• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kur të thonë “të dua si shoqe”

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Të gjithë mund ta kemi provuar ndonjëherë në jetë atë momentin e sikletshëm kur një nga miqtë tanë, për të cilin kemi pëlqim mund të na ketë thënë “të dua si shok/shoqe”. Në këtë pikë mund të jemi dëshpëruar, por ka një zgjidhje për të dalë nga “friend zona”, mjafton të ndiqni me përpikmëri këto këshilla.
Hapi i parë: filloni të jepni shenja
Ndoshta miku juaj mund të mos e ketë kuptuar që ju e pëlqeni, ndaj dhe duhet të filloni t’i jepni sinjale. Ndoshta ndonjë shaka, ose ndonjë puthje si pa dashje mund të funksionojnë. Duhet ta provoni, pasi nuk i dihet mbase dhe shoku, apo shoqja mund të ndiejë të njëjtën gjë për ju.
Hapi i dytë: Ndryshoni pamjen
Ndoshta mund të duket si një veprim që do t’u nxjerrë nga natyra juaj, por në mënyrë që të bini në sy të “shokut” në fjalë, duhet të ndryshoni pak stil dhe të mos jeni aq të shkujdesur krah tij. Ky veprim i juaji do të bëjë që personi që pëlqeni të fillojë t’ju shohë edhe si diçka tjetër dhe jo vetëm si shok, ose shoqe.
Hapi i tretë: Mundohuni ta bëni xheloz/e
Dihet që xhelozia është një armë e pagabueshme nëse do të marrësh vesh në të pëlqen dikush, ose jo. Kështu nëse dëshironi vërtet të dilni nga friend zona, mjafton ta bëni pak xheloz “shokun” ose “shoqen” në fjalë. Edhe nëse mund të mos ketë pëlqim për ju do të fillojë ta intrigojë ideja.

//revistavip
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
/e merr perdore shokun dhe i thote 'ec shkojme shofim 1 film ne kinema' dhe se vret mendjen hiç per strategjirëra e gjëra! :p
 

Desa

Temet Nosce
E vetmja gjë negative mund të jetë që të prishet ajo ‘dashuri miqësore’ nëse njëra palë nuk ka ndjenja ndryshe. Tani, a ja vlen të rrezikohet me një estimate 50%?
Unë nuk do e bëja hapin e parë 🙂
 

Desa

Temet Nosce
Kur te thone te dua si shoqe duhet ti thuash sdu te kem te bej fare me ty edhe tja fusesh vrapit.
Po kur ja themi ne dikuj?
Të kemi të njëjtat pritshmëri, thua? 😘
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Po kur ja themi ne dikuj?
Të kemi të njëjtat pritshmëri, thua? 😘
Jo jo vetem kur ndodhin keqkuptime.
Te gjith kemi shoqe ose anasjelltas qe flasim shprehemi, sdo te thot qe duhet me lind sesban dashuria.
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Po pse ti me tere shoqet puthesh keshtu me dashje padashje?:p

Shyqyr me Covid tani ste puth me njeri e te doj :p
Mvaret 😂😂😂 nqs rrëshqet rrëshqet hellu përpjetë ti 😋
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Nese shoqja ime do me propozonte nje gje te tille ..... do skuqesha shume dhe nuk di se çfare do beja ! 😬

Po me mire te vdes fare sesa te lej ate te me propozoje (propozoj vete i pari, direkt) 😂.
Kam nja 100 shoqe deri tani dhe seciles i kam propozu nja 10 here. Nuk humb gje te pakten. E kshu vazhdo historia ahahhahahhahhaaaa (@Endrra sot me ka kapur e qeshura, ta dish prej teje 😂😂😂)
 

Endrra

VIP
Nese shoqja ime do me propozonte nje gje te tille ..... do skuqesha shume dhe nuk di se çfare do beja ! 😬

Po me mire te vdes fare sesa te lej ate te me propozoje (propozoj vete i pari, direkt) 😂.
Kam nja 100 shoqe deri tani dhe seciles i kam propozu nja 10 here. Nuk humb gje te pakten. E kshu vazhdo historia ahahhahahhahhaaaa (@Endrra sot me ka kapur e qeshura, ta dish prej teje 😂😂😂)
Jo jo mu mos bej gabim me thu gje se ste flas me goje me .. me humb si shoqe pastaj 🤣
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Keto sipadashje 90% kane sukses
 

Marla

On my way..
Pse çuditeni o njerez une kam patur 2 shoqe ne shkolle qe i doja si motra, edhe sot qe jane bere familjare, kur vijne nga emigracioni mblidhemi per kafe e dreka . Ne shqiptaret jemi te çuditshem, ngaterrojme marredheniet shoqerore me ato seksuale!
Do i kesh pas te shemtuta se ska mundesi :p
 
Private conversations
Help Users
    Top