• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kur qeni ul kokën, iu dëgjon me vëmendje

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Kur qeni ul kokën, iu dëgjon me vëmendje


qeni.jpg


ثshtë e vërtetë që kur dëgjon zërin tuaj, përpiqet t’i identifikojë fjalët dhe tonet të cilat i lidh me shpërblimin, përkatësisht me ushqimin apo shëtitjen. Mirëpo, jo vetëm këto. Me siguri shumë herë keni vërejtur që derisa dikush i flet diçka dhe gjithë kohën mban kokën u ulur të kthyer anash. Ndoshta ju duket që ajo është mënyra e tij që t’ju manipulojë dhe të përftojë atë që dëshiron, mirëpo kjo nuk është përgjigjja e vetme.


ثshtë e vërtetë që kur dëgjon zërin tuaj, përpiqet të identifikojë fjalët e njohura dhe tonet, të cilat i lidh me shpërblimin, përkatësisht me ushqimin dhe shëtitjen. Mirëpo jo vetëm kaq. Muskujt e veshit të mesëm te ai janë të lidhur me pjesën e trurit që kanë funksionin për mimika fytyre dhe lëvizje koke, andaj kur ul kokën, në të vërtetë përpiqet të kuptojë se çka i thoni dhe njëkohësisht komunikon me ju.


Ekspertët thonë që për t’ju kuptuar, ka nevojë që t’ju shoh më mirë. Duke ulur kokën qeni përpiqet të lokalizojë vendin dhe distancën nga zëri, gjë që i mundëson pikërisht ndryshimi i pozicionit të turirit./US
 
Top