• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Lauda: Sebastian Fetel fiton me çdo skuderi

cent

Banned


Niki Lauda deklaroi se Sebastian Fetel do të vazhdojë të fitojë tituj botërorë edhe nëse do të lërë Red Bullin për një skuderi tjetër. Të dielën e kaluar gjermani hipotekoi titullin e tretë botëror radhazi në Formula 1, duke mposhtur Fernando Alonson me vetëm tri pikë diferencë. Gjermani ka një kontratë me Red Bullin edhe për dy sezonet e ardhshme, megjithatë emri i tij është përfolur mjaft për një lëvizje të mundshme te Ferrari. Sipas Laudës, 25-vjeçari zotëron të tilla aftësi që të fitojë tituj me çdo rival. “Ai do të shkojë diku tjetër, – deklaroi për ‘CNN’ Lauda, i cili në karrierën e tij ka fituar dy Botërorë, 1 me Ferrarin dhe 1 me McLaren. – ثshtë normale. اdo skiator i ndryshon skitë e tij çdo vit. Kështu që edhe makina duhet të ndryshojë të paktën një herë në historinë tënde. Personalisht, unë i ndryshova makinat tri a katër herë në karrierën time dhe vazhdoja të fitoja. Edhe ai (Fetel) do të bëjë diçka si kjo, patjetër. Fetel është një djalë super, po ashtu edhe Luis Hamilton, Alonso dhe Shumaker gjithashtu”. Ndërkohë piloti ka thënë se ky Botëror ka qenë më i vështiri i viteve të fundit. Ndërsa në 2011-ën, 15 gara i nisi i pari nga ‘pole position’-i, këtë edicion ia doli gjashtë herë. “Mendoj se ka qenë një vit i gjatë, me ulje-ngritje”, – tha ai në ceremoninë e nderimit si piloti më i mirë i vitit./Panorama.sport
 
Top