• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kur Hitleri përgatiste fjalimet

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL


Me fjalimet e tij plot pasion bëri për vete miliona gjermanë që në kohë krize i besuan edhe pushtetin, por më vonë koha do të vërtetonte se ishte një gabim i madh, jo vetëm për Gjermaninë, por për të gjithë botën.

Adolf Hitler u shfaq për herë të parë në politikën gjermane më 29 qershor të 1921, kur mori drejtimin e Partisë Naziste. Që prej kësaj dite karriera e tij do të njihte vetëm ngritje. Kulmi do të mbërrinte në vitet e “Depresionit të Madh”.

Historianët vlerësojnë se kriza ekonomike i dha një dorë të mirë Hitlerit në realizimin e objektivave të tij, ndërsa pjesa tjetër ishte edhe oratoria dhe aftësia e tij për të bërë për vete masat. Po jo gjithçka vinte vetiu. Para çdo daljeje publike, Hitleri përgatiste deri në detaj çdo lëvizje dhe fjalë që do të nxirrte nga goja.

Kjo vërtetohet edhe me një set fotografish të publikuara së fundmi nga koleksionisti Heinrich Hoffman. / Top Channel

 
Top