• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Lexo Para Se Te Postosh!

Alchohole

Moderator!
-Para se te hapni nje teme ketu tek Bota e Kompjuterit shiqoni se pari disa gjera qe shume vete nuk po i shohin,por vetem po i postojne.
Shiqo:

1)Nese tema eshte hapur nga dikush tjeter me pare(pra nese dikush tjeter e ka hapur ate teme).Mos e hap perseri por postoje aty ku eshte hapur.

2)Nese temen po e vendosni ne vendin e duhur.Shumica po i perzini vendet.Secila tem duhet vendosur tek vendi i vet.Nese ka te beje me nje mesim te Informatikes psh. se qfare eshte Ip apo se qfare eshta Hardware keto i vendosni tek Informatika.Nese ka te beje me diqka qe te meson praktikisht pra se si behet nje gje psh. Si Instalohet nje Anti-Virus apo Si Formatizohet PC...keto i vendos tek Tutorialet.
Shumica po i gabojne keto te dyja por duhet pasur kujdes.

3)Kur postoni nje program apo diqka tregoni se per qfare nevoitet ai program,qfare ben etj etj.Jo vetem linkin per download dhe san tjeter.Jo qdokush e din PC.Keshtuqe postoni se per qfare nevoitet ai program,qfare ben etj.

4)Tek tema Kerkesa vendosni te gjitha informacionet se qfare kerkoni.Psh kerkoni driverat e kameres tregoni se qfare kamere eshte,me foto apo diqka ne menyr qe dikush mund tju ndihmoj me lehte.Shumica kerkojne diqka dhe e shkruajne shume shkurt.Duhet japur sqarime.

5)Tek tema Kerkesa shumica e vendosin titullin NDIHME.Vendosni titullin se qfare ju nevoitet e jo ndihme per arsyse se te gjithe qe kerkjone diqka aty kerkojne te gjithe ndihme :).

6)Te postoni Hack sa me pak.Per arsye se FV shume here eshte mbyllur per kete arsye.Keshu me kan thene mua ne kete forum kur nje dite postova diqka per Hack.

Kta osht dasht mi postu disa moderaotr apo staffi se shume eshte lan anash Bota E Kompjuterit.E pash qe kerkush ska bo sen per kit tem e bona une.
 
Top