Kushtuar çdo femre: “Martohu me një mashkull që e mendon si babanë më të mirë për fëmijët e tu”

1654540865514.png
Martohu me një mashkull që e mendon si babanë më të mirë për fëmijët e tu. Kur martesa juaj tëavancojë, në momentin që do të bëhesh nënë, do ta kuptosh se ajo çfarë dëshiron realisht tek partneri yt nuk është pasuria e tepërt apo një paraqitje e mirë. Sigurisht është diçka e mrekullueshme të kesh njëfytyrë të bukur, apo një llogari të madhe në bankë, por në fund të ditës duhet të kërkosh më tepër se kaq.

Në orën 3 të mëngjesit, kur fëmija yt të qajë dhe trupi yt të jetë i këputur pas lindjes, do ta kuptosh më sëmiri sa vlerë ka paraqitja dhe pasuria. Në atë moment do ta kuptosh se sa shumë do të doje një mashkull që do të nxitej nga dashuria që ndjente për ty, e do të shkonte për t’u kujdesur për fëmijën duke të thënë: “Vazhdo të flesh, do merrem unë me të”.

Nëse do të kisha mundësinë t’u thoja gjithë të rejave se çfarë duhet të kërkojnë tek një mashkull, ajo padiskutim do të ishte: “Martohu me një mashkull që e mendon si babanë më të mirë për fëmijët e tu. Martohu me atë që do të vendosë ty dhe familjen tënde të parën, mbi gjithçka. Martohu me një mashkull që është po aq i përgjegjshëm sa ti në kujdesin për familjen, sepse të dy duhet të jeni të përfshirë në këtëdetyrë”.

Sepse pavarësisht gjithçkaje, sa herë të shohësh partnerin tënd me fëmijën tënd, do të dashurohesh akoma më shumë me të. Ndaj, zgjidh me mend, jo vetëm për ty, por edhe për fëmijët e tu.
bota.al
 
Të kesh pranë vetes një mashkull ku mund të jeni shokë,partner,prindër të mirë është dhurata më e bukur për çdo femër.
 
Me skandalozja jo vetem ketu por edhe ne pergjithesi, eshte fakti se nuk vihet dashuria mes dy njerezve si fillese per lidhjen martesore, e cila as permendet. Dhe pastaj ankohen kur i bien njerez te dhunshem dhe hajde merru me keta pastaj. Dashuria fatkeqesisht po harrohet dhe keshtu mbetet materialiteti dhe shtimi i popullsise e te tjera gjera per te mbushur mungesen e dashurise. Martesa pa dashuri konsiderohet imoralitet (prostitucion legal).
 
Kjo teme perkthehet me nje fjale te vetme: veteskllaverim, se c`do ndodhte nese burri qe zgjodhet do t`ju rrihte per nate dhe do ta donte shume femijen tuaj. Te tilla koncepte jane te denja vetem per ruralet, jo per zonat e zhvilluara dhe te qyteteruara, por qe deri diku perputhen te cojne edhe ne konkluzione qe kerkoni. Nese burrin e doni vetem per femije, beni in vitro, paguani ca leke dhe nuk do ta keni burrin neper kembe.
A po ju doni skllaverin, c`merrem une me ju...
 
Jam i sigurt se autori i ketij shkrimi eshte shqiptar, jo qytetar, me mentalitet patriarkal, shkurt nje pagan
Aman se të pash ty Europianin çfarë përgjigjesh jep 🤪.Ti që e mban veten për sundimtarë dhe e sheh femrën si objekt kënaqsie
 
Aman se të pash ty Europianin çfarë përgjigjesh jep 🤪.Ti që e mban veten për sundimtarë dhe e sheh femrën si objekt kënaqsie
Ku moj e pe kete pergjigje?? Femra dhe mashkulli jane objekt kenaqesie per njeri tjetrin, une jam per barazine gjinore, jo si 90%
 
Ku moj e pe kete pergjigje?? Femra dhe mashkulli jane objekt kenaqesie per njeri tjetrin, une jam per barazine gjinore, jo si 90%
Ti thua fushë me lule o vëlla ,thua jeta është vetëm qejf pa angazhime 😁
Tema dhe përmbajtja e temës nuk flasin për nënshtrim por për dashuri familjare ,se di sa e kupton këtë 😁
 
Ku moj e pe kete pergjigje?? Femra dhe mashkulli jane objekt kenaqesie per njeri tjetrin, une jam per barazine gjinore, jo si 90%
Degjoi ti Ilia,me sakte lexo. :p
Kape sensin e artikullit ne formen e shkruar,jo ne formen sic don ti.
C`do shkrim,mendim mund te kapet ne forme relative,duke filozofuar rreth fjalve.
Por racionaliteti i objektivitetit te lexuarti apo te komunikuarit me mendime dhe ide,eshte ti debatosh ato shendetshem ne kontekstin e te shprehurit!
Te zgjedhesh nje mashkull te mire per femijet e tu,do te thote;
Qe keto dashurickat,erotika eshte e nenkuptuar,pra ne puqemi erotikisht,puqemi dhe si karaktere ,por duhet vezhguar pak instikti qe ky mashkull ka ndaj familjes dhe te qenurit Baba.
Prandaj leri filozofit e patriaklizmit se nuk hyne fare ne kete mes.
Besoj dhe ti e din,thjesht ngre nje flamure me shume si domg per te shkuar kundra, se sa per te qene brenda kontekstit te shkrimit.
 
Duhet t`i trajtosh ne kontekstin e caktuar ato qe kam thene, mos i keqinterpretosh
Qe keto dashurickat,erotika eshte e nenkuptuar
Dashurine qe eshte baza e lidhjes per ty eshte "dashuricke', d.mth. nuk e konsideron, e prisja kete qendrim, duket fryma e artikullit
 
Duhet t`i trajtosh ne kontekstin e caktuar ato qe kam thene, mos i keqinterpretosh

Dashurine qe eshte baza e lidhjes per ty eshte "dashuricke', d.mth. nuk e konsideron, e prisja kete qendrim, duket fryma e artikullit
Jo jo,ju s`duhet te shtremberoni kuptimin dhe sensin e artikullit.
Dhe pervec se e shtremberoni,pretendoni te diskutohet ne shtremberimin qe i beni ju!
Atehere pala debatuese terhiqet!
Sepse je no sens ne debatin e ndertuar.
Ketu s`po flitet per mos barazine gjinore,as per mos dashurine. Askund artikulli nuk prek keto dy fenomene,i ndertuat ju.
 
Jo jo,ju s`duhet te shtremberoni kuptimin dhe sensin e artikullit.
Dhe pervec se e shtremberoni,pretendoni te diskutohet ne shtremberimin qe i beni ju!
Atehere pala debatuese terhiqet!
Sepse je no sens ne debatin e ndertuar.
Ketu s`po flitet per mos barazine gjinore,as per mos dashurine. Askund artikulli nuk prek keto dy fenomene,i ndertuat ju.
 
Duhet t`i trajtosh ne kontekstin e caktuar ato qe kam thene, mos i keqinterpretosh

Dashurine qe eshte baza e lidhjes per ty eshte "dashuricke', d.mth. nuk e konsideron, e prisja kete qendrim, duket fryma e artikullit
E merr vesh që s'po merr vesh atë çfarë marrim vesh ne 😜
Kur thua ti që ne e konceptokemi burrin vetëm për të bërë fëmijë ,se di më vjen të marr lidhsen e këpucëve e të mbys veten 😁
Jalla ,jalla më mbani o gra dmthn

Burri sa lëshon farën nga kënaqsia ,por fëmijën e sjell në jet mes shumë peripecive nëna 😁

Nga ishe ti vëlla?
 
Po debatoj per relaks shoqe, pa tension te lutem, artikulli fokusohet ne nje drejtim te caktuar dakord, por nga kjo dalin gjera tjera, qe jane rrjedhoje, vete trajtimi qe i bere dashurise duke e zogeluar me nje -icke, tregon se nuk ke vleresim,...., konkluzioni; Burri duhet vetem per femije...
 
Po debatoj per relaks shoqe, pa tension te lutem, artikulli fokusohet ne nje drejtim te caktuar dakord, por nga kjo dalin gjera tjera, qe jane rrjedhoje, vete trajtimi qe i bere dashurise duke e zogeluar me nje -icke, tregon se nuk ke vleresim,...., konkluzioni; Burri duhet
vetem per femije...
Une diskutoj gjithnje qete!
Thjesht kur debati behet pa nje shtylle kurrizore te qendrueshme!
Pastaj ule numrin e fjalve,dhe mbaroj fjaline me pike ne funde.
Kjo ,jo per te fituar debatin se s`me intereson!
Por per tu terhequr nga nje debat qe nuk e shikoj te frytshem si diskutim!
Respekte,sepse thjesht po debatojme asgje me shume!
C`do kush nga ne ka te drejten e plote,te besoje,trajtoje c`do mendim,apo koncept sipas nivelit dhe begraundit qe disponon apo ka!
 
Martohu me një mashkull që e mendon si babanë më të mirë për fëmijët e tu.
Jennifer Lawrence Reaction GIF
 
E merr vesh që s'po merr vesh atë çfarë marrim vesh ne 😜
Kur thua ti që ne e konceptokemi burrin vetëm për të bërë fëmijë ,se di më vjen të marr lidhsen e këpucëve e të mbys veten 😁
Jalla ,jalla më mbani o gra dmthn

Burri sa lëshon farën nga kënaqsia ,por fëmijën e sjell në jet mes shumë peripecive nëna 😁

Nga ishe ti vëlla?
Zonje, bashkimi dhe femija nuk eshte thjesht nje "leshim fare", perndryshe behet in-vitro, te pakten ato jane te sinqerta se duan vetem femije jo burre
 
Zonje, bashkimi dhe femija nuk eshte thjesht nje "leshim fare", perndryshe behet in-vitro, te pakten ato jane te sinqerta se duan vetem femije jo burre
Qenke interesant ti lol
Dashuria nuk është vetëm seks i nderuar sepse ka emër tjetër dhe jo dashuri
Dashuria është një lidhje e fortë midis dy personave ku dominuesit kryesorë janë respekti,besimi,mirëkuptimi dhe bashkëveprimi në çdo hall apo mall 😁,përkrahja në të mirë e në të keqe
Kjo do të thot dashuri në çift kur je i martuar dhe ke dhën frytet e saja 🙂

Klm dhe paç fat në jet se mos të qëllon për pjesë ndonjëra si unë në mendime
 
Qenke interesant ti lol
Dashuria nuk është vetëm seks i nderuar sepse ka emër tjetër dhe jo dashuri
Dashuria është një lidhje e fortë midis dy personave ku dominuesit kryesorë janë respekti,besimi,mirëkuptimi dhe bashkëveprimi në çdo hall apo mall 😁,përkrahja në të mirë e në të keqe
Kjo do të thot dashuri në çift kur je i martuar dhe ke dhën frytet e saja 🙂

Klm dhe paç fat në jet se mos të qëllon për pjesë ndonjëra si unë në mendime
Jo, keto jane ok, ..., flm per urimin d.m.th. por ne te kundert
 
Jo, keto jane ok, ..., flm per urimin d.m.th. por ne te kundert
Mos e vrit mendjen për të kundërtën se unë pshm nuk do të merrja seriozisht ty 😜,ose nqs e ke gjetur ashtu si e do ti 😁 lumturi paçit
Nejse i nderuar gjithë të mirat 😁
 
Top