• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kukësi pranë kualifikimit

cent

...Lontano

Kukësi ledhaton Europën. Nënkampionët e Shqipërisë vazhdojnë ëndrrën në Europa League duke siguruar një sukses që ndoshta mund t’i garantojë një vend në histori. Blutë e Cungut kaluan 3-2 në një ndeshje rokamboleske kundërshtarët e Sarajevos në “Qemal Stafa” duke e mbajtur të hapur llogarinë e kualifikimit për në raundin e tretë paraeliminator. Të mbështetur nga mijëra tifozë dhe euforia e ëndrrës evropiane, kuksianët arritën të mos binin pre e tensionit pas disavantazhit të përkohshëm që u sigurua brenda pak sekondave nga skuadran boshnjake. Shkëndijën e parë të ndeshjes e dha Kukësi me sulmuesin serb, Popoviç në minutën e 7 por e djathta e tij rezultoi e pafuqishme për të shqetësuar portën kundërshtare. Miqtë nga Sarajeva u shfaqën kërcënuas disa minuta më pas me një tranversë, ndërsa mesfushori i majtë, Ylli Hoxha përfitoi nga një pasiguri e mbrojtjes kundërshtare duke vjedhur topin që zhbllokoi sfidën në minutën e 24-t. Ne minutat në vazhdim, frenat e lojës i morën miqtë që pas presionit të vazhdueshëm në zonën e Halilit, përfituan nga gabimi i Popovic, i cili e ndali në rrjetën e skuadrës së tij goditjen e dënimit të ekzekutuar në minutën e 32-të.

Ky gol rezultoi një goditje e madhe për ekipin e Armando Cungut që disa sekonda më vonë mori edhe goditjen e dytë pas një aksioni model të boshnjakëve që u finalizua nga Todoroviç. Por pjesa e parë ka kohë edhe për një gol sepse, Popoviç shlyen gabimin duke shtyrë në rrjetë mes rrëmujës, topin e ekzekutuar në goditjen e këndit nga Karabeci. Fraksioni i dytë i lojës zgjoi kuksianët që rriten presionin dhe e dominuan kundërshtarin fizikisht duke mos i lënë shumë hapësira. Gerhard Progni nuk u tregua i saktë pasi u gjend i vetëm në të djathtën e sulmit duke e çuar topin pak metra larg shtyllës së djathtë pingule të portierit Bandoviç, por është pikërisht ky i fundit që bën një gafë të në minutën e 58-të, duke i falur një top kapitenit Igli Allmuça, i cili bëri detyrën duke rivendosur sërish avantazhin për skuadrën e Cungut. Minutat në vijim rrodhën më te qeta ku të dyja skuadrat nuk rrezikuan e ulën ritmin, duke bërë paqe me këtë rezultat që gjithsesi mbetet i hapur për sfidën e kthimit që do të luhet pas një jave në Sarajevë.
/S.Sport
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Kukësi pranë kualifikimit

Bravo ,cunat e kuksit me te mire se kombetarja jone lol
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Kukësi pranë kualifikimit

Veshtire shume do te jete ne Bosnje
Shpresoj qe Kukes te shkoj me perpara te paren gol e dha futbollisti kosovar yll hoxha
 

BuRreLsss

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kukësi pranë kualifikimit

Ca mora vesh une qe qarkullonte 1 video online te sherrit midis tifozave shqiptar dhe boshnjak ?!?!?! :p
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Kukësi pranë kualifikimit


Golat ne kete ndeshje
 
Private conversations
Help Users
    Top