• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ku qendron rreziku kur bie ne dashuri me paraqitjen e jashtme te nje personi?

DASHURIA per enderrimtaret romantik eshte nje gje e pakuptueshme, misterioze, qe te mberthen dhe te con ne dalldisje, qe provohet vetem nje here ne jete. Ata mendojne se dashuria eshte rreptesisht nje ceshtje zemre, dicka qe nuk mund te kuptohet por vetem perjetohet. Dashuria triumfon mbi gjithcka dhe zgjat pergjithmone...

Te biesh ne dashuri me pamjen e jashtme mund te jet mashtruese, sepse mbeshtjellja e shkelqyeshme e nje dhurate nuk tregon asgje per ate qe ka brenda.

Cili mendoni se eshte rreziku nese bie ne dashuri me nje person vetem nga paraqitja e tij/e saj e jashtme?
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Rrezikon qe ate person te mos e njohesh kurre e te mos duash ate si person por ate si paraqitje.Gjithmone nese kjo mund te quhet dashuri,se per mua eshte thjesht fiksim.
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Rreziku qendron vetem tek zhgenjimi,mund te zhgenjehesh nga casti ne cast mendoj :konfuz:
c'kuptim ka po nuk u dashurove me brendesine e nje personi...???
 
te them te drejten nuk e di sesi eshte kjo lloj dashurie,te duash dike vetem e vetem se eshte i bukur!?
Vertet pamja fizike eshte nxitese ndjenjash por jo faktor vendosmerie ne krijimin e nje lidhje kryesisht ne krijimin e nje lidhje serioze.
Do thoja se mund te jete thjesht nje fiksim !
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
se verbohesh nga ajo qe shikon........e kjo te pengon gjate gjithe jetes pastaj.lendohesh dhe shum!
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
pamja duhet se nuk mund dalesh me nje qe eshte .........(spo e them).......por duhet ta dishe vertet te dashuron si njeri apo kukull ..........une per vete do zgjidhja njeri
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Sarrij t eimagjinoj si mund te dashurohesh vetem nga paraqitja

rreziku eshte se ti e don per interes vetem me u duk tek shoqnia qe te tregosh se cfar bukuroshi/e ke ti
 

alfonci

Veri investigatio
"Shume e bukur per te qene e mire"

Qe bie ne dashuri me nje person qe ka paraqitje dinjitoze dhe karakter me fukarallek, qe ka bindje dhe njohuri te nje femije, me nje person qe nuk di se pse, ku dhe per c'fare eshte, me nje person arrogant the mosmirenjohes.

Megjithate keto jane gjera te pranishme ne cdo njohje te re, por kur ajo bazohet ne paraqitjen e jashtme me shume sesa ne ate qe e perben personin ne fjale, karakterin, ndjesite, bindjet etj... e bejne ate lidhje me te lekundur drejt nje fundi te shemtuar, te pakenaqeshem dhe te pahijeshem.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Rezikon qe ne momentin qe ta njofesh nga brenda te mos biesh ne dashuri me ca njofte....
Pastaj pamja e jashtme eshte kalimtare, sot e ke...neser jo me:).....Larg qoft nje aksident, nje grusht i dhene mire...ose cdo gje tjeter...e hop e humbe bukurine....

Nqs per nje njeri eshte e mjaftushme pamja e jashtme dmthn qe eshte superficial....
Se kur te plaken, sdo jet me asnjeri i bukur....dhe nqs sdo ket subjekt komun atere do shikoj qe ter jeten e ka humbur kot
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
nuk mendoj se dashuria eshte e pakuptueshme apo misterioze vetem per enderrimtaret, por mendoj se edhe ato te cilet nuk kane shume eksperienca ne lidhje, nuk e kuptojne ndjenjen e dashurise.

Nuk jam aspak dakort se dasshuria ndihet vetem nje here ne jete. I tille ndihet cdo njeri ne raste te ndryshme kur ka mundesi e ka perkrahe nje person i e cila e ndihen e e do. Jo nje here ne jete ke mundesi per ta ndiere kete dashuri per partnerin/en.

Nuk mendoj se ka ndonje rrezik nese bie ne dashuri me paraqitjen e jashtme. Kjo mund te jete nje fillim i mbare per te pasur nje lidhje te suksesshme me djalin vajzen. Ndodh qe edhe mund te zgjenjehesh nga ai ajo person per faktin se vetem bukurine ka e nuk ka asgje tjeter qe e gesheton ne vetvete. Por mund te dali edh e ekunderta kur bukuria e mencuria gershetohen bashke ne menyren me te bukur te mundeshme.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
po dashuria e pare eshte ajo e jashtmja....nje shoku im fliste me nje goce shume kohe me telefon me pc e ku di une edhe thoshe ti keta skane per tu ndare kurre kur u takuan as nje ore nuk bene bashke me nuk u pane
 

orakulli

Anëtar i Respektuar
Reziku qendron se mund te biesh ne ndonje rot budalli(e),qe te kete vlere ajo shprehja"I rrofte bukuria",d.m.th qe te tjerat i ka per faqe te zeze.
 
rreziku qendron te zhgenjimi kur njihesh me pamjen e brendshme
 

GLOOM

Catch me if you can...
Re: Ku qendron rreziku kur bie ne dashuri me paraqitjen e jashtme te nje personi?

Te biesh ne dashuri me pamjane e jashtme,i bie te jete shikim me dashuri te pare,qe si besoj hic fare...Ska dashuri me pamjen e jashtme,mund te kete terheqje fizike,por dashuri,ndjenje e mirefillte jo,te pakten une si besoj...Vertet qe me nje njeri kontaktin e pare e kemi me pamjen e tij e me pas kjo jep shtyse,vazhdimit te njohjes ose ndalimit te saj,por kurrsesi smund te kete dashuri....Duke e marr pak temen ne nje kontekst tjeter(duke dashur ta besoj kete dahsurine me pamjen e jashtme),do te thoja qe si jane njerezit ne brendesi smund ta dallosh nga nje e pare,por duhet te rrish me te qe te linde ndjenja..Rrezikshmeria mud te jete e kete rast se do zhgenjehesh,syri te genjen,jo cdo kush qe ka nje pamje engjellore eshte engjell apo edhe e kunderta...As nje person qe mund te jete i/e bukur nuk eshte e thene te kete nje bote shpirterore si e jashtmja....Une se konceptoj dot kete tip 'dashurie'',sikur te quhej terheqje do ishte dicka me e mir...
 

ricky_ch

******
Titulli: Ku qendron rreziku kur bie ne dashuri me paraqitjen e jashtme te nje personi

Pamja e jashtme është vetëm shkrepsa!
Se çfarë zjarri do të krijohet, varet nga materiali
që po digjet!
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Pe: Ku qendron rreziku kur bie ne dashuri me paraqitjen e jashtme te nje personi?

Bukuria dhe pamja e jashtme iken dhe vjen... Cfare ka njeriu brenda eshte ajo qe vlen :) (LOL)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Pe: Ku qendron rreziku kur bie ne dashuri me paraqitjen e jashtme te nje personi?

Bukuria dhe pamja e jashtme iken dhe vjen... Cfare ka njeriu brenda eshte ajo qe vlen :) (LOL)
Bukur e ka thene Zanushi, i ka bere dhe poezi...

Nqs dashuron amballazhin, dhe ste pelqen prodhimi qe ka brenda... s'bere asgje, me mire te vlersosh prodhimin se sa mbulesen, e cila "hidhet poshte"
 

ReNdEx

Interist Forever
Pe: Ku qendron rreziku kur bie ne dashuri me paraqitjen e jashtme te nje personi?

Bukur e ka thene Zanushi, i ka bere dhe poezi...

Nqs dashuron amballazhin, dhe ste pelqen prodhimi qe ka brenda... s'bere asgje, me mire te vlersosh prodhimin se sa mbulesen, e cila "hidhet poshte"
Une gjithmon vlersoj produktin qe ndohet pas amballazhit :D :D aty duket :p :p :p
 
Pe: Ku qendron rreziku kur bie ne dashuri me paraqitjen e jashtme te nje personi?

Nuk besoj se ka ndonje rezik tjeter vecse te shohish se ashtu sic mund te terheqi fizikisht, shpirterisht nuk te terheq dot.
 

MasteR

I'm offline
Pe: Ku qendron rreziku kur bie ne dashuri me paraqitjen e jashtme te nje personi?

Nuk gjykohet libri nga kapaku
 

ReNdEx

Interist Forever
Pe: Ku qendron rreziku kur bie ne dashuri me paraqitjen e jashtme te nje personi?

Nuk besoj se ka ndonje rezik tjeter vecse te shohish se ashtu sic mund te terheqi fizikisht, shpirterisht nuk te terheq dot.
Normal mendoj se dhe kjo mund te te ndodh te terheq fizikisht por jo shpirterisht mendoj se kjo esht nje cik me rrezik :D
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Pe: Ku qendron rreziku kur bie ne dashuri me paraqitjen e jashtme te nje personi?

Ne nje zhgenjim te madh mendor ...
 

Jetmira

..........
Eshte si puna e saj molles se kuqe.
Nga jashte e embel e nga brenda perbehet nga krimba.
Keshtu jane disa meshkuj
Ne pamje te pare te embel,e shpirti i tyre eshte i hidhur:D
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Sepse mund ta kete trurin bosh,e pastaj te duhet me cu per tallazh.
 
M

Morfina

Nuk besoj se dhe personi ne te cilin ti mund te ndjesh dashuri nga ana fizike e deshiron kte gje(nese vertet ka mend). Pastaj ke dhe nga ato njerez qe e duan vetem anen fizike per ta mbajt si statuj ne dollap :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Quhet lust/deshire/terheqje fizike dhe jo dashuri...2 gjera komplet te ndryshme.
 
Top