• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kujdes, këto janë aplikacionet që dinë më shumë për ju

app.jpg


Sa herë që mendoni se diçka është falas në internet, mendoni përsëri pasi ndoshta e keni paguar me privatësinë tuaj.

Shumica e aplikacioneve që shkarkoni gjenerojnë automatikisht të dhënat tuaja personale dhe i ruajnë ato në bazën e të dhënave.


Është një sekret i hapur që shumë kompani sigurojnë jetesën nga të dhënat personale të përdoruesve, pasi i ndihmon ata si në vendosjen e reklamave ashtu edhe në vendosjen e përmbajtjes.


Këto janë aplikacionet që posedojnë më së shumti të dhëna tuaja personale:

* Facebook – 70 për qind e të dhënave personale të mbledhura

* Instagram – 58.82 për qind

* Tinder – 55.88 për qind

* Grindr – 52.94 për qind

* Uber – 52.94 për qind

* Awesome – 41.18 për qind

* Tesco – 38.24 për qind

* Spotify – 35.29 për qind

* MyFitnessPal – 35.29 për qind

* Jet2 – 35.29 për qind

Nëse nuk doni që aplikacionet të dinë gjithçka për ju dhe ne shpesh u themi atyre më shumë sesa duhet, kontrolloni cilësimet për të parë se si mund të kufizoni sasinë e informacionit personal të përpunuar.


Lajmifundit.al
 
Cia dhe sherbimet e tjera inteligjente i lejojne vete sepse nepermjet tyre arrijne te piketojne hackerat me te mire ne bote, i lejojne te shkelin ligjin per ca kohe e kur mbushet kupa shkojne e i thone-o puno per ne ose futu ne burg per nje kohe te gjate.

Di personalisht nje rast te tille ne Therande te Kosoves ku kane ardhur amerikane dhe e kane marre ate çunin me vete familjarisht.

Di edhe dy gjermane adoleshente qe kane ikur nga qyteti i tyre familjarisht pasi i vizituan BKA(BundesKriminalAmt)
Ben sens.
Moren dhe nje fierak para ca kohesh, ne fakt ate e arrestun dhe e ekstraduan, por e sigurte qe do e fusin npune.
 
Make sense.
Moren dhe nje fierak para ca kohesh, ne fakt ate e arrestun dhe e ekstraduan, por e sigurte qe do e fusin npune.

Te tille ke edhe ketu tek ne, gjithandej. Ishte nje nga Prishtina, iku ne Gjermani. Nga atje u ekstradua ne Amerik, u denua kinse 20 e ca vite burg. Pas 1 viti, erdhi ne Prishtine, pinte kafe lool
 
Make sense.
Moren dhe nje fierak para ca kohesh, ne fakt ate e arrestun dhe e ekstraduan, por e sigurte qe do e fusin npune.
Po e di kush eshte, e kam ndjekur rastin.
Ai ishte pjese e nje rrjeti nderkombetar hackerash qe akuzoheshin per miliona dollare.
 
Te tille ke edhe ketu tek ne, gjithandej. Ishte nje nga Prishtina, iku ne Gjermani. Nga atje u ekstradua ne Amerik, u denua kinse 20 e ca vite burg. Pas 1 viti, erdhi ne Prishtine, pinte kafe lool
Epo do I kete rene llotaria amerikane . Ore se nuk te pyeta a ka korçare ne prishtine ?! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
 
Ne fakt ca gjera esht mir ti dim sesi mund te ruhemi
Do ti ruhesh?
Kap nje cekic dhe boje copa cika telefonin.

Por as ashtu nuk i ruhesh sepse privacy ka vdek. A i fut te dhenat e tua te CV online? A aplikon diku per te kerkuar pun? ...
Dhe po sdeshe ti, i fusin vet.
Cdo kontrakt qe ben... qoft dhe ajo e dritave, me pas te vijn 3mij telefonata per gjera te ndryshme.

Nuk jetohet mo pa internet... kjo eshte e verteta.
"Ku e dhat njoftimin?" ---> "nuk je te grupi mamave ti?" Lol.
 
Private conversations
Help Users
    Top