• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kush jan kta ?

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Banditos

Aop ne kanalin #Shqiperia
[20:36] <+aleksus> BjOnDI
[20:36] <+aleksus> # stafi
[20:36] <+aleksus> me gjith Banditos
[20:36] <+aleksus> jo ktu
[20:36] <+aleksus> se u bo mullar..!
[20:36] <+DarKSouL> Banditos vazhdo jep ndihmen userave

Qe kur DarKSouL ka fillu te japi urdhera

Kalojm ne dhomen #stafi

[20:37] <+Banditos> aleksus
[20:37] <+Banditos> bjondi
[20:37] <+Banditos> shpjegojani pak ktij darksoul
[20:37] <aleksus> ?
[20:37] * DarKSouL sets mode: +vv aleksus Arcangel
[20:38] <+Banditos> qe nuk duhet tju japi urdher aopve ca tbejn
[20:38] <+DarKSouL> Banditos
[20:38] <+Banditos> se pertoj tbej ankes ne forum
[20:38] <+DarKSouL> 1. kujdes kur me referohesh mu
[20:38] <+aleksus> Banditos
[20:38] <+Banditos> skam linje prandaj
[20:38] <+DarKSouL> 2. ki cik respekt
[20:38] <+Banditos> darksoul ti 1 muaj ke ktu
[20:38] <+Banditos> dhe respekti fitohet
[20:38] <+Banditos> ok
[20:38] <+DarKSouL> Banditos kom vite daku
[20:38] <+Banditos> mos jep urdhera
[20:38] <+Banditos> ne staff
[20:38] <+DarKSouL> 1 muj ke ti jo un

No comment ....

[20:38] <+aleksus> DarKSouL
[20:39] <+BjOnDI> Hahahaha
[20:39] <+Arcangel> Ore Se Na Merzitet Boni Te Gjth Ankesa.. E Gjona.. Osht Ircop Mo Imodh Se Neve.. Fjala Tij Ka Pesh Ktu STOP !
[20:39] * +BjOnDI |_o0o0o0o0o0o|_
[20:39] <+Arcangel> Ore Se Na Merzitet Boni Te Gjth Ankesa.. E Gjona.. Osht Ircop Mo Imodh Se Neve.. Fjala Tij Ka Pesh Ktu STOP !
[20:39] <+Arcangel> Ore Se Na Merzitet Boni Te Gjth Ankesa.. E Gjona.. Osht Ircop Mo Imodh Se Neve.. Fjala Tij Ka Pesh Ktu STOP !

dhoma #stafi me falni per shprejen bordello as respekt se flet sop flasin te gjith bashk .

Kush o ky Arcangel hmmmm

Ky o Deny_Boy sop i albasulit ju hoq sop se shkrunte ne main un boj doss jom hacker se rruj per asnji hongri direkte gline andej do gjej logset e do ja u sjell .pak renci ka
U Shtua aop ktu mbas 24 oresh me nick d3n mbasi ja hoqen sop andej , shoku ngusht i DarKSouL

[20:42] <+DarKSouL> Banditos ku e pe urdhrin?
[20:42] <+Banditos> [20:36] <+DarKSouL> Banditos vazhdo jep ndihmen userave
[20:42] <+DarKSouL> Banditos ok postoje
[20:42] <+DarKSouL> stop ktu

Vazhdo akoma me urdhera ene pyt me e bukra

[20:43] -AlbTeam.Albnetwork.net- *** You were forced to part #stafi

Bo ene sapart

Perfundimi !!!

[20:44] <+aleksus> o Banditos
[20:44] <+aleksus> a ka munci me e lon ket teme me..!
[20:44] <@PiRaTi> Banditos mjaft me kte gjo
[20:44] <+aleksus> fare fare
[20:44] <@PiRaTi> dhe 1 keshille
[20:44] <@PiRaTi> nga operat
[20:44] <@PiRaTi> nuk te ben
[20:44] <@PiRaTi> keq
[20:44] <@PiRaTi> as1her
[20:44] <+aleksus> mos shof as1 shkronje..!
[20:45] <@PiRaTi> ok/
[20:45] <@PiRaTi> Mbylle me kaq!
[20:45] <+aleksus> DarKSouL ca i uro mirmroma keti Princi te spitalles..!
[20:45] <+Arcangel> Princi Vdeksh
[20:45] <+DarKSouL> aleksus hahahaha

Me ra linja dhe jam futur mbas 8 minutash 4 ip qe ka routeri nuk punonin hera par qe ndodh kjo hyra me nick Oktapodi


[20:53] <+oktapodi> arcangel
[20:53] <+oktapodi> o me fillove ne doss
[20:53] <+oktapodi> ta dha ip darksoul
[20:53] <+oktapodi> pffffff
[20:53] <+Guns_N_Roses> !seen ajo-pa-net
[20:53] <@Stafi> ajo-pa-net was last seen here 21 hours, 12 minutes ago.
[20:53] <+DarKSouL> oktapodi
[20:53] <+DarKSouL> dhe 1 llaf nga ti
[20:53] <+DarKSouL> dhe sfutesh mo sonte
[20:54] <+Arcangel> Ca Thu Re Se Na Merzite
[20:54] <+Arcangel> Bo Si Kalamo
[20:54] <+`Pronari`> shef Pirati
[20:54] <+Arcangel> Aty E Kam Menjen Un Tek Ty
[20:54] <+Arcangel> Se Shef
[20:54] <+oktapodi> se prandaj ta hoqen sop nga albasoul o arcangel o deny_boy se shkruje ne main un boj doss
[20:54] <+oktapodi> apo jo ?
[20:54] <+oktapodi> mir mir
[20:54] <+oktapodi> ja sa tvi noi netadmin
[20:54] <+Arcangel> SOP E Kom Heq Vet Daku
[20:54] <+Arcangel> :D
[20:54] <+Arcangel> Le Te Vij Ne Root

Nuk di si kam vepruar mir apo keq qe e postova kte tem ndoshta kam ven logse te teperta
Po do deshiroja ta shifnit dhe ju .
Se te dhoma #stafi sopat ta mbyllin gojen pertojn te bejn debat si njerez normal ose te kercenojn ose te heqin aop shum keq .....
dhoma #stafi esht per diskutime midis stafit
 

BuRreLsss

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kush jan kta ?

Logset mesa shoh nuk qekan marre nga zanafilla,dmth nga fillimi por nga vazhdimi kshuqe kjo e veshtirson pak a shume menyren e gjykimit ose menyren e te t`dhenurit 1 opinion te drejte.
Sipas mendimit tim aq sa ke te drejte,aq edhe nuk ke....nga ana tjeter 1 ircop ka te drejte te t`flasi apo te t`keshilloj kur nuk ka Sop aty verdalle por aty paskan qene 3 sop kshuqe ndoshta sdo ishte nevoja shume per nderhyrjen e tij pavarsisht qellimeve te mira qe mund te ket pasur ajo "keshille".
Mire do ishte mos ti merrnit gjerat maje ne maje as nga ana jote dhe as nga ana e Operit.

P.s: Shpresoj shume qe kjo akuza e te dhenurit te Ip-se te jete thjeshte 1 hipoteze e ardhur nga nerva e siper....
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kush jan kta ?

Logset mesa shoh nuk qekan marre nga zanafilla,dmth nga fillimi por nga vazhdimi kshuqe kjo e veshtirson pak a shume menyren e gjykimit ose menyren e te t`dhenurit 1 opinion te drejte.
Sipas mendimit tim aq sa ke te drejte,aq edhe nuk ke....nga ana tjeter 1 ircop ka te drejte te t`flasi apo te t`keshilloj kur nuk ka Sop aty verdalle por aty paskan qene 3 sop kshuqe ndoshta sdo ishte nevoja shume per nderhyrjen e tij pavarsisht qellimeve te mira qe mund te ket pasur ajo "keshille".
Mire do ishte mos ti merrnit gjerat maje ne maje as nga ana jote dhe as nga ana e Operit.

P.s: Shpresoj shume qe kjo akuza e te dhenurit te Ip-se te jete thjeshte 1 hipoteze e ardhur nga nerva e siper....
Te kam bere bold 2 detaje qe une ja komunikova ne chat Banditos, e ke kuptuar mire edhe qe logset sjane te plota, por thelbin e ke kuptuar, si gjithmone gjerat shkojne maj me maje mes disa operatoreve te stafit.

Kam vene re qe me disa Aop perpjekjet e mija kane qene te kota per ti bere tolerant e mendjehapur !
 

Banditos

Aop ne kanalin #Shqiperia
Pe: Kush jan kta ?

Un veproj si mbas rregullores
 

DarKSouL

AlbNetwork CSOps
Titulli: Kush jan kta ?

Si fillim, dua të të falenderoj Banditos për këtë ankesë, sepse unë jam gjithmonë pro për ato ankesa ku kërkon që të triumfojë e vërteta, për t'i dhënë zgjidhje 1 problemi.

Do flas vetëm 1 herë, sepse nuk më pëlqen të bëj chit chat nëpër forume, kshu që lexo me vëmendje, sepse do marrësh përgjigje për çdo gjë që ke shkruar.

Ti marrim me rradhë gjërat:

Logset duhet të jenë të plota, dhe jo vetëm ato që të interesojnë ty.
Meqë zanafilla e këtij "konflikti" ishte tek #Ndihme, po jap logset e saj:

Logset tek #Ndihme:
(20:31:32) 12 Banditos 4Hyri Ne Kanalin12 #ndihme 9(4Br@zil.br9) 12(1 Klon)
(20:31:32) 12Ndihme4 Vendosi Mode 9+o12 Banditos
(20:31:32) 12 Njoni 4U Be Kick Nga12 BjOnDI 4Me Arsyen 9(120,1Opa ! Ku shkon!!! Jashte! 9« 4Xtreme_Script 9» 9)
(20:31:33) 12 Njoni 4Hyri Ne Kanalin12 #ndihme 9(4Dont_Speak@CSOps.Albnetwork.net9) 12(1 Klon)
(20:31:33) 12Ndihme4 Vendosi Mode 9+o12 Njoni
(20:31:35) 12 Mafia 4Hyri Ne Kanalin12 #ndihme 9(4i.make.my@wn.decisions.never.needed.no.advice9) 12(1 Klon)
(20:31:35) 12 AlbTeam-ZNC 4Hyri Ne Kanalin12 #ndihme 9(4Admin@NetAdmin.Albnetwork.net9) 12(2 Klone) 9(4SiL3nT AlbTeam-ZNC9)
(20:31:35) 12BjOnDI4 Vendosi Mode 9-o12 BjOnDI
(20:31:35) 12Ndihme4 Vendosi Mode 9+o12 AlbTeam-ZNC
(20:31:43) 12Ndihme4 Vendosi Mode 9+o12 BjOnDI
(20:31:44) -Ndihme:#Ndihme- OP command used for BjOnDI by BjOnDI
(20:31:48) 12BjOnDI4 Vendosi Mode 9+v12 Mafia
(20:31:49) 12 Arcangel 4Hyri Ne Kanalin12 #ndihme 9(4Owner@Is.Back.To.h4ck.biz9) 12(1 Klon)
(20:31:52) 9<4@12BjOnDI9> looool
(20:31:57) 12BjOnDI4 Vendosi Mode 9+v12 Arcangel
(20:32:00) 12Ndihme4 Vendosi Mode 9+o12 Arcangel
(20:32:00) -Ndihme:#Ndihme- OP command used for Arcangel by Arcangel
(20:32:04) 12Ndihme4 Vendosi Mode 9-o12 aleksus
(20:32:04) -Ndihme:#Ndihme- DEOP command used for aleksus by aleksus
(20:32:08) 12Ndihme4 Vendosi Mode 9-v12 aleksus
(20:32:21) 12Ndihme4 Vendosi Mode 9+o12 AL3XI
(20:32:21) -Ndihme:#Ndihme- OP command used for AL3XI by AL3XI
(20:32:25) * @BjOnDI Përshëndetje ؛» ASSO «؛ Me cfar mund të ju ndihmojme ?
(20:32:27) 12AL3XI4 Vendosi Mode 9-o12 AL3XI
(20:32:34) 12 Bisedues_tr 4Hyri Ne Kanalin12 #ndihme 9(4Mantr34@A2C6A381.85BF689B.EBCCE8D.IP9) 12(1 Klon)
(20:32:37) 12Banditos4 Vendosi Mode 9+v12 aleksus
(20:32:44) 12BjOnDI4 Vendosi Mode 9+b12 *!*@B61333.AF87CAC0.62C635F1.IP
(20:32:44) 9[4Mori Ban9]1212 ASSO 
(20:32:45) 12Banditos4 Vendosi Mode 9+v12 Bisedues_tr
(20:32:45) 9<4@12Banditos9> Pershendetje Bisedues_tr Me se mund tju ndihmoj..?
(20:32:45) 12 ASSO 4U Be Kick Nga12 BjOnDI 4Me Arsyen 9(120,1 4K0alo 4N0ga 9#Shqiperia 4P0ër 4C0hat..!4,1D0i4B0r4A0n4i_0M4e_0Sh4p0I4r0T8-0¤8-4§12©8®7i12ق4T 9)
(20:32:50) 9<4+12Bisedues_tr9> po flm
(20:32:54) 9<4+12Bisedues_tr9> se me mbeti biseda pergjyesm
(20:33:00) 9<4@12Banditos9> urdhero shprehe ankesen
(20:33:01) 9<4@12Banditos9> te plot
(20:33:01) 4Alarm!!! 9(12BjOnDI9) 4Ju kerkon Ne Kanalin12 #Stafi 4po thote4: 1 SlapS => DarKSouL <= SlapS
(20:33:02) 4Alarm!!! 9(12BjOnDI9) 4Ju kerkon Ne Kanalin12 #Stafi 4po thote4: 1 SlapS => DarKSouL <= SlapS
(20:33:02) 4Alarm!!! 9(12BjOnDI9) 4Ju kerkon Ne Kanalin12 #Stafi 4po thote4: 1 SlapS => DarKSouL <= SlapS
(20:33:03) 9<4+12Bisedues_tr9> atehre po thoja qe me ofenduan dhe nuk u mor fare mas
(20:33:06) 9<4+12Bisedues_tr9> :(
(20:33:12) 9<4+12Bisedues_tr9> ku ehste barazia ketu?
(20:33:15) <+DarKSouL> (20:32:23) <Bisedues_tr> erdhi AJOOOOO Jola kokrra e ...
(20:33:16) <+DarKSouL> Bisedues_tr
(20:33:18) 9<4@12Banditos9> [20:26] <Lucignolo> Bisedues_tr dashnori mamas tende
(20:33:20) <+DarKSouL> kur tjesh nrregull me veten
(20:33:24) <+DarKSouL> hajde bej ankes
(20:33:27) 9<4@12Banditos9> [20:26] * Quits: Lucignolo (FRINGE@90803614.AD7D26BF.F2B0CD48.IP) (Mirupafshim!)
(20:33:29) 12 [JuVeNtuS] 9(12BoB@FoReVeR.JuVeNtiN9)4 Doli Nga Serveri Me Arsyen 9(12Mirupafshim!129)
(20:33:29) 12 JuV3NtuS 4Hyri Ne Kanalin12 #ndihme 9(4BoB@C452A8C9.B19F059A.F2B0CD48.IP9) 12(1 Klon)
(20:33:31) 9<4+12Bisedues_tr9> po banditos
(20:33:32) 9<4@12Banditos9> ai qe te ofendovi
(20:33:35) 9<4@12Banditos9> u largua
(20:33:35) 9<4+12Bisedues_tr9> ahh
(20:33:37) 9<4+12Bisedues_tr9> ok
(20:33:38) 9<4@12Banditos9> ok
(20:33:41) 9<4+12Bisedues_tr9> nuk e apta ven re
(20:33:43) 9<4@12Banditos9> dhe ti mos ofendo
(20:33:46) 9<4+12Bisedues_tr9> flm banditos e terheq
(20:33:49) 9<4@12Banditos9> le te ofendojn ty
(20:33:53) 9<4@12Banditos9> ne jemi ktu
(20:34:00) 9<4@12Banditos9> kalo tani mistrec
(20:34:01) 9<4+12Bisedues_tr9> te shohim
(20:34:02) 9<4@12Banditos9> dhe kujdes
(20:34:03) 9<4+12Bisedues_tr9> :)
(20:34:05) 12Banditos4 Vendosi Mode 9+b12 *!*@A2C6A381.85BF689B.EBCCE8D.IP
(20:34:05) 9[4Mori Ban9]1212 Bisedues_tr 
(20:34:06) 12 Bisedues_tr 4U Be Kick Nga12 Banditos 4Me Arsyen 9(12Ndihmen Qe Deshironit E Moret Kur Te Deshironi Perseri Ndihme Mund Te Futeni Perseri Ne Kanalin #Ndihme Faleminderit Per Mirkuptimin...!9)
(20:34:36) 9<4@12Banditos9> DarKSouL
(20:34:39) 9<4@12Banditos9> kur jep njeri ndihme
(20:34:48) 9<4@12Banditos9> mos nderyjm te gjith bashk
(20:34:52) 9<4@12BjOnDI9> Banditos
(20:35:04) <+DarKSouL> Banditos
(20:35:04) 9<4@12BjOnDI9> Banditos
(20:35:07) <+DarKSouL> do rrish urt ti?
(20:35:19) 9<4@12Banditos9> po bjondi
(20:35:32) 9<4@12BjOnDI9> ¤¤¤|20:31|¤ * Banditos sets mode: +v Bisedues_tr
(20:35:32) 9<4@12BjOnDI9> ¤¤¤|20:31|¤ * ASSO was kicked by BjOnDI ( Kalo Nga #Shqiperia Për Chat..!DiBrAni_Me_ShpIrT-¤-§©®iقT )
(20:35:38) 9<4@12BjOnDI9> para se me i dhon +
(20:35:40) 9<4@12BjOnDI9> atij
(20:35:48) 9<4@12BjOnDI9> pe ti qe po jepja ndihm un?
(20:35:51) 9<4@12Banditos9> u lidhen serverat
(20:35:54) 9<4@12Banditos9> mer
(20:35:56) 9<4@12BjOnDI9> edhe
(20:36:03) 9<4@12Banditos9> plus ti na bone kick te gjithve
(20:36:09) 9<4@12Banditos9> se un po flisja me ate
(20:36:11) 9<4@12BjOnDI9> o ti shok
(20:36:15) 9<4@12BjOnDI9> ca them un ca thu ti
(20:36:22) 9<4@12BjOnDI9> e pe qe po jepja ndihme?
(20:36:24) 9<4@12Banditos9> po he pra
(20:36:27) 9<4@12Banditos9> po jo pra
(20:36:31) 9<4@12Banditos9> se ishin nda serverat
(20:36:38) 9<4@12BjOnDI9> nejse
(20:36:54) -> *chanserv* why #ndihme JuV3NtuS
(20:36:58) 9<4@12Banditos9> [20:29] <@Banditos> po fol
(20:36:59) 9<4@12Banditos9> [20:29] <+Bisedues_tr> me ofenduan ne chat dhe nuk u mor mase
(20:36:59) 9<4@12Banditos9> [20:29] <+Bisedues_tr> <Lucignolo> Bisedues_tr dashnori mamas tende
(20:36:59) 9<4@12Banditos9> [20:29] <+Bisedues_tr> pa shkak fare
(20:36:59) 9<4@12Banditos9> [20:29] <+Bisedues_tr> nuk i pata folur fare
(20:36:59) 9<4@12Banditos9> [20:29] <+Bisedues_tr> pse ka dallime midis userave
(20:36:59) 9<4@12Banditos9> [20:29] <+Bisedues_tr> :(
(20:36:59) 9<4@12Banditos9> [20:29] * Joins: BjOnDI (Mibbit@Amarti.E.Stato.Facile.Ma.Dimenticarti.Sara.Impossibile)
(20:36:59) 9<4@12Banditos9> [20:29] * Joins: [JuVeNtuS] (BoB@FoReVeR.JuVeNtiN)
(20:36:59) 9<4@12Banditos9> [20:29] * Joins: ASSO (Dashuri_e_@B61333.AF87CAC0.62C635F1.IP)
(20:37:01) 9<4@12Banditos9> [20:29] * Joins: aleksus (CEO@Dhoma.Shqiperia.Sop)
(20:37:01) 9<4@12Banditos9> [20:29] * Joins: NIO (NIO@444CDE5D.A1287495.F2B0CD48.IP)
(20:37:02) 9<4@12Banditos9> [20:29] * Joins: AL3XI (Dont@Whois.Me)
(20:37:03) 9<4@12Banditos9> [20:29] * Joins: JULIAN_IT (VIPAT@VLORA.THE.BEST)
(20:37:05) 9<4@12Banditos9> [20:29] * Joins: Guns_N_Roses (Unicorn@2C08625F.A1287495.F2B0CD48.IP)
(20:37:05) 9<4@12Banditos9> [20:29] * Joins: Aldo (Kiss@I.love.you.Tropoja)
(20:37:06) 9<4@12Banditos9> [20:29] * Joins: SiL3nT (EkSpErT@NetAdmin.Albnetwork.net)
(20:37:12) 9<4@12BjOnDI9> Banditos
(20:37:13) 9<4@12Banditos9> u bashkuan serverat :)
(20:37:27) 9<4@12BjOnDI9> ca do me tregu me logset?
(20:37:40) 9<4@12Banditos9> qe u bashkuan serverat pra
(20:37:40) 9<4@12BjOnDI9> te kam thon dhe her tjera
(20:37:42) 9<4+12aleksus9> BjOnDI
(20:37:46) 9<4+12aleksus9> # stafi
(20:37:50) 9<4+12aleksus9> me gjith Banditos
(20:37:51) 9<4+12aleksus9> jo ktu
(20:37:55) 9<4+12aleksus9> se u bo mullar..!
(20:37:57) <+DarKSouL> Banditos vazhdo jep ndihmen userave
(20:38:21) 9<4@12Banditos9> DarKSouL ?
(20:38:24) 12BjOnDI4 Vendosi Mode 9+o12 JuV3NtuS
(20:38:24) 12Ndihme4 Vendosi Mode 9-o12 JuV3NtuS
(20:38:29) 12 JuV3NtuS 9(12BoB@C452A8C9.B19F059A.F2B0CD48.IP9)4 Doli Nga Serveri Me Arsyen 9(12Mirupafshim!129)

Do flas pak për këto logset e #Ndihme pastaj do kaloj tek ato logset e tjera për tëk #Stafi.
Si fillim, unë po mundohesha të të ndihmoja që t'i jepje 1 përgjigje sa më të mirë userit që ishte futur për ndihmë, pasi ti se ke asiher menjen se çfarë bëhet në main, se me çfarë merresh është puna jote dhe s'më takon mua. Un që po e shikoja komunikimin që bënte ai tek #Shqiperia vërejta një fjalor jo të hijshëm të tij dhe prandaj i nxorra tek #Ndihme që të të lehtësoja ty punë dhe për asnjë lloj qëllimi tjetër. Nuk po ndërhyja tek puna jote ashtu siç e thua ti, thjesht po të jepja 1 ndihmë sado të vogël, se në fund të fundit tgjith 1 qëllim kemi në albnetwork.
Dhe sa për atë pjesën e fundit që të kam thënë vazhdo jep ndihmën userave, ta kam thënë për arsyen se ishe duke u marrë me fjalë të kota, ndërkohë që kishte user duke pritur në ndihmë, pavarësisht se ai më vonë u identifikua, në atë moment që thash unë, nuk ishte.. kshu që nuk ke pse ta marrësh si urdhër atë.

Iku dhoma #Ndihme, tani fillojmë me #Stafi.
(20:39:09) 9<4+12Banditos9> aleksus
(20:39:13) 9<4+12Banditos9> bjondi
(20:39:21) 9<4+12Banditos9> shpjegojani pak ktij darksoul
(20:39:21) 9<12aleksus9> ?
(20:39:23) 12DarKSouL4 Vendosi Mode 9+vv12 aleksus Arcangel
(20:39:31) 9<4+12Banditos9> qe nuk duhet tju japi urdher aopve ca tbejn
(20:39:35) <+DarKSouL> Banditos
(20:39:36) 9<4+12Banditos9> se pertoj tbej ankes ne forum
(20:39:39) <+DarKSouL> 1. kujdes kur me referohesh mu
(20:39:40) 9<4+12aleksus9> Banditos
(20:39:43) 9<4+12Banditos9> skam linje prandaj
(20:39:44) <+DarKSouL> 2. ki cik respekt
(20:39:51) 9<4+12Banditos9> darksoul ti 1 muaj ke ktu
(20:39:55) 9<4+12Banditos9> dhe respekti fitohet
(20:39:56) 9<4+12Banditos9> ok
(20:39:57) <+DarKSouL> Banditos kom vite daku
(20:40:00) 9<4+12Banditos9> mos jep urdhera
(20:40:02) <+DarKSouL> 1 muj ke ti jo un
(20:40:03) 9<4+12Banditos9> ne staff
(20:40:04) 9<4+12Banditos9> po flas
(20:40:11) <+DarKSouL> po ku di ti ca esht stafi re amon
(20:40:14) <+DarKSouL> ti ktej aop ktej bo floode
(20:40:18) <+DarKSouL> po ik mos m acaro kot
(20:40:22) 9<4+12aleksus9> DarKSouL
(20:40:24) 9<4+12Banditos9> se un kam qen ne chat para se tkishte internet albania
(20:40:28) 9<4+12Arcangel9> Ore Se Na Merzitet Boni Te Gjth Ankesa.. E Gjona.. Osht Ircop Mo Imodh Se Neve.. Fjala Tij Ka Pesh Ktu STOP !
(20:40:31) 9<4+12Arcangel9> Ore Se Na Merzitet Boni Te Gjth Ankesa.. E Gjona.. Osht Ircop Mo Imodh Se Neve.. Fjala Tij Ka Pesh Ktu STOP !
(20:40:32) 9<4+12Arcangel9> Ore Se Na Merzitet Boni Te Gjth Ankesa.. E Gjona.. Osht Ircop Mo Imodh Se Neve.. Fjala Tij Ka Pesh Ktu STOP !
(20:40:33) 9<4@12Botus9> MODE: Shqiperia (Shqiperia@Sherbimet.net) vendosi mode: -o R1
(20:40:34) 9<4@12Botus9> ACCESS+: R1 ka access AOP ne #Shqiperia sepse eshte i identifikuar si (MoToRRiSti)
(20:40:34) 12Stafi4 Vendosi Mode 9+v12 R1
(20:40:35) 9<4@12Botus9> MODE: Shqiperia (Shqiperia@Sherbimet.net) vendosi mode: +v R1
(20:40:49) 9<4+12Banditos9> Arcangel lale
(20:40:51) 9<4+12Banditos9> relax
(20:40:56) 9<4+12Banditos9> se ka 1 rregullore
(20:41:02) 9<4+12Banditos9> se o ircop
(20:41:03) 9<4+12aleksus9> Banditos a te them 1 fjali ?
(20:41:07) 9<4+12Banditos9> po aleksus
(20:41:07) 9<4+12aleksus9> se do iki
(20:41:07) 9<4+12Arcangel9> P Kur Sfol Sop Ti Ca Do
(20:41:08) 9<4+12Arcangel9> ?
(20:41:12) 9<4+12Banditos9> vazhdo
(20:41:15) 12 [JuVeNtuS] 9(12BoB@FoReVeR.JuVeNtiN9)4 Doli Nga Serveri Me Arsyen 9(12Mirupafshim!129)
(20:41:27) * +aleksus merini si sugjerime e keshilla jo urdhra , fjalet e kolegeve
(20:41:30) 9<4+12Banditos9> arcangel se mbi mua bie rendesa
(20:41:31) 9<4+12AL3XI9> sna lat me bo 1 or gjum rehat me :(
(20:41:35) 9<4+12AL3XI9> vec llafe
(20:41:36) 9<4+12AL3XI9> :(
(20:41:39) 9<4+12Banditos9> ja se do bej ankes
(20:41:44) 9<4+12Banditos9> tja mledh tgjitha
(20:41:44) 9<4+12Arcangel9> Ik E Boje
(20:41:48) 9<4+12Arcangel9> Hallall
(20:41:57) 9<4+12aleksus9> kush o ky Arcangel iher..!
(20:42:01) * +Alb_boy slaps aleksus around a bit with a large trout
(20:42:04) <+DarKSouL> aleksus esht d3n
(20:42:08) 9<4+12Banditos9> se di
(20:42:19) 9<4+12aleksus9> o d3n
(20:42:21) 9<4+12aleksus9> Arcangel
(20:42:33) 9<4+12Arcangel9> Po..
(20:42:46) 9<4+12aleksus9> lerini detajet se ska kuptim i zgjasim e i bojm mullar
(20:42:50) 9<4+12aleksus9> me njoni tjetrin
(20:42:57) 9<4+12NIO9> Bjeri aleksus
(20:42:58) 9<4+12aleksus9> e na iken trofta nga pv-ja
(20:42:59) 9<4+12NIO9> :p
(20:42:59) 9<4+12Arcangel9> Po Ca Thash Un Ma Para Harmoni E Gjona
(20:43:00) 9<4+12aleksus9> :p
(20:43:06) 9<4+12Arcangel9> Kto I Mhb Kan
(20:43:07) 9<4+12Arcangel9> :D
(20:43:17) 9<4+12aleksus9> NIO
(20:43:18) 9<4+12Banditos9> arcangel po ti
(20:43:19) 9<4+12aleksus9> ti e ke fajin
(20:43:19) 9<4+12Arcangel9> Jo Pse Kshu Jo Pse Ashu :D
(20:43:20) 9<4+12aleksus9> :p
(20:43:23) 9<4+12Banditos9> shif punen tende
(20:43:25) 9<4+12NIO9> un e di
(20:43:26) 9<4+12NIO9> :p
(20:43:29) 9<4+12aleksus9> ;)
(20:43:33) 9<4+12Arcangel9> Banditos Ka SOP Para Teje
(20:43:36) 9<4+12Arcangel9> Sje Askushi Per Mu Lale
(20:43:40) 9<4+12Arcangel9> Klm :)
(20:43:44) 9<4+12Banditos9> o zemra
(20:43:50) 9<4+12Banditos9> ky ircop
(20:43:54) 9<4+12Banditos9> ju jep urdhera aopve
(20:43:55) * +aleksus iken per miza_lisi
(20:43:59) <+DarKSouL> Banditos ku e pe urdhrin?
(20:44:00) 9<4+12Banditos9> dhe ti aop e mbron
(20:44:03) 9<4@12Botus9> MODE: Shqiperia (Shqiperia@Sherbimet.net) vendosi mode: +o `Pronari`
(20:44:04) 9<4@12Botus9> ACCESS+: `Pronari` ka access AOP ne #Shqiperia sepse eshte i identifikuar si (`Pronari`)
(20:44:05) 12 `Pronari` 4Hyri Ne Kanalin12 #stafi 9(4is@Cun.Tirone.com9) 12(1 Klon)
(20:44:05) 12Stafi4 Vendosi Mode 9+v12 `Pronari`
(20:44:13) 9<4+12Banditos9> [20:36] <+DarKSouL> Banditos vazhdo jep ndihmen userave
(20:44:15) 9<4+12Arcangel9> Nqs Ti E Merr Per Urdher Gjo Tjetr
(20:44:16) 9<4+12Banditos9> ja ta postoj ne forum
(20:44:17) * +`Pronari` MiReMbreMa Te GjItHEVe :)) !!!!
(20:44:21) <+DarKSouL> Banditos ok postoje
(20:44:22) <+DarKSouL> stop ktu

Këto ishin logset e plota te #Stafi dhe aty normal që do flasin dhe AOp dhe SOp së bashku, se për ate punë është.. ti mëso të respektosh iher vet Aop, Sop, pastaj shif çfarë bëjnë të tjerët.

Dhe sa për punen e d3n (Arcangel) nuk ke pse flet fare ti, se çfarë acc ka pas ai apo ka, sepse ti ke pas vet AOp anej, por ky është gabimi që bën ti, sepse për të tjerët flet për të shkuaren, për punë acc në dy servera, etj, kurse vet harron se çfarë skenash ke lën vetëm e vetëm për tmarr i AOp anej, mos mdetyro t'i nxjerr dhe ato logse se do flliqësh veten, po nfakt nga 1 anë ke të drejtë sepse nuk ke se nga të flliqesh më.


Sa për punëen e shok, është puna ime se kë maj shok un apo nuk maj shok, dhe shokun e respektoj kur e takoj live, jo këtu në chat!


Sapart e bëra unë, sepse si unë ashtu dhe Sop-at të tham boll për këtë temë sepse po e zgjasje, por ti spo pushoje, dhe ajo ishte mënyra e duhur që ti mos të vazhdoje t'i bije fyellit po nga e njëjta vrimë.

(20:54:44) 9<4+12oktapodi9> arcangel
(20:54:51) 9<4+12oktapodi9> o me fillove ne doss
(20:54:56) 9<4+12oktapodi9> ta dha ip darksoul
(20:55:01) 9<4+12oktapodi9> pffffff

Siç ta thash dhe në chat, hamendësimet, idiotlliqet i kam inat, nëse ke prova që unë kam dhënë ip e një useri çfarëdo të serverit (duke llogaritur dhe ip tënde), dorëzoj access që kam pa e menduar 2 herë, por në një moment të dytë që unë shikoj që ti vazhdon e flet lart e poshtë për punë dhëniesh ip, etj. je jashtë nga serveri pa asnjë paralajmërim.


Sepse ashtu siç ti thua për punë ip, acc, etj. për mua, un them që ti bën fllode, proxy por përderisa nuk i kam vërtetuar akoma këto, nuk kam bërë gjë publike, të njëjtën gjë të sugjeroj dhe ty.


Kjo ishte hera e parë dhe e fundit që kthej përgjigje për këtë ankesë "personale" më duhet ta quaj.
 

AUSTRALIANI_VIP

Anëtar Aktiv
Titulli: Kush jan kta ?

Mbase sme takon te flas ktu por nga eksperienca ne chat si ish sop edhe irocop po mare mundimin ne fakt ne kanalin ndihme nuk duhet te bisedoj asnje sepse eshte vetem per ndihme dhe aleksus e tha fjalen e ti qe kaloni ke #stafi per sa i perket irocopit ne fjal per mendimin time ka qen komplet gabim nuk ka pse nderyhen ne kanalin ndihme edhe tju flasi aop-ve per kete pune jan sop-at sepse ne kto tilla raste jam djegur vet kur isha irocop me jan hapur probleme sepse ne kishim kanalin sherbimet dhe ato ndihme kshu qe mbase mund ti thuash dike qe ke 2fije mhb se kshu lindin konfliket e debateve disa i pelqen ti flasin per mire disa nuk pelqen nuk ja gjen dot mendjen shpresoj kjo teme te sjarohet dhe te jet cdo gje ne regull kalofshit mire :)
 

Herilton

Anëtar i ri
Titulli: Kush jan kta ?

Per mendimin tim IRCOP ska pse nderhyn ne punet e aop-it ka sop qe meren me aop-et dhe marin masa kundrejt tyre, ja ish ircop-i me lart AUSTRALIANI_VIP per ket pun esht heq...keshtu qe nuk me duket me vend nderhyrja e ircop-it sepse lindin probleme .Sic ne nuk kemi pun te nderhyjm tek #sherbimet ( madje as te drejt qendrimi nuk kemi tek #sherbimet) as Operat nuk kan te drejt te nderhyjn tek #ndihme. Shpresoj qe kjo situat te mos perseritet me qe mos te kemi PROBLEME me vone. Kalofshit Mire
 

HackeD

HackeD.al
Titulli: Kush jan kta ?

Ooo Sa Qef Po Bohet Sherr ^_^
 

HackeD

HackeD.al
Titulli: Kush jan kta ?

Banditos bjeri kacavid kokes :p
 
Last edited:

KavaLieRi

Antarë
Titulli: Kush jan kta ?

Banditos kot ankohesh sepse per mendimin tim sic e ka rregullorja mduket absurde se nje njeri qe ka ne dore sherbimet spaska drejt te te jepka ty nje keshille ose si te udhezoka ty E PSE?!!! ti AOP je fundja ... kshtuqe me duket e vend keshilla ose ``qortimi`` qe mund te jete bere ty nga DarKsouLi ose nje qe ka akses me teper se SOP ...mendimi im ky :) [InFeRnO-CLuB]
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Kush jan kta ?

Banditos si nuk i le i her kto... :bravo:
 

Herilton

Anëtar i ri
Titulli: Kush jan kta ?

Banditos kot ankohesh sepse per mendimin tim sic e ka rregullorja mduket absurde se nje njeri qe ka ne dore sherbimet spaska drejt te te jepka ty nje keshille ose si te udhezoka ty E PSE?!!! ti AOP je fundja ... kshtuqe me duket e vend keshilla ose ``qortimi`` qe mund te jete bere ty nga DarKsouLi ose nje qe ka akses me teper se SOP ...mendimi im ky :) [InFeRnO-CLuB]


[InFeRnO-CLuB] e para punes kto jan gjona qe u takon sop-ve nuk duhet nderhyr ne punet e sop-it ta kam shpjeguar dhe me lart DETYRAT JAN TE NDARA ke dhe shembullin konkret te ish IRCOP-it AUSTRALIANI_VIP mgjth mos publiconi ne tema qe sju takon.
 

Banditos

Aop ne kanalin #Shqiperia
Pe: Titulli: Kush jan kta ?

DarKSouL ja kush je ti

[18:42] <DarKSouL> Banditos je per te te iq iher fisin?
[18:42] * eri slaps elvira around a bit with a large fishbot
[18:42] <+[Mr_KiNg]> Hmm
[18:42] * eri slaps Primadonna around a bit with a large fishbot
[18:42] <+[Mr_KiNg]> Banditos Bjeri
[18:44] <DarKSouL> (18:45:49) Banditos (Br@EF201173.13DD088D.F2B0CD48.IP) Doli Nga Serveri Me Arsyen (User has been banned from Albnetwork.net (error
[18:44] <Banditos> thuj ktij dhom krimbit
[18:44] <DarKSouL> hahahahahahahahha\
[18:44] <DarKSouL> ku e ke vhost?
[18:44] <@alma> [Mr_KiNg]: lene se e kemi per gallat ket Banditos
[18:44] <DarKSouL>
[18:44] <DarKSouL> asigjo sdo kesh

Dhe pa pik turpi thua mbas disa minutash e bere padashje

[18:58] <@DarKSouL> (18:45:49) Banditos (Br@EF201173.13DD088D.F2B0CD48.IP) Doli Nga Serveri Me Arsyen (User has been banned from Albnetwork.net (error ؛»[ذمRkNesS]؛[§©®i‏T]«؛
[18:58] <@DarKSouL> banditos kte e bera un padashje
[18:58] <@DarKSouL> kurse per tjeter sdi gjo

Ej e kupton cdo njeri kush je , sesht nevoja me shkrujt logse te kota e budalliqe qe shkrun ti
 

Banditos

Aop ne kanalin #Shqiperia
Pe: Titulli: Kush jan kta ?

DarKSouL ja kush je ti

[18:42] <DarKSouL> Banditos je per te te iq iher fisin?
[18:42] * eri slaps elvira around a bit with a large fishbot
[18:42] <+[Mr_KiNg]> Hmm
[18:42] * eri slaps Primadonna around a bit with a large fishbot
[18:42] <+[Mr_KiNg]> Banditos Bjeri
[18:44] <DarKSouL> (18:45:49) Banditos (Br@EF201173.13DD088D.F2B0CD48.IP) Doli Nga Serveri Me Arsyen (User has been banned from Albnetwork.net (error
[18:44] <Banditos> thuj ktij dhom krimbit
[18:44] <DarKSouL> hahahahahahahahha\
[18:44] <DarKSouL> ku e ke vhost?
[18:44] <@alma> [Mr_KiNg]: lene se e kemi per gallat ket Banditos
[18:44] <DarKSouL>
[18:44] <DarKSouL> asigjo sdo kesh

Dhe pa pik turpi thua mbas disa minutash e bere padashje

[18:58] <@DarKSouL> (18:45:49) Banditos (Br@EF201173.13DD088D.F2B0CD48.IP) Doli Nga Serveri Me Arsyen (User has been banned from Albnetwork.net (error ؛»[ذمRkNesS]؛[§©®i‏T]«؛
[18:58] <@DarKSouL> banditos kte e bera un padashje
[18:58] <@DarKSouL> kurse per tjeter sdi gjo

Ej e kupton cdo njeri kush je , sesht nevoja me shkrujt logse te kota e budalliqe qe shkrun ti
 

LOol

Antar Aktiv
Titulli: Kush jan kta ?

Un mendoj qe ceshtja ti kaloje prokurorise per shqyrtim :D
 

DarKSouL

AlbNetwork CSOps
Titulli: Kush jan kta ?

banditos ty është e kot me të kthy përgjigje se nuk ia vlen, gjithsesi siç e thash dhe tek postimi i fundit, kjo është përgjigja ime e fundit! klb
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Kush jan kta ?

A ju mart dreqi ju ..
Po shkoni burra nga 30 vjec edhe akoma me ankesa chatesh lol
 

Ledia

❤ShKoDrAnE.4.eVeR ❤
Titulli: Kush jan kta ?

lat nammmmmmmm ju henkshin qent vec duke u grric me shkronja rrini
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Kush jan kta ?

Amon re se ngelet ktu lol , un per ket pun dorzova acc , se me hikshin nervat kacurrel me intrigat e me budalliqet e chatiti . Mu me aq informacion qe kam , se smerem me chat me duket ircopi gabim , ske lidhje fare ti me aop , me aoop meren Sop ti meru me punt e tuja , cdo gje esht e ndar po fillut me i fut turit sa knej anej , detyrimisht do dalin keqkuptime dhe do fillojn ofendimet e sharjet , madje deri tek heqa e acc, kshu qe mbyllni i sy ket her e mos te perseritet me .
 

AUSTRALIANI_VIP

Anëtar Aktiv
Titulli: Kush jan kta ?

Amon re se ngelet ktu lol , un per ket pun dorzova acc , se me hikshin nervat kacurrel me intrigat e me budalliqet e chatiti . Mu me aq informacion qe kam , se smerem me chat me duket ircopi gabim , ske lidhje fare ti me aop , me aoop meren Sop ti meru me punt e tuja , cdo gje esht e ndar po fillut me i fut turit sa knej anej , detyrimisht do dalin keqkuptime dhe do fillojn ofendimet e sharjet , madje deri tek heqa e acc, kshu qe mbyllni i sy ket her e mos te perseritet me .
boll ti re budalla
 

AUSTRALIANI_VIP

Anëtar Aktiv
Titulli: Kush jan kta ?

Amon re se ngelet ktu lol , un per ket pun dorzova acc , se me hikshin nervat kacurrel me intrigat e me budalliqet e chatiti . Mu me aq informacion qe kam , se smerem me chat me duket ircopi gabim , ske lidhje fare ti me aop , me aoop meren Sop ti meru me punt e tuja , cdo gje esht e ndar po fillut me i fut turit sa knej anej , detyrimisht do dalin keqkuptime dhe do fillojn ofendimet e sharjet , madje deri tek heqa e acc, kshu qe mbyllni i sy ket her e mos te perseritet me .
boll ti re budalla
 

Smirnoff

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kush jan kta ?

a keni pas Drita :p
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Kush jan kta ?

Si perfundim kush fitoi? lol:mendim:
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top