim te mir e fund koti(per mendimin tim)ju tjeret duartrokisni dhe nuk ju fajson njeri..e mos e beni hiperbol nje kritike se nuk e fyva njeri thjesht dhash mendimin time nga kendin ku un e pash shkrimin..

besoi dhe @Vajza e muar pergjigjjen se pertoi te shkruj e ti perseris fjalet..

ajde mbremje te mir @Didi ?
 

Vajza

NocturnalMoron
Staf në FV.AL
Problemi qendron se ti thua ..jo se kishe ofendu diken ,siq e kishin kapur disa!!?
Un askund nuk e thash se ka ofendu..po thash se nuk me pelqu dhe mu duk banale ai strofi i fundit..
Tani sa pajtohni ju eshte problemi juaj..
@Marakli^Krapit edhe shkrimin e muaj se iku kshtu e kishte sjell ..fillim te mir e fund koti(per mendimin tim)ju tjeret duartrokisni dhe nuk ju fajson njeri..e mos e beni hiperbol nje kritike se nuk e fyva njeri thjesht dhash mendimin time nga kendin ku un e pash shkrimin..

besoi dhe @Vajza e muar pergjigjjen se pertoi te shkruj e ti perseris fjalet..

ajde mbremje te mir @Didi ?
Skam cte shtoj meqense sme kuptove ?
 

Didi

C'est la vie.
Problemi qendron se ti thua ..jo se kishe ofendu diken ,siq e kishin kapur disa!!?
Un askund nuk e thash se ka ofendu..po thash se nuk me pelqu dhe mu duk banale ai strofi i fundit..
Tani sa pajtohni ju eshte problemi juaj..
@Marakli^Krapit edhe shkrimin e muaj se iku kshtu e kishte sjell ..fillim te mir e fund koti(per mendimin tim)ju tjeret duartrokisni dhe nuk ju fajson njeri..e mos e beni hiperbol nje kritike se nuk e fyva njeri thjesht dhash mendimin time nga kendin ku un e pash shkrimin..

besoi dhe @Vajza e muar pergjigjjen se pertoi te shkruj e ti perseris fjalet..

ajde mbremje te mir @Didi ?
E kisha me Qukun moj! Ai foli për fyerje/ofendim.

Ti po e merr ndryshe, kemi thënë të dyja të njëjtën gjë për shkrimin (vetëm me fjalë të tjera).

( : ?
 

Endrra

VIP
Plase te jesh ne qender te vemendjes mi endrra?
Mos ja humb me shum respektin vetes se nderhyn vend e pa vend.
Ik nani nani?
Tani qe ti ske respekt per vete .. do tregosh respektin mua? .. he te keqen .. rri aty ku te takon e mos u merr me mua.
Se fundi sje askushi te vesh notat e respektit apo te vleresosh njerezit ti.
Nani te qofte hajt tung.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Këto lexova për momentin:

1.Është e shkruar mirë, asgjë për të shtuar përveç faktit që shumë presje. Nuk më ngjalli asnjë emocion duke e lexuar, fjalë të bukura po bosh.

2.Fjala individ te titulli të lë për të dëshiruar, siç edhe gjatësia e strofave. Kam përshtypjen se as autori sja ka idenë sesi e ka çuar aq gjatë shkrimin. Është stërgjatur shumë e ca pjesë non sense, mund të ishte lënë me 3 strofat e para pa e bërë aq lëmsh.

3.Si qënka kjo puna e “qerpikëve që kafshokan faqet?!”. Kaq kapi vemendjen time pjesa tjetër pa e lidhur mirë.

4.E shkruar mirë, rrjedh goxha ndërsa e lexon. Jo keq!

9. Keto lakimet e foljeve te lene per te deshiruar….Si the:shiu bulezonte cadren dhe krijonte ajrin kompozues rreth nesh” whaaaat? serio mo.

“u ktheva me embelsin e nje mendimi duke veshtruar fytyren e tij” -po si qenka kjo e kthyera me embelsine?!

…po mire si mund te jete nje puthje drithertuese dhe pa kuptim ne te njejten kohe?!

Kaq se po ti futesh në thellesi eshte plot fjali te palidhura e me pak sense. Me ngjan sikur eshte dashur me patjeter ti japesh nje drejtim si neper romane apo filma, por pa sukses!

Ndersa 12. Per mendimin tim duhet te ishte shkurtuar, eshte goxha e lodhshme e tek tuk ngec. Ka pjese te shkruajtura bukur ama mezi e shtyta deri ne fund.

Suksese!
???

Me shkrive. Ku i kap kto detaje aman ???
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
O paska dal fituesi?
Asnjehere nuk fiton ate qe votoj une. ?

E lexova tani ate te fundit. Po sa e ndjeshme qe qenka. Ose jam une tani meqe kam gocen me grip edhe veten po ashtu.

Urime Babon.
 

Baboon

FALEMINDERIT!
O paska dal fituesi?
Asnjehere nuk fiton ate qe votoj une. ?

E lexova tani ate te fundit. Po sa e ndjeshme qe qenka. Ose jam une tani meqe kam gocen me grip edhe veten po ashtu.

Urime Babon.
Faleminderit ?
Të shkuara goces dhe ty.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
9. Keto lakimet e foljeve te lene per te deshiruar….Si the:shiu bulezonte cadren dhe krijonte ajrin kompozues rreth nesh” whaaaat? serio mo.

“u ktheva me embelsin e nje mendimi duke veshtruar fytyren e tij” -po si qenka kjo e kthyera me embelsine?!

…po mire si mund te jete nje puthje drithertuese dhe pa kuptim ne te njejten kohe?!

Kaq se po ti futesh në thellesi eshte plot fjali te palidhura e me pak sense. Me ngjan sikur eshte dashur me patjeter ti japesh nje drejtim si neper romane apo filma, por pa sukses!

Ndersa 12. Per mendimin tim duhet te ishte shkurtuar, eshte goxha e lodhshme e tek tuk ngec. Ka pjese te shkruajtura bukur ama mezi e shtyta deri ne fund.

Suksese!
Qyqja moj goc tani e lexova kete.
Dhe ne kopsht me qene,analiza qe i ke bere len per te deshiruar.
Je zero ne c'do lloj figuracioni letrar.
Kshu qe kurseje veten ne petkun kritik te nivelit zero.
 

Bebw

😈😇
O paska dal fituesi?
Asnjehere nuk fiton ate qe votoj une. ?

E lexova tani ate te fundit. Po sa e ndjeshme qe qenka. Ose jam une tani meqe kam gocen me grip edhe veten po ashtu.

Urime Babon.
Të shkuara zemër ??❤
 
Top