• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kuksi, a po fillon nje diktature e re per Shqiptaret?

Hartini

Well known member
E di e ke veshtire te dalesh jashte kutickes tende...sepse ti sheh bardh e zi, ky ndertoi kete dhe askush ska te drejte ta ndryshoj!
Sipas llogjikes tende i bie qe me te drejta mbi kete komb ka Italia se ne qe jemi pasardhesit , meqe ata ndertuan rruge, e ndertesa qe sot i gezojme ne.

e ke idene cdo te thote PRONE PUBLIKE?????

me ke flas e une
Hahaha
Kaloje tek humori kete postimin plz
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Ne postimet me lart the se nuk permende as Sali e as Edi tani po e nxjerr koken.... Nuk mund te quash psikopat nje njeri punetor!
Gjakatarin e tradhtarin e kombit e di mir ti kush eshte,,, serbin e natyralizuar salianovic berishovic !
Ne fakt Salen e kam pas ditur me shume si turkedashes.
Ndersa Edin e di si Grekofon me teper.
Ndoshta dhe gaboj ide militante quaji qe te jemi brenda mendimeve te lira.
 

Darius

La vita è bella...
Po e vertete....Saliu dhe Luli na rropen per ate palo rruge dhe na vodhen deri ne skalp , e ne fund ja hodhen me tejkalim afatesh!
Kshu eahte kur diareja e Lulit trasmetohet edhe te te shendetshmit!
Pika mu ne llogjike
Nuk e kuptova mire kete qe ke thene. A ma shpjegon pak?

- Ta ka fajin Berisha qe ka dale ne pension politik prej 5 vjetesh qe ta ndertoi kete rrugen?
- Apo ta ka fajin Berisha qe qeveria e Edi Rames po te detyron te paguash 5 euro sa here kalon me makine ne ate rruge?

Berisha na futi ne purgator duke na e ndertuar rrugen. Edi Rama po na nxjerr nga purgatori me 5 euro!

Ja e zgjidhem edhe kete hall!

Darius
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
E keqia e Shqipeve eshte se jemi nje popull militant,qytetari i ndergjegjsuar mungon.
Dhe per aq kohe sa te jemi nje shoqeri e tille,do pjellim gjithnje gjakepires per ne pushtet.
Topi ngelet ne fushe; Sala-Edi.
Ama mes Edit dhe Sales, keti te fundit une i bej respekte dhe nderime pa fund.
E kam thene e rithem historia do njoh si vigan te Demokracise!
Pyes vetem ku do shpiem Edvinen tone te bukur kur ti vije koha t"ia zhgarravisim ca rrjeshta.
APo do shenojme qe futi pensionistat ne burg se spaguan diritat?!
Ca ska ndodhur ne tere boten!
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Nuk e kuptova mire kete qe ke thene. A ma shpjegon pak?

- Ta ka fajin Berisha qe ka dale ne pension politik prej 5 vjetesh qe ta ndertoi kete rrugen?
- Apo ta ka fajin Berisha qe qeveria e Edi Rames po te detyron te paguash 5 euro sa here kalon me makine ne ate rruge?

Berisha na futi ne purgator duke na e ndertuar rrugen. Edi Rama po na nxjerr nga purgatori me 5 euro!

Ja e zgjidhem edhe kete hall!

Darius
As ti cuditerisht se kuptove eeee Cudi vertet....
Po po jeten e kishim parajse , tani na u be ferre!

Kalofsh bukur , dhe dalsh sa me shpejt nga Purgatori .......Nese Saliu do kish patur ofertues...sot do e kishe 8-9euro ate palo rruge!
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Eshte mendimi im PAsion!
Mund ta kurseni ironin tuaj "vdekjeprurese"!
Ashtu sic ju keni mendimet tuaja ,kam dhe une te miat.
Flm!
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
E keqia e Shqipeve eshte se jemi nje popull militant,qytetari i ndergjegjsuar mungon.
Dhe per aq kohe sa te jemi nje shoqeri e tille,do pjellim gjithnje gjakepires per ne pushtet.
Topi ngelet ne fushe; Sala-Edi.
Ama mes Edit dhe Sales, keti te fundit une i bej respekte dhe nderime pa fund.
E kam thene e rithem historia do njoh si vigan te Demokracise!
Pyes vetem ku do shpiem Edvinen tone te bukur kur ti vije koha t"ia zhgarravisim ca rrjeshta.
APo do shenojme qe futi pensionistat ne burg se spaguan diritat?!
Ca ska ndodhur ne tere boten!
Nuk mungon , por jemi po ne , qe nese flet me objektivitet , i veme emertesat i djathte ose i majte!
Sepse nese ato cka ti thua, nuk ecin me idene time...ne nuk kemi argumenta edhe pse nuk mungojne , por kemi pasion te vjellim mbi tjetrin per te "treguar" se ideja jone eshte ajo qe vlen!
Si psh une te them qe Berisha ka qene mallkimi i ketij populli.....por jo ti thua ishte bekim....

E ktu une te them e djathte, ti me thua e majte dhe shnet e jete!
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Une nuk kam asnje probleme me bindjet e askujt.
Ti je e djathte dhe s"po "ekzekutoj" askend .Perkundrazi gjithesecili i gezofte binjet e ti!
Ne fund te fundit vete njeriu eshte produkt bindjeje,idesh te ndryshme.
Une mes Sales dhe Edit jam njemijehere pro Sales.
Pa cka qe gama e gabimeve eshte nje fakt tek te dy.
POr Edin e gjej c"njerzor si lider ne shumicen e rasteve.
Ka mbi dy vjet qe perpiqet te nxjerr "dhjame nga pleshti"pra nga populli qe nuk sheh je drite jeshile askund.
Nderkohe qe tenderat,kiminaliteti,droga eshte bere emerues e numerues i perbashket.
Ok ore njerez Sala sla gje pa bere.
Por Ky zotria juaj perse s"ben dicka pra ma?!
Dicka ku te themi qe ky njeri ne kaq vite drejtim;
Pati kete program dhe arriti keto pika.
Edi s"kishte nje program ne fushat.
Vetem moton;-me jepni timonin tu thyej qafen ahahahahahhahaha.
 
Last edited:

Zana1

Braveheart
C’rendesi ka Edi apo Sala?

Rendesi ka thelbi qe deklaruan qe duhen te pakten 10 millione ne vit per te mbajtur k’te rruge. 10 millione ne vit I ben edhe me 1 euro vatje e ardhje... P.O. te tjerat ku do te vene sipas k’tyre??
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Ne '97 kendonim:

"Kuksi i ri ka bo ndryshime,
ka cu trenin ne rruge makine,
ka bo shpi pa çati
kercen rok me cifteli.
Ka ble atlete adidas,
gjysem lecke gjysem drras."

ohoooooooooooooooooooooh
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Une nuk kam asnje probleme me bindjet e askujt.
Ti je e djathte dhe s"po "ekzekutoj" askend .Perkundrazi gjithesecili i gezofte binjet e ti!
Ne fund te fundit vete njeriu eshte produkt bindjeje,idesh te ndryshme.
Une mes Sales dhe Edit jam njemijehere pro Sales.
Pa cka qe gama e gabimeve eshte nje fakt tek te dy.
POr Edin e gjej c"njerzor si lider ne shumicen e rasteve.
Ka mbi dy vjet qe perpiqet te nxjerr "dhjame nga pleshti"pra nga populli qe nuk sheh je drite jeshile askund.
Nderkohe qe tenderat,kiminaliteti,droga eshte bere emerues e numerues i perbashket.
Ok ore njerez Sala sla gje pa bere.
Por Ky zotria juaj perse s"ben dicka pra ma?!
Dicka ku te themi qe ky njeri ne kaq vite drejtim;
Pati kete program dhe arriti keto pika.
Edi s"kishte nje program ne fushat.
Vetem moton;-me jepni timonin tu thyej qafen ahahahahahhahaha.


Dy pyetje jashte teme.....
1. Pse perfundoi Greqia ne prag falimenti?
2. Sa eshte kuota qe paguani mbi uren e Patres?
 

dangerous

Moderatorë
Nuk ka shtet pa taksa.
Taksat merren nga masa nè porpocion me tè arrdhurat mujore e cila funksionon aty ku punohet .

Nè rastin e "autostrades"(se as normave evropiane nuk i prgj) qè mirmbajtja kushton shumè èshte mè se nrml.qè do e paguajnè perdoruesit., por jo nè kètè menyrè.
اdo qytetar Shqiptar banues e perdorues i njè makine paguan taksa e ketu tè futet dhe ajo per rrugen e kombit.
Nuk ka si tè paguaj fshatari njesoj si si nje supermarres qe ka 10 mauna transporti qè ka fitime e i gjori qytetar i papun qe nga Kuksi shkon tek spitali nè TIR. , etj.
Por problemi i politikes shqiptare èshtè sa ta kemi nè dorè ne po e luajmè e asnjè nuk mendon per popullin e gjorè qè janè te detyruar tè kenè njè makin si mjet per nevoja e jo per qefin.

Futjani ketij populli se mbarte mjaft jemi mesuar si mushka.

... hej medet politik * utit.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Dy pyetje jashte teme.....
1. Pse perfundoi Greqia ne prag falimenti?
2. Sa eshte kuota qe paguani mbi uren e Patres?
O Mon se pse perfundoj Gr ketu ku eshte, s"eshte ceshtje shume taksash rrugesh.
Do shume shkrim ,te cilin spo hy mundimit ti hedh ketu.
E dyta;
Normalisht cdo rruge kombetare paguhet,por jo aq shume sa zotria kryeminister ka vene tarifen.
Do ishte e llogjikshme qe per makinat e vogla te ishte diku tek 1 evro e 70 cent zeme shembull;
Dhe 5 evro per makinat e medha.
Autobuzat e linjes kalojne me nje tip aboneje mujore dhe do ishte me llogjike.
Dhe para se te bente kete te kishte heq taksat per te cilat me siper kane fole antaret,mbi benzinen,ato vjetoret, e cfare jane ,se une as sja kam iden atyre.
Por me c"lexova ketu.
 
Top